BÉT: Folytatódhat az esés a tőzsdén

Folytatódhat az esés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) kedden az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint, miután a BUX 19,17 pontos, 0,03 százalékos csökkenéssel, 55 356,93 ponton zárt hétfőn.

BÉT: Folytatódhat az esés a tőzsdén

Varga Zoltán az MTI-nek küldött kommentárjában közölte, az OTP árfolyama hétfőn nem tudott a 13 ezer forintos szint felett zárni, így továbbra is lefelé mutat a technikai kép: ha a bankpapír jegyzésének sem sikerült visszakapaszkodni a szint fölé, akkor a következő fontosabb támasz 12 270 forintnál adódhat. Az előző nap az OTP-részvények ára 150 forinttal, 1,17 százalékkal 12 995 forintra erősödött, forgalmuk 11,5 milliárd forintot tett ki.

Hozzátette, hogy a Mol árfolyama továbbra is meghatározó támaszok felett mozog, a 200 és az 50 napos mozgóátlag a 2750 forintos szint közelében húzódik, míg rövid távú ellenállás 2784 forintnál látható. A Citi 3200 forintról 2900 forintra csökkentette a Mol részvényeire vonatkozó célárfolyamát, az ajánlást pedig vételről tartásra rontotta. Hétfőn a Mol árfolyama 12 forinttal, 0,43 százalékkal 2774 forintra csökkent, 1,5 milliárd forintos forgalomban.

Az elemző szerint a Richter a 9000-9075 forint között húzódó támasz zónát teszteli, letörésénél 8700-8750 forint közé eshet a jegyzés, míg felül 9150 forintnál található fontos ellenállás. Pozitív hírnek számít a Richterre nézve, hogy növekvő értékesítésről számolt be licenszpartnere, a nőgyógyászati termékek fejlesztésére fókuszáló Mithra. Az előző nap a Richter-papírok árfolyama 125 forinttal, 1,36 százalékkal 9075 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.

Varga Zoltán jelezte, a Magyar Telekom árfolyamában is negatív korrekció indult, amennyiben 525 forint alatt marad a jegyzés, a következő támasz 510 forintnál található. Hétfőn a Magyar Telekom árfolyama 10,0 forinttal, 1,88 százalékkal 523 forintra esett, forgalma 736,6 millió forint volt.

Kedden délután tart kamatdöntő ülést a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, ahol az egynapos betéti kamatszintet újabb 100 bázispontos csökkentéssel 13 százalékon összezárhatják az alapkamattal, és az előbbi eszközt ki is vezethetik. Emellett fontos üzenetek érkezhetnek a várható kamatpályáról, nagy valószínűséggel októbertől lassítani fog az MNB a kamatvágási ütemen - ismertette az elemző.


Lassuló áremelkedés mellett élénkülő építések és rekordközeli hitelezés jellemezheti a lakáspiacot 2026-ban

A 2025-ös kiugró növekedést követően 2026-ban a magyar lakáspiac fokozatos normalizálódása várható. Miközben az új lakások átadása és a lakáscélú hitelezés látványosan bővül, az árak emelkedési üteme mérséklődik, a tranzakciószám pedig elmaradhat a tavalyi rekordközeli szinttől. Az MBH Elemzési Centrum második negyedéves Lakáspiaci Kitekintő elemzése szerint idén országosan 8-13 százalékos lakásár-emelkedés, 118-125 ezer adásvétel és 2 700 milliárd forintot meghaladó új lakáscélú hitelkihelyezés várható.
2026. 08. 18. 03:00
Megosztás:

Szülői nyugdíj: mennyi pénzt lehet így kapni?

Kevesen tudják, hogy egy biztosított vagy nyugdíjas személy halála után nemcsak az özvegy és a gyermek részesülhet hozzátartozói nyugellátásban. Meghatározott feltételek teljesülése esetén az elhunyt szülője, nagyszülője, sőt nevelőszülője is jogosult lehet úgynevezett szülői nyugdíjra. Az ellátás azonban nem automatikusan jár: igényelni kell, és az eltartottságot, valamint a többi jogosultsági feltételt is vizsgálják.
2026. 08. 18. 02:00
Megosztás:

Megszűnhet a bírósági tárgyalások online nyilvánossága

Megszüntetné a bírósági tárgyalások online nyilvánosságát a kormány hétfőn benyújtott, igazságügyi tárgyú törvényjavaslata, amely a közéleti részvételt akadályozó stratégiai perekkel kapcsolatos uniós szabályozás átültetését kezdeményezi.
2026. 08. 18. 01:00
Megosztás:

Megszűnik a vízkorlátozás Debrecenben

Megszűnteti az egyes fokozatú vízkorlátozást Debrecenben az önkormányzat kedd 6 órától a Debreceni Vízmű Zrt. javaslatára - tudatta hétfőn a városháza az MTI-vel.
2026. 08. 18. 00:05
Megosztás:

Románia nettó áramiportőr volt az első fél évben is

Románia 2026 első fél évében is nettó áramiportőr volt - derül ki a bukaresti statisztikai intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
2026. 08. 17. 23:00
Megosztás:

A Geely kínai járműgyártó profitja csökkent, bevétele nőtt az első fél évben

Kína egyik legnagyobb autógyártója, a Geely Automobile Holdings Ltd. nyeresége 2 százalékkal 9,09 milliárd jüanra (1,35 milliárd dollárra) csökkent az első fél évben, miközben a bevétele 15 százalékkal 173,6 milliárd jüanra nőtt - áll a cég honlapjára hétfőn fölkerült jelentés szerint.
2026. 08. 17. 22:00
Megosztás:

Esett BUX, zuhant a 4iG árfolyama

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 442,38 pontos, 0,29 százalékos csökkenéssel, 150 110,32 ponton zárt hétfőn, jelentősen esett a 4iG árfolyama.
2026. 08. 17. 21:00
Megosztás:

Megússzák a leállítást az engedélyezett lakóparkok, fellélegezhetnek a vevőik is

Nem kell leállniuk azoknak a kiemelt lakásberuházásoknak, amelyek már rendelkeznek jogerős építési engedéllyel, így az ezekben lakást vásárlókat sem érinti közvetlenül a kormány mostani döntése. A felfüggesztés azokra a fejlesztésekre vonatkozik, amelyek még nem kapták meg a szükséges építési engedélyt. Ez azért is lényeges, mert a kiemelt projektek különböző ütemeiben összességében több mint tízezer új lakás megépítését tervezik Budapesten és a nagyvárosokban, illetve azok agglomerációjában az ingatlan.com becslése szerint. Ezeknek a lakásoknak egy részét pedig már el is adták.
2026. 08. 17. 20:00
Megosztás:

Minden negyedik magyar cégnek hónapokba telik, mire hozzájut a pénzéhez

A vállalati forgalom nő, azonban egyre több pénz ragad be a cégek közötti követelésekbe: 2025-ben az összes aktív vállalkozás 26,7 százalékánál - 87 ezer cégnél a követelések forgási ideje az országos átlag több mint kétszerese volt az OPTEN céginformációs szolgáltató adatai szerint.
2026. 08. 17. 19:00
Megosztás:

Nem találtak komoly problémákat a Szigeten

A Sziget Fesztivál ideje alatt csaknem 120, a rendezvény területén működő vendéglátóhelyet ellenőrzött a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a Pest Vármegyei Kormányhivatallal együttműködésben, az ellenőrzések kedvező tapasztalatokkal zárultak - közölte a hatóság hétfőn az MTI-vel.
2026. 08. 17. 18:00
Megosztás:

Lassul a kínai gazdaság: gyengült az ipari termelés és a kiskereskedelem

Kínában lassult az ipari termelés bővülése és a kiskereskedelmi forgalom növekedése éves szinten júliusban, amikor emelkedett a munkanélküliség júniussal összevetve a statisztikai hivatal hétfői jelentése szerint.
2026. 08. 17. 17:00
Megosztás:

Átfogó fenntarthatósági kampányt indít a Coca-Cola a versenyhivatal eljárásának eredményeként

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) eljárásának eredményeként a Coca-Cola vállalkozáscsoportba tartozó cégek átfogó kampány kidolgozását és végrehajtását vállalták, hogy növeljék a PET-palackok újrahasznosításának gyakorlati teendőivel kapcsolatos fogyasztói tudatosságot - közölte a versenyhatóság hétfőn az MTI-vel.
2026. 08. 17. 16:00
Megosztás:

Kilőtt a Chainlink árfolyama: a bálnák és az intézmények is rákapcsoltak

A Chainlink árfolyama látványos kitörést produkált, miután a LINK augusztus 15-én áttörte a 9,04 dolláros technikai szintet, és ezzel maga mögött hagyta a korábbi oldalazó időszakot. A kereskedési volumen megugrása, a derivatív piaci pozíciók bővülése és a nagybefektetők fokozódó aktivitása egyaránt arra utal, hogy friss tőke érkezhetett a piacra. Közben az intézményi érdeklődés is erősödik, ami újabb támaszt adhat a Chainlink középtávú kilátásainak.
2026. 08. 17. 15:00
Megosztás:

Mikroszekundumok és milliárdok: magyar szakemberek kerültek a nemzetközi pénzvilág élvonalába

Húsz éve tette le a voksát Budapest mellett a Morgan Stanley.
2026. 08. 17. 14:00
Megosztás:

A vártnál gyengébb kiskereskedelmi adatok miatt emelkedtek az amerikai hozamok, gyengült a dollár

Az amerikai államkötvények árfolyama pénteken csökkent, melyhez hozzájárultak a vártnál gyengébb kiskereskedelmi forgalmi adatok, miközben a Közel-Keleten fennmaradó feszültségek továbbra is bizonytalanságban tartották a befektetőket.
2026. 08. 17. 13:00
Megosztás:

Lejjebb mozdult rekordértékéről az S&P pénteken, de a hetet pluszban zárta

Az európai piacokat követve a főbb amerikai indexek is kisebb csökkenést mutattak pénteken, az S&P a csütörtöki csúcsáról 0,2%-ot csökkent, a Dow hasonló mértékben esett, míg a Nasdaq 0,3%-kal került lejjebb, ugyanakkor a hetet az S&P és a Nasdaq is pluszban zárta 0,4, illetve 0,1%-os növekedéssel, míg a Dow 0,6%-ot veszített a hét egészében.
2026. 08. 17. 12:00
Megosztás:

GENIUS Act: szigorítanák a stabilcoinok azonosítását

Az Egyesült Államokban új szakaszba lépett a GENIUS Act végrehajtása: az amerikai pénzügyi hatóságok már nem csupán a stabilcoinok fedezetére és kibocsátóira koncentrálnak, hanem arra is, hogy azonosítható legyen, ki lép be a szabályozott stabilcoin-rendszerbe.
2026. 08. 17. 11:00
Megosztás:

Kisebb visszaesés után négy nyereséges hetet törtek meg az európai részvények

Kis mértékben, 0,2%-kal csökkent a Stoxx 600 a nap végére, így négy nyereséges hetet követően először zárta a hét egészét mínuszban, miután 0,4%-kal esett.
2026. 08. 17. 10:00
Megosztás:

Minimálisan erősödött a forint hétfő reggel

Mérsékelten drágult a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn reggel a péntek késő délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 17. 09:00
Megosztás:

A TRON stabilcoinpiaca egy hét alatt 1 milliárd dollárral nőtt

A TRON blokkláncon futó stabilcoinok piaci kapitalizációja egyetlen hét alatt mintegy 1 milliárd dollárral emelkedett, ami több mint tízszer gyorsabb növekedést jelentett, mint amit más nagy blokklánc-hálózatok ugyanebben az időszakban produkáltak. A látványos bővülés tovább erősíti a TRON pozícióját a globális stabilcoinpiacon, különösen az USDT-tranzakciók területén.
2026. 08. 17. 08:00
Megosztás: