Az MNB törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményezett a Nutex Nyrt.-vel szemben

Az MNB törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményezett a Nutex Nyrt.-vel szemben - jelentette be a pénzügyi felügyelet az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében, amelyben ugyanakkor arra is felhívta a figyelmet, hogy elsődlegesen a Nutex Nyrt. részvényeseinek joga, hogy törvényességi felügyeleti eljárást vagy polgári pert indítsanak, ha társasági vagy polgári jogi jogvitájuk merül fel a kibocsátó társasággal szemben.

Az MNB törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményezett a Nutex Nyrt.-vel szemben

A törvényességi felügyeleti eljárás megindítása iránti kérelemben az MNB sérelmezte, hogy a Nutex Befektetési Nyrt. (Nutex Nyrt.) a tavaly december 29-én, vasárnap - annak fővárosi székhelye ellenére - Kehidakustányban megtartott közgyűlésre vonatkozó meghívóban az előzetes regisztrációra vonatkozó előírást a közgyűlésen megjelent részvényesekre nézve hátrányos megkülönböztetéssel, önkényesen alkalmazta. Az időben megjelent részvényesektől megtagadta az előzetes regisztrációt, míg egy késve érkezett részvényes esetében nem tagadta meg a regisztrációt.

Ezen túlmenően az MNB a kibocsátó alapszabálya kapcsán is több ponton a jogszabályi megfeleléssel kapcsolatos aggályát fejezte ki. Meglátása szerint az alapszabály rendelkezései alkalmasak a részvényesi jogok gyakorlásának korlátozására, különösen azok, amelyek az igazgatótanácsra telepítenek döntési jogköröket, továbbá az alapszabályi rendelkezések különféle adminisztratív akadályokat gördítenek a befektetők részvényesi jogainak gyakorlása elé.

A kérelemben az MNB jelezte, hogy sem számára, sem a hozzá fordult részvényeseknek nem átlátható, hogy a Nutex Nyrt. igazgatótanácsa az alapszabály rendelkezéseit betartja-e, valamint az sem, hogy a kibocsátó igazgatótanácsa milyen alapon korlátozza a részvényeseknek a Polgári Törvénykönyvben biztosított jogát.

A felügyelet felhívta a figyelmet arra, hogy az MNB-nek nincs törvényi hatásköre polgári jogi és társasági jogi jogsértések kapcsán intézkedést alkalmazni az egyes tőzsdei kibocsátókkal szemben. Elsődlegesen a részvényesek érdekkörébe tartozik, hogy a kibocsátó működésével kapcsolatos - így akár a közgyűléseken észlelt - valós vagy vélt polgári és társasági jogi jogsértések esetén törvényességi felügyeleti eljárás kezdeményezzenek az illetékes cégbíróságnál. Bármely tőzsdei kibocsátóban tulajdonos részvényesek joga, hogy ha polgári jogi jogsértést tapasztalnak az adott piaci szereplőnél, akkor bíróságon érvényesítsék a jogsértő működéssel kapcsolatban felmerülő igényeiket.

Az MNB ezért arra biztat minden részvényest, hogy a tőzsdei kibocsátókkal szemben felmerülő jogi igényeiket igyekezzenek minél előbb - a jogszabályi határidőkre figyelemmel a megfelelő jogi útra terelni. Ez a fajta részvényesi hozzáállás erősíti a magyar tőkepiaci szektort és az abba vetett közbizalmat - mutatott rá az MNB.

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
2026. 01. 02. 04:00
Megosztás:

A Tether újabb 779 millió dolláros Bitcoin-vásárlása: diverzifikáció gyenge piaci környezetben is

Miközben a kriptopiac 2025 végén gyenge teljesítményt mutatott, a Tether tovább folytatja masszív Bitcoin-vásárlási stratégiáját. A világ legnagyobb stablecoin-kibocsátója újabb közel 800 millió dollárral növelte BTC-készletét – szembemenve a piaci trendekkel és a nagyvállalatok kiváró álláspontjával. Mi áll a döntés mögött? És hogyan illeszkedik ez Tether hosszú távú pénzügyi stratégiájába?
2026. 01. 02. 03:00
Megosztás:

AM: január 1-től csökkennek a gazdák adó- és adminisztrációs terhei

Év elejétől több olyan könnyítés is érvénybe lépett, amelyet a kormány a mezőgazdasági szereplők adó- és adminisztrációs terheinek csökkentése érdekében fogadott el. Ezeknek köszönhetően kiszámíthatóbbá válik a termelés, tovább erősödik a gazdák versenyképessége, ráadásul az intézkedések hozzájárulnak hazánk élelmiszer-biztonságának megőrzéséhez - közölte Nagy István agrárminiszter az Agrárminisztérium (AM) csütörtöki közleménye szerint.
2026. 01. 02. 02:00
Megosztás:

Ön is kaphat 8000 Ft nyugdíjemelést 2026-ban! Mutatjuk hogyan kell igényelni

Az igényelhető nyugdíj neve: méltányossági nyugdíj. Pontosan mit is jelent a méltányossági nyugdíj 2026-ban a jogszabály szerint? Érdemes ismerni a pontos szabályokat, mert akár havi max. 8.000 Ft-ot is kérelmezhetünk méltányossági emelésként. Hogyan lehet élni ezzel a lehetőséggel? Ki igényelheti és milyen összegű nyugdíj esetén tudunk élni a lehetőséggel? Cikkünkben az ado.hu szakmai portál útmutatásai alapján részletesen körüljárjuk a témát.
2026. 01. 02. 01:00
Megosztás:

Lemaradtál a 2021-es bikapiacról? A Digitap ($TAP) a legjobb kriptós előértékesítés

Sok befektető máig úgy tekint a 2021-es bikapiacra, mint egy elszalasztott lehetőségre, amikor a megfelelő projektekbe történő korai belépés életre szóló hozamokat eredményezett. Azóta a piacok érettebbé váltak, a hype-ciklusok kifulladtak, és a tőke sokkal szelektívebb lett.
2026. 01. 01. 22:00
Megosztás:

Miért esik ma a kripto-piac? 5 ok, amiért érdemesebb a Digitap ($TAP) tokent vásárolni

A kriptopiac újabb nyugtalanító epizódon van túl karácsony után, a legtöbb token árfolyama csökkenést mutatott. Az év végén jellemzően alacsony a likviditás, gyenge a kockázatvállalási hajlandóság, és a befektetői bizalom komoly próbát áll ki. A helyzetet tovább rontotta a Trust Wallet feltörése, amely 7 millió dolláros felhasználói veszteséget eredményezett.
2026. 01. 01. 20:00
Megosztás:

Tizenhat esetben tettek feljelentést a rendőrök Budapesten pirotechnikai termékek illegális árusítása miatt

Pirotechnikai termékek illegális árusítása miatt 16 esetben tettek szabálysértési feljelentést a rendőrök szilveszter éjszakáján a fővárosban, az intézkedések során 181 csomag pirotechnikai terméket vettek el - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) csütörtökön a police.hu oldalon.
2026. 01. 01. 18:00
Megosztás:

A mentők szilveszterkor 3823 esetnél nyújtottak segítséget

A mentők szilveszterkor 3823 esetnél nyújtottak segítséget, az orvosi ügyeleteken 1783 beteg kapott ellátást - közölte az Országos Mentőszolgálat szóvivője csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 01. 16:00
Megosztás:

240 tűzoltói beavatkozás történt szilveszterkor

Az év utolsó napján országszerte 240 helyszínre riasztották a tűzoltókat, 123 esetben tűz miatt, 117 alkalommal pedig műszaki mentést igénylő helyzethez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 01. 14:00
Megosztás:

Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban

Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 01. 13:00
Megosztás:

Vigyázz a havas utak miatt, ha útnak indulsz az Újév napján!

Bár a meteorológiai prognózisokban van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint óév utolsó időszakában, illetve az újév első napjaiban többször várható kisebb havazás, 2026 első hétvégéjén pedig akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat a fővárosban.
2026. 01. 01. 12:00
Megosztás:

Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően

Az elmúlt négy hónapban 20 ezer fiatal tudta megvásárolni első otthonát az Otthon Start Programnak köszönhetően - mondta a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebookra feltöltött videónyilatkozatában.
2026. 01. 01. 11:00
Megosztás:

Energiaügyi Minisztérium: az otthonteremtést segítő beruházásokkal is csökkenthetik adóterheiket az áramelosztók

A vállalkozási adócsökkentési megállapodás részeként 2026-tól az energiaellátók egyes hálózati fejlesztéseik után új kedvezményt vehetnek igénybe jövedelemadójukból. Az adóterhek csökkentéséért elvégzendő beruházásokkal teljesítendő szakmai elvárásokat miniszteri rendelet rögzíti. Az adókedvezményt az elosztói engedélyesek például az Otthon Start Program keretében megépülő lakások csatlakoztatását vagy a zárolt körzetek feloldását szolgáló fejlesztések megvalósításával érvényesíthetik - ismerteti az Energiaügyi Minisztérium az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.
2026. 01. 01. 10:00
Megosztás:

Kié lett a 7 milliárdos lottó főnyeremény Szilveszterkor?

Sajnos nem született telitalálat az Ötöslottón január elsején, így a Szilveszteri Szuperlottó extra nyereménye nem talált gazdára. Az átlagosnál több volt viszont a négytalálatos szelvény, amelyek egyenként 2.347.060 millió forintot érnek.
2026. 01. 01. 09:00
Megosztás:

A Cardano Midnight új hardforkkal készül a mainnet indulására

Miközben egyre több figyelem irányul a blokkláncok adatvédelmi képességeire, a Cardano ökoszisztémájához tartozó Midnight hálózat újabb fontos mérföldkőhöz érkezett. A fejlesztők bejelentették a legújabb hardforkot, amely lehetővé teszi a jövőbeli frissítések zökkenőmentes kezelését – mindezt anélkül, hogy a hálózat működését meg kellene szakítani. A lépés nemcsak technikai előrelépés, hanem egyre erősebb üzenet is a blokkláncok adatvédelmi jövőjéről.
2026. 01. 01. 08:30
Megosztás:

A stabilcoin kamattilalom hátrányba hozhatja Amerikát a digitális versenyben Kínával szemben

Miközben Kína gőzerővel fejleszti digitális jegybankpénzét (e-CNY), az Egyesült Államokban komoly vita bontakozott ki a stabilcoinok kamatfizetésének tilalmáról. A Coinbase szabályozási igazgatója szerint a szigorú amerikai hozzáállás akár globális pénzügyi hátrányba is sodorhatja az USA-t, különösen, ha Kína megvalósítja terveit a digitális jüan kamatozóvá tételére 2026-tól. Vajon az amerikai dollár elsőbbsége veszélybe kerülhet a tokenizált jövő pénzügyi rendszerében?
2026. 01. 01. 03:00
Megosztás:

Újabb Revolut szigorítás Magyarországon - újabb funkciót vezet ki a szolgáltató

Lezárult a Revolut magyarországi készpénzbefizetési pilot programja, azonban a várt országos bevezetés helyett végül a szolgáltatás megszüntetése mellett döntött a fintech cég.
2026. 01. 01. 02:00
Megosztás:

Jön az XRP kínálati sokk? – Intézményi kereslet tarolhatja le a tőzsdei készleteket

Miközben a kriptovaluta-piac figyelme főként a Bitcoin ETF-ekre és a nagy altcoinok árfolyamára összpontosul, az XRP körül csendben kibontakozó jelenség új fejezetet nyithat a piac történetében. Chad Steingraber ETF-elemző szerint az intézményi alapok lassan, de biztosan szívják fel az XRP likviditást – és ha a trend folytatódik, a jelenlegi 15 milliárd darabos tőzsdei kínálat messze nem lesz elég a kereslet kielégítésére. A lehetséges supply shock komoly átalakulásokat hozhat az XRP piacstruktúrájában.
2025. 12. 31. 23:59
Megosztás:

Kulcsdátumok az amerikai kriptoszabályozásban 2026-ban – „Közelebb vagyunk, mint valaha”

Az elmúlt év gyökeres fordulatot hozott az amerikai kriptopolitikában. Donald Trump második elnöki ciklusának első évében kifejezetten iparátbarát szabályozói környezet alakult ki: megszűntek több nagy kriptocég elleni vizsgálatok, a bankok előtt megnyílt az út a kriptoeszközök tartása felé, az alapkezelők pedig könnyebben indíthatnak kriptós ETF-eket.
2025. 12. 31. 23:00
Megosztás:

XRP vs. Digitap ($TAP): A harc 2026 legjobb banki tokenjének címéért

A banki fókuszú ökoszisztémák újra reflektorfénybe kerülnek, miközben a hagyományos szolgáltatók továbbra is számlákat zárnak be, magas díjakat számítanak fel, és megsértik az ügyfelek magánszféráját. Az alternatív megoldások közül a befektetők egyre inkább a <a href="https://presale.digitap.app?&utm_campaign=dec&utm_content=com&utm_medium=pr&utm_source=prof-pr&utm_term=2497a" target="_blank">Digitap ($TAP)</a> omni-bankot választják a Ripple (XRP) helyett.
2025. 12. 31. 22:00
Megosztás: