Boris Johnson: összehasonlíthatatlanul jobb a helyzet, mint egy évvel ezelőtt

Összehasonlíthatatlanul jobb a helyzet az Egyesült Királyságban, mint tavaly ilyenkor, és ennek minden másnál fontosabb oka az, hogy a lakosság hősiesen, önként és hihetetlen számban jelentkezett a koronavírus elleni oltás beadatására - közölte pénteki újévi üzenetében Boris Johnson brit miniszterelnök.

Boris Johnson: összehasonlíthatatlanul jobb a helyzet, mint egy évvel ezelőtt

A brit kormány egészségbiztonsági hivatala (UK Health Security Agency, UKHSA) által több mint félmillió páciens bevonásával elvégzett nagyszabású vizsgálatsorozat ugyancsak pénteken ismertetett eredményei szerint a harmadik, emlékeztető oltási dózis az omikron koronavírus-variáns okozta fertőződés esetén is csaknem 90 százalékos védelmet nyújt a kórházi kezelést igénylő megbetegedés ellen.
    
A Downing Street által ismertetett újévi üzenetében Boris Johnson kiemelte: az oltási kampány ütemének megkétszerezésével sikerült elérni azt a célt, hogy az év utolsó napjára minden felnőttnek lehetősége legyen a harmadik oltási dózis beadatására.
    
A brit kormány az omikron terjedésének megfékezése érdekében novemberben döntött arról, hogy az eredeti, január végi határidő előtt egy hónappal, már december végéig minden 18 évnél idősebb angliai lakos számára lehetővé válik oltási időpont foglalása a harmadik oltási dózis beadatására.
   
A brit egészségügyi minisztérium péntek este ismertetett legutóbbi adatsora szerint a brit felnőtt lakosság csaknem 60 százaléka - több mint 33,9 millió ember - részesült ténylegesen három oltási adagban.
    
Az első dózist a 12 éven felüli lakosság 90 százaléka, a másodikat 82,4 százalék kapta meg, és így meghaladta a 133 milliót az eddig beadott első, második és harmadik oltási adagok együttes száma az Egyesült Királyságban.
    
Újévi üzenetében a brit miniszterelnök úgy fogalmazott: arra kéri mindazokat, akik úgy gondolják, hogy a betegség nem foghat ki rajtuk, hogy vessenek egy pillantást a kórházak intenzív osztályaira, azoknak a nyomorúságos, felesleges szenvedésére, akik nem adatták be maguknak a harmadik oltási adagot, és gondoljanak arra, hogy mindez őket is elérheti.
    
A brit kormány adatai alapján a koronavírus okozta Covid-19 betegség miatt intenzív osztályokra kerülő páciensek 90 százaléka nem adatta be magának az oltás harmadik adagját. Az UKHSA az elmúlt időszakban 600 ezer olyan pácienst vizsgált Angliában, akik igazoltan vagy sejthetően az omikron koronavírus-változattal fertőződtek meg.
    
A péntek este ismertetett vizsgálati jelentés kiemeli, hogy egyetlen oltási dózis 52 százalékos, két vakcinaadag 72 százalékos hatékonysággal akadályozza meg a kórházi kezelést igénylő megbetegedés kialakulását, jóllehet a második adag beadása után 25 héttel e védettségi hatékonyság 52 százalékra esik vissza.
    
A harmadik oltási dózis ugyanakkor már a beadás után két héttel 88 százalékra emeli az omikron okozta súlyos megbetegedés megakadályozásának hatékonyságát, és az eddigi adatok arra vallanak, hogy a három dózis nyújtotta magas szintű védettség hosszabb ideig is tart - áll a UKHSA vizsgálati jelentésében. Az egészségbiztonsági hivatal az AstraZeneca/Oxford-, a Pfizer/BioNTech- és a Moderna vakcina hatékonyságát mérte.
    
Pénteki újévi üzenetében Boris Johnson kérte azoktól, akik ezt még nem tették meg, hogy a harmadik oltási dózis beadatása legyen újévi fogadalmuk. "Sokkal könnyebb, mint a lefogyás vagy a naplóírás" - tette hozzá a brit kormányfő.
    
"Bármilyen kihívások elé is állít bennünket a sors, bármilyen aggályaink legyenek a következő hetekben és hónapokban, főleg az omikron és a kórházban kezeltek számának emelkedése miatt, egy dolgot teljes bizonyossággal kijelenthetünk: összehasonlíthatatlanul jobb helyzetben vagyunk ma, mint tavaly ilyenkor" - hangsúlyozta a brit miniszterelnök.

A NASDAQ kivételével kisebb mínuszokban zárták a keddi kereskedést a vezető Wall Street-i indexek

A kezdeti optimizmus után, többszöri irányváltást követően a Wall Street vezető indexei – a leheletnyivel feljebb kapaszkodó NASDAQ kivételével - kisebb mínuszokban zárták a keddi a kereskedést.
2026. 03. 11. 10:30
Megosztás:

Vaskos emelkedést hozott a keddi kereskedés a nyugat-európai tőzsdéken, a KKE-régió is jól teljesített

Lendületesen emelkedtek kedden a mértékadó nyugat-európai tőzsdék, a 1,5-3,0% közötti pluszokban záró indexek között az elmúlt hét egyik legnagyobb vesztesének számító, spanyol IBEX teljesített a legjobban, de az olasz és a német börze sem sokkal marad el mögötte, előbbi kettőt a pénzügyi szektor, utóbbit az ipari jó teljesítménye fűtötte.
2026. 03. 11. 10:00
Megosztás:

Nem enyhül a feszültség a Közel-Keleten, sajtóhírek szerint elkezdődött a Hormuzi-szoros elaknásítása

A keddi kereskedés nagy részében optimista hangulat uralkodott a fejlett világ piacain, miután Donald Trump hétfői nyilatkozatait úgy értékelték a befektetők, hogy nem lesz elhúzódó konfliktus a Közel-Keleten.
2026. 03. 11. 09:30
Megosztás:

Iráni helyzet: érdemes szárazon tartani a puskaport

Komoly piaci mozgásokkal indult a hét, az olajár rövid időre 110 dollár fölé szúrt, a részvénypiacokon további 1-2%-os esések indultak, a piaci feszültség tapintható. Az iráni háborús helyzet feloldására egyelőre nem látszik megoldás, sőt hétvégén még némiképp távolodtunk is attól, és az idő jelen esetben a befektetők ellen dolgozik. Minél tovább van lezárva a Hormuzi-szoros, annál tovább maradnak magasan az energiaárak, ami inflációs és növekedési kockázatokat erősít. A lehetséges kifutásokat számba véve a 2026-os Befektetési Kitekintőnkben a részvénykitettségekkel kapcsolatos javaslatunkra hívnánk fel a figyelmet, miszerint továbbra is érdemes szárazon tartani puskaport, vagyis likvid, készpénzjellegű kitettséget.
2026. 03. 11. 09:00
Megosztás:

Innováció a terepen: digitalizálta helyszíni ellenőrzéseit a NAV

A papíralapú jegyzőkönyvezés már a múlté, új korszak kezdődött a NAV helyszíni eljárásaiban: élesben működik a HEDI, a hivatal digitális eljárási alkalmazása. Az újítással a helyszíni adóellenőrzések és egyes vámeljárások papírmentesen, gyorsabban és kevesebb adminisztrációval zajlanak.
2026. 03. 11. 08:30
Megosztás:

A MÁV vezérigazgatója cáfolja a Budapest-Belgrád vasútvonal biztonságát megkérdőjelező állításokat

A Budapest-Belgrád vonal biztonságát megkérdőjelező állításokat és sugalmazásokat határozottan cáfolom; a vasúti közlekedés csak és kizárólag a szabályok maradéktalan betartásával indul - írta Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon kedden.
2026. 03. 11. 08:00
Megosztás:

Energiajogász: üzemanyagár-védelem kell az olajpiaci feszültségek miatt

Az üzemanyagokra bevezetett védett ár az egyetlen biztos eszköz a nem működő Barátság kőolajvezeték és az iráni konfliktus okozta olajárrobbanás negatív hatásainak ellensúlyozására – mondta Tóth Máté energiajogász az M1 aktuális csatorna 48 perc című hírháttérműsorában kedden, amelyben Horváth József, a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet igazgatója az ukrán "aranykonvoj" hátterét elemezte.
2026. 03. 11. 07:30
Megosztás:

A közel-keleti konfliktus a kibertérben is érezteti hatását – nőhet a kibertámadások száma

Az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni katonai csapásai után a kibertérben is fokozódott az aktivitás. A Sophos kiberbiztonsági vállalat szakértői szerint az ilyen geopolitikai feszültségek rendszerint a hacktivista csoportok és az állami hátterű kiberműveletek erősödésével járnak.
2026. 03. 11. 06:00
Megosztás:

Új korszak a retail ingatlanpiacon: a Westend teljesen digitalizálja a speciális területek bérbeadását

A Westend Magyarországon elsőként vezetett be olyan proptech alapú digitális megoldást, amely a bevásárlóközponti reklámfelületek és promóciós területek bérbeadását teljes mértékben digitális alapokra helyezi. Az új foglalási felület a mindennapi online foglalási rendszerek logikáját ülteti át a kereskedelmi ingatlanpiac működésébe.
2026. 03. 11. 05:30
Megosztás:

Lakhatási válságra keres megoldást az Európai Parlament

Plenáris ülésének keretében ajánlásokat fogadott el az Európai Parlament az uniós lakhatási válság megoldására, amelyben az EP-képviselők uniós kezdeményezésekre szólítanak fel, hogy az építkezések és felújítások támogatásával segítsék a növekvő árak és a lakáshiány problémáján - tájékoztatott az uniós parlament kedden.
2026. 03. 11. 05:00
Megosztás:

Az Egyesült Államokban emelkedett a munkahelyek száma a legfrissebb, négyheti adatok szerint

Az amerikai magánszektorban a munkahelyek száma átlagosan heti 15 500-zal nőtt a február 21-én véget ért négy hétben az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet kedden közzétett kimutatása szerint.
2026. 03. 11. 04:30
Megosztás:

Megérkezhet a lakáspiaci irányváltás: lassulhat az ár-dinamika, felpörögnek az építkezések

Az MBH Bank Elemzési Centrumának friss Lakáspiaci Kitekintője szerint 2025 végére több kulcsterületen is megjelentek a fordulat jelei a magyar lakáspiacon. Idén már várhatóan mérséklődik a korábban látott áremelkedés üteme, és egyre nagyobb számban jelennek majd meg újépítésű ingatlanok a kínálatban. Hitelezés terén kitart a lendület: 2026-ban akár 2000 milliárd forint fölé is emelkedhet a kihelyezett lakáscélú hitelek összege.
2026. 03. 11. 04:00
Megosztás:

Minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) március 11-én, szerdán megkezdi a Pay&GO bankkártyás fizetési pilotrendszer kiterjesztéséhez szükséges, új jegyérvényesítő készülékek telepítését a fővárosi metróhálózaton, így a Pay&GO szolgáltatás április közepétől minden metróvonalon elérhetővé válik - közölte a BKK az MTI-vel kedden.
2026. 03. 11. 03:30
Megosztás:

Budapesten újra lakásárcsökkenést hozott a február, de országosan is mérséklődött a drágulás üteme

A fővárosban jelentős változást hozott a február: havi szinten -0,5 százalékkal mérséklődtek a lakásárak a januári majdnem 3 százalékos emelkedés után. Éves szinten a drágulás üteme a januári 20,3 százalékról 14,6 százalékra esett vissza.
2026. 03. 11. 03:00
Megosztás:

Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége: a magyar parlament Ukrajnát érintő döntései semmisek

Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége szerint a magyar parlament Ukrajnát érintő keddi döntései semmisek, azokat politikai döntéseknek tekintik.
2026. 03. 11. 02:30
Megosztás:

Döntött a kormány! Magasabb hitelkiváltás jön

A magyar kormány döntése értelmében: márciustól magasabb hitelkerettel és hitelkiváltási lehetőséggel érhető el a fix 3%-os kkv hitel. Nézzük a részleteket érthetően.
2026. 03. 11. 02:00
Megosztás:

Meglepő lehetőség a villanyszámlában: így válthatsz áramkereskedőt és spórolhatsz pénzt

Sokan még ma sem tudják, hogy a villanyszámlájuk nem feltétlenül „kőbe vésett”. A magyar szabályozás lehetővé teszi, hogy a fogyasztók – bizonyos feltételek mellett – szabadon válasszanak villamosenergia-kereskedőt, és akár kedvezőbb ajánlatra váltsanak. A folyamat neve kereskedőváltás, és sok esetben egyszerűbb, mint azt elsőre gondolnánk.
2026. 03. 11. 01:00
Megosztás:

Csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei jövőre

Az Országgyűlés keddi döntése alapján jövőre bővül a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) feladatköre, ezzel csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei - közölte az MKIK kedden az MTI-vel.
2026. 03. 11. 00:30
Megosztás:

70 ezer dollár fölé ugrott a Bitcoin bányászat költsége – egyre drágább BTC-t termelni

Újabb fontos mérföldkőhöz érkezett a Bitcoin-bányászati iparág: az átlagos költség, amely egyetlen BTC kibányászásához szükséges, már meghaladta a 70 000 dollárt. A növekvő energiaköltségek és az infrastruktúra fenntartásának drágulása egyre nagyobb nyomást helyez a bányászokra, miközben a profitabilitás egyre érzékenyebbé válik a Bitcoin árfolyamának ingadozásaira.
2026. 03. 11. 00:01
Megosztás:

António Costa: Oroszország eddig az egyetlen nyertese a közel-keleti háborúnak

Oroszország eddig az egyetlen nyertese a közel-keleti háborúnak, mivel az energiaárak emelkedése és a nemzetközi figyelem elterelődése gyengíti Ukrajna helyzetét - jelentette ki António Costa, az Európai Tanács elnöke az uniós nagykövetek előtt kedden Brüsszelben elmondott beszédében.
2026. 03. 10. 23:30
Megosztás: