Bővülés után további növekedést vár a GF Faktor

Jubileumhoz érkezett a magyar faktoringpiacon tevékenykedő bankoktól független finanszírozóként működő GF Faktor, amely tíz éve kezdte meg működését. A társaság az idén 23-24 milliárd forintos faktorált forgalomra számít, ami közel 30 százalékos növekedést jelentene éves szinten, jövőre pedig a cég vezérigazgatója, Dr. Baltay Zsombor 20 százalékos bővülést vár a kedvezőtlenebb gazdasági környezet ellenére. Szerinte a magyar vállalkozások közül egyre többen ismerik fel a faktoring előnyeit, ám még bőven van tér a növekedésre. 

Bővülés után további növekedést vár a GF Faktor

A bizonytalan gazdasági környezet, a magasabb kamatszintek és a növekvő hazai és nemzetközi kockázatok ellenére a Magyarországon egyelőre kevésbé elterjedt vállalatfinanszírozási forma - a faktoring - tempós bővülést mutat. Többek között ez derül ki a bankoktól függetlenül működő, a magyar piacon immár tíz éve sikeresen jelen lévő GF Faktor összeállításából.

“2012-ben a német Grenke franchise-partnereként kezdtük meg a működést Magyarországon. Az idén már 23-24 milliárd forintos faktorált forgalommal számolunk, ez közel 30 százalékos növekedésnek felel meg a 2021-es szinthez képest, ami a zöldmezős beruházásként nemzetközi összehasonlításban is szép siker” - mondta Dr. Baltay Zsombor, a GF Faktor vezérigazgatója. Hozzátette: A teljes magyar piac is növekedésben van. A Magyar Faktoring Szövetség adatai szerint az idei év első kilenc hónapjában a faktorált forgalom közel 3 403 milliárd forintot tett ki, ez 31 százalékos növekedést jelent éves szinten.

Hatékony

Dr. Baltay Zsombor szerint a magyar vállalkozások ma már nyitottabbak a faktoringra, amely egy rugalmas, gyors, hatékony finanszírozási forma, ahol a likviditás mellett precíz számla- és követelésmenedzsmentre és igény esetén a vevői fizetési kockázatok átvállalására is megoldást találnak a vállalkozások. “Az érintett cégek az eladott termékeik vagy szolgáltatásaik ellenértékét lényegében azonnal, a szerződésben megszabott dokumentumok – ezek jellemzően szállítólevél vagy egyéb teljesítést igazoló dokumentum - benyújtását követően kapják meg a faktorcégtől. Szolgáltatásaink segítségével partnereink jól tervezhetően jutnak hozzá a számláik ellenértékéhez” - tette hozzá Dr. Baltay Zsombor. Egy banki finanszírozáshoz képest a GF Faktor rugalmasabb, gyorsabb, adminisztrációjában és biztosítéki feltételeiben egyszerűbb megoldást nyújt, a hatékonyságot mindenképpen támogatva.

Szolgáltatásaink segítségével partnereink számára elérhetővé válnak olyan piaci szereplők, ahol az elvárt hosszabb fizetési határidők miatt eddig nem voltak versenyképesek, vagy bátrabban szállíthatnak halasztott fizetéssel olyan - eddig számukra ismeretlen piaci szereplők részére is – akiknek fizetési kockázatát cégünk át tudja vállalni, ezzel jelentős új piacokra jutva, jelentősebb kockázatok vállalása nélkül.

“Független faktorcégként megvan az az előnyünk, hogy ha az ügyletben vevőként bevonásra kerülő vállalkozásokról úgy látjuk, hogy működésük számunkra megbízható, akkor gyorsan és rugalmasan el tudjuk bírálni ügyfeleink által jelzett finanszírozási igényeket, így akár egy kis vagy közepes vállalkozás is gyors és jelentős finanszírozáshoz juthat a segítségünkkel” - fogalmazott Dr. Baltay Zsombor. A GF Faktor számára kiemelt fontosságú a személyes kapcsolattartás, azonban partnereink számára lehetőség van arra, hogy szolgáltatásinkat teljesen digitálisan is elérjék.

A GF Faktorra az ügyfelei a belföldi vevők mellett exportjuk finanszírozásában is számíthatnak, a számlák devizaneméhez igazodó HUF vagy EUR finanszírozás igénybe vételével.

A GF Faktor előrejelzése szerint a mostani és a jövő évben várható kedvezőtlen gazdasági környezetben is marad a lendület, ugyanis még több cég ismerheti fel a faktoringban rejlő előnyöket, ezért a magyar faktoring piacban továbbra is jelentős növekedési potenciál van, ami a faktorálást igénybe vevő vállalkozások számára jelentős segítséget jelenthet a negatív gazdasági hatások leküzdésében. A szakember úgy látja, 2023-ban a GF Faktor 20 százalékkal növelheti a faktorált forgalmát. A cég egyébként hosszú távra tervez, az elmúlt tíz év után újabb számottevő növekedésre számít a következő évtizedben is.

Egy év alatt közel 40 százalékkal emelkedett a lakáshitelek átlagos összege

Januárban több mint 250 milliárd forint lakáshitelre kötöttek szerződést a hazai háztartások, így tavaly januárhoz képest bő 100%-os volt a bővülés – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által publikált adatokból. Az Otthon Start Program hatására egy év alatt közel 40%-kal emelkedett meg az átlagosan felvett hitelösszeg, januárban pedig a teljes lakáshitel-kihelyezés 72,2%-a a program keretein belül történt - írja közleményében a Bank360.hu.
2026. 03. 05. 04:00
Megosztás:

Februárra újra felpörgött a használtautó-import

Februárban a DataHouse adatai szerint 12 206 import használt személyautó kapott hazai rendszámot, ami 26 százalékkal haladja meg a tavaly februárban regisztrált 9 692-es mennyiséget. Néhány hónapon belül immár másodszor fordul elő, hogy az import használt autók havi darabszáma 12 ezer fölé emelkedik, ami azt mutatja, hogy folytatódik az a trend, hogy egyre több autóvásárló figyelme fordul újra a külföldi autópiacok felé.
2026. 03. 05. 03:30
Megosztás:

2026-ban újra gyorsulhat a magyar gazdaság, de az iráni háború komoly kockázatokat hordoz

A külső kereslet erősödésével párhuzamosan 2026-ban gyorsulhat a magyar gazdaság növekedése: a fogyasztás élénkülése és az új ipari kapacitások termelésbe állása új lendületet adhat a gazdaságnak. A sokat javuló inflációs kép önmagában teret engedne a további kamatcsökkentéseknek, de a napokban kibontakozó iráni háborús válság ezt erősen veszélyezteti. A közel-keleti helyzet jelenleg nagyon kiszámíthatatlan, és fennáll a gyors változás lehetősége, mind pozitív, mind negatív irányba – húzták alá az MBH Elemzési Centrum szakértői.
2026. 03. 05. 03:00
Megosztás:

50 milliárd dollárt fektet az Amazon az OpenAI-ba

Az OpenAI és az Amazon hosszú távú stratégiai partnerséget jelentett be idén február végén azzal a céllal, hogy világszerte felgyorsítsák a mesterséges intelligencia innovációk terjedését a vállalatok, startupok és az egyéni felhasználók számára. Ennek alapján az Amazon 50 milliárd dollárt fektet be az OpenAI-ba. 15 milliárdot első részletként, további 35 milliárdot pedig meghatározott feltételek teljesülése esetén.
2026. 03. 05. 02:30
Megosztás:

A magyar nyugdíjkorhatár hol tart európai mércével?

Dolgozunk-e többet vagy kevesebbet, mint Európa többi országa? A nyugdíjkorhatár kérdése ma az egyik legfontosabb társadalmi vita Európában.
2026. 03. 05. 02:00
Megosztás:

A készpénzt és annak meglétét vizsgálja az Adóhatóság 2026-ban nagy erőkkel

Az adóhatóság idén egy célzott, algoritmusok által támogatott ellenőrzési programot indított, amelynek középpontjában a mérlegben szereplő készpénz tényleges meglétének vizsgálata, valamint a házipénztárhoz kapcsolódó pénzmozgások részletes feltárása áll. A NAV az ellenőrzések során a pénztár záróegyenlegét összeveti többek között az árbevétellel, a bankszámlaforgalommal, az osztalékfizetéssel, továbbá a tagi és munkáltatói kölcsönökkel is.
2026. 03. 05. 01:00
Megosztás:

Az Air France felfüggeszti járatait Havannába a kubai üzemanyaghiány miatt

Az Air France felfüggeszti járatait Havannába a kubai üzemanyaghiány miatt, március végétől legalább június közepéig - jelentette be szerdán a francia légitársaság.
2026. 03. 05. 00:05
Megosztás:

Stabil növekedés turbulens piacon: portfólió-bővítéssel és technológiai fejlesztésekkel erősít a Terrán

A Terrán a kihívásokkal teli építőipari környezetben is növekedési pályán maradt: a vállalat nettó árbevétele 2024-hez képest több mint 14%-kal emelkedett, miközben portfólió-bővítéssel, technológiai fejlesztésekkel és komplex ernyőmárka kialakításával erősítette tovább piaci pozícióját. A tetőcserepek és a Generon napelemes tetőrendszer mellett KészTető és térkőgyártásba is belefogott a vállalat.
2026. 03. 04. 23:30
Megosztás:

Több mint félmillió négyzetméternyi energetikailag korszerű ingatlan a Baross Gábor Tőkeprogramban

Mintegy 630 ezer négyzetméternyi ingatlan válik a korszerű energetikai követelményeknek megfelelővé a Baross Gábor Tőkeprogram Ingatlanalapok alprogramjának köszönhetően. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Nemzeti Tőkeholding (NTH) közös kezdeményezése révén 2023 óta 149 milliárd forintnyi forrás jutott hazai ingatlanok zöld célú fejlesztésére, amelyek között kereskedelmi, logisztikai és lakóépületek egyaránt megtalálhatók.
2026. 03. 04. 23:00
Megosztás:

Elektromos autókat adtak át a DRV. Zrt.-nél

Tizenhat elektromos kishaszongépjárművet vásárolt 200 millió forintos beruházással a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. (DRV), a járműveket a cég szerdán vette át zamárdi telephelyén.
2026. 03. 04. 22:30
Megosztás:

A 4iG Csoport az Ericssonnal épít zöldmezős 5G hálózatot Észak-Macedóniában

A 4iG Csoport tagvállalata, a One Macedonia Telecommunications DOOEL (One Macedonia) és az Ericsson négy évre szóló szerződést írtak alá Észak-Macedónia zöldmezős 5G Standalone hálózatának kiépítésére.
2026. 03. 04. 22:00
Megosztás:

Idén is 25 millió forinttal támogatja az E.ON a legjobb intézményi zöldprojekteket

Idén is 25 millió forinttal támogatja az E.ON Föld bajnokai pályázata a legjobb intézményi zöldprojekteket, a felhívásra április 11-ig lehet jelentkezni a cég weboldalán.
2026. 03. 04. 21:30
Megosztás:

Tripláztak a hibridek, jönnek fel a villanyautók, de a benzineseké a főszerep

Masszív fölényben vannak a benzinesek az autóval rendelkező középkorúak táborában, hiszen 66 százalékuk ilyen meghajtású gépkocsival rendelkezik. A dízelmotoros autók aránya 27 százalékos, a hibrid aránya megháromszorozódott, de így is csak 6 százalékos részesedést értek el derül ki a K&H biztos jövő felméréséből.
2026. 03. 04. 21:00
Megosztás:

Ripple áttörés: a stabilcoin-alapú fizetési platform már átlépte a 100 milliárd dolláros forgalmat

A Ripple új szintre emeli a vállalati digitális pénzügyi infrastruktúrát. A cég bejelentette, hogy stabilcoin-alapú fizetési platformja már meghaladta a 100 milliárd dolláros feldolgozott tranzakciós volument. Az új funkciók révén a vállalatok immár egyetlen integrált rendszeren keresztül kezelhetik a fiat pénzeket és a stabilcoinokat – a gyűjtéstől kezdve a váltáson át egészen a kifizetésekig.
2026. 03. 04. 20:30
Megosztás:

Erősödött szerdán a forint

Erősödött szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 03. 04. 20:00
Megosztás:

Csaknem 630 ezer négyzetméter ingatlan energetikai korszerűsítéséhez járul hozzá a Baross Gábor Tőkeprogram

A Baross Gábor Tőkeprogram Ingatlanalapok alprogramjának köszönhetően mintegy 630 ezer négyzetméternyi ingatlan felelhet meg a korszerű energetikai követelményeknek – közölte a Nemzeti Tőkeholding (NTH) szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 04. 19:30
Megosztás:

Gigabitképes optikai hálózatfejlesztéseket indít a ViDaNet

Gigabitképes optikai hozzáférési hálózatok fejlesztését indítja hat járásban a ViDaNet Zrt. a Széchenyi Terv Plusz keretében, a Gigabit Magyarország program támogatásával, a fejlesztésekhez a távközlési vállalat összesen 6,385 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyert el.
2026. 03. 04. 19:00
Megosztás:

3 magyar női topvezető őszintén életük legrosszabb pénzügyi döntéseiről

A statisztikák szerint a nők jellemzően később kezdenek el befektetni, mint a férfiak, és hajlamosabbak alacsonyabb kockázatot vállalni. A kutatások azonban rávilágítanak arra is, hogy hosszú távon sokszor stabilabb és fegyelmezettebb hozamokat érnek el.1 A nemzetközi nőnap alkalmából a Lightyear idén a bérszakadék helyett a konkrét pénzügyi döntésekre fókuszál. Három olyan meghatározó női topvezetőt - Gyarmati Fannit, Liptay Gabriellát és Pistyur Veronikát -, akiknek a neve a Forbes legbefolyásosabb nőket és sikeres vállalkozókat bemutató listáiról is ismerős lehet, arról kérdezték, hogyan viszonyulnak a kockázatokhoz, mibe fektetnének ma, és mi volt életük legrosszabb pénzügyi húzása.
2026. 03. 04. 18:30
Megosztás:

Járatokat töröl a Wizz Air - Dubaj is érintett

Jövő vasárnapig biztosan nem indít járatot a Wizz Air Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba sem - közölte a Wizz Air szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 04. 18:00
Megosztás:

Ripple-vezér a kriptoszabályozás mellett: Garlinghouse szerint a CLARITY Act az amerikaiak érdekeit védi

Fokozódik a politikai és pénzügyi nyomás Washingtonban a kriptoszektor szabályozásának ügyében. A Ripple vezérigazgatója, Brad Garlinghouse ismét nyilvánosan kiállt az úgynevezett CLARITY Act mellett, amely szerinte kulcsfontosságú lépés lenne a kriptovaluta-piac jogi kereteinek tisztázásában az Egyesült Államokban. A vállalatvezető szerint az új törvény nemcsak a kriptoipar fejlődését segítené, hanem az amerikai fogyasztók érdekeit is védené.
2026. 03. 04. 17:30
Megosztás: