Az Ethereum új korszakba lép: egyre több cég veszi fel a mérlegébe a második legnagyobb kriptót

Ethereum a vállalati mérlegekben: Új trend formálódik
A bitcoin után az Ethereum kriptovaluta is egyre inkább utat talál a vállalati mérlegekre. Az ether vásárlása már nem csupán spekulációs eszköz, hanem stratégiai befektetés a blokklánc-infrastruktúrába. Bár jelenleg főként kisebb kriptocégek járnak ebben élen – például a Fundstrat elnöke, Tom Lee által vezetett BitMine Immersion Technologies (BMNR) –, néhány nagyobb szereplő is követi a példát.
A legismertebb közülük a Coinbase Global (COIN), amely már több mint 440 millió dollárnyi ETH-t tart. A Coinbase 2021-ben elsőként vállalta nyilvánosan, hogy Ethereumot és más digitális eszközöket is felvesz a mérlegére, nemcsak bitcoint. Akkor így nyilatkoztak: „Hisszük, hogy a jövőben egyre több vállalat fog kriptoeszközöket tartani a mérlegében.”
Az Ethereum ereje: Több mint csak kriptó
Az Ethereum kripto az utóbbi hónapban erőteljes ralit produkált: több mint 60%-os árfolyam-emelkedéssel már közel került a 3800 dolláros szinthez, amely a 2021-es csúcs (4600 dollár) árnyékában is jelentős mérföldkő.
De miért választják egyes cégek inkább az Ethereumot?
Ray Youssef, a NoOnes kriptopiactér vezérigazgatója szerint:
„Az Ethereum lehetővé teszi, hogy akár egy művész, influencer vagy gyártócég is saját tokent hozzon létre, így saját közösséget építhet, gazdasági ösztönzőkkel. A tokenizáció az Ethereum igazi „killer appja”.”
Youssef úgy véli, az Ethereum hasznossága még a bitcoinén is túlmutathat. Ez az a hasznosság, ami miatt cégek, például a SharpLink Gaming (SBET) vagy a BTCS, egyre inkább tőkét gyűjtenek ether vásárlására – hasonlóan ahhoz, ahogy mások bitcoint vásárolnak hosszú távra.
BitMine és a milliárd dolláros ETH-vásárlás
A legnagyobb figyelmet talán a BitMine Immersion Technologies keltette, amikor bejelentette: több mint 1 milliárd dollár értékben vásárolt Ethereumot, nagyjából 300 000 tokent.
Jonathan Bates, a cég vezérigazgatója így nyilatkozott:
„Az 1 milliárd dollárnyi ETH1 megszerzése világos jelzése annak, hogy hiszünk az Ethereum hosszú távú értékében. Elkötelezettek vagyunk az Ethereum növekedése mellett.”
A hír után a BitMine részvényei 25%-kal emelkedtek, főként annak köszönhetően, hogy egy SEC-beadványból kiderült: a milliárdos Peter Thiel 9,1%-os részesedést szerzett a cégben.
Ethereum vs. Bitcoin: Verseny vagy kiegészítés?
Nem minden vállalat látja ugyanazt az értéket az Ethereum mögött, mint a bitcoin esetében. Például a MicroStrategy elnöke, Michael Saylor világossá tette: „Mi 150%-ban bitcoin vagyunk. Csak bitcoint tartunk, és nem tervezünk mást.”
Sean Farrell, a Fundstrat digitális eszközstratégiai vezetője is megerősítette:
„Nem arról van szó, hogy az ETH leváltja a bitcoint. Ez inkább egy alternatív stratégia, ami a blokklánc másfajta alkalmazására épül – például a valós eszközök tokenizációjára.”
Ez jól látszik más vállalati példákon is: a Bit Digital (BTBT) például idén teljes kincstári állományát átváltotta Ethereumra, vezérigazgatója, Sam Tabar szerint: „Az Ethereum képes újraírni az egész pénzügyi rendszert.”
A szabályozás hatása: Trump aláírta a GENIUS Act törvényt
Az Ethereum ralit nem csupán a technológiai vonzerő hajtja, hanem a szabályozási környezet is. Július 18-án Donald Trump elnök aláírta a GENIUS Act törvényt, amely szabályozza a stabilcoinokat – olyan digitális tokeneket, amelyeket például az amerikai dollár vagy rövid lejáratú állampapírok fedeznek.
A hír pozitívan hatott a stabilcoin-kibocsátó Circle részvényeire is, melyek 600%-ot emelkedtek IPO-juk (június 5.) óta. A Circle által kibocsátott USD Coin (USDC) szintén az Ethereum hálózaton fut.
Gautam Chhugani, a Bernstein elemzője így fogalmazott:
„Ha valódi vállalatok és intézményi befektetők innoválnak a blokkláncon, akkor az ilyen hálózatok – például az Ethereum – és azok eszközei is valódi értékkel bírnak.”
Összegzés: Az Ethereum nem váltja le a bitcoint, de saját utat tör
A vállalati Ethereum-vásárlások trendje új korszakot jelez a kriptogazdaságban. Bár az Ethereum nem váltja le a bitcoint, más célokat szolgál: infrastruktúrát kínál a jövő decentralizált pénzügyi rendszeréhez, a tokenizált gazdaságokhoz és az okosszerződésekhez.
Az ether egyre több cég számára válik nemcsak befektetéssé, hanem üzleti stratégiává is. És ha ez a tendencia folytatódik, az Ethereum szerepe csak tovább fog nőni a globális digitális gazdaságban.