A Work Force Kft. a tavalyi év folyamán tetemes mértékben növelte árbevételét

A Work Force Kft. 2023-ban huszonötmilliárd forint körüli árbevétellel zárt, ami mintegy 50 százalékos emelkedés 2022-höz képest - közölte a munkaerő-kölcsönzéssel és munkaerő- közvetítéssel foglalkozó társaság kedden az MTI-vel.

A Work Force Kft. a tavalyi év folyamán tetemes mértékben növelte árbevételét

A cég fejlődésében fontos szerepet játszott a tavalyi évben, hogy több új ügyféllel kezdte meg az együttműködést a vállalat, illetve kedvezően alakult megrendelésállományuk is. A kékgalléros munkaerő-kölcsönzés mellett egyre nagyobb figyelmet fordítanak a szellemi munkavállalók kölcsönzésére, ami szintén pozitívan hatott a cég forgalmára.  

Kiemelték, hogy a Work Force a munkaerő-kölcsönző szolgáltatás keretében mintegy 3000 embert helyezett el ügyfeleinél 2023-ban, egyaránt bővítve magyar és harmadik országbeli munkavállalókból álló kontingenseit.

Felidézték, hogy a vállalat 2023-ban Nyíregyházán nyitotta meg 9. irodáját, ezáltal pedig tovább erősítették regionális jelenlétüket Kelet-Magyarországon.

A Work Force idén tovább bővíti hálózatát, Szegeden és Pécsen is terveznek új irodát nyitni.  

A cég idei tervei között az is szerepel, hogy a betanított munkások mellett a - szellemi és fizikai - hiányszakmák betöltésére is egyre több külföldi munkavállalót hozzanak be, amire a multinacionális partnercégek mellett a magyar vállalatok is egyre nagyobb igényt támasztanak.

A közlemény idézte Csákvári Róbertet, a Work Force HR szolgáltató alapítóját és ügyvezető igazgatóját, aki elmondta, hogy az elsők között szerezték meg a minősített munkaerő-kölcsönző státuszt 2022. elején és már akkor elkezdték harmadik országból is behozni a munkavállalókat. Mintegy 100 külföldi munkavállalóval indultak 2022. elején, jelenleg pedig már körülbelül ezren vannak, főleg a Fülöp-szigetekről és Indonéziából, de többszáz ukrán állampolgárt is elhelyeztek már partnereinknél. A következő 3 évben a magyarországi piaci igényeket nem lehet külföldi munkaerő nélkül kiszolgálni - tette hozzá Csákvári Róbert.

A 100 százalékban magyar tulajdonú Work Force Kft. 2003. óta foglalkozik munkaerő-kölcsönzéssel és munkaerő-közvetítéssel. Megbízói között termelő- és gyártó cégek, valamint a szolgáltató szektorban működő vállalatok egyaránt megtalálhatóak. Országszerte 300 ügyfél számára biztosítják folyamatosan a megfelelő munkaerőt.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Work Force Kft. nettó árbevétele 2022-ben 16,69 milliárd forint, 2021-ben 10,29 milliárd forint volt. A társaság 2022-ben 836,32 millió forint nyereséggel zárt, míg egy évvel korábban 380,31 millió forintot tett ki az adózott eredménye.

Kiemelkedő évet zárt a lízingpiac és az Euroleasing

Az MBH Csoporthoz tartozó Euroleasing Zrt. 2025-ben minden jelentős szegmensben erősödni tudott, így piaci részesedése meghaladta a 25 százalékot. A vállalat ügyfélportfóliója meghaladja a 600 milliárd forintot, mellyel stabilan őrzi a piacvezető pozícióját. Az eredményekhez a rugalmas és versenyképes finanszírozási forrást az MBH Csoport stabil pénzügyi háttere biztosította.
2026. 04. 02. 12:30
Megosztás:

67 ezer dollár alá bukott a Bitcoin Trump bejelentése miatt

A geopolitikai feszültségek ismét brutálisan rázták meg a kockázatos eszközöket. Donald Trump szerda esti, főműsoridős beszéde pillanatok alatt kifújta a levegőt a globális piacokból, és ezzel együtt a kriptoszektor kétnapos fellélegzésének is véget vetett. A Bitcoin 67 ezer dollár alá szakadt, az Ethereum is lefordult, a befektetők pedig újra a háborús eszkaláció lehetőségét árazzák.
2026. 04. 02. 12:00
Megosztás:

Trump vámjai valóban kiszorítják a német autóexportot

Az amerikai piac hosszú ideig a német autóipar egyik legstabilabb exportcélpontja volt. Azonban a 2025-ben Trump elnök által bevezetett újabb vámintézkedések látványos törést okoztak ebben a kapcsolatban. A friss adatok alapján ma már nem kérdés: a német autóexport ténylegesen visszaszorult az Egyesült Államokban.
2026. 04. 02. 11:30
Megosztás:

Erős negyedévet zárt a magyar tőzsde

Bár az eltelt időszakban mérséklődő tendencia rajzolódott ki, a BUX index – a Budapesti Értéktőzsde első számú mutatója – mégis 9,3%-kal emelkedett az első negyedévben, míg március végén 121 380,56 ponton zárt. A részvénypiac összforgalma számottevően emelkedett februárhoz képest, napi átlagban 30,08 milliárd forintot tett ki. A három legnagyobb forgalmú részvény, az OTP Bank, a MOL és a Richter Gedeon sorrendben 452,4, 83,7 és 56,6 milliárd forintos értéket ért el a havi kereskedés során. A vezető brókercégeknél ismét szoros verseny alakult ki a WOOD & Company és a Concorde között, végül a WOOD & Company végzett az első helyen, míg a harmadik helyen az ERSTE szerepelt.
2026. 04. 02. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők nagypéntek előtt?

A közel-keleti háború gyors befejezésébe vetett remények csütörtök reggelre már halványultak, miután Donald Trump amerikai elnök egy régóta várt beszédében agresszívebb iráni csapásokat helyezett kilátásba. Az elnök szerint a katonai műveletek a következő két–három hétben fokozódni fognak. Az olajár ismételt emelkedése mellett csütörtök reggel esnek az ázsiai piacok. A záráshoz közeledve a Nikkei 2,3%-kal, a KOSPI 4,1%-kal, a SSEC 0,5%-kal, a Hang Seng 1,1%-kal esik.
2026. 04. 02. 10:30
Megosztás:

3% alatt a német, 6,9% alatt a magyar tízéves hozam

A közel-keleti feszültség csökkenése miatt estek az energiahordozók árai tegnap, enyhítve az inflációs és a kamatemelési aggodalmakat. A tíz éves amerikai kötvényhozam végül alig mozdult és a 4,3%-os szint felett ragadt, de az európai kötvényhozamok estek, a német tíz éves hozam 3% alá süllyedt. A kockázatvállalási hajlandóság erősödése miatt az euró felértékelődött a dollárral szemben, az EURUSD 1,16 környékére emelkedett.
2026. 04. 02. 10:00
Megosztás:

Tegnap is tovább emelkedtek az amerikai részvényindexek

Bár a keddinél kisebb mértékben, de szerdán is tovább emelkedtek az amerikai részvényindexek. Az S&P 500 0,7%-kal, Dow Jones 0,5%-kal, a Nasdaq Composite 1,2%-kal emelkedett. A technológiai szektor nagy szereplői raliztak: az Alphabet 3,4%-kal emelkedett, míg a Meta és az Amazon több mint 1%-kal került feljebb.
2026. 04. 02. 09:30
Megosztás:

Szerdán meredeken emelkedtek az európai tőzsdék

Szerdán is az iráni háborúval kapcsolatos hírek mozgatták leginkább a piacokat. Trump elnök arra utalt, hogy az USA megállapodás nélkül is lezárhatja a háborút, amire akár már heteken belül sor kerülhet. Kijelentette, hogy az USA elérte, hogy Iránnak ne legyen atomfegyvere, és ha szükséges, célzott csapásokat a jövőben is alkalmazhat. Kérdés persze, hogy egy megállapodás nélküli kivonulás, ami nem biztosítja a Hormuzi-szoroson a teljesen szabad és díjmentes átjárást, hogyan hatna az energiaárakra.
2026. 04. 02. 09:00
Megosztás:

Új elektromos mentőautókat állított szolgálatba az OMSZ

Hét új elektromos hajtásláncú, BYD Atto 3 típusú mentőautót állított szolgálatba szerdán az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) - tájékoztatta a szervezet az MTI-t.
2026. 04. 02. 08:30
Megosztás:

Többségi tulajdonrészt szerzett a 4iG leányvállalata a HeliControl Kft.-ben

A 4iG Nyrt. leányvállalata, a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) a szükséges hatósági jóváhagyások megszerzését követően lezárta a HeliControl Kft. 63 százalékos részesedésének megvásárlását - közölte a társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2026. 04. 02. 08:00
Megosztás:

A magyarok mintegy négyötöde fontosnak tartja, hogy rendelkezzen biztosítással

A hazai lakosság jelentős többsége vonzónak és hasznosnak tartja az asszisztencia-biztosítást– derül ki az Europ Assistance friss Asszisztencia Biztosítás Index kutatásából. A reprezentatív felmérés szerint a magyarok közel háromnegyede véli úgy, hogy az asszisztencia-biztosítás keretében valós, megbízható segítséget kaphatnak autós vagy otthoni vészhelyzet esetén. A kutatás továbbá rámutat: a lakosság mintegy négyötöde fontosnak tartja, hogy rendelkezzen biztosítással.
2026. 04. 02. 07:30
Megosztás:

Jelentős eredménynövekedést ért el 2025-ben az MBH Jelzálogbank

A kihívásokkal teli nemzetközi környezet ellenére is stabil és növekvő teljesítményt nyújtott az MBH Jelzálogbank Nyrt. 2025-ben – derül ki a hitelintézet auditált pénzügyi jelentéséből. Az MBH Csoporthoz tartozó bank adózás előtti eredménye megközelíti a 9,4 milliárd forintot, ami 30,6 százalékkal magasabb az egy évvel ezelőtti szintnél, mérlegfőösszege pedig 775,7 milliárd forintot tett ki. A hitelintézet az év során összesen tizenhat tőkepiaci tranzakciót bonyolított le sikeresen, amellyel tovább erősítette pozícióját a hazai jelzálog- és tőkepiacon.
2026. 04. 02. 07:00
Megosztás:

Kilőttek a bérek, nőtt a hitelképesség: mit ér az átlag- és mediánfizetés?

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) ma kiadott jelentése szerint 2026 januárjában bruttó 840 600 forint, illetve nettó 585 700 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagkeresete. Mindez azt jelenti, hogy a bruttó átlagkereset 26,3%-kal, a nettó átlagkereset 28%-kal, a reálkereset pedig 25,4%-kal múlta felül az egy évvel korábbit. Ugyanakkor a bruttó kereset mediánértéke 598 700 forint, míg a nettó kereset mediánértéke 420 200 forint volt a vizsgált időszakban, ami 11%-os, illetve 12,5%-os emelkedést jelent év/év alapon. A fenti számok tükrében a Bank360 megvizsgálta, mekkora hitelösszegek vehetők fel az átlag- illetve a mediánkeresetből.
2026. 04. 02. 06:30
Megosztás:

Honnan van hirtelen ennyi pénze a magyar lakosságnak?

Bő 630 milliárd forinttal ugrott meg februárban a lakossági betétek állománya, ami az év eleji, egyszeri kormányzati juttatások hatásával magyarázható – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. A lakossági betétek túlnyomó részét ugyanakkor továbbra is lekötés nélkül tartják a folyószámlákon, miközben találni versenyképes lekötött betéti ajánlatokat is a bankok kínálatában.
2026. 04. 02. 06:00
Megosztás:

Putyin: Oroszország biztonságos olaj- és gázszállítási útvonalakat kínál

Oroszország biztonságos és megbízható szállítási és logisztikai útvonalakat kínál a világnak, miközben a közel-keleti helyzet eszkalációja közvetlenül befolyásolja az energiapiacokat, valamint a Hormuzi-szoroson keresztül történő kőolaj- és földgázszállítást - jelentette ki Vlagyimir Putyin szerdán egy szentpétervári nemzetközi szakkonferencia résztvevőihez intézett videóüzenetében.
2026. 04. 02. 05:30
Megosztás:

Duna House: 32%-os bővüléssel a tavalyi csúcsszintek közelébe erősödött az ingatlanpiac márciusban

A Duna House havi tranzakciószám-becslése (DH-TB) és jelzáloghitel-előrejelzése alapján 2026 márciusában országosan 11 554 lakóingatlan cserélt gazdát, miközben a lakáscélú jelzáloghitelek szerződéses összege elérhette a 240 milliárd forintot.
2026. 04. 02. 05:00
Megosztás:

Húsvéti boom: a családoknál, a kiskereskedelemben és a csokiiparban is robban a szezon

A húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódó fogyasztási szokások – beleértve a locsolkodást, a tojásfestést és az édességfogyasztást – nem csupán kulturális hagyományként jellenek meg, hanem a szezonális kereslet markáns megnyilvánulásaként is. Hiszen ez az időszak nemcsak a családoknak, hanem a kereskedelemben dolgozóknak is egy kiemelt időszak. Vannak kijelölt szektorok, mint például az édességárusok, akik az éves forgalmuk jelentős részét ezekben a napokban bonyolíthatják. A kereslet hatékony kiszolgálása adatvezérelt tervezést, a fogyasztói magatartás folyamatos monitorozását, valamint precíz készletgazdálkodást igényel. Mindezek együttesen járulnak hozzá ahhoz, hogy az ünnepi időszak mind a háztartások, mind az ellátási lánc szereplői számára zökkenőmentesen működjön.
2026. 04. 02. 04:30
Megosztás:

Fenntarthatósági rangsor: ez a három épület vezeti a hazai mezőnyt a minősítések alapján

Az Etele Plaza bevásárlóközpont és a Budapest ONE irodakomplexum mindhárom üteme után a Corvin Innovation Campus irodaház is megszerezte a BREEAM Outstanding környezetbarát minősítést. Ez már a harmadik Futureal-fejlesztés, amely a gyakorlati működést vizsgálva kiérdemelte a fenntartható épületeknek járó legmagasabb elismerést. Az eredmények alapján a fenti beruházások jelenleg Magyarország legjobb épületeinek számítanak a BREEAM In-Use Commercial kategóriában.
2026. 04. 02. 04:00
Megosztás:

Nemzetközi terjeszkedésbe kezdett Magyarország sikeres mosodahálózata, a Bubbles

A Bubbles, amely 70 magyarországi üzletével Kelet-Közép-Európa legnagyobb önkiszolgálómosoda-hálózata, hétfőn hivatalosan is megnyitotta első külföldi üzletét Pozsonyban. A lépés egy nagyobb léptékű terjeszkedési stratégia első fázisát jelenti: a franchise szlovákiai terjeszkedése még idén további pozsonyi, érsekújvári, kassai, komáromi, dunaszerdahelyi és nyitrai üzletek nyitásával folytatódik, miközben megkezdődött az előkészítése az ausztriai, romániai és csehországi megjelenésnek is.
2026. 04. 02. 03:30
Megosztás:

Márciusban kivárásra játszottak a lakásvásárlók - két vármegye ment csak szembe az árral

Ellentétes irányba mozdult márciusban a lakáspiac keresleti és kínálati oldala az ingatlan.com friss elemzése szerint. Országos szinten több mint 270 ezer telefonos érdeklődést mértek eladó lakások és házak iránt, ami 13,9 százalékos csökkenést jelent tavaly márciushoz képest. Havi összevetésben a naptárhatással korrigált adatok 9 százalékos keresleti visszaesésre utalnak.
2026. 04. 02. 03:00
Megosztás: