A Wall Streeten is pirosba fordultak a részvényindexek
A tegnap publikált termelékenységi adatok szerint a 2025-re vonatkozó nagy negatív bérstatisztikai felülvizsgálatok miatt a tavalyi első három negyedévben a korábban becsültnél erősebb volt a termelékenység növekedése, a negyedik negyedévben 2,8%-os volt a bővülés év/év, így 2025 egészében 2,2%-os. Az órabérek a vártnál nagyobb léptékeben emelkedtek a negyedik negyedévben (+1,3% év/év) az egységnyi munkaerőköltség tavaly mindössze 1,9%-kal nőtt. A leépítések száma februárban jelentős mértékben csökkent, míg az újonnan munkanélküli segélyért folyamodók száma továbbra is alacsony a csütörtökön közzétett adatok szerint, ami továbbra is egy stabil munkaerőpiacról árulkodik.
A félelemindexként is emlegetett VIX – amely az S&P500 opciókba árazott volatilitását méri – tegnap tovább emelkedett, így a hét egészét tekintve már közel 20%-kal nőtt.
Donald Trump tegnap bejelentette, hogy meneszti Kristi Noem belbiztonsági minisztert, és helyére Markwayne Mullin oklahomai szenátort nevezi ki. Az új miniszter március 31-én veheti át hivatalát.
Tovább erősíti az Egyesült Államok belpolitikai problémáit és a kereskedelmi háború okozta bizonytalanságot, hogy Letitia James, New York állam főügyésze 23 másik állam vezető ügyésze ismét pert indított Donald Trump elnök globális vámjai ellen. Erre azután került sor, hogy az Egyesült Államok Nemzetközi Kereskedelmi Bírósága csütörtökön úgy határozott, hogy a vállalatok jogosultak vám-visszatérítésekre Trump azon vámjai után, amelyeket a Legfelsőbb Bíróság hatályon kívül helyezett. A Trump-adminisztráció által bejelentett új, ideiglenes, globális vám 10%-ról 15%-ra emelése Scott Bessent szerint ezen a héten léphet életbe.
(Forrás: OTP Ébresztő)