Csökkenő forgalomban esett a BUX a héten

Csökkenő forgalomban esett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 41 805,28 ponton zárt pénteken, 522,39 ponttal, 1,23 százalékkal alacsonyabban mint egy hete.

Csökkenő forgalomban esett a BUX a héten

A részvénypiac heti forgalma 36,141 milliárd forint volt, szemben az előző heti 63,918 milliárd forinttal, a vezető részvények gyengültek.

Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-nek küldött heti összefoglalójában azt írta, a hét elején "megütötték" a BUX indexet, amely hétfőn 1,42 százalékkal, kedden pedig 1,32 százalékkal gyengült záráskor. A hét második felében azonban már inkább felfelé húzták a tőzsdeindexet. A vezető részvények közül a Richter és a Mol erősödése emelte a BUX-ot. Arra is kitértek, hogy a várakozásoknak megfelelően, 100 bázisponttal emelte az alapkamatot és a kamatfolyosó két szélét is a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa kedden, így az alapkamat 10,75 százalékon áll. Csütörtökön pedig ismét összezárták az alapkamatot és az egyhetes betéti kamatszintet.

A kormány döntött arról, hogy csak a magánszemély által üzemeltetett gépjárművek, valamint mezőgazdasági erőgépek és taxik kaphatják 480 forintos garantált áron az üzemanyagot. Szombaton délben életbe is lépett az intézkedés, amit azzal indokoltak, hogy tervezett karbantartás miatt hétfőtől leáll a százhalombattai kőolajfinomító, így az üzemanyagellátást importból és a stratégiai készletek negyedének felszabadításából biztosítják.

Előző nap délután Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a kormány képviselőivel folytatott konzultáció után tartott sajtótájékoztatóján arra figyelmeztetett: a finomító leállását követően ellátási problémát okozhat, ha nem érkezik elég import üzemanyag az országba. Azt javasolta a kormánynak, szűkítsék az árstoppal érintett kedvezményezettek körét, hogy a kereskedőknek ismét megérje dízel és más finomított termékek behozatala.

A héten a legkevésbé, 0,27 százalékkal az OTP gyengült 17,299 milliárd forintos forgalom mellett, a papír 8120 forinton fejezte be a kereskedést pénteken.

A Mol 0,75 százalékkal csökkent 8,324 milliárd forintos forgalomban, a részvény pénteken 2906 forinton zárt. A Richter árfolyama 2,77 százalékkal esett vissza, 8075 forinton zárta a hetet, forgalma 8,982 millió forint volt.

A Magyar Telekom jegyzése a héten 3,7 százalékkal csökkent, a részvény 312,5 forinton zárt pénteken, heti forgalma meghaladta az 595,2 millió forintot. A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3706,53 ponton zárt a héten, ami 17,95 ponttal, 0,49 százalékkal magasabb az előző hetinél.


Csökkenő forgalomban esett a BUX a héten

Csökkenő forgalomban esett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a rövid héten, az utolsó kereskedési napon szerdán a BUX 148 659,81 ponton zárt, 1,26 százalékkal, 1892,89 ponttal alacsonyabban, mint az előző héten pénteken.
2026. 08. 23. 15:00
Megosztás:

A Rubik-kocka új aranykora: gyorsasági kirakással a csúcsra

Valószínűleg mindenki ismeri a Rubik-kockát, de az utóbbi években a kockák kirakása egy új szintre lépett. Ebből a szórakoztató hobbi tevékenységből egy élvonalbeli versenysport vált, amelynek rajongói szerte a világon hódolnak szenvedélyüknek. A modern technológiák segítségével a versenykockák mára olyan kifinomult eszközökké váltak, amikkel élmény kockázni.
2026. 08. 23. 14:00
Megosztás:

A tökéletes gyep titka: praktikum és szépség kéz a kézben

Minden háztartás büszkesége lehet egy gondosan karbantartott pázsit. Egy szép és zöldellő gyep azonban nem csupán a látvány miatt lényeges: számos gyakorlati előnye is van. A fű megfelelő teret biztosít családi összejövetelekhez, gyermekjátszóterek kialakításához vagy akár haszonállatok legeltetéséhez is.
2026. 08. 23. 13:00
Megosztás:

LayerZero az élen, Pump.fun a nyomában: ez a 10 kriptó uralja most a piacot

A kriptopiac egy viharos hét után sem kapcsolt üresbe. Miközben a Bitcoin látványos heti ralija újra kinyitotta a befektetők kockázati étvágyát, a spekulatív tőke egyre mélyebbre merészkedik az altcoinpiacon: a LayerZero 17,04 százalékos emelkedéssel vezeti a napi toplistát, mögötte a Pump.fun, a Stacks és az AI-hoz kötődő Venice Token sorakozik. Aki most a legjobb kriptovaluta befektetés után kutat, annak azonban nemcsak a zöld százalékokat érdemes néznie: a tíz token mögött tíz nagyon különböző történet húzódik meg.
2026. 08. 23. 12:00
Megosztás:

Kamatdöntő ülést tart a jegybank és munkaerőpiaci, államháztartási adatok is érkeznek a jövő héten

A jövő héten kamatdöntő ülést tart a monetáris tanács, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pedig munkaerőpiaci, beruházási adatokat közöl, illetve a Pénzügyminisztérium (PM) részletes tájékoztatót publikál az államháztartás központi alrendszerének július végi helyzetéről.
2026. 08. 23. 11:00
Megosztás:

3 milliárd dollárnyi új USDT és USDC jelent meg: mit üzen ez a kriptopiacnak?

Mindössze két nap alatt összesen mintegy 3 milliárd dollár értékű új stabilcoin jelent meg a piacon a Circle és a Tether kibocsátásában. Az on-chain adatok alapján az újonnan létrehozott USDC és USDT mennyisége látványosan megugrott, ami azonnal felkeltette a kereskedők figyelmét: a stabilcoin-kínálat bővülése ugyanis gyakran együtt jár a kriptopiaci likviditás erősödésével.
2026. 08. 23. 10:00
Megosztás:

Elindult a 6-os turbina áramtermelése Pakson

Elindult a paksi atomerőműben a 3-as blokk 6-os turbinájának áramtermelése szombaton késő este.
2026. 08. 23. 09:00
Megosztás:

Republikánus politikusok bírálták Trumpot a marhahús vámmentes importjának engedélyezése miatt

Jelentős állattenyésztő szövetségi államok republikánus törvényhozói bírálták Donald Trump amerikai elnök döntését 300 ezer tonna darált marhahús vámmentes importjának engedélyezése miatt szombaton.
2026. 08. 23. 08:00
Megosztás:

Rekordév jöhet az amerikai zöldenergiában: 180 milliárd dollárt költhetnek 2026-ban

Az Egyesült Államokban minden korábbinál több pénzt fektetnek megújuló energiába és energiatárolásba, annak ellenére, hogy a Trump-adminisztráció jelentősen visszavágta a korábbi kormányzatok zöldenergia-támogatásait.
2026. 08. 23. 07:00
Megosztás:

Újabb munkálatok kezdődnek Romániában a cernavodai atomerőmű hűtővízellátása érdekében

A Duna rendkívül alacsony vízállása miatt újabb azonnali vízszintemelési munkálatokról döntött Romániában az országos vészhelyzeti bizottság a cernavodai atomerőmű újraindítását és folyamatos működését lehetővé tevő hűtővízellátás érdekében - közölte szombaton a bukaresti kormány.
2026. 08. 23. 06:00
Megosztás:

A Bitcoin-bányászattól az AI-ig: 65 MW kapacitással támad az AIB a mesterséges intelligencia piacán

A BlockchAIn Digital Infrastructure (AIB) látványosan új irányba fordul: a korábbi Bitcoin-bányászati infrastruktúráját egyre inkább mesterséges intelligenciát és nagy teljesítményű számítási feladatokat kiszolgáló adatközpontokká alakítja át.
2026. 08. 23. 05:00
Megosztás:

Jelentősen nőtt a német elektrotechnikai ipar exportja az első fél évben

A német elektrotechnikai és digitális ipar exportja 9,3 százalékkal 138,5 milliárd euróra nőtt az idei első fél évben az egy évvel korábbihoz képest - közölte pénteken a német elektrotechnikai és elektronikai iparági szövetség, a ZVEI.
2026. 08. 23. 04:00
Megosztás:

Újra ömlik a pénz a kriptó-ETF-ekbe: 2,6 milliárd dollár érkezett egyetlen hét alatt

Tíz hónapja nem látott erős hetet zártak az amerikai Bitcoin- és Ethereum-ETF-ek. A július 17–21. közötti héten a két eszközalapba összesen 2,6 milliárd dollárnyi friss tőke érkezett.
2026. 08. 23. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! A nyugdíj korhatárról döntöttek

A magyar nyugdíjrendszer egyik legérzékenyebb kérdéséről, az öregségi nyugdíjkorhatárról törvény rendelkezik. A szabályozás dolgozók százezreinek életét befolyásolja, hiszen akár néhány hónapnyi eltérés is komoly hatással lehet arra, mikor fejezhetik be a munkát, és mikortól kaphatnak állami nyugellátást.
2026. 08. 23. 02:00
Megosztás:

Itt az új állami iskolakezdési támogatás - ki mennyit kaphat?

Állami iskolakezdési támogatás: milyen lépéseket érdemes most megtenniük a munkáltatóknak?
2026. 08. 23. 01:00
Megosztás:

Rekordot döntött a dél-koreai kriptopiac: az XRP és a TRUMP vitte a prímet

830 millió dollárnyi kriptovaluta cserélt gazdát egyetlen óra alatt a dél-koreai Upbit tőzsdén szombaton. A rendkívüli forgalmat elsősorban az XRP és a TRUMP token hajtotta, miközben a helyi kriptopiac hónapokig tartó gyengélkedés után látványosan magára talált.
2026. 08. 23. 00:05
Megosztás:

A gyógyászati segédeszközt használó betegek nem maradhatnak ki a betegteher csökkentésből

A vényköteles gyógyszereket vásárló betegek kiadásai szeptembertől csökkennek ezért annak érdekében, hogy a gyógyászati segédeszközt használó betegek se maradjanak ki az intézkedésből, a Forgalmazók az Egészségért Szövetség - FESZ a receptre felírható segédeszközökre kedvezményes ÁFA-kulcs bevezetését és a támogatási rendszer korszerűsítését kezdeményezi.
2026. 08. 22. 23:00
Megosztás:

Miért van egyes állatkerti fajokból több hím, másokból több nőstény?

Több mint ezer állatfaj adatait vizsgáló új kutatás szerint az állatkertekben tartott hüllők, madarak és emlősök felnőttkori ivararánya nem véletlenszerű: összefügg azzal, hogy az adott fajnál genetikailag vagy a környezeti hőmérséklet által dől-e el az utódok neme. Az eredmények arra utalnak, hogy az ivari kromoszómákhoz kapcsolódó biológiai folyamatok még szabályozott, állatkerti környezetben is nyomot hagynak azon, hogy egy faj felnőtt egyedei között több a hím vagy a nőstény.
2026. 08. 22. 22:00
Megosztás:

Jelentősen visszaeshet idén Libanon GDP-je Izrael és a Hezbollah háborúja miatt

Jelentősen csökkenhet Libanon gazdasági teljesítménye az idén az Izrael és Hezbollah közötti háborús cselekmények miatt a Világbank friss előrejelzése szerint.
2026. 08. 22. 21:20
Megosztás:

Magyarországi nemesítésű akácfajta jelenhet meg világszerte

A világ számos részén megjelenhetnek a Magyarországon nemesített Turbo Obelisk akácfajták; az Amerikai Egyesült Államokban már megkötött értékesítési megállapodással rendelkezik a Silvanus Forestry Kft. - közölte a cég az MTI kérdésére.
2026. 08. 22. 19:00
Megosztás: