Cégalapítás német földön? - Egyre többen döntenek külföldi cégek mellett
Németország számos alkalommal ott van az üzletemberek fejében, ám a legnagyobb akadály, ami a terjeszkedés útjában állhat, az az adminisztráció és a várakozási idő.
Mi lenne, ha segítséget is kapnánk és gyorsan, mindenféle nehézség nélkül egy német cég büszke tulajdonosai lennénk? Járjunk utána, lehetséges-e!
A társasági forma kiválasztásának szempontjai
A külföldi vállalkozás létrehozása előtt az alapító tagoké a jog, hogy eldöntsék, milyen társasági formát választanak. A német-cégalapítás.hu hasznos tájékoztatójának köszönhetően bárki közelebb juthat egy lépéssel a céljai eléréséhez.
Két vállalkozási forma közül választhatunk; a GmbH és az UG között, amelyekhez más-más törzstőke társítható. A gazdasági jog viszont mindkettőt Kft.-nek tekinti.
A tagok tehát bármelyik opció mellett is döntenek, kizárólag a törzstőke mértékéig felelnek a gazdasági baklövésekért, nem a teljes vagyonukkal.
A megfelelő társasági forma kiválasztását meghatározhatják az anyagiak, ugyanakkor a vállalat jellege, tevékenysége és a vezetői igények, szerepkörök egyaránt sokat nyomnak a latban.
Mit kell tudni a GmbH-ról?
A GmbH tulajdonképpen a Gesellschaft mit beschränkter Haftung rövidítése, amely egy Európa-szerte jól ismert társasági forma. A Német Cégalapítás és a GmbH alapítása fogalmak napjainkban szorosan kapcsolódnak egymáshoz, ugyanis szakszerű segítséggel is elindulhatunk.
A minimális törzstőke 25 000 euró, tehát ez már egy másik szintre emeli a magyar vállalkozásokat. Akkor érdemes GmbH bejegyeztetésén gondolkozni, ha nagyobb üzletek megkötése előtt állunk.
Az alapításkor nem szükséges pénzbeli tőkével hozzájárulni az alaptőkéhez, ez állhat akár apportból, ingatlanok és ingóságok gyűjteményéből is.
Az UG alapítás lehetősége
Az UG egy kis törzstőkéjű vállalkozás, hiszen a minimális összeg nem több, mint 1 euró. A szabályok szerint viszont ennél mégis nagyobb összeget kell elhelyezni a számlán, körülbelül 500-1000 eurót, mert így a cégbíróság komolyan veszi a cégalapítási szándékot.
Ez a társasági foma néhány évvel ezelőtt született, lehetőséget adva a kisebb vállalkozásoknak, mivel sokan nem engedhették meg maguknak a GmbH alapítását. Persze vannak feltételek, például az év végi nyereség felosztásakor a profit 25%-át bent kell hagyni a számlán, valamint 5 éven belül 25 000 euróra kell feltőkésíteni az aktuális összeget. Az UG törzsbetéte csak pénz lehet, apport nem.
Számtalan módon fejleszthetjük vállalkozásunkat, ennek a legjobb formája a terjeszkedés. Az alapítás folyamatában már profi segítséget kapunk, ugyanakkor vásárolhatunk ún. “Ready-Made cégeket is, ezek már rendelkeznek közösségi adószámmal és bankszámlával.