BÉT vezérigazgató: Ma már nem elég a jó teljesítmény az üzleti életben

Az idén jubiláló Bizalom Gálán nyolc kategóriában díjazták a sikeres magyar vállalatvezetőket. Ezúttal kimagaslóan sok nő vehetett át elismerést. Az üzleti példaképnek járó Leader Of The Year díjat Tibor Dávid, a Masterplast elnök-vezérigazgatója érdemelte ki. A 2024-es gála mottója: „A kind of magic”, ami arra utal, hogy ma már az üzleti életben több kell a jó teljesítménynél, sokszor emberfeletti hozzáállás és megoldások.

BÉT vezérigazgató: Ma már nem elég a jó teljesítmény az üzleti életben

Az idén jubiláló Bizalom Gálán nyolc kategóriában díjazták a sikeres magyar vállalatvezetőket.  Ezúttal kimagaslóan sok nő vehetett át elismerést. Az üzleti példaképnek járó Leader Of The Year díjat Tibor Dávid, a Masterplast elnök-vezérigazgatója érdemelte ki. A 2024-es gála mottója: „A kind of magic”, ami arra utal, hogy ma már az üzleti életben több kell a jó teljesítménynél, sokszor emberfeletti hozzáállás és megoldások.

„Legtöbbször nem egy egyenes felfelé ívelő vonal, ahogy egy vállalat felépül, kellenek a hullámhegyek, hullámvölgyek, nehézségek” – fogalmazott a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója, aki a zsűriben a vállalkozói szellem aspektusáért felelt. Végh Richárd szerint az tesz valakit vezetővé, hogy ezekből képes felállni, továbbmenni és megújulni. A BÉT vezérigazgatója kiemelte azt is, örül annak, hogy idén sok női vállalatvezetőt díjaztak. „Emögött nincs semmiféle kvóta, hanem egyszerűen a teljesítmény.”  

Magyarországon a női vezetők aránya még mindig viszonylag alacsony. A KSH szerint 2023-ban a magyarországi igazgatóságok mindössze 12%-át, a vezérigazgatói pozíciók 5,9%-át töltötték be nők, míg vezetői pozíciókban a nők aránya 21,5% volt. Ez a szám lényegesen alacsonyabb a globális és az európai uniós átlagnál.

A 2024-es Leader Of The Year versenyen három nő kapott elismerést. Petricsek Ildikó, a SWICON Zrt. alapító tulajdonosa, Az év női cégvezetője díj nyertese szerint ez összegzése az eddigi életútjának, és a bizalom jele. „Nekem az a hitvallásom, hogy mindenki mögött emberek állnak, és nélkülük mi sem lehetnénk sikeresek.”

Heizer Anita, Vitee Beauty Kft. alapítója, a kisvállalati kategória győztese hangsúlyozta, hogy nekik, vezetőknek is szükségük van a dicséretre. „Ez segít abban, hogy ne csak belülről nyerjünk erőt és tüzet, hanem kívülről is megerősítést kapjunk.” Szerinte az álmodozás, a pontos vízió elengedhetetlen ahhoz, hogy valaki sikeres legyen.

A nagyvállalati kategória nyertese Zsolt Orsolya, a Multi Alarm Zrt. vezérigazgatója lett, aki úgy fogalmazott: számára ez a díj az egész cégé. „A verseny rávilágított arra, hogy mennyi különböző területtel kell folyamatosan foglalkoznunk és mindenben jónak lenni egyszerre.”

Az év leginspirálóbb cégvezetői

Az ország legkimagaslóbb teljesítményű cégvezetőinek elismerését a Corinthia Budapest báltermében adták át. A Leader of The Year verseny célja, hogy kiemelkedjen a piaci elismerések közül azáltal, hogy komplexen és hitelesen értékeli a cégvezetőket. Összesen hét szempont alapján osztják ki a díjakat.

2024-ben az üzleti példaképnek Tibor Dávidot, a Masterplast Nyrt. elnök-vezérigazgatóját választották. „Számomra ez a díj azért különleges, mert olyan zsűri adta, amelyben a szakma legjobbjai képviseltették magukat. Illetve olyan időszakban jött, amikor vállalkozóként sok nehézséget éltem meg, egy ilyenkor jött elismerés mindig értékesebb, mint a könnyű, napsütéses időszakban kapott.”

A gála rendezője a Bizalmi Kör, amely az elmúlt 13 évben az ország kiemelkedő vezetői klubjává vált. A központi érték a tapasztalatmegosztás és az, hogy valódi közösséget alkossanak a vezetők, ezzel támogatva egymást és a teljes magyar vállalkozói szférát.

Gangel Péter, a Bizalmi Kör alapítója és tulajdonosa, a Leader Of The Year megálmodója szerint az idei év egyik fő üzenete az volt, hogy kitartással és alázattal mindent el lehet érni. Úgy fogalmazott, „a jelenlévő vezetők közül mindenki meghozta már azt a döntést, hogy a nagyszerűség lehetősége helyett a nagyszerűséget válassza, ezek a vezetők ettől példaképek.”

A díjazottak névsora:

Mikrovállalati kategória: Hajnal Géza, X-SIGHT Kft.
Kisvállalati kategória: Heizer Anita, Vitee Beauty Kft.
Középvállalati kategória: Gellért Ákos, NATURTEX Kft.
Nagyvállalati kategória: Zsolt Orsolya, Multi Alarm Zrt.
Az év fiatal cégvezetője: Vida Dániel, innoScan 3D Kft.
Az év női cégvezetője: Petricsek Ildikó, SWICON Zrt.
Digitalizációs különdíj: Papp Norbert, VOIZ Zrt.
Hosszú távú perspektíva különdíj: Fehér Károly, Dynoteq Kft.
Leader of The Year, az abszolút díj nyertese: Tibor Dávid, Masterplast Nyrt.

A Fidesz EP-képviselői írásbeli kérdéssel fordulnak az Európai Bizottsághoz a magyarországi Facebook-cenzúra ügyében

A Fidesz európai parlamenti (EP-) képviselői írásbeli kérdéssel fordulnak az Európai Bizottsághoz a magyarországi Facebook-cenzúra ügyében azt követően, hogy a brüsszeli testület bejelentette: élesíti a magyar választásokra az úgynevezett gyorsreagálású rendszert, ami bizonyos közösségi média tartalmak megjelölésére ad lehetőséget, hogy korlátozzák azok elérését - tájékoztatott a Fidesz uniós parlamenti képviselőcsoportja csütörtökön.
2026. 03. 20. 02:30
Megosztás:

Brutális döntés előtt a nyugdíjrendszer: jön a Férfiak40, vagy mindent átalakítanak?

Évek óta visszatérő kérdés, ami újra és újra felkorbácsolja a kedélyeket: bevezessék-e a férfiak kedvezményes nyugdíját („Férfiak40”), vagy inkább teljesen új alapokra kellene helyezni a rendszert? A válasz azonban korántsem egyszerű – sőt, komoly gazdasági és társadalmi következményei lehetnek.
2026. 03. 20. 02:00
Megosztás:

16 éves kor alatt tilos lesz a TikTok, a Facebook és a SnapChat használata is

Egy egész generáció mindennapjai kerülhetnek gyökeres változás elé – egy döntés, amely sokak szerint régóta esedékes volt, mások szerint viszont túl messzire megy.
2026. 03. 20. 01:00
Megosztás:

Máárcius 21-étől érkeznek a "rezsistopkedvezményt" tartalmazó számlák

Március 21-étől érkeznek a "rezsistopkedvezményt" tartalmazó számlák - közölte az MVM Facebook-oldalán csütörtökön.
2026. 03. 20. 00:30
Megosztás:

Több tízezer termelőhöz érkezik a napokban agrártámogatás

Több tízezer termelőhöz érkezik a napokban agrártámogatás, gyorsuló kifizetésekkel segíti az Agrárminisztérium a gazdálkodókat - közölte az Agrárminisztérium (AM) az MTI-vel csütörtökön.
2026. 03. 20. 00:05
Megosztás:

A Mol 300 forint körüli osztalékot fizethet részvényenként

A Mol igazgatósága részvényenként 180 forint alaposztalék és 120 forint körüli rendkívüli osztalék, így együttesen körülbelül 300 forint részvényenkénti osztalék fizetését javasolja a közgyűlésnek, ami 9,1 százalékkal haladja meg a tavalyit - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön.
2026. 03. 19. 23:30
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 12. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 03. 19. 23:00
Megosztás:

A magyarok kedvence a szénsavmentes másfél literes ásványvíz

Ötödével több ásványvizet vásároltak a magyarok a Kifli.hu-n az elmúlt egy évben, a másfél literes és a szénsavmentes változatok a legnépszerűbbek. A régiós összehasonlításban Magyarország a harmadik helyen áll, a magyarok jóval több ásványvizet rendelnek, mint a csehek vagy az osztrákok.
2026. 03. 19. 22:30
Megosztás:

Már csak két hét maradt a lakásbiztosítási kampányból: az igazi hajrá csak most kezdődhet

Kitartott az első hét lendülete a lakásbiztosítási kampány második hetében is, a kalkulációk száma és a szerződéskötések száma is ugyanazon a szinten mozgott, mint március elején. Ugyanakkor már csak két hét maradt hátra a kampányból, és a korábbi évek adatai azt mutatják, hogy sokan az utolsó pillanatra hagyják a váltást, így könnyen lehet, hogy március második fele az idei évben is jelentős felfutást hozhat – írja a Bank360.
2026. 03. 19. 22:00
Megosztás:

Túlterheltek és időhiányban szenvednek a magyar női vállalkozók és vezetők

Túlterheltek és időhiányban szenvednek a magyar női vállalkozók és vezető beosztásban dolgozó nők, akik közül leginkább a 30-39 évesek érzik magukat hajszoltnak, miközben a válaszadók többsége elégedett a jövedelmével - közölte reprezentatív felmérése alapján a Számlázz.hu csütörtökön az MTI-vel.
2026. 03. 19. 21:30
Megosztás:

Erősödött a forint csütörtök estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 03. 19. 21:00
Megosztás:

Jelentős közlekedésfejlesztési projekt indul Zalaegerszegen

Több mint másfél milliárd forint állami támogatással turbókörforgalmat alakítanak ki Zalaegerszeg keleti kapujában, a város egyik legforgalmasabb kereszteződésében - közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján a város polgármestere.
2026. 03. 19. 20:30
Megosztás:

Hetekig elhúzódó harcokra számítanak Izraelben

Az izraeli hadsereg helyzetértékelése szerint még több hétig eltarthat az Irán és a Hezbollah elleni háború.
2026. 03. 19. 20:00
Megosztás:

Online is köthető növénybiztosítás az MBH AgrárPartner Platformon

Az MBH Bank 100 százalékos tulajdonában álló leányvállalata, az MBH eFin Technologies Zrt. és a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. elindította az MBH AgrárPartner Platformot, amelyen növénybiztosítást köthetnek a gazdálkodók - közölte az MBH Bank csütörtökön az MTI-vel.
2026. 03. 19. 19:30
Megosztás:

A VisitBalaton365 csütörtökön indult kampányában a Balaton tavaszi élményeire hívja fel a figyelmet

A Balaton tavaszi élményeire hívja fel a figyelmet a VisitBalaton365 csütörtökön indult kampánya, amelynek a célja, hogy a Balaton tavasszal is erős belföldi úti célként jelenjen meg. A fókusz a rövid, élményalapú utazások ösztönzésén, az aktív programok, valamint a bor- és gasztronómiai kínálat láthatóvá tételén, továbbá a digitális kampányeszközökkel támogatott forgalomélénkítésen van - közölte a VisitBalaton365 Nkft. csütörtökön az MTI-vel.
2026. 03. 19. 19:00
Megosztás:

Az EKB változatlanul hagyta az irányadó kamatlábakat

Az Európai Központi Bank (EKB) Kormányzótanácsa csütörtöki ülésén a piaci várakozásokkal összhangban nem változtatott a három irányadó eurókamat szintjén.
2026. 03. 19. 18:30
Megosztás:

A vendégek 73%-a nem tér vissza, ha nem tetszik neki a mosdó – mit tehetnek az éttermek?

A vendéglátóipar két megkerülhetetlen kihívással néz szembe: a vendégek higiéniai elvárásai sosem voltak magasabbak, miközben a fenntarthatósági nyomás is folyamatosan nő az éttermeken, szállodákon. A Tork kutatása szerint a vendégek közel háromnegyede nem tér vissza oda, ahol negatív tapasztalata volt a mosdóval, és eközben egyre környezettudatosabbak is. A válasz mindkét kihívásra a megfelelő higiéniai megoldások alkalmazása lehet, amelyekkel csökkenthető a pazarlás.
2026. 03. 19. 18:00
Megosztás:

Érkeznek a Start-számlákra járó állami támogatások a családokhoz

Mintegy 2,4 milliárd forint állami támogatást ír jóvá a 2025. évi Babakötvény befizetések után a Magyar Államkincstár; a jóváírások pénteken indulnak több mint 240 ezer gyermek Start-számlájára - közölte a kincstár csütörtökön az MTI-vel.
2026. 03. 19. 17:30
Megosztás:

Csökkent az építőipari termelés Romániában

A nyers adatok szerint januárban 2,4 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 0,9 százalékkal csökkent az építőipari termelés Romániában éves összevetésben - közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
2026. 03. 19. 17:00
Megosztás:

Mintegy 50 ezren síeltek a 2025–2026-os síszezonban a Mátraszentistváni Síparkban

A Mátraszentistváni Sípark a 2025–2026-os síszezonban, december 29-től március 15-ig 77 napon keresztül biztosította a téli sportok lehetőségét a magyar családok számára. Pályáin a szezon során közel 50 ezer vendég fordult meg, mintegy 40 ezer síbérletet váltottak, és 10 ezer látogató érkezett kísérőként vagy téli túrázóként a Felső-Mátrába - közölte a sípark az MTI-vel.
2026. 03. 19. 16:30
Megosztás: