Ami megéri, azt most megveszik az ingatlanpiacon

Az elmúlt év végén a hírek miatti zűrzavar nem kedvezett az ingatlanpiacnak a Velencei-tó környékén, ugyanakkor januárra elkezdték tisztábban látni a valós helyzetet a vevők, így beindult a tapogatózás a piacon.

Ami megéri, azt most megveszik az ingatlanpiacon

A Velencei-tó ingatlanpiacán nem volt érzékelhető az elmúlt év végén az ingatlanpiaci forgalom növekedése, ellentétben a budapesti ingatlanpiacon tapasztaltakkal. Ugyanakkor az év elején, januárban már megmozdultak az érdeklődők - mondta dr. Kovács Csaba, a Balla Ingatlan agárdi irodájának szakmai vezetője.

Véleménye szerint azok a hírek, melyek alapján a vevők és az eladók is az ingatlanpiaci árak jövőbeni növekedésére következtethettek, gyakorlatilag “megfagyasztották a rendszert” néhány hónapra - fogalmazott a szakértő. Ez azt jelenti, hogy mindkét oldalon jellemző volt a kivárás, annak hatására, hogy nem lehetett pontosan tudni, mi várható a 2025-ös évben, azaz mekkora forgalom és áremelkedés alakul ki.

Ugyanakkor néhány ingatlantulajdonos gyors és számottevő áremeléssel reagált ősszel a hírekre, ami csak tovább apasztotta az érdeklődők motivációját. Az áremelkedés mértéke néhány hónap alatt elérte a 10 százalékot, de bizonyos szegmensekben még a 15-20 százalékos mértéket is.

Az idei év elején viszont megkezdődött a tapogatózás - habár a bizonytalanságot továbbra is érezni -, mivel mindkét oldalon kezdenek rájönni, hogy túlzóak voltak a várakozások az ingatlanpiacra érkező pénzekkel, nagyrészt az állampapírpiacról érkező összegekkel kapcsolatban.

Persze az eladók részéről még mindig akadnak, akik kivárnak, illetve irreálisan magas hirdetési árakkal próbálkoznak - a korábbi hírekre alapozva egy nagyobb áremelkedésben bízva -, azonban egy másik részük már a vevők által elfogadható áron piacra lépett ingatlanával, nem csak hirdeti azt.

Az viszont kétségtelen, hogy mivel az árakat már tavaly ősszel sokan megemelték, most azt lehet tapasztalni, hogy bár a hirdetési árak a tavalyi évben jellemző szinteknél magasabban járnak, egyre nagyobbak az alkuk, mert ezeket a megemelt kínálati árakat nem fogadják el a vevők - derült ki a szakértő szavaiból, aki az átlagos alku mértékét 5 százalékra tette, de tapasztalatai szerint előfordulnak 10-20 százalékos alkuk is.

A vevői oldalt tekintve egyébként megfigyelhető, hogy sokan próbálják befektetési céllal elhelyezni pénzüket ingatlanban, és az ingatlanpiac széles skálája iránt érdeklődnek: sokan keresik a telkeket, kisebb lakásokat, de a házakat is. Kovács Csaba ezt úgy foglalta össze, hogy “ami megéri, azt most megveszik az ingatlanpiacon”.

És, hogy mi az, ami megéri? A szakértő szerint, ha egy használt ingatlan ára megközelíti vagy akár már el is éri egy újépítésűét, akkor azt az ingatlant már nem fogják megvenni. A négyzetméterárak egyébként erősen szóródnak mérettől és minőségtől függően 500 ezer és egymillió forint között ezen a környéken. Előbbi összegért jellemzően egy felújítandó házat kaphatunk, míg utóbbiért egy korszerű, kisméretű lakást.

Amit megéri megvenni, azt elég gyorsan értékesíteni is lehet. Ez átlagosan mintegy 30 napot jelent, és leginkább a másfél szobás kislakásokat keresik a vevők. Ugyanakkor a nagyméretű, nem energiahatékony, jelentős felújítást igénylő ingatlanokra nincs kereslet.

A befektetők elég pontosan tudják, hogy mi mennyit ér, kalkulálnak azzal, hogy milyen összegért tudják kiadni az ingatlant, ismerik az adózási szabályokat, és készpénzért vásárolnak. Ezzel szemben, akik lakhatási célból vesznek ingatlant, vagyis egyik lakásból másikba költöznek, szinte mindig felhasználnak hitelt. Az arány most nagyjából fele-fele a hitelre és a készpénzre vásárlásnál - jelezte Kovács Csaba.

Az újépítésű lakások iránt is érzékelhető az igény - különösen, hogy a használt lakások ára sokszor megközelíti az újakét -, ugyanakkor a szakértő szerint kevés kisméretű újépítésű lakást lehet találni a piacon, ami korlátozza a keresletet. A leggyakoribb méretek jelenleg 60-100 négyzetméter között alakulnak, miközben a legnagyobb igény az ennél kisebb, egy-másfél szobás lakások iránt mutatkozik. Ami az újépítésűek árát illeti, átlagosan 1,2 millió forint környékén alakulnak a négyzetméterárak, és ezért az összegért már egy jó minőségű ingatlant kaphatunk.

A kiadó ingatlanok esetében a havi bérleti díjak 120 ezer forintnál indulnak, és ezért az összegért egy kisméretű, egyszobás, de bútorozott és felújított lakást már ki lehet bérelni egy hónapra, de egy nagyobb, kétszobás ingatlan bérleti díja is megáll 160-180 ezer forintnál, tehát valahol a 120-160 ezer forintos ársávban már lehet bérelni ingatlant ezen a környéken - tette hozzá dr. Kovács Csaba.


A Visa csaknem 90 millió kibertámadást blokkol havonta

A Visa csaknem 90 millió kibertámadást és 11 millió adathalász e-mailt blokkol havonta a világ több mint 200 országában, védelmi technológiájukat a pénzügyi intézmények számára is elérhetővé teszik – közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 06. 22:00
Megosztás:

ÁKK: kiemelkedő kereslet és túljegyzés volt az idei második 3 milliárd eurós devizakötvény-kibocsátáson

Kiemelkedő kereslet és túljegyzés volt a hétfői 3 milliárd euró értékű devizakötvény-kibocsátáson: a kötvények iránt háromszoros volt a befektetői érdeklődés, közel 10 milliárd euró értékű ajánlat érkezett - közölte az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt. hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 06. 21:30
Megosztás:

Kínai külügyi szóvivő: az európai fogyasztók döntik el, mely kínai termékekre van kereslet

Az európai fogyasztók maguk döntik el, mely termékekre van kereslet, a jó ár-érték arányú áruk pedig természetes módon népszerűvé válnak - jelentette ki Mao Ning, a kínai külügyminisztérium szóvivője hétfőn, a tárca szokásos pekingi sajtótájékoztatóján.
2026. 07. 06. 21:00
Megosztás:

A BMW megtartotta vezető helyét a magyar autópiac prémium szegmensében az első fél évben

A BMW Group Magyarország 18,9 százalékkal növelte BMW modelljeinek eladásait a magyarországi újautó-piacon 2026 első fél évében a tavalyi év hasonló időszakához képest, 3909 jármű értékesítésével a bajor márka továbbra is Magyarország legnépszerűbb prémium autója - tájékoztatta a társaság az MTI-t hétfőn közleményben.
2026. 07. 06. 20:30
Megosztás:

Átlag alatti forgalomban zárt történelmi csúcson a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 514,86 pontos, 0,36 százalékos emelkedéssel, 143 587,15 ponton történelmi csúcson zárt hétfőn.
2026. 07. 06. 19:30
Megosztás:

8 új ETF-fel bővül a BÉTA Piac

A passzív befektetések térnyerésére reagálva nyolc új tőzsdén kereskedett befektetési termékkel (ETF és ETP) bővül 2026. július 6-ától a Budapesti Értéktőzsde BÉTa Piaca. Az új instrumentumok révén a hazai befektetők forint alapon, hazai befektetési szolgáltatókon keresztül érhetik el az amerikai részvénypiac egyes szektorait, valamint a Bitcoin, az Ethereum és a Solana árfolyamát követő termékeket, illetve az ezüst- és rézpiaci befektetési lehetőségeket.
2026. 07. 06. 19:00
Megosztás:

Vegyesen változott hétfő estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfőn estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 06. 18:30
Megosztás:

Lemondott a Gázai övezeti Hamász-kormány

Lemondott a Gázai övezetet irányító Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet Vészhelyzeti Bizottságnak nevezett kormánya, hogy átadja az övezet polgári igazgatását egy új, technokratákból álló bizottságnak (NCAG) - jelentette be hétfőn a terrorszervezet.
2026. 07. 06. 17:30
Megosztás:

Jelentősen nőtt a K&H nagyvállalati növekedési indexe a második negyedévben

A K&H nagyvállalati növekedési index értéke 9 pontra nőtt idén a második negyedévben az előző negyedévi mínusz 3 pontról, a jelentős javulást elsősorban az új kormány gazdaságpolitikájába vetett bizalom megugrása húzta fel, de a cégek saját kilátásaikat is pozitívabban értékelték - közölte Bodor Tibor, a K&H vállalati divíziójának vezetője a jelentést bemutató sajtótájékoztatón, hétfőn, Budapesten.
2026. 07. 06. 17:00
Megosztás:

Magyar járműinformatikai exportsiker Kínában

Az Inventure Automotive járműadat-konverziós technológiáját építi be termékeibe a világ egyik vezető videótelematikai vállalata, a kínai Streamax. Az együttműködés újabb mérföldkő a magyar vállalat szoftverexport-stratégiájában egy olyan globális piacon, amelynek értéke a következő évtizedben megközelítheti a 200 milliárd dollárt. A modern járművekben óránként keletkező adatmennyiség elérheti a több száz megabájtot, ami az önvezetést támogató rendszerek, funkciók révén radikálisan tovább nő. Az Inventure Automotive megoldásai széleskörű járműadatok gyártófüggetlen kinyerését és hasznosítását teszik lehetővé. A cég árbevételének kilencven százaléka jelenleg is exportból származik.
2026. 07. 06. 16:30
Megosztás:

Egy plusz szobát nyerhetünk ezzel az építési megoldással

Egy 100 négyzetméteres háznál akár 6–9 négyzetméter plusz hasznos terület is keletkezhet a hagyományos téglaházakhoz képest a karcsúbb falszerkezet miatt. A szakértők szerint ez azonos bruttó alapterületen gyakorlatilag egy plusz helyiséget jelenthet, miközben a nehézszerkezetes készházak a modern gyártás precizitását ötvözik a masszív szerkezettel. A Liapor technológia ráadásul homogén, hőhídmentes szerkezetet kínál, száradási várakozási idő nélkül.
2026. 07. 06. 16:00
Megosztás:

Új pályára állt a dél-magyarországi ingatlanpiac

Egy évvel a CBRE Magyarország szegedi regionális irodájának megnyitása után jól kirajzolódnak a dél-magyarországi ingatlanpiac meghatározó folyamatai. Az elmúlt tizenkét hónap tapasztalatai alapján a térségben egyre szélesebb körben mutatkozik igény a professzionális ingatlantanácsadás iránt, miközben a korábban domináns tranzakciós és szállodafejlesztési megkeresések mellett ma már szinte valamennyi ingatlanszegmensben élénkül az aktivitás.
2026. 07. 06. 15:30
Megosztás:

A Logicor bejelentette magyarországi érdekeltségeinek értékesítését a Sino Logistics részére

A Logicor megállapodást kötött magyarországi érdekeltségeinek értékesítéséről a Sino Logistics részére. A tranzakció a vállalat hazai ingatlanportfóliójára és a helyi menedzsmentcsapatra egyaránt kiterjed, lezárása pedig a hatósági jóváhagyásokat követően, várhatóan 2026 második felében valósul meg.
2026. 07. 06. 15:00
Megosztás:

6–8 év bankszámlaköltségeit is kifizetik az egyetemistáknak egyes bankok

A diákszámlák felső határa 24–26 év, eddig az életkorig vehetők igénybe. Ez azt jelenti, hogy ha egy leendő egyetemista 18 évesen nyit számlát, akkor elvileg hat-nyolc évig nem kell számlát váltania, és addig kihasználhatja a kedvezményes feltételeket. Ilyen előny, hogy a számlavezetési díj végig nulla forint, és a bankkártya díját az első évben általában teljesen elengedik.
2026. 07. 06. 14:30
Megosztás:

A Merkantil Bank megállapodást írt alá a Business Lease Hungary felvásárlásáról

A nemzetközi lízingpiacon egyre hangsúlyosabb az elmozdulás a komplex, szolgáltatásalapú megoldások irányába. Különösen az operatív lízinghez kapcsolódó flottakezelési szolgáltatások szerepe erősödik dinamikusan. Bár a trend már a hazai piacon is jól érzékelhető, a nyugat-európai országokhoz képest a penetráció itthon továbbra is alacsony. Épp ezért rejt magában jelentős növekedési potenciált ez a terület.
2026. 07. 06. 14:00
Megosztás:

Késésben a bértranszparencia: Adatvédelmi csapdákat is rejt az átláthatósági szabályozás

Miközben az Európai Unió tagállamainak 2026. június 7-ig kellett volna átültetniük a nemzeti jogrendjükbe a bértranszparenciáról szóló (EU) 2023/970 irányelvet, Magyarországon egyelőre nem született meg a végrehajtási szabályozás. Dr. Tóth Judit Lenke adatvédelmi szakjogász és pénzmosás elleni szakértő figyelmeztet, hogy a szabályozási hiányosságok ellenére a cégeknek azonnal meg kell kezdeniük a felkészülést, mert az új irányelvek alapjaiban írják át a HR-folyamatokat, és mindeközben súlyos adatvédelmi kockázatokat is hordoznak.
2026. 07. 06. 13:30
Megosztás:

Gyógyhatásra vonatkozó kommunikáció miatt indított eljárást a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a Simply You Hungary Kft.-vel szemben, fogyasztókkal szemben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat gyanúja miatt. A versenyhatóság szerint a vállalkozás egyes étrend‑kiegészítői kapcsán olyan kommunikációt folytatott, amely gyógyhatás benyomását kelthette, ez ugyanakkor az ágazati szabályok értelmében nem megengedett.
2026. 07. 06. 13:00
Megosztás:

A 2025-ös rekordév után pozitívan értékelte a WING-et a Scope Ratings

A Scope Ratings stabilra javította a WINGHOLDING Zrt. hitelminősítési kilátását, egyben megerősítette B+ besorolását. Ez a társaság pénzügyi és üzleti kilátásainak kedvező megítélését tükrözi. A nemzetközi minősítőcég döntését a WING Csoport 2025-ben rekordot döntő, 53 százalékkal megugró árbevétele, a még erőteljesebben, 80 százalékkal javuló EBITDA-ja, csökkenő adósságállománya és az erős nemzetközi növekedése indokolják.
2026. 07. 06. 12:30
Megosztás:

Női vezérigazgatóval erősít a KPMG: Rakó Ágnes az új CEO

2026. október 1-jével Rakó Ágnes tölti be a KPMG Magyarország vezérigazgatói pozícióját, aki a Tanácsadási Üzletág társvezetőjeként dolgozott eddig a cégnél. A társaság jelenlegi vezetője, Rózsai Rezső regionális pozícióba lép elő, a KPMG közép- és kelet-európai régiójának Könyvvizsgálati vezetőjeként folytatja pályafutását és így visszalép a magyarországi vállalat vezetésétől.
2026. 07. 06. 11:30
Megosztás:

Kedvező konjunktúra adatok érkeztek ma reggel

A májusi ipari termelési és kiskereskedelmi forgalmi adatokat tette ma reggel közzé a KSH. Az ipari termelés volumene 5,4 százalékkal nőtt éves szinten a munkanaphatástól megtisztított adatok szerint. Az adat jóval kedvezőbb lett az általunk vártnál és a piaci konszenzusnál is.
2026. 07. 06. 11:00
Megosztás: