Az olasz versenyhivatal 20 millió euróra bírságolta a Colosseum jegyeladási rendszerének működtetőit

Az olasz versenyhivatal összesen 20 millió euróra bírságolta a Colosseum jegyeladási rendszerének működtetőit, amelyek a megszabott alapárnál jóval drágábban értékesítették a belépőjegyeket a leglátogatottabb olaszországi idegenforgalmi látványosságnál.

Az olasz versenyhivatal 20 millió euróra bírságolta a Colosseum jegyeladási rendszerének működtetőit

A bírság a műemlék jegyrendszerét 1997 és 2024 között működtető CoopCulture nevű szövetkezetet sújtja, valamint további hét másik jegyforgalmazó vállalkozást. Az versenyhivatal vizsgálata szerint megsértették a tisztességes piaci magatartásra és kereskedelmi versenyre vonatkozó szabályokat.

A vizsgálat 2023-ban indult látogatók és fogyasztóvédelmi szervezetek jelzésére, miszerint lehetetlenné vált jegyet venni a Colosseumba.

A hatóság 7 millió euró bírságot szabott ki a CoopCulture-ra, amiért "szándékosan" lehetetlenné tette az alapáron megvásárolható belépőjegyekhez való hozzáférést. A hivatal megállapította, hogy miután a Colosseumba készülő olasz és külföldi látogatók számára majdnem teljesen lehetetlen volt jegyet venni az arra fenntartott honlapon, arra kényszerültek, hogy más szolgáltatókat vegyenek igénybe, akik jelentős felárat számoltak fel.

A szóban forgó jegyforgalmazók 30 ezertől 5,6 millió euróig terjedő bírságot kaptak.

A Colosseumot és a Forum Romanum egy részét fedő régészeti parkba való belépés fejenként 18 euróba kerül. Ingyenes a római lakosok számára, de kedvezményben részesülnek a gyerekek, tanulók, idősek, ha az Európai Unió állampolgárai.

A külső jegyszolgáltatók fejenként ennek a sokszorosát is elkérték, főleg ha a látogató rövid időn belül akart bejutni a Colosseumba.

A közel kétezer éves római amfiteátrum Olaszország leglátogatottabb idegenforgalmi látványossága, tavaly több mint 12 millió látogatóval.

A Codacons fogyasztóvédelmi szervezet keddi nyilatkozata hangsúlyozta, hogy a törvénytelen jegyeladási rendszer évi több száz millió euró kárt okozott a látogatóknak, de hasonló visszaélések történnek más jelentős kulturális helyszíneken és események alkalmával is, például koncertek vagy tömeges érdeklődéstől kísért kiállítások esetén.

Az ASTA Energy Solutions AG és a GANZ Electric stratégiai partnerséggel erősíti az európai transzformátorgyártást

Az ASTA Energy Solutions AG (ASTA) és a GANZ Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Zrt. (GANZ Electric) stratégiai, több évre szóló megállapodást kötött a nagyfeszültségű transzformátorokhoz szükséges, kiemelkedő minőségű tekercselési alapanyagok európai ellátásának megerősítése érdekében. A partnerség célja, hogy a két vállalat összehangolt fejlesztési és gyártási együttműködésével növelje az ellátásbiztonságot, támogassa az energiaátmenetet, és hozzájáruljon az európai energia-infrastruktúra stabilitásához és versenyképességéhez.
2026. 03. 06. 03:30
Megosztás:

A világ legdrágább szecessziós Zsolnay kerámiáit mutatja be a Virág Judit Galéria - a közönség ingyenesen láthatja a szenzációs tárlatot

Először láthatja a nagyközönség Virág Judit és Törő István három évtizeden át gyűjtött Zsolnay magángyűjteményét. Száznál is több szecessziós műremek, a világ legdrágább Zsolnay kerámiái mutatkoznak be március 6-tól április 19-ig a Virág Judit Galériában.
2026. 03. 06. 03:00
Megosztás:

Februárban hirtelen megugrott a használt autók iránti érdeklődés

Januárban a havazások is visszafogták az autópiacot, februárban azonban jelentős növekedés volt megfigyelhető az érdeklődések számában a Használtautó.hu-n – ráadásul a tavalyi évhez képest is sokkal többen érdeklődnek a járművek iránt. Az SUV-k különösen népszerűek, miközben a ferdehátúak népszerűsége ha nem is rohamtempóban, de fokozatosan csökken.
2026. 03. 06. 02:30
Megosztás:

Változik az özvegyi nyugdíj 2026 júliustól - kit érint hátrányosan, kit előnyösen?

Az özvegyi nyugdíjra vonatkozó szabályozás 2026. július 1-jétől jelentős módosulásokon megy keresztül.
2026. 03. 06. 01:45
Megosztás:

Botrány a fúrt kutak körül - miért kell így ellenőrizni a kutakat?

Néhány éve csendben, de alapjaiban változott meg Magyarországon a háztartási kutak engedélyezésének rendszere. A törvénymódosítás következtében megszűnt a jegyzők egyik korábbi hatósági feladata, ami sok szakember szerint komoly kockázatokat hozott magával. Azóta egyre több kérdés merül fel: vajon ki ellenőrzi ma a kutakat, és mennyire átlátható a rendszer?
2026. 03. 06. 01:00
Megosztás:

Új mérföldkő a Waberer’s vasútlogisztikai szegmensében: Debrecenből elindultak az első, készautókat szállító vasúti szerelvények

Komoly jelentőségű együttműködés veszi kezdetét a magyar járműiparban. Elindult az első, készautókat szállító vasúti szerelvény a BMW debreceni gyárából, amelynek lebonyolítását a Waberer’s vasútlogisztikai leányvállalata, a PSP Rail végzi. A projekt a közúti szállítással szemben vasúti megoldásra épít, amely érdemben mérsékli az ökológiai lábnyomot. A több tízmillió eurós árbevételt generáló, 2031-ig szóló szerződés keretében a cégcsoport rendszeres készautó-szállítást biztosít vasúton európai kikötők felé, ahonnan az autók a világ számos piacára folytatják útjukat – többek között az Egyesült Államokba és Kínába.
2026. 03. 06. 00:30
Megosztás:

Elindultak az első autószállító vonatok a debreceni BMW-gyárból

Elindultak a készautókat szállító első vasúti szerelvények a BMW debreceni gyárából, amelynek lebonyolítását a Waberer’s vasútlogisztikai leányvállalata, a PSP Rail végzi - közölte a Waberer’s csoport csütörtökön az MTI-vel.
2026. 03. 06. 00:05
Megosztás:

A kormány továbbra is segíti a vidéki önkormányzatok zártkerti fejlesztéseit

A kormány továbbra is segíti a vidéki önkormányzatok zártkerti fejlesztéseit. A vidéki térségek gazdasági, környezeti és közösségi megerősítését szolgálja az a 2 milliárd forint keretösszegű pályázati felhívás, amelyet az Agrárminisztérium (AM) júliustól nyit meg a vidéki önkormányzatok számára a zártkerti területek fejlesztésére - jelentette be közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter az AM csütörtöki közleménye szerint.
2026. 03. 05. 23:30
Megosztás:

Zelenszkij nem indítaná újra a Barátság kőolajvezetéket

"Őszintén szólva én nem indítanám újra a Druzsbát, mert az orosz kőolajat szállít. Ez az én álláspontom, és ezt elmondtam azoknak az európai vezetőknek, akik az ügyben felhívtak engem, valamint az Európai Unió vezetésének is" - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtöki kijevi sajtótájékoztatóján, amelyet Julija Szviridenko miniszterelnökkel és a kormány tagjainak részvételével rendezett munkaértekezlet után tartott.
2026. 03. 05. 23:00
Megosztás:

Iráni konfliktus: Továbbra is a tárgyalásos rendezés a legjobb megoldás

Keir Starmer brit miniszterelnök szerint a teheráni rezsimnek és az egész világnak változatlanul egy olyan tárgyalásos rendezés kínálja a legjobb előrelépési lehetőséget, amelynek révén Irán felhagy nukleáris fejlesztési törekvéseivel.
2026. 03. 05. 22:30
Megosztás:

Moszkva kész folytatni a tárgyalásokat

Oroszország készen áll az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatására, miközben a lehetséges megállapodás alapjának az anchorage-i orosz-amerikai tárgyalások eredményét tekinti - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter egy csütörtökón Moszkvában rendezett kerekasztal-megbeszélésen.
2026. 03. 05. 22:00
Megosztás:

A kozmetikumok vezetik a veszélyes, nem élelmiszeripari termékek listáját

A veszélyes, nem élelmiszeripari termékek uniós gyorsriasztási rendszerében kozmetikai termékekre és játékokra érkezett a legtöbb bejelentés tavaly, a magyar riasztások esetében is a kozmetikumok vezetik a listát, utánuk a gyermekjátékok szerepeltek - derült ki a rendszer működéséről készült csütörtökön Brüsszelben bemutatott uniós jelentésből.
2026. 03. 05. 21:30
Megosztás:

A rezsikedvezményt már több mint 230 ezren igényelték online

A rezsistop kedvezményről már több mint 230 ezren nyilatkoztak online, de érkeznek a nyomtatott nyilatkozati űrlapok is; a kedvezmény a nyilatkozat feldolgozását követő első áramszámlában fog megjelenni - közölte az MVM a Facebook-oldalán csütörtökön.
2026. 03. 05. 21:00
Megosztás:

Elfogadták Szekszárd idei költségvetését

A szekszárdi közgyűlés 12,5 milliárd forintos főösszeggel csütörtökön elfogadta a város ez évi költségvetését.
2026. 03. 05. 20:30
Megosztás:

Roszatom: folytatódik a Paks II. Atomerőmű oktatóinak képzése a Leningrádi Atomerőmű II. oktatási központjában

Folytatódik a Paks II. Atomerőmű oktatóinak képzése a Leningrádi Atomerőmű II. oktatási központjában - közölte a Roszatom csütörtökön az MTI-vel.
2026. 03. 05. 20:00
Megosztás:

A Kyndryl többankos platformmá modernizálja a Yamaguchi Financial Group core banking rendszerét

A Kyndryl (NYSE: KD), a létfontosságú vállalati rendszerekhez kapcsolódó technológiai szolgáltatások egyik vezető globális szolgáltatója bejelentette, hogy támogatja a Yamaguchi Financial Groupot (Yamaguchi FG) egy integrált platform kialakításában a csoport új, következő generációs core banking (alapbanki) rendszeréhez.
2026. 03. 05. 19:30
Megosztás:

Az Emirates korlátozott járatszámmal újraindította hálózatát

Az Emirates korlátozott járatszámmal újraindította hálózatát - közölte az Egyesült Arab Emírségek légitársasága csütörtökön az MTI-vel.
2026. 03. 05. 19:00
Megosztás:

MI-alapú üzleti és gyártástámogató szoftvert fejleszt két magyar cég

Prediktív analitikán alapuló, mesterséges intelligenciával támogatott üzleti és gyártástámogató szoftvert fejleszt a Neocons Zrt. és a CodeYard Kft. konzorciuma - közölte Neocons Zrt. az MTI-vel.
2026. 03. 05. 18:30
Megosztás:

Romániában további egy évig fennmarad a lakossági gázár hatósági korlátozása

Elfogadta a román kormány a lakossági gázár hatósági korlátozásának meghosszabbításáról szóló sürgősségi rendeletet, így a háztartásoknak a következő 12 hónapban is az ársapkával védett, kilowattóránként 31 banis (23,5 forint) árat kell megfizetniük az energiahordozóért - jelentette be csütörtökön Ilie Bolojan miniszterelnök.
2026. 03. 05. 18:00
Megosztás:

Elindult az idei BÉT Részvényfutam, a tőzsde online játéka

Az idén is elindult a BÉT Részvényfutam, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) online tőzsdei játéka, amely megújult formában, webes felületre és mobiltelefonra egyaránt fejlesztett applikációval érhető el - közölte a BÉT csütörtökön az MTI-vel.
2026. 03. 05. 17:30
Megosztás: