Akár 45 millió forintból ingatlanhoz és hosszú távú tartózkodási lehetőséghez juthatunk Dubajban

Hírek szerint a közeljövőben mérsékelheti az Egyesült Arab Emírségek kormányzata azt a limitet, amellyel tartózkodási engedélyt is kaphatnak a Dubajban ingatlant vásárló külföldiek. A jelenlegi 750 ezer helyett 400 ezer dirham, mintegy 45 millió forint lehet a belépési minimum, ami jelentősen megdobhatja a Perzsa-öböl partján épülő ingatlanok iránti így is erőteljes magyar érdeklődést és vásárlási kedvet.

Akár 45 millió forintból ingatlanhoz és hosszú távú tartózkodási lehetőséghez juthatunk Dubajban

Egy ilyen intézkedés nagy mértékben katalizálhatja a bevándorlást Dubajba, ahol a cégek keresik a képzett munkaerőt. Ázsiából nagy számban érkeznek kétkezi munkások, de a vállalkozó szellemű európaiaknak nagy lehetőségeket tartogat a térség, mert dübörög a gazdaság, 2024-ben 4 százalékkal nőtt a GDP, a kormányzat támogató környezetet teremt, az áfa 5 százalék, emellett csak a 9 százalékos profitadó terheli a bevételeket, a 100 ezer dollárt meghaladó részre. Ezért is fektet egyre több magyar dubaji ingatlanba, ami elsősorban nem lakhatási lehetőség jelent, hanem hosszú távú üzletet és biztosítja a kint tartózkodást.     

Új vásárlói réteg a piacon

„Néhány éve az itt ingatlant vásárlók valóban „csak” ingatlant vettek, most az alacsonyabb értékű lakások vásárlásával a céljuk az is, hogy vízumot szerezzenek” – magyarázza Bencsik Tamás, a Livin’ Experts ügyvezető-társtulajdonosa. „Turistaként a schengeni országokból érkezők 180 napon belül, legfeljebb 90 napig tartózkodhatnak Dubajban”.

A dubaji ingatlanpiacon tevékenykedő Livin’ Experts ügyvezető-társtulajdonosa elmondta azt is, hogy már nemcsak a nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek fordulnak az Egyesült Arab Emírségek felé, hiszen az árak a középosztálybeli magyarok számára is bőven elérhető közelségbe kerültek.

„Korábban azok a magyarok vásároltak itt ingatlant, akik több 100 milliós nagyságrendben gondolkodtak, most már azok is jönnek, akik eladtak otthon egy 40-50-60 milliós lakást és a pénzt itt akarják befektetni” - tette hozzá a szakértő. „Sőt, aki igazolt jövedelemmel rendelkezik Magyarországon, Dubajban is hitelképes a kiszemelt ingatlan vételárának 50 százalékig, vannak hitelintézetek, amelyek speciálisan külföldiek ingatlanügyleteit finanszírozzák.”   

A Livin’ Experts ügyvezető-társtulajdonosa eddigi tapasztalatai alapján a magyar vásárlók három fő csoportra oszthatók:

„A befektetők (60%), aki közül sokan soha nem is jártak Dubajban, csupán az ingatlanpiac lehetőségei miatt döntenek a vásárlás mellett. Ők általában hosszú távú hozamot keresnek, és nem feltétlenül saját használatra vásárolnak. A nyaralót vásárlók (30%), akik rendszeresen látogatják Dubajt, évente többször is eltöltenek itt néhány hetet, a fennmaradó időszakban pedig kiadják az ingatlanjukat, így extra bevételhez jutnak. És vannak a kiöltözők (10%), ők a következő 2-3 évben Dubajba tervezik áthelyezni az életüket, a vállalkozásukat, ezért kész ingatlant vagy új építésű projektet keresnek.

Bencsik Tamás beszámolt arról is, hogy a Covid-válság okozta visszaesését követen, 2021 óta meredeken emelkedik az ingatlaneladások száma a térségben. Felhívta a figyelmet arra is, hogy irodájukban a magyar ügyfelekkel kötött üzletek aránya 2024-ben 430 százalékkal nőtt 2023-hoz képest.

Sztereotípia, hogy csak luxuslakás épül Dubajban

A térség ingatlanpiaca nem egységes. Míg Magyarországon – különösen a fővárosban – az ingatlanpiac viszonylag homogén, Dubaj egy tudatosan megtervezett város, a különböző városrészei eltérő fejlődési szakaszban vannak, a lakások elhelyezkedése pedig nagymértékben meghatározza a lehetséges hozamokat.

„A magyarok jellemzően alacsonyabb értékű ingatlanokat vásárolnak, de a tengerparti lakásokat keresik a leginkább, töretlen a pálmasziget és a Dubai Marina sikere” – mondja Bencsik Tamás.  „Azonban, ha a vásárlók nyitottak, megfogadják a tanácsunkat és elsősorban a hozamot, az értéknövekedést tartják szem előtt, nem biztos, hogy a Marina vagy a Downtown lesz számukra a legjobb választás. Egy olyan városrészben, amely még a fejlődés elején tart, jelentős kedvezménnyel lehet ingatlant vásárolni, elsősorban a tervező asztalról” – fogalmazott.  

A szakértő Dubaj sajátosságai között említette azt is, hogy mielőtt egy ingatlanfejlesztési projekt elindulna, az infrastruktúra már kiépül. Azonban az iskolák, kórházak, bevásárlóközpontok és egyéb szolgáltatások sok esetben csak később, az első lakók beköltözése után készülnek el. Emiatt ezeken a területeken érdemes 5-8 év távlatában gondolkodni, hiszen ez idő alatt egy teljesen új városrész képes kinőni a semmiből.

Határ a csillagos ég

A dubaji ingatlanárak rendkívül széles skálán mozognak. 45 millió forintért egy stúdiólakás már elérhető, de az általában fél órás autóútra van a tengerparttól.

„A legkelendőbbek a medencés garzonok, jellemzően 75 millió forint körüli indulási árral, de értékelhető tengerparti ingatlant 1,5 millió dirham alatt (ez már bőven 100 millió forint feletti árat jelent) nem nagyon lehet vásárolni, a határ pedig a csillagos ég” - árulja el Bencsik Tamás.

A Livin’ Experts február 21-22-én, kétnapos roadshow-t szervez a budapesti Al Habtoor Palace-ban, ahol az érdeklődők közelebbről is megismerkedhetnek a dubaji ingatlanpiac sajátosságaival, A helyszínen személyes konzultációkra is lehetőség lesz, sőt, akár konkrét projekteket is ajánlanak a szakértők a potenciális befektetőknek. Az érdeklődők a cég weboldalán az ingyenes webináriumon tehetik fel előzetesen kérdéseiket a cég képviselőinek február 19-én.

Újraindít három debreceni járatot a Wizz Air

A Wizz Air három debreceni járatát is újraindítja a 2026-os nyári menetrendi időszakban, így Tel Aviv, Eindhoven és Isztambul ismét elérhető lesz - tájékoztatta a légitársaság pénteken az MTI-t.
2025. 12. 05. 22:00
Megosztás:

XRP árfolyam-előrejelzés: Elérheti a Digitap ($TAP) 2025-ben a Ripple token jelenlegi, 2,18 dolláros szintjét?

Az XRP árfolyama szokatlanul nyugodt, alig mozdul el, miközben más nagyobb altcoinok, például az Ethereum sokkal erőteljesebb lendületet mutatnak. Az XRP jelenleg körülbelül 2,18 dolláron forog, azonban az oldalazó konszolidáció és a gyengülő trendjelzések sok befektetőt frusztrálnak.
2025. 12. 05. 21:00
Megosztás:

Szeptember óta lejtmenetben a nemzetközi élelmiszerárak

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) kiadta legfrissebb jelentését az élelmiszer-alapanyagok világpiaci mutatójáról, amely szerint novemberben tovább mérséklődtek az élelmiszerárak, mivel a gabonafélék kivételével az összes fontosabb alapvető élelmiszer jegyzése csökkent.
2025. 12. 05. 20:00
Megosztás:

A Bitget részvényfedezetű határidős termékei átlépték a 10 milliárd dolláros kereskedési volument, miközben a globális traderek tömegével fordulnak a tokenizált részvények felé

A világ legnagyobb Univerzális Tőzsdéje (UEX), a Bitget ma bejelentette, hogy az amerikai részvényekhez kötött határidős termékeinek kumulatív kereskedési volumene meghaladta a 10 milliárd dollárt.
2025. 12. 05. 19:30
Megosztás:

Vezetőváltásra került sor a Mol szlovákiai leányvállalatának élén

Decemberben távozik a Mol szlovákiai leányvállalata, a Slovnaf éléről a céget leghosszabb ideig vezető Világi Oszkár, akinek helyét ezzel egyidejűleg Szabó Gábor veszi át, aki eddig már több különböző vezetői funkciót is betöltött a Mol-ban - közölte az MTI pozsonyi irodájával a Slovnaft sajtószóvivője pénteken.
2025. 12. 05. 19:00
Megosztás:

Akár 5 év garanciával vásárolhatók meg a Brother új nyomtatói

Az üzleti döntéshozók számára ma már nemcsak a megbízhatóság, hanem a kiszámítható és hosszú távú költséghatékonyság a legfontosabb szempont, amikor irodai nyomtatót választanak. A Brother év végi promóciója mindkettőt biztosítja: a legújabb tintatartályos modellek akár 5 év, a mono lézer készülékek pedig 3 év gyári garanciával vásárolhatók meg, előbbiek kizárólag 2025. december 31-ig. A garancia kibővítése regisztrációhoz kötött.
2025. 12. 05. 18:30
Megosztás:

Piaci oldalazás: a Bitcoin és az Ethereum is irányt keres – meddig tarthat a bizonytalanság?

A hét eleji pánikszerű eladási hullám után – amikor a Bitcoin néhány óra alatt 91 000 dollárról 85 000 dollár közelébe zuhant –, ma már jóval nyugodtabb hangulat uralja a kriptopiacot. A nagyobb tokenek visszapattantak a mélypontokról, ugyanakkor továbbra sem sikerült egyértelmű trendet kialakítaniuk.
2025. 12. 05. 18:00
Megosztás:

Megkezdődött a Budapest-Belgrád vasútvonal magyar szakaszának tesztüzeme

A végéhez közeledik a Budapest-Belgrád vasútvonal építése, megkezdődött a magyarországi szakasz tesztüzeme - jelentette be Hegyi Zsolt a MÁV-csoport vezérigazgatója pénteken a Facebook-oldalán.
2025. 12. 05. 17:30
Megosztás:

Hétfőtől megvásárolhatóak a jövő évi autópálya-matricák

Hétfőtől elérhetőek lesznek a 2026-ra érvényes éves autópálya-matricák, a jövő évi éves országos és vármegyei e-matricák mellett az új terméknek számító éves M1 regionális úthasználati jogosultság is megvásárolható lesz a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt.-nél és a legtöbb viszonteladó partnerénél, online és offline módon is - közölte a NÚSZ Zrt. az MTI-vel pénteken.
2025. 12. 05. 17:00
Megosztás:

Átmeneti szünet a LUNA hálózatán: A Binance felfüggeszti a ki- és beutalásokat frissítés miatt

Ha LUNA-t (Terra) tartasz a Binance-en, van egy fontos hírünk: 2025. december 8-án ideiglenesen szünetelni fog a LUNA tokenek ki- és beutalása a tőzsdén. Mielőtt pánikba esnél: ez nem hiba vagy vészhelyzet, hanem egy előre tervezett lépés, amely a Terra blokklánc frissítésének zavartalan lebonyolítását szolgálja. Mutatjuk, mit érdemes tudni, és miért jó ez hosszú távon.
2025. 12. 05. 16:30
Megosztás:

Mi gátolja a roma fiatalokat a szakmai kiteljesedésben?

Továbbra is komoly hátránnyal indulnak a roma fiatalok a továbbtanulás és a munkavállalás területén – hívja fel a figyelmet az idén 15 éves HBLF-Romaster Alapítvány. A szegregátumokban élő romák olyan települési és infrastrukturális hiányosságok között nőnek fel, ahol nem adottak a tanulás alapfeltételei, így már az általános iskolát is nehézségekkel kezdik, miközben az iskolarendszernek az esetek döntő többségében nincs megfelelő eszköze a támogatásukra.
2025. 12. 05. 15:30
Megosztás:

Kukásautó-kartellt tárt fel a GVH

Újabb nagy kartellügyet zárt le a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). Kukásautók és csatornatisztító járművek közbeszerzéseit egyeztették tiltott módon egyes gyártó cégek több éven keresztül.
2025. 12. 05. 15:00
Megosztás:

A Főtaxi továbbra is a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér hosszú távú partnere, míg az Uber appal támogatott szolgáltatással jelenik meg a reptéren

A Budapest Airport többfordulós, szakmai tender keretében választotta ki azokat a szolgáltatókat, akik 2025 és 2030 között biztosítják a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren az érkező utasok taxis személyszállítását. A kiválasztási folyamat célja az volt, hogy olyan partnerek működjenek a repülőtéren, akik a rekordot döntő utasforgalom mellett is stabil, megbízható és magas színvonalú szolgáltatást nyújtanak.
2025. 12. 05. 14:30
Megosztás:

Novemberben is kedvezőbbek voltak a hazai üzemanyagárak a szomszédos országok átlagánál

A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak novemberben is kedvezőbben alakultak a szomszédos országok átlagánál.
2025. 12. 05. 14:00
Megosztás:

Szabad utat kap a szabályozott spot kriptokereskedelem Amerikában

Az amerikai szabályozók végre megnyitották az utat a spot kriptokereskedelem előtt a szövetségi felügyelet alatt működő tőzsdéken. A CFTC döntése mérföldkő az amerikai kriptopiacon: most először lehet közvetlenül, szabályozott környezetben kriptoeszközökkel kereskedni – mindez új korszakot nyithat a befektetők és intézmények számára egyaránt.
2025. 12. 05. 13:30
Megosztás:

Ipari termelési adatokat publikált a KSK - lássuk a számokat!

Ma reggel az októberi ipari termelési adatokat publikálta a KSH. 2025 októberében az ipari termelés volumene 2,7%-kal elmaradt az egy évvel korábbitól.
2025. 12. 05. 13:00
Megosztás:

Kriptotárcák Rangsora: A Legnépszerűbb Megoldások 2025-ben

Kriptovalutáidat, és bármikor hozzáférhetsz, küldhetsz vagy fogadhatsz velük. A piac tele van jobbnál jobb megoldásokkal, így elsőre nem könnyű megtalálni azt az egyet, ami tényleg hozzád illik.
2025. 12. 05. 12:30
Megosztás:

Forradalmi áttörés a stabilcoinok piacán: A WSPN új megoldása lehetővé teszi vállalatoknak saját digitális valutáik kibocsátását

A stabilcoinok forradalma új szintre lép: a WSPN új, white-label infrastruktúrája lehetővé teszi, hogy akár bankok, pénzintézetek vagy fintech cégek percek alatt indítsanak saját, márkázott digitális valutát. A technológia nem csak a költségeket csökkenti, de egyszerűsíti a megfelelést és az integrációt is.
2025. 12. 05. 12:00
Megosztás:

Miért választ egyre több dolgozó elektromos kerékpárt a városi ingázáshoz?

Aki járt már hétköznap reggel autóval egy nagyobb városban, pontosan tudja, milyen érzés: araszolás, türelmetlen dudálás, drága parkolás, és persze az a bizonyos „már megint elkések” érzés.
2025. 12. 05. 11:30
Megosztás:

A japán hozamok tovább emelkedtek

A japán hozamok tovább emelkedtek: a tízéves hozam közel húszéves csúcson jár, közelítve a 2%-ot.
2025. 12. 05. 11:00
Megosztás: