Optimum 2030 céldátum eszközalap (EUR)
Az alap árfolyama
| Dátum | '26.07.29 | '26.07.30 | '26.07.31 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 1,6093 | 1,6020 | 1,6028 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | 0,05% | 3,04% | 7,60% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
- TartásAz eszközalap célja
Az eszközalap célja, hogy hosszú távú tőkenövekedést biztosítson olyan ügyfelek számára, akik befektetésük jelentős részét 2030-ban vagy az azt követő néhány évben kívánják kivenni az alapból.
Megcélzott ügyfélkör
Az eszközalap azon ügyfelek számára ajánlott, akik megtakarítási célja 2030-ra vagy az azt követő néhány évre esik. A követett befektetési politika az átlagos kockázatviselési hajlandóságú ügyfelek számára ideális, akik felkészültek arra, hogy rövid és középtávon befektetéseik értéke csökkenhet.
Befektetési stratégia
Az eszközalap a 2030-as céldátumra optimalizált életciklus alap, a befektetési stratégiát a pénzpiaci, kötvény- és részvénybefektetések kiegyensúlyozott kombinációjával valósítja meg. A céldátumra történő optimalizáció az eszközallokáció folyamatos változtatását jelenti, azaz a pénzpiaci- és a kötvénybefektetések súlya folyamatosan növekszik, míg a kockázatos eszközök (részvények és árupiaci befektetések) aránya ezzel párhuzamosan folyamatosan csökken, így a kezdeti részvénytúlsúlyos alapból a céldátum közeledtével egy kötvény és pénzpiac túlsúlyos alap lesz. A céldátum elérése után az eszközalap stratégiai eszközallokációja nem változik, és az eszközalap 100%- ban pénzpiaci eszközöket és rövid lejáratú kötvényeket tartalmaz. Mivel az eszközalap a céldátumra optimalizálja a befektetési stratégiáját, az eszközalap céldátum előtti elhagyása azt eredményezheti, hogy az eszközalapba való befektetéssel a tervezett kockázati és hozamelvárások nem teljesülnek. A céldátum elérését követően az eszközalap megszüntetésre kerülhet.
Az eszközalapban az országok és gazdasági szektorok közötti diverzifikáció kiegészül a különböző eszközkategóriák (részvények, kötvények) közötti diverzifikációval is. Ez a nagyfokú diverzifikáció az egyedi értékpapír befektetéseknél jelentősen kisebb befektetési kockázatot eredményez.
Az alap árfolyama
| Dátum | '26.07.29 | '26.07.30 | '26.07.31 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 1,6093 | 1,6020 | 1,6028 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | 0,05% | 3,04% | 7,60% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
- TartásLezárult a Lunar Program 246,5 millió forintos startup-inkubációs projektje
Lezárult a Lunar Program Zrt. 246,5 millió forint támogatásból megvalósított Startup Factory 2023 inkubációs projektje, amelynek során kilenc innovatív magyar startup vállalkozás kapott finanszírozást és komplex szakmai támogatást - közölte a társaság az MTI-vel.
Nyugdíj emelés módszertana Németországban
A német nyugdíjemelési rendszer egyik legfontosabb sajátossága, hogy az ellátások éves korrekcióját nem közvetlenül az inflációhoz, hanem elsősorban a munkabérek változásához köti. A szabályozás célja, hogy a nyugdíjasok részesedjenek a gazdaság és a munkajövedelmek növekedéséből, miközben a rendszer pénzügyi fenntarthatósága és a járulékfizetők teherbíró képessége is megjelenik a számításban.
Turisztikai szervezetek az energiafogyasztás racionalizálását javasolják tagjaiknak
A felelős energiagazdálkodás érdekében ajánlást adott ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ); a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége (FATOSZ) szintén arra kéri tagjait, hogy vizsgálják meg az átmeneti energiamegtakarítás lehetőségeit.
Lejárt a NAV-elnöki pályázat jelentkezési határideje, csaknem ötvenen pályáztak
Lejárt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) elnöki tisztségének betöltésére kiírt pályázat jelentkezési határideje - közölte Kármán András pénzügyminiszter Facebook-oldalán szombaton, hozzátéve, hogy csaknem ötvenen jelentkeztek a feladatra.
Soha nem látott szintre pörögtek a hitelek: júniusban is rekordot döntött a lakossági piac
Júniusban újabb történelmi csúcs született a személyi hitelek piacán – az új szerződések összege 156,51 milliárd forint volt, ami még a korábbi csúcstartó májusi eredményt is 19%-kal múlta felül. Emellett a lakáshitelek kihelyezése is történelmi csúcsot produkált, elvégre a konstrukció új szerződéseinek összege 282,06 milliárd forint volt júniusban. A lakáshitelpiac így az év első felében megközelítette az 1 577 milliárd forintos kihelyezést, elérve a teljes tavalyi év eredményének a 80%-át - írja a Bank360.
SkyNomad: megnövelt hatótávolságú elektromos SUV-kat mutatott be a Xiaomi
A Xiaomi egy Európában kevéssé ismert, Kínában viszont népszerű autópiaci szegmensbe, az EREV-ek, vagyis a megnövelt hatótávolságú elektromos járművek piacára lépett be – egyelőre még csak Kínában. A vállalat július 30-án Pekingben mutatta be a vadonatúj Kunlun platformra épülő új SkyNomad
A Szerencsejáték Zrt. csökkenti telephelyein az energiafelhasználást
A Szerencsejáték Zrt. vezetése a kormányzati energiatakarékossági intézkedésekhez csatlakozva átfogó intézkedéscsomagot vezetett be, hogy érdemben csökkentse energiafelhasználását, eközben továbbra is biztosítja szolgáltatásainak zavartalan működését - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság közleményben az MTI-t szombaton.
Hétfőn és kedden zárva tart a Pannon Egyetem
Zárva tartanak hétfőn és kedden a Pannon Egyetem épületei, a dolgozókat mentesítik a munkavégzési kötelezettségek alól - közölte a felsőoktatási intézmény szombaton az MTI-vel.
Beruházások, új munkahelyek, magyar beszállítók támogatása - Közzétette üzleti eredményeit a Lidl Magyarország
A Lidl Magyarország a 2025-ös gazdasági évben is folytatta a beruházásait, tovább bővítette munkavállalói létszámát, növelte a magyar beszállítók exportlehetőségeit, miközben továbbra is elkötelezetten dolgozott azon, hogy vásárlóinak kiváló minőségű termékeket kínáljon kedvező áron. Az áruházlánc a kihívásokkal teli kiskereskedelmi piacon fegyelmezett gazdálkodással és hatékony működéssel őrizte meg stabilitását és piacvezető szerepét. A vállalat ma megjelent pénzügyi mérlege alapján az árbevétele 1 485,8 milliárd forintra emelkedett, adózott eredménye pedig 34,6 milliárd forintot tett ki, miközben a cég kiskereskedelmi különadóra és társasági adóra összesen több mint 64 milliárd forintot fizetett be, ami csaknem a duplája a vállalat adózott eredményének.
Az alap árfolyama
| Dátum | '26.07.29 | '26.07.30 | '26.07.31 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 1,6093 | 1,6020 | 1,6028 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | 0,05% | 3,04% | 7,60% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva