Csökkent az AutoWallis árbevétele és nyeresége
A közlemény szerint a visszaesést a nagykereskedelmi üzletág árbevételének 25 százalékos visszaesése okozta. Ennek oka főként technikai jellegű, amit az átmenetileg kiugróan magas tavalyi értékesítések bázishatása, valamint az idei első negyedévben a Szuezi-csatorna, illetve a vörös-tengeri helyzet miatt csaknem egy hónappal megnőtt tengeri szállítási határidők együttesen magyaráznak, így hatásuk átmenetinek tekinthető - jelezték.
Kiemelték ugyanakkor, hogy a csoport kiskereskedelmi üzletágának árbevétele a magyar piaci átlag felett, 9 százalékkal nőtt az első negyedévben a tavalyi év azonos időszakához képest. A társaság hozzátette, hogy 2024. elejétől a mobilitáshoz kapcsolódó szolgáltatásokat új üzletágba rendezték, míg korábban a vonatkozó adatokat a kiskereskedelmi üzletág részeként mutatták ki.
A csoport kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 16 százalékkal 4,75 milliárd forintra csökkent 2024. első negyedévében, főként az árbevételt érintő egyszeri bázishatások miatt.
A közleményben idézik Ormosy Gábort, az AutoWallis vezérigazgatóját, aki kifejtette, hogy az első negyedéves árbevétel a várakozásaiknak megfelelő, a csoport által elért gépjárműértékesítési eredmények növekvő trendbe illeszkednek. Felidézte, hogy a csoport frissített, májusban publikált stratégiájában 750 milliárd forintos árbevételt és 40 milliárd forintos EBITDA nyereséget tervez 2028-ra, ezzel mindkét mutató megduplázhatja 2023-as összegét.
Az AutoWallis Nyrt. részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) prémium kategóriájában kereskednek. A részvény 151 forinton zárt csütörtökön; az elmúlt egy évben legalacsonyabb árfolyama 88,6 forint, a legmagasabb 168 forint volt.