Átadták Magyarország első naperőművel kombinált Vanadium-redox flow alapú hibrid villamosenergiatárolóját Öskün

Az Ideona Zrt. a Pannon Egyetemmel és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudomány Egyetemmel partnerségben, konzorciumvezetőként pályázott a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett „Karbonmentes, többlet villamos energia innovatív elektrokémiai tárolását elősegítő fejlesztések megvalósítása” pályázatára, melynek köszönhetően Közép-Európában elsőként helyezi üzembe hibrid erőművét.

Átadták Magyarország első naperőművel kombinált Vanadium-redox flow alapú hibrid villamosenergiatárolóját Öskün

A most átadott energiatároló berendezés 7 darab 20 lábas konténeregységből áll, és összesen 250 kW névleges teljesítményű, 6 órás tárolási idővel rendelkező 1500 kWh (kilowattórás) kapacitású, mellyel jelenleg a hazánkban található legnagyobb flow-technológiás energiatároló berendezés. A projekt lehetővé teszi a megújuló energia felhasználásának maximalizálását, miközben rendszerszintű szolgáltatások biztosítására is képes egyidejűleg. 

Az ünnepélyes átadó eseményen részt vett Steiner Attila, energetikáért és klímapolitikáért felelős államtitkár, valamint Ovádi Péter, országgyűlési képviselő és Dr. Mihalovics Péter, az Ideona Zrt. igazgatóságának elnöke, továbbá Dr. Kaderják Péter, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem képviseletében, valamint Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellárja.

Az átadott hibrid erőmű egyedülálló a hazai piacon, ugyanis a vanádium-redox flow akkumulátor a jelen pillanatban elterjedt lítium-ionos rendszerekhez képest sokkal hosszabb ideig - jelen esetben 6 órás kitárolási idővel rendelkezik. Az erőmű ezáltal képes a napközbeni többlet energiát a reggeli és esti órákra raktározni és leadni, amikor sokkal nagyobb a lakosság energiafogyasztási igénye. 

További előnye, hogy az elektrolit-folyadék - mely a technológiai megoldás alapját képezi – élettartama lényegesen hosszabb, mint a lítium-ion alapú tárolóké. A flow technológia fenntarthatósági szempontból egy valóban zöld megoldást jelent, ugyanis az elektrolit folyadék degradációja közel 0% évente, így a tároló rendszeres karbantartása mellett akár 25 éven túl is képes működni.

Steiner Attila, energetikáért és klímapolitikáért felelős államtitkár az eseményen tartott beszédében kiemelte, hogy az Ideona Zrt. fejlesztése kiválóan illeszkedik a magyar kormány zöldstratégiájába, amelyben kiemelt szerepet kapnak az olyan innovatív üzleti modellek, amik egyszerre fordítanak figyelmet a környezettudatos energiatermelésre, valamint a megtermelt villamosenergia még hatékonyabb eltárolására. Az államtitkár hozzátette, az Energiaügyi Minisztérium a jövőben egy 62 milliárd forintos pályázati konstrukció keretében fogja támogatni az ilyen típusú beruházásokhoz hasonló fejlesztéseket Magyarországon, ezzel is erősítve a zöld gazdasági szektort.

„A projekt célja, hogy demonstráljuk a Vanadium-redox flow alapú akkumulátor előnyeit a konkurens technológiákkal szemben, naperőműhöz integrált modellben, valamint gyakorlatban vizsgáljuk a rendszer stabilizációs képességét. Az Ideona Zrt. stratégiai célja, hogy az elmúlt időszak napközbeni termelési csúcsoknak köszönhetően bezuhant energiaárakkal, a szabadpiacra termelő naperőművek üzleti modelljeinek tárolóval kombinált, hibrid erőműként történő újra definiálását támogassa” – mondta el megnyitó beszédében Dr. Mihalovics Péter, az Ideona Zrt. igazgatóságának elnöke.

Célkeresztben a házipénztárak: Országos ellenőrzéssorozatot indít az adóhatóság

Országos szintű, célzott ellenőrzési programot indít az adóhatóság a kis- és középvállalkozások házipénztárainak vizsgálatára. Az ellenőrzések fókuszában várhatóan a papíron létező, de fizikailag hiányzó készpénzállományok, valamint a szabálytalanul kezelt tulajdonosi - és munkáltatói kölcsönök állnak. A házipénztár-kezelésre specializálódott szakértő arra figyelmeztet, hogy a hiányzó összegek akár 200 százalékos bírságot és büntetőjogi következményeket is vonhatnak maguk után.
2026. 01. 23. 03:30
Megosztás:

A Széchenyi István Egyetem várja a díszdiplomára jogosultak jelentkezését

A győri Széchenyi István Egyetem díszdiploma-átadó ünnepséget szervez a jogelődjén, a Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskolán (KTMF) végzettek számára. Azok a mérnökök, akik ötven éve, azaz 1976-ban vagy azt megelőzően a KTMF-en szerezték oklevelüket, jogosultak aranydiplomájuk igénylésére; a jelentkezési időszak április 30-ig tart - közölte az egyetem csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 23. 03:00
Megosztás:

Bővül az otthontámogatásban részesülő közszolgálati dolgozók köre

Közszolgálatban dolgozók figyelem! Tovább bővül az otthontámogatásban részesülők köre, és meghosszabbítottuk a bejelentési határidőt is - mondta Hidvéghi Balázs, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára csütörtökön közzétett Facebook-videójában.
2026. 01. 23. 02:30
Megosztás:

Tisztázzuk a félreértéseket az M1 regionális matrica kapcsán

Az M1 regionális e-matrica kapcsán még mindig sok helyen és esetben jelenik meg téves vagy nem egyértelmű információ, amelyet szükséges tisztázni az idei évtől bevezetett új matricatermék kapcsán – közölte az útdíjfizetési szolgáltató. A terméket bárki megvásárolhatja, és mind a négy az M1 autópályával érintett vármegye összes díjköteles útjára érvényes a jogosultság – hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Útdíj Üzletága.
2026. 01. 23. 02:00
Megosztás:

Rendszer-újraindítás az IT-szektorban: Újra pörög a tech-piac, de a bértranszparencia felülírja az eddig ismert szabályokat

Három évnyi bizonytalanság után az IT-szektor megnyomta a reset gombot: a No Fluff Jobs legfrissebb, 2025-ös béradatokat összegző Salary Guide riportja szerint a tech szektor ismét növekedési pályára állt, miközben a bértranszparencia visszavonhatatlanul átveszi az irányítást a piacon.
2026. 01. 23. 01:30
Megosztás:

Felgyorsultak a kifizetések a magyar agráriumban

Felgyorsultak a kifizetések a magyar agráriumban. Már több mint 730 milliárd forint értékben születtek támogatói döntések, amelyek összege a közeljövőben az 1000 milliárd forintot is meghaladhatja a beruházási típusú pályázatok esetében. A fejlesztések érdemben erősítik a magyar agrárium versenyképességét - jelentette ki Viski József államtitkár a Gabonatermesztők Országos Szövetségének Szántóföldi Szakmai Napján, az Agromashexpón az Agrárminisztérium csütörtöki közleménye szerint.
2026. 01. 23. 01:00
Megosztás:

Az ALTEO új energetikai befektetéssel bővíti portfólióját

Az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. adásvételi szerződést írt alá a DEPO Erőmű Kft. 100 százalékos üzletrészének megvásárlásáról a Plant Industrial Engineering Kft.-vel - közölte az energetikai szolgáltató és kereskedő vállalat csütörtökön a BÉT honlapján.
2026. 01. 23. 00:30
Megosztás:

Aláírták a Béketanács alapító okiratát

Megalakult csütörtökön Davosban a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére életre hívott Béketanács; az alapító okiratot mások mellett Orbán Viktor miniszterelnök is aláírta.
2026. 01. 23. 00:05
Megosztás:

Trump szerint az USA mindent elért, amit Grönlanddal kapcsolatban célként kitűzött

Az Egyesült Államok mindent elért, amit Grönlanddal kapcsolatban célként kitűzött - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön Davosban.
2026. 01. 22. 23:30
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 01. 22. 23:00
Megosztás:

Minden eddiginél több támogatás pörgeti fel a földhő hasznosítását

Minden eddiginél több támogatás pörgeti fel a földhő hasznosítását - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 22. 22:30
Megosztás:

Saylor a „nagyobb narancsra” figyel, miközben a Digitap ($TAP) integrálja a Solana hálózatot: A legjobb kripto 2026-ra?

A mélypontokon történő vásárlás továbbra is bevett és sikeres stratégia a nagybefektetők körében. Michael Saylor, a Strategy elnöke nemrégiben az X-en tett utalást következő nagy Bitcoin-vásárlásukra, miután a BTC újabb meredek esést szenvedett el $90 000 alá.
2026. 01. 22. 22:00
Megosztás:

Több mint 45 ezren fordultak tünetekkel orvoshoz a múlt héten

A múlt héten 45 700-an fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz - közölte honlapján a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) csütörtökön. Ez valamivel több, mint az azt megelőző heti 42 500 beteg.
2026. 01. 22. 21:30
Megosztás:

Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén

A hétvégére megszűnnek a kemény éjszakai fagyok és napközben is általában fagypont felett alakulnak a maximum-hőmérsékletek, vasárnap akár plusz 9 Celsius-fok is lehet. Az enyhüléssel párhuzamosan csapadék is érkezik, többfelé kell ónos esőre, esőre, havas esőre számítani - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2026. 01. 22. 21:00
Megosztás:

Milyen csúcsokat érhet el a Cardano és a Solana ebben a negyedévben? A bálnák a Digitap felé fordulnak a 251%-os árfolyamemelkedés nyomán

Miközben a kereskedők próbálják megtippelni, hogy a Cardano és a Solana ára milyen szintre emelkedhet ebben a negyedévben, az on-chain adatok azt mutatják, hogy a bálnák már másfelé mozognak.
2026. 01. 22. 20:00
Megosztás:

Erősödött a forint csütörtök estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 01. 22. 19:30
Megosztás:

Az elektromos autó a magasabb jövedelműek járműve Németországban

Az elektromos autók és a plug-in hibridek németországi elterjedése továbbra is erősen jövedelemfüggő: minél magasabb egy háztartás nettó jövedelme, annál nagyobb az esélye annak, hogy elektromos meghajtású járművet tart - derül ki a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kimutatásából.
2026. 01. 22. 19:00
Megosztás:

Ezek húzzák a GDP-t 2026-ban

Idén az első fél évben főként a fogyasztás, a második fél évtől kezdve pedig a beruházások támogatják majd a bruttó hazai termék (GDP) növekedését - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szóvivője az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány csütörtöki budapesti sajtóbeszélgetésén.
2026. 01. 22. 18:30
Megosztás:

Mezőgazdasági szempontból kedvező a hideg idő

Mezőgazdasági szempontból kedvező volt eddig a januári időjárás az országos, tartósan megmaradó hóval és komoly hidegekkel, de elősorban az Alföldön nagy területen továbbra is száraz a talaj, így ott további csapadékra lenne szükség - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 01. 22. 18:00
Megosztás:

Az Európai Parlament elutasította az Európai Bizottság elleni bizalmatlansági indítványt

Elutasította az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt az Európai Parlament csütörtökön. A javaslatot 165 képviselő támogatta, 390-en ellene szavaztak, 10-en tartózkodtak.
2026. 01. 22. 17:30
Megosztás: