Bitcoin árfolyam előrejelzés Trump győzelme után

Mi várható a Bitcoin árfolyamától Trump győzelme után? A kereskedők a Fed kamatcsökkentéseire figyelnek, miközben a BTC ára új csúcsot ér el, 76 000 dolláron.

Bitcoin árfolyam előrejelzés Trump győzelme után

Csúcsra ment a Bitcoin árfolyama Trump győzelmi hírére

Donald Trump választási győzelme után a Bitcoin új csúcsot ért el, 76 000 dollárt, amely erős optimizmust tükröz a piacokon. A befektetők 0,25%-os kamatcsökkentést várnak a Federal Reserve-től, amely általában kedvez a kockázatos eszközöknek, mint a Bitcoin, mivel növeli a likviditást és gyengíti a dollárt.

A Bitcoin (BTC) szerda késő este 76 000 dollárra emelkedett (majd onnan kicsit visszakorrigált) Trump győzelme után, ami egy új, várhatóan hosszú távú bika periódust vetít előre a kriptoszektorban. A CoinMarketcap adatai szerint a BTC árfolyama az elmúlt 24 órában 3%-kal nőtt, és ezzel a 30 napos hozama meghaladja a 20%-ot, az éves nyeresége pedig több mint megduplázódott.

Bitcoin árfolyam grafikon - látható a megugrás, azaz a Trump-hatás

Bitcoin árfolyam grafikon és BTC ár elemzés és előrejelzés

A Bitcoin-t követték az altcoinok, köztük a mémcoinok is

A Bitcoin erősödését követően olyan tokenek, mint a kutya témájú coinok és a decentralizált tőzsdékhez kötődő tokenek is több mint 10%-kal emelkedtek, tükrözve a részvény- és kötvénypiacok gyors rallyját, amelyet már "Trump trade" néven emlegetnek.

A QCP Capital kereskedői egy Telegram üzenetben kifejtették: „A BTC mostanra három választási ciklust is megélt 2009-es indulása óta, és mindegyik után új csúcsokra tört, az árak sosem tértek vissza a választás előtti szintekre.” A dollár 1,2%-kal emelkedett, elérve a júliusi 105-ös szintet, miközben a hozamok is nőttek, mivel a piacok erősebb gazdasági növekedést és fokozott költségvetési kiadásokat várnak.

„Arra számítunk, hogy ez a bikás lendület 2025-ig kitart” – tették hozzá a QCP elemzői.

De Trump győzelme után mi várható a piacokon rövid távon? A kereskedők figyelmét máris a Federal Reserve következő kamatdöntésére irányítják, amely csütörtökön várható. Az alacsonyabb hitelköltségek a történelem során mindig pozitívan hatottak a piacra, mivel a könnyebb pénzhez jutás növeli a kockázatosabb szektorok növekedését.

Bitcoin kriptovaluta befektetés kezdőknek is

A szakértők 0,25%-os kamatcsökkentést várnak, amely a múltban kedvezett a BTC-hez hasonló eszközöknek, mivel csökkenti a dollár értékét és az alternatív befektetések felé tereli a tőkét. A Polymarket adatai szerint 97% esély van a 25 bázispontos vágásra, 1% eséllyel 50 bázispontra és még kevesebb az ennél nagyobb vágásokra.

Min Jung, a Presto Research elemzője szerint „A 25 bázispontos vágás széles körben várt lépés, a piac 96,8%-os valószínűséggel árazza ezt (a FedWatch szerint). Ennek ellenére a kötvénypiaci bizonytalanság jelei mutatkoznak, amit a 10 éves államkötvény hozamának 4,48%-ra emelkedése is jelez – ez az elmúlt négy hónap legmagasabb szintje.”

„Ez az emelkedés azt tükrözi, hogy Trump győzelme nagyobb hiányokat és inflációt idézhet elő. A figyelem ezért Powell sajtótájékoztatójára irányul, különösen, mivel novemberben nincs új Gazdasági Előrejelzés (SEP) frissítés” – tette hozzá Min.

Néhány befektető óvatosabb hozzáállást fontolgat, amennyiben Jerome Powell Fed-elnök beszéde negatív jeleket adna.

„Egy szigorúbb hangvétel a Fed részéről csütörtökön kellemetlen fejlemény lenne a piac számára, de a jelenlegi enyhe irány folytatása is egy potenciális hozamkrízist kockáztat, mivel az év végéhez közeledve elmaradhat a kötvényvásárlói kereslet” – mondta Augustine Fan, a SOFA elemzési vezetője egy Telegram-beszélgetésben.

„Továbbá, mivel Kína valószínűleg agresszívebb enyhítési politikát vezetne be a Trump tarifákkal kapcsolatos intézkedéseire válaszul, a dollár erősödése és a hozamok növekedése a későbbiekben jelentős kockázati tényezővé válhat” – tette hozzá Fan.

Emellett a piac figyelme Kína újabb ösztönző csomagjára is irányul, amely, noha Kínában a kriptokereskedelem tiltott, gyakran befolyásolja a Bitcoin árát. A kínai enyhítési intézkedések válaszként az amerikai tarifákra volatilitást okozhatnak, különösen a dollár erősségét és a hozammozgásokat illetően.

Néhány kereskedő szerint Trump kormányzása alatt nem várható további kamatcsökkentés.

„Annak ellenére, hogy Trump barátságosabb gazdasági politikái miatt csökkenő kamatcsökkentési valószínűségekkel számoltak, a piac még mindig 1,8 vágást áraz erre az évre, és további 3 csökkentést jövőre” – jegyezte meg a QCP egy szerdai jelentésében.

Bitcoin BTC kriptovaluta vásárlás és befektetés

A kereskedők közelebbről figyelik a Federal Reserve következő lépéseit, különösen Jerome Powell Fed-elnök kommentárjait. Az elemzői kilátások vegyesek, aggodalommal tekintenek egy esetleges szigorúbb monetáris politika miatt, amely csökkentheti a piaci lelkesedést - olvashatjuk a Yahoo Financial oldalán.

Kapcsolódó elemzés:

Bitcoin árfolyam előrejelzés 2025

Lakásbiztosítás: sokan hagyták a kampány végére a váltást

Véget ért a 2026-os lakásbiztosítási kampány, amely ideje alatt a lakásbiztosítással rendelkező ügyfelek a meglévő szerződésük évfordulójától függetlenül mondhattak fel a biztosítójuknak. A korábbi évekhez hasonlóan az idei évben is megfigyelhető volt, hogy a kampány végén megnőtt a keresések és a szerződéskötések száma is, sokan az utolsó napokra hagyták a váltással kapcsolatos teendőket. Az előző évhez képest viszont úgy tűnik, megkopott a kampány vonzereje, legalábbis erre utal, hogy 2025-höz képest a keresések és a szerződéskötések száma is megcsappant.
2026. 04. 04. 13:00
Megosztás:

Saylor kontra BlackRock: Tényleg 7-szer több Bitcoint vásárolt a Strategy?

Egy gyorsan terjedő piaci állítás szerint Michael Saylor cége 2025-ben hétszer több Bitcoint vásárolt, mint a BlackRock spot ETF-je. A hivatalos adatok alapján azonban ez a kép messze nem ennyire egyértelmű. A történet jól mutatja, hogyan válhat egy erős narratíva pillanatok alatt piaci beszédtémává, még akkor is, ha a tényleges számok ennél jóval kiegyensúlyozottabb képet festenek.
2026. 04. 04. 12:00
Megosztás:

Iráni konfliktus - Tűzszünetet sürgetett az orosz és a török elnök

Tűzszünet mielőbbi megteremtése és az összes fél érdekeit figyelembe vevő megállapodások kidolgozása mellett szállt síkra Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnök a közel-keleti konfliktussal kapcsolatban - közölte a két vezető pénteki telefonbeszélgetéséről a Kreml sajtószolgálata.
2026. 04. 04. 11:00
Megosztás:

Szerb elnök: Komoly döntésekre van szükség

Az emberiség a szakadék szélén áll, ezért komoly döntésekre van szükség - ezzel indokolta pénteken Aleksandar Vucic szerb elnök azt, hogy egyenkénti egyeztetésre hívta a politikai pártokat. Ez az egyeztetés három párt, köztük a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) esetében már megtörtént.
2026. 04. 04. 10:00
Megosztás:

Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re

A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
2026. 04. 04. 09:00
Megosztás:

Kiállítás nyílik a régi barcsi földhivatal épületében

Megújul, és Barcs, valamint a Dráva-mente természeti, kulturális örökségét bemutató interaktív kiállításnak ad otthont a régi barcsi földhivatal épülete 2026 augusztusától - tájékoztatta a Somogy Vármegyei Önkormányzat az MTI-t.
2026. 04. 04. 08:00
Megosztás:

Választás 2026 - Az utolsó napon még több ezren jelentkeztek át

A határidő lejártának napján még csaknem 3700-an kérték felvételüket a külképviseleti névjegyzékbe, és mintegy 14 ezren jelentkeztek át egy másik magyarországi településre az április 12-i országgyűlési választásra - derül ki a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adataiból.
2026. 04. 04. 07:00
Megosztás:

Tűzszünetet sürgetett az orosz és a török elnök

Tűzszünet mielőbbi megteremtése és az összes fél érdekeit figyelembe vevő megállapodások kidolgozása mellett szállt síkra Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnök a közel-keleti konfliktussal kapcsolatban - közölte a két vezető pénteki telefonbeszélgetéséről a Kreml sajtószolgálata.
2026. 04. 04. 06:00
Megosztás:

Ukrán cég vásárolta fel az ArcelorMittal utolsó romániai üzemét

Ukrán cég vásárolta fel a csőtermékeket gyártó román ArcelorMittal Tubular Products Romant - írta vállalati közlemény alapján a profit.ro.
2026. 04. 04. 05:00
Megosztás:

Jól halad a mohácsi Duna-hídhoz kapcsolódó úthálózat építése

Az épülő mohácsi Duna-híd és a hozzá kapcsolódó csaknem harminc kilométer hosszan létesülő utak kivitelezésével kapcsolatos projekt az ütemterveknek megfelelően halad, és elérte a 35 százalékos készültségi szintet - mondta az Építési és Közlekedési Minisztérium útépítésekért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Mohácson, sajtótájékoztatón.
2026. 04. 04. 04:00
Megosztás:

A Frontiers hazahozza első csúcskutatóját: Roska Botond alakít kutatócsoportot Magyarországon

A világszerte elismert, Wolf-díjas neurobiológus génterápiás fejlesztései a gyógyításban új esélyt adnak a látássérült vagy vak embereknek. A Frontiers első Fellow-jaként Magyarországon épít tudásközpontot.
2026. 04. 04. 03:00
Megosztás:

Családi házban laksz? Akkor készülj az újabb sarcra!

Egy családi ház ma Magyarországon már nemcsak rezsit, felújítást és biztosítást jelent, hanem egyre több adó- és kötelező befizetési tételt is.
2026. 04. 04. 02:00
Megosztás:

Aláírták a törvényt! Nyugdíjasok 65 év felett akik érintettek

Sokakat felkavart a hír, hogy új szabályozás lépett életbe a magyar nyugdíjrendszerben, és a 65 év felettiek helyzete ismét reflektorfénybe került. A közösségi oldalakon és a sajtóban is gyorsan terjedtek a találgatások: változik a korhatár? Elveszhet valamilyen jogosultság? Szigorítás jön az időseknek? A valóság azonban ennél árnyaltabb – és sokkal fontosabb is azoknak, akik most készülnek nyugdíjba, vagy már betöltötték a 65. életévüket.
2026. 04. 04. 01:00
Megosztás:

Szerbia ismét meghosszabbította a kőolaj és az üzemanyagok exportjára vonatkozó tilalmat

Szerbia május 2-ig meghosszabbította a kőolaj és az üzemanyagok exportjára vonatkozó tilalmat, hogy megvédje a hazai piacot, "mivel a globális események jelentős mértékben befolyásolják e termék ellátását és a kínálat csökkenését" - közölte a kormány.
2026. 04. 04. 00:05
Megosztás:

Megkezdődött a Vajda-Papír Csoport történetének legnagyobb, 40 milliárd forintos beruházási programja

A Vajda-Papír Csoport 3 éves 40 milliárd forintos stratégiai beruházási programot indít a hatékonyság, fenntarthatóság és kapacitás bővítése érdekében. Ennek része lesz a meglévő üzemek bővítése, modernizálása, a létszámbővítés és új piacok megszerzése is. A Vajda-Papír ezzel a beruházási programmal indítja el eddigi legnagyobb fejlesztési ciklusát, amely egyszerre bővíti gyártókapacitását, modernizálja technológiáit, fenntarthatóbbá teszi a működést és megerősíti régiós piaci pozícióját – új szintre emelve a vállalat versenyképességét és a magyar higiéniai papírgyártás ellátásbiztonságát.
2026. 04. 03. 23:00
Megosztás:

A magyar munkavállalók riasztó állapotára figyelmeztet a szakértő az Egészség Világnapján

Az Országos Mozgásszervi Állapotfelmérés adatai rávilágítanak arra, hogy a mozgásszervi panaszok ma már nem csupán egyéni egészségügyi problémát jelentenek, hanem súlyos teljesítménybeli és gazdasági kockázatot hordoznak a vállalatok számára. A 21. században a mozgásszervi megbetegedés a szív- és érrendszeri betegségek után a leggyakoribb orvoshoz fordulási ok. A jövő gerincbetegei pedig azok, akik a jelenben még a TikTokot pörgetik.
2026. 04. 03. 22:00
Megosztás:

Tűzszünetet sürgetett az orosz és a török elnök

Tűzszünet mielőbbi megteremtése és az összes fél érdekeit figyelembe vevő megállapodások kidolgozása mellett szállt síkra Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnök a közel-keleti konfliktussal kapcsolatban - közölte a két vezető pénteki telefonbeszélgetéséről a Kreml sajtószolgálata.
2026. 04. 03. 21:00
Megosztás:

A távközlési kkv-k versenyképességét támogató fejlesztés indult

Csaknem 900 millió forint támogatással indított programot a távközlési szektorban működő kis- és középvállalkozások (kkv-k) digitális transzformációjának és versenyképességének növelésre a HTEnet Innovációs Nonprofit Kft. - közölte a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület az MTI-vel.
2026. 04. 03. 20:00
Megosztás:

Ukrán cég vásárolta fel az ArcelorMittal utolsó romániai üzemét

Ukrán cég vásárolta fel a csőtermékeket gyártó román ArcelorMittal Tubular Products Romant - írta vállalati közlemény alapján a profit.ro.
2026. 04. 03. 19:00
Megosztás:

Folytatódott a turisták és a vendégéjszakák számának csökkenése Romániában

Februárban is folytatódott a turisták és a vendégéjszakák számának csökkenése Romániában - közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
2026. 04. 03. 18:00
Megosztás: