Giants európai részvény eszközalap (EUR)
Az alap árfolyama
| Dátum | '26.04.20 | '26.04.21 | '26.04.22 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 1,6403 | 1,6324 | 1,6234 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,55% | 2,07% | 9,53% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
- TartásA többszörös diverzifikáció révén az egyes befektetési alapkezelők által alkalmazott, az ország és a gazdasági szektorok közötti diverzifikáció kiegészül a Giants európai részvény eszközalap által meghatározott, a különböző befektetési alapkezelők eltérő befektetési stratégiái közötti diverzifikációval.
Az eszközalap a likvid eszközök mellett a legnagyobb méretű és a legismertebb nevű európai részvény alapok befektetési jegyeit vásárolja. A biztosító az eszközalapban lévő mögöttes befektetési alapok arányát változtathatja, illetve nullára csökkentheti, valamint új, az eszközalap fókuszába illő befektetési alapokat vásárolhat a jobb teljesítmény elérése érdekében.
Az eszközalapban lévő befektetési alapok aktuális összetételéről a biztosító honlapján található befektetési jelentésben, a www.metlife.hu oldalon tájékozódhat.
Az eszközalapba történő befektetés minimum 5-10 éves időtávban ajánlott.
A rövid távú nyereségre törekvő, spekulatív befektetési politika idegen az eszközalap szemléletétől. A Giants európai részvény eszközalap nyílt végű eszközalap és határozatlan időre jött létre, melynek referenciaindexe az MSCI Europe index-költségek.
A Giants európai részvény eszközalap bankbetét és készpénz (deviza) formában tartja ideiglenesen szabad pénzeszközeit. Az eszközalap likvid eszközeinek (számlapénz, rövid lejáratú betét, 30 napon belüli lejáratú diszkontkincstárjegy, vagy egyéb kötvény) minimális aránya az eszközérték 0%-a, maximális aránya az eszközérték 20%-a. Az eszközalap által vásárolt befektetési jegyek minimális súlya 80%, maximális súlya 100%, a megcélzott középérték 95%.
Miért érdemes az eszközalapot választani?
A követett befektetési politika a magas kockázatviselési hajlandóságú ügyfelek számára ideális. Az eszközalap egy „alapok alapja” típusú konstrukció, így a stabil hátterű alapkezelők diverzifikált alapjaiból összeállított portfólió a többszörös diverzifikáció (befektetési stratégiák diverzifikációja) révén az egyedi részvénybefektetések vagy részvény alapok kockázatánál kisebb kockázatot hordoz.
A mögöttes befektetési alapokba olyan neves európai társaságok kerülhetnek többek között, mint a Vodafone, a Total, az HSBC, az E-On, a BNP Paribas, a Nestlé vagy a British American Tobacco.
Az alap árfolyama
| Dátum | '26.04.20 | '26.04.21 | '26.04.22 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 1,6403 | 1,6324 | 1,6234 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,55% | 2,07% | 9,53% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
- Tartás700 millió dolláros kriptoalap jöhet: újabb nagy dobásra készül a Blockchain Capital
A kriptovaluta-piac körüli bizonytalanság ellenére továbbra sem lankad az intézményi befektetők érdeklődése. A legfrissebb értesülések szerint a veterán kriptós kockázati tőkealap, a Blockchain Capital, két új alap létrehozásával akár 700 millió dollár bevonását tervezi – ami komoly bizalmi szavazat lehet az iparág jövője mellett.
Napszemüvegek a hatóság fókuszában – országos ellenőrzést indít az NKFH
A tavaszi-nyári időszak közeledtével egyre többen vásárolnak napszemüveget. A fogyasztók egészségének és biztonságának védelme érdekében a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalokkal együttműködve országos piacfelügyeleti vizsgálatot indított az egyéni védőeszközök körében, különös tekintettel a napszemüvegekre. Az ellenőrzések célja annak biztosítása, hogy a forgalomba hozott termékek megfeleljenek az európai uniós és hazai jogszabályi előírásoknak, és ne jelentsenek kockázatot a felhasználók egészségére.
Fúziós ügyben bírságolt a GVH
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Versenytanácsa bejelentés és engedély nélkül végrehajtott fúzió miatt 672 ezer forint bírságot szabott ki - közölte a GVH csütörtökön az MTI-vel.
Az ALTEO átadta hatodik villamosenergia-tárolóját
Üzembe helyezték az ALTEO hatodik, 20 MWh kapacitású villamosenergia-tárolóját Győrben, amely a Társaság már meglévő gázmotorparkjával közösen csatlakozik a villamosenergia hálózathoz, így a beruházással a meglévő hálózatcsatlakozási kapacitás kihasználtsága is növekszik.
Romániában is az AutoWallis vezeti be az XPENG márkát
Magyarország, Horvátország és Szlovénia után Romániában is az AutoWallis nyerte el az XPENG importőri jogait portugál partnerével, a Salvador Caetano Csoporttal közösen. Az innovatív kínai elektromos járműgyártó bevezetése várhatóan 2026 nyár elején indul az újabb, immáron negyedik országban.
Nőttek az új autóeladások Európában márciusban az elektromos autóknak köszönhetően
Erőteljesen nőttek az új autóeladások Európában márciusban, elsősorban az elektromos járművek iránti kereslet bővülésének köszönhetően, miközben a hagyományos, belső égésű motoros modellek iránti kereslet tovább csökkent az európai autógyártók szövetsége (ACEA) csütörtökön publikált jelentése alapján.
Versenyelőnyt adhatna, mégis kevés cég él vele: hosszútávú ösztönzőprogramok a munkaerőpiacon
Miközben a vállalatok számára komoly kihívást jelenthet a tehetségek bevonzása és megtartása, a hosszútávú ösztönzőprogramok Magyarországon továbbra sem elterjedtek széles körben. A részvény- vagy teljesítményalapú, illetve halasztott juttatási konstrukciók nemcsak erősíthetik a munkavállalói lojalitást és csökkenthetik a fluktuációt, hanem megfelelő kialakítás mellett adózási szempontból is versenyképes alternatívát jelenthetnek a hagyományos bérelemek mellett. A Deloitte szakértői szerint ugyanakkor az előnyök csak körültekintő tervezéssel, megfelelő adókezeléssel és a HR-stratégiába illesztett megközelítéssel érvényesíthetők.
Az alap árfolyama
| Dátum | '26.04.20 | '26.04.21 | '26.04.22 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 1,6403 | 1,6324 | 1,6234 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,55% | 2,07% | 9,53% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva