Bivaly a forint a tegnapi kamatcsökkentés ellenére is
Persze ehhez az is kellett, hogy minden a várakozásoknak megfelelően történjen. S így is lett!
Az egynapos gyorsbetét kamata pontosan 16 százalék lett, s arra lehet számítani, hogy a következő hónapban is 100 bázisponttal csökken, hacsak nem történik valami nagyon nem várt dolog a világban.
Mindenesetre az MNB megerősítette azt az általános képet, hogy az elkövetkező hónapokban gyors infláció csökkenés várható. Sőt, most már inkább lefelé mutató kockázatok vannak az inflációban az MNB alelnöke, Virág Barnabás szerint.
Ez még inkább ráerősít arra a képre, hogy év végére egyszámjegyű lesz az infláció. Ugyanakkor a jövő évi adóemelések megtörik majd a csökkenés lendületét, s ezért az infláció kicsit, mintegy 0,5% százalékponttal magasabban alakulhat 2024-ben, de 2025-re visszatérhet a normális kerékvágásba. Szóval igazándiból nincs is itt semmi néznivaló, a forint is játssza a korábbi kottát, döntés után erősödik.
Mindeközben a Deutsche Bank részvénystratégája azon spekulál, hogy kellene-e félniük a részvénybefektetőknek.
Ugyanis az amerikai részvénypiacon a pozicionáltság az elmúlt hetekben átbillent az átlagoson, és most már inkább túlsúlyosak részvényekből a piaci szereplők. Igaz, ez a túlsúly még nem veszélyes, hiszen 64 százalékon áll, s igazándiból 75 százalék környékén kell elkezdeni aggódni.
Mindenesetre az elmúlt hetekben a több mint egy évig tartó alulsúlyozás eltűnt, s négyheti emelkedés után – bizonyos kritériumok szerint – visszatért a bikapiac. Szerintünk meg már régebben, április elején bekövetkezett ez. Mindenestre a pozicionáltság, a részvénysúly emelkedése a portfóliókban csak egy darabig pozitív tényező. Hiszen ha elég magasra emelkedik, akkor „elfogynak” a vevők, s az általában nem jelent jót a további mozgás szempontjából.
Mindenesetre most még nem tartunk itt. Sőt, ahhoz képest, hogy a DAX továbbra is csúcs-közelben van, technikailag nem túlvett az index. Ez a kettőt előre, egyet hátra jellegű óvatos haladásnak köszönhető. (forrás: ERSTE)