(VISTA) Céldátum 2030
Az alap árfolyama
| Dátum | '26.03.13 | '26.03.17 | '26.03.18 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 1,1247 | 1,1281 | 1,1246 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,31% | -0,88% | 0,65% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
EladásA céldátum eszközalap induláskor kialakított befektetési eszközosztály arányokat a vagyonkezelő a céldátum elérésig negyedévente változtatja, fokozatosan csökkentve a kockázati szintet. A céldátum elérését követően a céldátum eszközalap befektetési összetétele és ezáltal befektetési politikája változatlan marad, a céldátum napján érvényes befektetési eszközállományt
a vagyonkezelő a céldátumra megcélzott alacsony kockázati szinten kezeli tovább. Felhívjuk figyelmét, hogy az általános
szabályok szerint a Biztosító egyoldalúan megszüntethet eszközalapokat, a céldátum eszközalap esetében a céldátum elérését követően az eszközalap megszüntetése nagy valószínűséggel bekövetkezik.
Az eszközalap célja, hogy hosszú távon kiegyensúlyozott hozamot érjen el a nagy körültekintéssel kiválasztott befektetési eszközök
segítségével. Az eszközalap vagyonát olyan mögöttes alap(ok)ba fekteti, melyek portfólióját nemzetközi és fejlődő piaci
részvények és emellett euróban denominált pénzpiaci eszközök és kötvények, illetve globális kötvények alkothatják.
A biztonságos állampapírok teljesítményét hosszú távon már jelentősen javíthatják a részvények. Az alkalmazott befektetési
eszközosztályok valamint a likvid eszközök ésszerű és a vállalt kockázatokat tekintve optimális kombinálása révén a vagyonkezelő
igyekszik kihasználni a piaci tendenciákból fakadó előnyöket és csökkenteni a kedvezőtlen piaci mozgások hatását.
Az alap árfolyama
| Dátum | '26.03.13 | '26.03.17 | '26.03.18 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 1,1247 | 1,1281 | 1,1246 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,31% | -0,88% | 0,65% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
EladásBelépett a brit piacra a legnagyobb román telekommunikációs vállalat, a Digi
Belépett a brit piacra a legnagyobb román telekommunikációs vállalat, a Digi - írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján.
Hogyan kapcsolódik a tokenizáció fejlődése a Chainlink (LINK) árfolyamához?
A tokenizáció fejlődése és a Chainlink szerepe ebben a folyamatban jelentős hatással lehet a LINK árfolyamára, de fontos megérteni, hogy ez nem egy azonnali és nem is lineáris kapcsolat. A hatás inkább fokozatosan épül fel, ahogy a technológia ténylegesen elterjed.
Chainlink tokenized assets jelentése és értelmezése: hogyan kapcsolja össze a Chainlink a valós eszközöket a blokklánccal?
A „Chainlink tokenized assets” kifejezés elsőre bonyolultnak tűnhet, pedig egy nagyon fontos és egyre nagyobb hatású jelenséget ír le a kriptovilágban. Lényege, hogy a valós világban létező eszközök — például államkötvények, részvények, ingatlanok, árupiaci termékek vagy akár pénzpiaci alapok — digitális tokenekként jelenhetnek meg blokkláncon, miközben a Chainlink infrastruktúrája segít abban, hogy ezek a tokenek megbízható adatokkal, ellenőrizhető fedezettel és különböző láncok közötti összekapcsolhatósággal működjenek.
Az AI-kriptók új királyai: ezekre az altcoinokra fókuszálnak most a fejlesztők
Az mesterséges intelligencia (AI) és a blokklánc-technológia egyre szorosabb összefonódása új versenyt indított el a kriptopiacon. A legfrissebb fejlesztői aktivitási adatok alapján kirajzolódik, mely projektek állnak az innováció élvonalában – és ezek nem feltétlenül azok, amelyekről nap mint nap hallunk.
Kiterjeszthetik az Otthon Start hitelt a külföldön dolgozókra is?
Orbán Viktor és Panyi Miklós Facebook oldalán is olyan üzenet jelent meg, ami alapján kiterjeszthetik az Otthon Start programot a külföldön dolgozókra is. Ez olyan érdeklődők számára jelentene segítséget, akik jelenleg külföldi munkaviszonnyal rendelkeznek.
Több milliárd forint vagyoni hátrányt okozó bűnszervezet tagjai ellen folyik eljárás Pécsen
A Pécsi Fellebviteli Főügyészség indítványának megfelelően másodfokon, a Pécsi Ítélőtáblán folytatódik annak a büntetőügynek a tárgyalása, amelynek során két év alatt csaknem hárommilliárd forint vagyoni hátrányt okoztak a költségvetésnek egy áfacsaló bűnszervezet tagjai - közölte a vádhatóság pénteken az MTI-vel.
A várakozásokat meghaladóan bővült a közép-kelet-európai régió autópiaca 2025-ban
A közép-kelet-európai (CEE) autópiac a várakozásoknál gyorsabb növekedést mutatott 2025-ben, meghaladva a nyugat-európai átlagot - derül ki az AutoWallis régiós trendeket bemutató, fél évente megjelenő CEE Automotive Report jelentéséből, amelyről az autókereskedő és mobilitási szolgáltató cég pénteken tájékoztatta az MTI-t.
Megerősítette az MBH osztályzatait stabil kilátással a Moodys
Megerősítette változatlan stabil kilátással az MBH Bank hosszú és rövid lekötésű betétállományának "Baa3/P-3" szintű, befektetői ajánlású osztályzatait pénteken a Moody's Ratings. A nemzetközi hitelminősítő a Londonban bejelentett döntés indoklásában úgy fogalmazott, hogy a bankcsoport pénzügyi profilja összességében stabil.
Ne menj erre Budapesten a hétvégén, mert dugó lesz
Hétvégén rendezik meg a 41. Telekom Vivicittá Városvédő Futást több fontos fővárosi közlekedési útvonalon, többek között az Árpád hídon, a Margit hídon, a Szabadság hídon, valamint a budai és a pesti rakpartokon, továbbá a Margitszigeten. Az érintett útszakaszokon forgalomkorlátozásokra kell számítani - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-vel.
Gyengült a forint péntek estére
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben pénteken kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Az alap árfolyama
| Dátum | '26.03.13 | '26.03.17 | '26.03.18 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 1,1247 | 1,1281 | 1,1246 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,31% | -0,88% | 0,65% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva