(MOTIVA) Céldátum 2040 eszközalap
Az alap árfolyama
Dátum | '25.10.13 | '25.10.14 | '25.10.15 |
---|---|---|---|
Árfolyam | 168,1110 | 167,8380 | 167,6870 |
Az Alap múltbéli hozamai*
Időszak | napi** | féléves | éves |
---|---|---|---|
Hozam | -0,09% | 5,62% | 1,87% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
VételAz eszközalap célja, hogy hosszú távon kiegyensúlyozott hozamot érjen el a kiválasztott befektetési eszközök segítségével.
Az eszközalap vagyonát nemzetközi és fejlődő piaci részvények, valamint forintban denominált pénzpiaci eszközök és kötvények alkothatják. A biztonságos állampapírok teljesítményét hosszú távon már jelentősen javíthatják a részvények. Az alkalmazott befektetési eszközosztályok valamint a likvid eszközök ésszerű és a vállalt kockázatokat tekintve optimális kombinálása révén a vagyonkezelő igyekszik kihasználni a piaci tendenciákból fakadó előnyöket és csökkenteni a kedvezőtlen piaci mozgások hatását.
Az eszközalap a befektetési politikáját mind közvetlen befektetésekkel, mind mögöttes alapokon keresztül megvalósíthatja.
A céldátum eszközalap induláskor kialakított befektetési eszközosztály arányokat a vagyonkezelő a céldátum elérésig negyedévente változtatja, fokozatosan csökkentve a kockázati szintet. A céldátum elérését követően a céldátum eszközalap befektetési összetétele és ezáltal befektetési politikája változatlan marad, a céldátum napján érvényes befektetési eszközállományt
a vagyonkezelő a céldátumra megcélzott alacsony kockázati szinten kezeli tovább. Felhívjuk figyelmét, hogy az általános szabályok szerint a Biztosító egyoldalúan megszüntethet eszközalapokat, a céldátum eszközalap esetében a céldátum elérését követően az eszközalap megszüntetése nagy valószínűséggel bekövetkezik.
Az eszközalap devizaneme forint, azonban a végső befektetések részben eltérő devizanemben valósulnak meg, ezért a forint
árfolyamának alakulása befolyásolhatja az eszközalap teljesítményét.
Az alap árfolyama
Dátum | '25.10.13 | '25.10.14 | '25.10.15 |
---|---|---|---|
Árfolyam | 168,1110 | 167,8380 | 167,6870 |
Az Alap múltbéli hozamai*
Időszak | napi** | féléves | éves |
---|---|---|---|
Hozam | -0,09% | 5,62% | 1,87% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
Vétel„1 000 dollárból 1 millió” – Még mindig lehetséges ez a kriptóban?
Egyik legnagyobb, évek óta nem látott likvidálási hullám után a piac most próbál újra talpra állni. Az elemzők szerint ez az újraindítás pillanata – az a típusú „reset”, amely új 1 000 dollárból 1 millió sztorikat szülhet. Három kriptovaluta van jelenleg a piacon, amelyek hasonló potenciált hordoznak magukban.
Elindult a Fenntartható Turizmus Index kalkulátor
Elindult a turisztikai szolgáltatók és attrakciók számára ingyenesen elérhető Fenntartható Turizmus Index kalkulátor, a kezdeményezés célja a hazai turisztikai szolgáltatók támogatása a fenntartható működés irányába vezető úton, nemzetközi jó gyakorlatok alapján - közölte a programot kidolgozó Innotime Hungary Kft. az MTI-vel.
Cardano árfolyam-előrejelzés: Visszatér az ADA az 0,50 dolláros szintre? Szakértők szerint ez a 2 altcoin akár tízszeres nyereséget is hozhat a negyedik negyedévben
A Cardano árfolyama ezen a héten 20%-kal esett vissza, így az 0,50 dolláros szint újbóli elérése nem zárható ki teljesen – a medvék jelenleg dominálnak. Ennek ellenére a szakértők két olyan altcoint is megneveztek, amelyek szerintük kötelező befektetések ebben a negyedévben.
Felkészültek a Mercedes-Benz gyárak a vállalat történetének eddigi legátfogóbb termékoffenzívájára
A Mercedes-Benz készen áll története legátfogóbb termékoffenzívájára: a következő 3 évben összesen több mint 40 jármű gyártását fogják megkezdeni három kontinensen. A vállalat a „Next Level Production” programmal a digitalizáció és az automatizálás segítségével teszi rugalmasabbá, hatékonyabbá és fenntarthatóbbá a termelését.
Tőzsdére lép az LG Indiában
Az LG Electronics (LG) ma bejelentette leányvállalata, az LG Electronics India Limited (LGEIL) részvényeinek az indiai tőzsdére (NSE) történt bevezetését. Ez valódi mérföldkőnek számít az LGEIL azon törekvésében, hogy India nemzeti vállalatává váljon, miközben megerősíti szerepét az ország gazdasági növekedésének hosszú távú partnereként.
Lóga Máté a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény visszaállításáról tárgyalt amerikai kollégájával Washingtonban
A tegnapi napon Kenneth Kies, az Amerikai Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának (US Department of the Treasury) adópolitikáért felelős államtitkára hivatalában fogadta Lóga Mátét, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságfejlesztésért és iparért felelős államtitkárát.
A Kifli.hu anyacége az AutoStore-ral közösen hoz létre a világon egyedülálló, AI-vezérelt központot
A Kifli.hu anyavállalata, a Rohlik-csoport informatikai cége, a Veloq bemutatta a világ legfejlettebb, mesterséges intelligencián alapuló, online élelmiszer-kiskereskedelmi központját Bécsben. A bejelentés egy globális együttműködés kezdetét is jelenti a német AutoStore-ral, az intelligens rendelés-feldolgozás vezető fejlesztőjével. A partnerség célja, hogy világszerte következő generációs automatizálási megoldásokat juttasson el az élelmiszer-kiskereskedőkhöz.
A túlsúllyal élők ismerik a kockázatokat, de még nem fordulnak orvoshoz
Egy friss, a Novo Nordisk megbízásából, a magyar lakosság körében végzett reprezentatív kutatás szerint a fogyni vágyók 88 százaléka számára fontos a jövőbeni betegségek megelőzése. Ez arra utal, hogy a többség tisztában van azzal: a túlsúly és az elhízás nem pusztán esztétikai kérdés, hanem olyan állapot, amely súlyos szövődményeket hordoz. Ennek ellenére sokan még mindig nem fordulnak orvoshoz segítségért.
Mennyi személyi kölcsönt lehet felvenni az átlagbérből?
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) ma reggel publikált adatai szerint idén augusztusban bruttó 683 300 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagkeresete, míg a nettó átlagkereset 472 600 volt - ekkora jövedelemmel akár 15 millió forint személyi kölcsönt is felvehetnek az igénylők. A keresetek mediánértéke bruttó 563 400, illetve nettó 394 300 forint volt, ami viszont kisebb teret hagy a hiteligénylőknek - írja közleményében a Bank360 pénzügyi szakportál.
Kormánydöntés készül: 2026-ban is garantáljuk a rezsicsökkentést
A kormány jogszabályban kívánja rögzíteni, hogy a brüsszeli nyomás ellenére 2026-ban is változatlan feltételekkel biztosítja a rezsicsökkentést a magyar családoknak és nyugdíjasoknak. Az erről szóló jogszabálytervezetet társadalmi egyeztetésre bocsátotta. Az energiabeszerzés és a rezsicsökkentés a most zajló nemzeti konzultációnak is az egyik legfontosabb kérdése - tájékoztatott az Energiaügyi Minisztérium (EM) az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
Trump egymilliárd dolláros nyereségre tett szert mémérmékből, Bitcoinból és a WLFI-ből
<a href="https://www.bitcoinbazis.hu/bitcoin-banyaszok-balnak-ertekesites/" target="_blank">Donald Trump volt amerikai elnök és családja több mint 1 milliárd dollárt keresett a Bitcoinból</a> és különböző kriptovaluta-projektekből – derül ki a Financial Times friss jelentéséből.
Biztosított a távfűtéses lakások energiaellátása
Felkészült a fűtési szezonra az ország, másfél évnyi lakossági fogyasztásra elég gázt tároltak be a hazai tárolókba, ami kellő biztonságot ad a fűtőerőművek működéséhez - mondta az Energiaügyi Minisztérium (EM) energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten, az Erőművek Éjszakája megnyitóján.
Az alap árfolyama
Dátum | '25.10.13 | '25.10.14 | '25.10.15 |
---|---|---|---|
Árfolyam | 168,1110 | 167,8380 | 167,6870 |
Az Alap múltbéli hozamai*
Időszak | napi** | féléves | éves |
---|---|---|---|
Hozam | -0,09% | 5,62% | 1,87% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva