A Sopron Bank ügyfelei a MagNet Bank állományában maradnak

A napokban több gazdasági hírportálon is megjelent a hír, miszerint a hollandiai székhelyű Trive Financial Holding felvásárolta a Sopron Bankot, amely félreértéseknek adott teret arra vonatkozóan, hogy az ügylet érinti-e a Sopron Bank MagNet Bank által átvett ügyfélállományát. Természetesen nem érinti, mivel a Trive az ügyfélállománnyal már nem rendelkező Sopron Bankot vette meg.

A Sopron Bank ügyfelei a MagNet Bank állományában maradnak

2022. június 27-én a MagNet Bank szerződés írt alá a hollandiai székhelyű Trive Financial Holdinggal a Sopron Bank részvények eladásáról, amihez a Magyar Nemzeti Bank is kiadta a szükséges engedélyeket. A tranzakció 2022. november 9-i sikeres lezárultával a Sopron Bank licensz jogai és részvényeinek 100%-a  a Trive Financial Holding B.V. tulajdonába került,  miközben a Sopron Bank 2022. június 30-val átvett ügyfelei továbbra is a MagNet Bank ügyfelei maradnak. A tranzakció nem érinti a Sopron Bank nyugat-magyarországi fiókhálózatát sem, amely 2022. első felében beolvadt a MagNet Bank fiókhálózatába.  

Fáy Zsolt, a magyar közösségi bank elnöke kijelentette: „A Sopron Bank részvényeinek és licensz jogainak eladásával a Sopron Bank új tulajdonosa a Trive Financial Holding, azonban abban nincs változás, hogy a Sopron Bank ügyfélállománya 2022. második felétől már a MagNet közösség részeként intézi pénzügyeit. Nagy örömünkre szolgál, hogy több mint 10.000 – korábban Sopron Bankos – ügyfelet győztük meg arról, hogy a közösségi bankolás és az ezzel járó pénzügyi nézőpontváltás szimpatikus alternatíva és fontos hatással bír nemcsak az egyénre, de a bank értékközpontú tevékenysége által a társadalomra és a minket körülvevő környezetre is.”  

Előzmények:

A MagNet Magyar Közösségi Bank Zrt. és az osztrák Hypo-Bank Burgenland AG között 2021. október 13-án született megállapodás, amelynek értelmében a magyar tulajdonú MagNet Bank Zrt. felvásárolta a Hypo-Bank Burgenland AG magyarországi leányvállalatát, a Sopron Bank Zrt-t.

A tranzakcióhoz szükséges Magyar Nemzeti Bank engedélyt a MagNet 2022. február 7-én kapta meg, mellyel a Sopron Bank a MagNet Bank 100%-os leányvállalatává vált.

Kevesebb, mint 5 hónappal a tulajdonosváltás jóváhagyását követően, a MagNet Bank sikeresen végrehajtotta a Sopron Bank ügyfélállományainak saját rendszereibe történő migrálását. A közel 10.000 ügyfél, és a hozzájuk köthető folyószámlák, hitelek, betétek, tranzakciók, és kondíciók MagNet Bank rendszereibe történő integrálása több hónapos feszített, szakmailag felelős munkavégzés eredményeképpen 2022. július 1-el befejeződött.

Mindemellett 2022. második felétől a MagNet Bank fiókhálózata a Sopron Bank nyugat-magyarországi fiókhálózatával bővült: a soproni központi fiók mellett Győrben, Szombathelyen, Keszthelyen, Veszprémben, valamint Balatonfüreden is elérhetőek a közösségi bank szolgáltatásai. A felvásárlással a MagNet Bank nemcsak nyugat-magyarországi fiókhálózatra tett szert, de közel duplájára növelte piaci részesedését, amely lehetőséget teremt a további dinamikus fejlődésre.

A magyar magántulajdonban működő MagNet Bank Zrt. közösségi pénzintézetként a magyar bankrendszerben úttörő módon a fenntarthatóság elveire alapozva, különleges ügyféljogok biztosításával épít kapcsolatot felelős betét- és hiteloldali célok, társadalmi és kisközösségi érdekek között.

A 100%-ig magyar magántulajdonban lévő MagNet Bank az elmúlt 27 évben mindvégig nyereségesen működött a hazai piacon, és számos korábbi felvásárlás – köztük a 2013. évi Banco Popolare Hungary akvizíciója – révén is, mára több mint 60 ezer ügyfelet szolgál ki.

Lemaradtál a 2021-es bikapiacról? A Digitap ($TAP) a legjobb kriptós előértékesítés

Sok befektető máig úgy tekint a 2021-es bikapiacra, mint egy elszalasztott lehetőségre, amikor a megfelelő projektekbe történő korai belépés életre szóló hozamokat eredményezett. Azóta a piacok érettebbé váltak, a hype-ciklusok kifulladtak, és a tőke sokkal szelektívebb lett.
2026. 01. 01. 22:00
Megosztás:

Miért esik ma a kripto-piac? 5 ok, amiért érdemesebb a Digitap ($TAP) tokent vásárolni

A kriptopiac újabb nyugtalanító epizódon van túl karácsony után, a legtöbb token árfolyama csökkenést mutatott. Az év végén jellemzően alacsony a likviditás, gyenge a kockázatvállalási hajlandóság, és a befektetői bizalom komoly próbát áll ki. A helyzetet tovább rontotta a Trust Wallet feltörése, amely 7 millió dolláros felhasználói veszteséget eredményezett.
2026. 01. 01. 20:00
Megosztás:

Tizenhat esetben tettek feljelentést a rendőrök Budapesten pirotechnikai termékek illegális árusítása miatt

Pirotechnikai termékek illegális árusítása miatt 16 esetben tettek szabálysértési feljelentést a rendőrök szilveszter éjszakáján a fővárosban, az intézkedések során 181 csomag pirotechnikai terméket vettek el - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) csütörtökön a police.hu oldalon.
2026. 01. 01. 18:00
Megosztás:

A mentők szilveszterkor 3823 esetnél nyújtottak segítséget

A mentők szilveszterkor 3823 esetnél nyújtottak segítséget, az orvosi ügyeleteken 1783 beteg kapott ellátást - közölte az Országos Mentőszolgálat szóvivője csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 01. 16:00
Megosztás:

240 tűzoltói beavatkozás történt szilveszterkor

Az év utolsó napján országszerte 240 helyszínre riasztották a tűzoltókat, 123 esetben tűz miatt, 117 alkalommal pedig műszaki mentést igénylő helyzethez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 01. 14:00
Megosztás:

Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban

Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 01. 13:00
Megosztás:

Vigyázz a havas utak miatt, ha útnak indulsz az Újév napján!

Bár a meteorológiai prognózisokban van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint óév utolsó időszakában, illetve az újév első napjaiban többször várható kisebb havazás, 2026 első hétvégéjén pedig akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat a fővárosban.
2026. 01. 01. 12:00
Megosztás:

Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően

Az elmúlt négy hónapban 20 ezer fiatal tudta megvásárolni első otthonát az Otthon Start Programnak köszönhetően - mondta a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebookra feltöltött videónyilatkozatában.
2026. 01. 01. 11:00
Megosztás:

Energiaügyi Minisztérium: az otthonteremtést segítő beruházásokkal is csökkenthetik adóterheiket az áramelosztók

A vállalkozási adócsökkentési megállapodás részeként 2026-tól az energiaellátók egyes hálózati fejlesztéseik után új kedvezményt vehetnek igénybe jövedelemadójukból. Az adóterhek csökkentéséért elvégzendő beruházásokkal teljesítendő szakmai elvárásokat miniszteri rendelet rögzíti. Az adókedvezményt az elosztói engedélyesek például az Otthon Start Program keretében megépülő lakások csatlakoztatását vagy a zárolt körzetek feloldását szolgáló fejlesztések megvalósításával érvényesíthetik - ismerteti az Energiaügyi Minisztérium az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.
2026. 01. 01. 10:00
Megosztás:

Kié lett a 7 milliárdos lottó főnyeremény Szilveszterkor?

Sajnos nem született telitalálat az Ötöslottón január elsején, így a Szilveszteri Szuperlottó extra nyereménye nem talált gazdára. Az átlagosnál több volt viszont a négytalálatos szelvény, amelyek egyenként 2.347.060 millió forintot érnek.
2026. 01. 01. 09:00
Megosztás:

A Cardano Midnight új hardforkkal készül a mainnet indulására

Miközben egyre több figyelem irányul a blokkláncok adatvédelmi képességeire, a Cardano ökoszisztémájához tartozó Midnight hálózat újabb fontos mérföldkőhöz érkezett. A fejlesztők bejelentették a legújabb hardforkot, amely lehetővé teszi a jövőbeli frissítések zökkenőmentes kezelését – mindezt anélkül, hogy a hálózat működését meg kellene szakítani. A lépés nemcsak technikai előrelépés, hanem egyre erősebb üzenet is a blokkláncok adatvédelmi jövőjéről.
2026. 01. 01. 08:30
Megosztás:

A stabilcoin kamattilalom hátrányba hozhatja Amerikát a digitális versenyben Kínával szemben

Miközben Kína gőzerővel fejleszti digitális jegybankpénzét (e-CNY), az Egyesült Államokban komoly vita bontakozott ki a stabilcoinok kamatfizetésének tilalmáról. A Coinbase szabályozási igazgatója szerint a szigorú amerikai hozzáállás akár globális pénzügyi hátrányba is sodorhatja az USA-t, különösen, ha Kína megvalósítja terveit a digitális jüan kamatozóvá tételére 2026-tól. Vajon az amerikai dollár elsőbbsége veszélybe kerülhet a tokenizált jövő pénzügyi rendszerében?
2026. 01. 01. 03:00
Megosztás:

Újabb Revolut szigorítás Magyarországon - újabb funkciót vezet ki a szolgáltató

Lezárult a Revolut magyarországi készpénzbefizetési pilot programja, azonban a várt országos bevezetés helyett végül a szolgáltatás megszüntetése mellett döntött a fintech cég.
2026. 01. 01. 02:00
Megosztás:

Jön az XRP kínálati sokk? – Intézményi kereslet tarolhatja le a tőzsdei készleteket

Miközben a kriptovaluta-piac figyelme főként a Bitcoin ETF-ekre és a nagy altcoinok árfolyamára összpontosul, az XRP körül csendben kibontakozó jelenség új fejezetet nyithat a piac történetében. Chad Steingraber ETF-elemző szerint az intézményi alapok lassan, de biztosan szívják fel az XRP likviditást – és ha a trend folytatódik, a jelenlegi 15 milliárd darabos tőzsdei kínálat messze nem lesz elég a kereslet kielégítésére. A lehetséges supply shock komoly átalakulásokat hozhat az XRP piacstruktúrájában.
2025. 12. 31. 23:59
Megosztás:

Kulcsdátumok az amerikai kriptoszabályozásban 2026-ban – „Közelebb vagyunk, mint valaha”

Az elmúlt év gyökeres fordulatot hozott az amerikai kriptopolitikában. Donald Trump második elnöki ciklusának első évében kifejezetten iparátbarát szabályozói környezet alakult ki: megszűntek több nagy kriptocég elleni vizsgálatok, a bankok előtt megnyílt az út a kriptoeszközök tartása felé, az alapkezelők pedig könnyebben indíthatnak kriptós ETF-eket.
2025. 12. 31. 23:00
Megosztás:

XRP vs. Digitap ($TAP): A harc 2026 legjobb banki tokenjének címéért

A banki fókuszú ökoszisztémák újra reflektorfénybe kerülnek, miközben a hagyományos szolgáltatók továbbra is számlákat zárnak be, magas díjakat számítanak fel, és megsértik az ügyfelek magánszféráját. Az alternatív megoldások közül a befektetők egyre inkább a <a href="https://presale.digitap.app?&utm_campaign=dec&utm_content=com&utm_medium=pr&utm_source=prof-pr&utm_term=2497a" target="_blank">Digitap ($TAP)</a> omni-bankot választják a Ripple (XRP) helyett.
2025. 12. 31. 22:00
Megosztás:

Ethereum árfolyam-előrejelzés: Jön az 5 000 dollár? A Ripple küszködik, miközben a Digitap 219%-ot ralizik – Egy új csillag születőben

Az utóbbi időben az Ethereum és a Ripple árfolyama is ingadozást mutatott. Mindkettő esetében csökkenő mozgás volt tapasztalható, ami aggodalomra adott okot egyes kereskedők számára. Ugyanakkor ismert influenszerek, mint Don és Javon Marks úgy vélik, hogy ezek a tokenek hamarosan kilőnek. Don például azt gondolja, hogy az ETH akár 5 000 dollárig is emelkedhet.
2025. 12. 31. 20:00
Megosztás:

Hideg idővel indul az új év

A jövő év hideg, főként az ország déli felén csapadékos idővel kezdődik - írta a HungaroMet Zrt. szerdai agrometeorológiai elemzésében.
2025. 12. 31. 19:00
Megosztás:

A naperőművekhez hasonló szintlépés kell az energiatárolásban is

"Napelem-forradalom után tárolói forradalom jön!" 2010-ben Magyarországon még alig 300 naperőmű működött, a számuk ma már 320 ezer felett jár, most hasonló szintlépés kell az energiatárolásban is - közölte Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden Facebook-oldalán.
2025. 12. 31. 18:00
Megosztás:

A Bitcoin 5%-os veszteséggel zárja 2025-öt – a türelmetlen befektetők veszteséggel szállnak ki

A Bitcoin árfolyama visszafogott mozgással búcsúzik 2025-től. Az év utolsó heteiben szűk sávban oldalazott a piac, ami ugyan csökkentette a hirtelen kilengések esélyét, de sok befektető számára komoly csalódást jelentett a várt lendület elmaradása.
2025. 12. 31. 17:00
Megosztás: