Daganatos betegséggel kezelik Katalin walesi hercegnőt

Daganatos betegséggel kezelik Katalin walesi hercegnőt, Vilmos brit trónörökös feleségét.

Daganatos betegséggel kezelik Katalin walesi hercegnőt

Ezt a 42 éves hercegnő maga jelentette be pénteken közzétett videóüzenetében.  Katalin elmondta: januárban elvégzett hasüregi műtétje után még az volt az orvosi szakvélemény, hogy a beavatkozást nem rákos elváltozás tette szükségessé.

A műtét sikeres volt, de az utána elvégzett vizsgálatok kiderítették, hogy mégis daganatos megbetegedésről van szó - mondta a hercegnő.

Hozzátette: orvosai megelőző jellegű kemoterápiás kezelést javasoltak, és ez a kezelés jelenleg korai szakaszában tart.

Katalin elmondta, hogy a hír hatalmas sokkhatásként érte. Úgy fogalmazott: Vilmossal együtt mindent megtesznek annak érdekében, hogy fiatal családjuk érdekében a folyamatot magánjellegű ügyként kezeljék.

A hercegnő - egyértelmű utalással a műtét óta részletes információ közzététele nélkül eltelt hosszú időszakra - kijelentette: időbe telt, hogy az operáció után kellő mértékben felépüljön a kezelés elkezdéséhez, és idő kellett ahhoz is, hogy a történteket megfelelő és megnyugtató módon elmagyarázzák három gyermeküknek, György és Lajos hercegnek, illetve Sarolta hercegnőnek.

"Elmondtam nekik, hogy jól érzem magam, és napról napra erősödöm azáltal, hogy a gyógyulásomat elősegítő dolgokra összpontosítom figyelmemet gondolatilag, testileg és lelkileg" - fogalmazott péntek esti videóüzenetében Katalin hercegnő. Hozzátette: alig várja, hogy amint teheti, visszatérjen közéleti feladatainak ellátásához, de egyelőre a teljes gyógyulásra kell koncentrálnia.

Az udvar január 17-én jelentette be, hogy a hercegnőn tervezett és sikeres hasüregi műtétet hajtottak végre.

Az akkori tájékoztatás nem tért ki a beavatkozás okára, de az udvar szóvivője valószínűtlennek nevezte, hogy a walesi hercegnő a húsvétot követő időszak előtt visszatérhet közéleti feladatainak ellátásához.

Katalin január 29-én távozott a London Clinic nevű magánkórházból, és jelenleg a család windsori rezidenciáján lábadozik.

A Kensington-palota - Vilmos és Katalin londoni hivatala - azóta sem közölt részleteket a műtét okáról, jóllehet eleinte azt hangsúlyozta, hogy Katalint nem daganatos megbetegedéssel kezelik.

Pénteki videóüzenetében Katalin sem részletezte, hogy milyen jellegű daganatos betegségről van szó.

A walesi hercegnő karácsony óta egyetlen hivatalos programon sem vett részt; állapotáról a brit sajtóban és a közösségi médiafelületeken hivatalos információ hiányában számtalan találgatás keringett.

Katalin 75 esztendős apósát, III. Károly királyt - Vilmos trónörökös édesapját - január óta szintén daganatos megbetegedéssel kezelik, és jóllehet államfői tisztségével járó hivatalos feladatait ellátja, jelenleg ő sem vesz részt nyilvános programokon.

Az udvar az uralkodó betegségének pontos mibenlétét sem ismertette eddig.


Az OTP Csoport bezárja a fizz.hu online kereskedési platformot

A fizz.hu egy innovatív kezdeményezés volt, egyfajta startup, amelynek célja a piacvezető e-kereskedelmi pozíció megszerzése volt új digitális megoldások kialakítása és egy széles ügyfélkör megszólítása révén.
2026. 05. 26. 23:30
Megosztás:

Mozdonyok soron kívüli átvizsgálásáról rendelkezett a MÁV vezérigazgatója

A MÁV vezérigazgatója elrendelte a soron kívüli átvizsgálását annak a mozdonytípusnak, amelyből az egyik szerelvény hétfőn Budapesten kigyulladt – erről Hegyi Zsolt közösségi oldalán tájékoztatott kedden.
2026. 05. 26. 23:00
Megosztás:

Horvátország pert nyert a Mol ellen egy választottbírósági eljárásban

Horvátország pert nyert a Mol Nyrt. ellen egy választottbírósági eljárásban, amelyben a magyar olajtársaság 36,1 millió euró kártérítést követelt, másodlagos kereseti kérelmében pedig 91,1 millió euró megfizetését kérte az INA horvát olajipari vállalat javára - közölte kedden a horvát államügyészség (DORH).
2026. 05. 26. 22:30
Megosztás:

A nyári utazási biztosítások megkötésére figyelmeztet a Magyar Biztosítók Szövetsége

A bizosítók széleskörű utasbiztosítási ajánlatokkal szolgálnak, érdemes körültekintően megválasztani az úticélnak és az időtöltési szándéknak megfelelő, az adott kockázatokhoz szükséges fedezeteket - hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) keddi közleményében.
2026. 05. 26. 22:00
Megosztás:

Most még maradt a hazai forintkamat

A döntés megfelel a piaci várakozásoknak, egyben azt jelzi, hogy a Magyar Nemzeti Bank továbbra is óvatos, szigorú monetáris politikát folytat” – kommentálta a lépést Németh Dávid.
2026. 05. 26. 21:30
Megosztás:

Új villamosenergia-tároló rendszer épült Baján

Új, 3 megawattóra (MWh) tárolókapacitású villamosenergia-tároló rendszer épült Baján mintegy 550 millió forintból - közölte a beruházó Merital Vagyonkezelő Kft. az MTI-vel.
2026. 05. 26. 21:00
Megosztás:

Ötvenmillió forintos bírságot szabott ki az adatvédelmi hatóság a Médiaworks-re

A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elmarasztalta és ötvenmillió forintos bírság megfizetésére kötelezte a Mediaworks Hungary Zrt.-t, mert három cikkben megfelelő jogalap nélkül tette közzé azon honlap elérhetőségét, amelyen egy interaktív térképen keresztül nyilvánosságra kerültek a Tisza Párt szimpatizánsainak adatai.
2026. 05. 26. 20:30
Megosztás:

Hogyan növelhető a hatékonyság a szépségiparban?

A szépségipar dinamikus növekedése önmagában már nem garantálja a jövedelmezőséget, mivel a szektor szereplőinek egyszerre kell megküzdeniük az inflációs nyomással és a technológiai váltás kényszerével. A korábbi üzleti modellek érvényessége lejárt; a fenntartható növekedés alapja a működési hatékonyság és a stratégiai rugalmasság radikális növelése.
2026. 05. 26. 20:00
Megosztás:

Nyugdíj-előtakarékosság 2026: mennyit kell félretenni havonta, hogy biztonságban legyünk?

A KSH 2026-os adatai szerint az átlagos magyar nyugdíj a nettó átlagkereset 55–60%-a körül mozog. Ez azt jelenti, hogy a nyugdíjba vonuló munkavállalók havi jövedelme aktív kereset­szintjük közel felére esik vissza.
2026. 05. 26. 19:30
Megosztás:

Közel lehet a kamatcsökkentés, de most még nem lépett az MNB

Az MBH Bank elemzői várakozásának és a piaci konszenzusnak megfelelően májusban 6,25%-on hagyta az alapkamatot az MNB és a kamatfolyosó sem változott. A mai ülésen már két forgatókönyvet tárgyalt a Monetáris Tanács és nem is volt egyhangú a döntés: volt, aki kamatvágásra szavazott.
2026. 05. 26. 19:00
Megosztás:

Miért kiváló befektetés egy új építésű ingatlan?

Az ingatlanpiac folyamatos átalakulása során a befektetők és a saját célra vásárlók számára egyaránt kulcskérdés, hogy hova érdemes tőkét befektetni. Bár a használt ingatlanok piaca gyakran csábító árszínvonallal kísérti a vevőket, az új építésű lakások mellett szóló racionális érvek egyre határozottabban az utóbbi kategória felé billentik a mérleg nyelvét. Egy modern otthon ugyanis azon túl, hogy lakóhelyként szolgál, egy hosszú távon fenntartható, kiszámítható és magas likviditással rendelkező vagyontárgyat is jelent.
2026. 05. 26. 19:00
Megosztás:

McKinsey: a mesterséges intelligencia gazdasági értékteremtése a GDP 6-7%-át teheti ki Magyarországon 2030-ig

A McKinsey & Company elemzése szerint Magyarország gazdasága fordulóponthoz érkezett: a foglalkoztatás bővülése helyett csak a termelékenységre épülő gazdasági fejlődés lehet sikeres, és ebben a mesterséges intelligenciára (MI) támaszkodva jelentős eredmények érhetőek el – a jól átgondolt stratégia akár a GDP 6-7%-ának megfelelő értéket jelenthet 2030-ig. A McKinsey hamarosan megjelenő, a magyar gazdaság lehetőségeire fókuszáló tanulmánya azonosítja azokat a területeket, ahol az MI a növekedés motorjává válhat.
2026. 05. 26. 18:30
Megosztás:

Váratlan hőhullám sújtja a Nyugat-Balkánt

Váratlanul érte a nyugat-balkáni országokat a rendkívüli meleg, több országban 30 Celsius-fok fölé emelkedik a hőmérséklet a hét folyamán, Szerbiában ezért az idei első hőségriasztást is kiadták.
2026. 05. 26. 18:00
Megosztás:

Az első munkahellyel indul el igazán a fiatalok öngondoskodása

A 25–35 éves fiatal felnőttek közel háromszor annyian rendelkeznek egészségpénztári számlával, mint a 25 év alattiak, derül ki az OTP Pénztárak megbízásából készült felmérésből. Az öngondoskodás emelkedő szintjét mutató jelentős különbség a munkába álláshoz köthető, azaz egy életszakasz-váltás lenyomata.
2026. 05. 26. 17:30
Megosztás:

Akár 3 millió forinttal magasabb lakáshitelhez juthatnak a mediánbér alatt kereső családok az új adótervek bevezetésével

A mediánbér alatti keresetekre vonatkozó, 15-ről akár 9 százalékra csökkenő személyi jövedelemadó (szja), valamint a családi pótlék összegének tervezett megduplázása javíthatja az érintett háztartások hitelképességét is. A nettó jövedelem növekedése közvetlenül hat a bankok által maximálisan adható hitelösszegre. De mit is jelent ez forintosítva? A money.hu kiszámolta, mennyivel több lakáshitelt vehetnek fel a családok az új intézkedések életbe lépése után.
2026. 05. 26. 17:00
Megosztás:

Szúnyogirtás lesz a nagyobb folyók és tavak mentén

Szúnyogirtás lesz a következő napokban a nagyobb folyók és tavak mentén - közölte a katasztrófavédelem kedden az MTI-vel.
2026. 05. 26. 16:30
Megosztás:

Egyre nagyobb területet érint Szlovákiában az extrém szárazság

Szlovákiában rendkívüli, egyes régiókban sokévi összehasonlításban is szélsőséges mértékű a szárazság az idén - jelentette a szlovák hidrometeorológiai intézet (SHMÚ) közlésére hivatkozva a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség.
2026. 05. 26. 16:00
Megosztás:

Bitcoin vagy részvény: melyik hozta a nagyobb hozamot az elmúlt 5 évben?

Képzeljünk el egy befektetőt 2021 januárjában 10 000 dollárral a zsebében, két lehetséges úttal: Bitcoinba vagy az S&P 500-ba teszi a pénzt. Öt évvel később a kérdés egyszerű, a válasz kevésbé az. A cikk nem ajánlás, hanem adat-összevetés. Nemcsak nominális hozamot mutat be, hanem azt is, milyen kockázat-szinten született az adott eredmény. Az 5 éves visszatekintés pedig elég hosszú ahhoz, hogy mindkét eszközosztály megmutassa a saját ciklusát.
2026. 05. 26. 15:30
Megosztás:

Tényleg elérhetetlen a medencés ház?

A saját medencés ingatlan sokak számára a tökéletes otthoni kényelmet és a gondtalan nyári kikapcsolódást szimbolizálja. A valóságban azonban a komplett tervezés és kivitelezés magas költségei miatt csak kevesen határozzák el magukat a vásárlásra, így ez a vágy gyakran megmarad az álmok szintjén.
2026. 05. 26. 15:00
Megosztás:

Újabb jogi akadály hátráltatja a szerb-magyar kőolajvezeték építését

Újabb jogorvoslati eljárás miatt ismét megakadt a Szerbiát Magyarországgal összekötő kőolajvezeték építésének közbeszerzési folyamata - írta kedden internetes oldalán a szerbiai Forbes gazdasági magazin.
2026. 05. 26. 14:30
Megosztás: