Az EU jóváhagyta a Hyginett fogkefegyártó magyar állami támogatását

Az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy a magyar állam 35 millió euró (mintegy 14 milliárd forint) összegű közvetlen támogatást nyújtson a Procter and Gamble (P&G) csoporthoz tartozó Hyginett Magyar-Amerikai Higiéniai Cikkeket Gyártó Kft.-nek - tájékoztatott a brüsszeli testület pénteken.

Az EU jóváhagyta a Hyginett fogkefegyártó magyar állami támogatását

Az összeg a Hyginett 135,3 millió eurós, a Gyöngyösön működő fogkefegyártó üzem bővítését célzó beruházását egészíti ki.

Az intézkedés célja, hogy ösztönözze a vállalatot arra, hogy beruházását Magyarországon valósítsa meg. A projekt a várakozások szerint hozzájárul majd Gyöngyös gazdasági fejlődéséhez, különösen azáltal, hogy több mint 170 közvetlen munkahelyet teremt, és a becslések szerint akár 800 közvetett munkahely létrejöttét is eredményezheti.

Az Európai Bizottság az állami támogatás jóváhagyását azzal indokolta, hogy az intézkedés hozzájárul egy hátrányos helyzetű régió gazdasági fejlődéséhez, versenyképességéhez és a foglalkoztatottság javulásához. Emellett arra a következtetésre jutott, hogy a támogatás szükséges és megfelelő az üzem bővítésének megvalósításához.

Ezenkívül a támogatás ösztönző hatással is bír, mivel a kedvezményezett az állami támogatás nélkül nem az Európai Gazdasági Térségben valósította volna meg a projektet. Végezetül az intézkedés arányos, mivel a beruházás Magyarországon történő elindításához szükséges minimumra korlátozódik. A támogatás nem haladja meg a magyar regionális támogatási térképen meghatározott maximális intenzitást, és csak korlátozott hatást gyakorol az EU-n belüli versenyre és kereskedelemre - indokolta döntését az Európai Bizottság.

A Hyginett Magyar-Amerikai Higiéniai Cikkeket Gyártó Kft. a nyilvános cégadatok szerint a 2023. június 30-án zárult üzleti évében több mint 81 milliárd forint árbevételt ért el a megelőző üzleti év 69 milliárdos bevételét követően. A cég árbevételének túlnyomó része exportból származik. A társaság adózott nyeresége a 2023. június 30-án zárult üzleti évben 12,32 milliárd forintra nőtt a megelőző évi 7,77 milliárdról. Foglalkoztatottainak száma meghaladja az 1600-at.

Bővül az otthontámogatásban részesülő közszolgálati dolgozók köre

Közszolgálatban dolgozók figyelem! Tovább bővül az otthontámogatásban részesülők köre, és meghosszabbítottuk a bejelentési határidőt is - mondta Hidvéghi Balázs, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára csütörtökön közzétett Facebook-videójában.
2026. 01. 23. 02:30
Megosztás:

Tisztázzuk a félreértéseket az M1 regionális matrica kapcsán

Az M1 regionális e-matrica kapcsán még mindig sok helyen és esetben jelenik meg téves vagy nem egyértelmű információ, amelyet szükséges tisztázni az idei évtől bevezetett új matricatermék kapcsán – közölte az útdíjfizetési szolgáltató. A terméket bárki megvásárolhatja, és mind a négy az M1 autópályával érintett vármegye összes díjköteles útjára érvényes a jogosultság – hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Útdíj Üzletága.
2026. 01. 23. 02:00
Megosztás:

Rendszer-újraindítás az IT-szektorban: Újra pörög a tech-piac, de a bértranszparencia felülírja az eddig ismert szabályokat

Három évnyi bizonytalanság után az IT-szektor megnyomta a reset gombot: a No Fluff Jobs legfrissebb, 2025-ös béradatokat összegző Salary Guide riportja szerint a tech szektor ismét növekedési pályára állt, miközben a bértranszparencia visszavonhatatlanul átveszi az irányítást a piacon.
2026. 01. 23. 01:30
Megosztás:

Felgyorsultak a kifizetések a magyar agráriumban

Felgyorsultak a kifizetések a magyar agráriumban. Már több mint 730 milliárd forint értékben születtek támogatói döntések, amelyek összege a közeljövőben az 1000 milliárd forintot is meghaladhatja a beruházási típusú pályázatok esetében. A fejlesztések érdemben erősítik a magyar agrárium versenyképességét - jelentette ki Viski József államtitkár a Gabonatermesztők Országos Szövetségének Szántóföldi Szakmai Napján, az Agromashexpón az Agrárminisztérium csütörtöki közleménye szerint.
2026. 01. 23. 01:00
Megosztás:

Az ALTEO új energetikai befektetéssel bővíti portfólióját

Az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. adásvételi szerződést írt alá a DEPO Erőmű Kft. 100 százalékos üzletrészének megvásárlásáról a Plant Industrial Engineering Kft.-vel - közölte az energetikai szolgáltató és kereskedő vállalat csütörtökön a BÉT honlapján.
2026. 01. 23. 00:30
Megosztás:

Aláírták a Béketanács alapító okiratát

Megalakult csütörtökön Davosban a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére életre hívott Béketanács; az alapító okiratot mások mellett Orbán Viktor miniszterelnök is aláírta.
2026. 01. 23. 00:05
Megosztás:

Trump szerint az USA mindent elért, amit Grönlanddal kapcsolatban célként kitűzött

Az Egyesült Államok mindent elért, amit Grönlanddal kapcsolatban célként kitűzött - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön Davosban.
2026. 01. 22. 23:30
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 01. 22. 23:00
Megosztás:

Minden eddiginél több támogatás pörgeti fel a földhő hasznosítását

Minden eddiginél több támogatás pörgeti fel a földhő hasznosítását - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 22. 22:30
Megosztás:

Saylor a „nagyobb narancsra” figyel, miközben a Digitap ($TAP) integrálja a Solana hálózatot: A legjobb kripto 2026-ra?

A mélypontokon történő vásárlás továbbra is bevett és sikeres stratégia a nagybefektetők körében. Michael Saylor, a Strategy elnöke nemrégiben az X-en tett utalást következő nagy Bitcoin-vásárlásukra, miután a BTC újabb meredek esést szenvedett el $90 000 alá.
2026. 01. 22. 22:00
Megosztás:

Több mint 45 ezren fordultak tünetekkel orvoshoz a múlt héten

A múlt héten 45 700-an fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz - közölte honlapján a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) csütörtökön. Ez valamivel több, mint az azt megelőző heti 42 500 beteg.
2026. 01. 22. 21:30
Megosztás:

Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén

A hétvégére megszűnnek a kemény éjszakai fagyok és napközben is általában fagypont felett alakulnak a maximum-hőmérsékletek, vasárnap akár plusz 9 Celsius-fok is lehet. Az enyhüléssel párhuzamosan csapadék is érkezik, többfelé kell ónos esőre, esőre, havas esőre számítani - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2026. 01. 22. 21:00
Megosztás:

Milyen csúcsokat érhet el a Cardano és a Solana ebben a negyedévben? A bálnák a Digitap felé fordulnak a 251%-os árfolyamemelkedés nyomán

Miközben a kereskedők próbálják megtippelni, hogy a Cardano és a Solana ára milyen szintre emelkedhet ebben a negyedévben, az on-chain adatok azt mutatják, hogy a bálnák már másfelé mozognak.
2026. 01. 22. 20:00
Megosztás:

Erősödött a forint csütörtök estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 01. 22. 19:30
Megosztás:

Az elektromos autó a magasabb jövedelműek járműve Németországban

Az elektromos autók és a plug-in hibridek németországi elterjedése továbbra is erősen jövedelemfüggő: minél magasabb egy háztartás nettó jövedelme, annál nagyobb az esélye annak, hogy elektromos meghajtású járművet tart - derül ki a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kimutatásából.
2026. 01. 22. 19:00
Megosztás:

Ezek húzzák a GDP-t 2026-ban

Idén az első fél évben főként a fogyasztás, a második fél évtől kezdve pedig a beruházások támogatják majd a bruttó hazai termék (GDP) növekedését - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szóvivője az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány csütörtöki budapesti sajtóbeszélgetésén.
2026. 01. 22. 18:30
Megosztás:

Mezőgazdasági szempontból kedvező a hideg idő

Mezőgazdasági szempontból kedvező volt eddig a januári időjárás az országos, tartósan megmaradó hóval és komoly hidegekkel, de elősorban az Alföldön nagy területen továbbra is száraz a talaj, így ott további csapadékra lenne szükség - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 01. 22. 18:00
Megosztás:

Az Európai Parlament elutasította az Európai Bizottság elleni bizalmatlansági indítványt

Elutasította az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt az Európai Parlament csütörtökön. A javaslatot 165 képviselő támogatta, 390-en ellene szavaztak, 10-en tartózkodtak.
2026. 01. 22. 17:30
Megosztás:

Nagy-Britannia egyelőre nem csatlakozik a Béketanácshoz

Nagy-Britannia is meghívást kapott a Béketanácsba, amelynek létrehozását Donald Trump amerikai elnök kezdeményezte, de a brit kormány egyelőre nem csatlakozik a formálódó szerveződéshez - közölte csütörtökön Yvette Cooper brit külügyminiszter.
2026. 01. 22. 17:00
Megosztás:

Új korszak az európai pénzmosás és terrorizmus-finanszírozás elleni harcban

Az Európai Unió új pénzmosás-ellenes rendelete, az Anti-Money Laundering Regulation (AMLR), alapjaiban alakítja át a pénzügyi szektor megfelelési környezetét. A cél, hogy a tagállamokban egységes, adatalapú és kockázati szemléletű rendszer jöjjön létre a pénzügyi bűncselekmények megelőzésére. A következő években több mint 100 határidő és megfelelési mérföldkő vár az érintett pénzügyi szervezetekre. A Deloitte szakértői szerint a legfontosabb feladat most az, hogy a cégek időben felkészüljenek az új követelményekre, kialakítsák a szükséges belső folyamatokat és technológiai hátteret, valamint biztosítsák a munkatársak képzését.
2026. 01. 22. 16:30
Megosztás: