Donald Trump minél előbb találkozni akar Vlagyimir Putyinnal

A január 20-án hivatalba lépő amerikai elnök, Donald Trump kiemelte: elnöksége korai időszakában találkozni akar Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.

Donald Trump minél előbb találkozni akar Vlagyimir Putyinnal

A Turning Point USA konzervatív szervezet éves, AmericaFest elnevezésű arizonai rendezvényén vasárnap tartott beszédében Trump többször hangoztatta szándékát az ukrajnai háború lezárásának szükségességére, és ahogy fogalmazott:

"ez az egyike azon dolgoknak, amit gyorsan meg akarok tenni".

A megválasztott elnök a Phoenixben tartott nagyszabású rendezvényen megerősítette a Panama-csatorna üzemeltetésének visszavételére vonatkozó szándékát. Kifejtette, hogy amennyiben Panama nem tartja magát az Egyesült Államokkal kötött megállapodáshoz a csatornát illetően, akkor vissza kell adnia az üzemeltetést.

"Haditengerészetünket és kereskedelmi tevékenységünket nagyon méltánytalan és igazságtalan módon kezelik. A csatornahasználati díjak, amelyeket Panama kiró, nevetségesek, és messzemenően méltánytalanok, különösen annak a rendkívüli nagylelkűségnek a tudatában, amiben Panama részesült - nagyon ostoba módon - az Egyesült Államok részéről" - fogalmazott Donald Trump .

Hozzátette, hogy az

"országunkkal szemben elkövetett rablásnak azonnal véget kell vetni!"

A leendő elnök először szombaton közösségi oldalán közzétett nyilatkozatban vetette fel a csatorna visszavételének gondolatát.

A Panama-csatorna működtetését az Egyesült Államok 1977-ben Jimmy Carter elnöksége idején adta át Panama állam számára, amely a megállapodásban garantálta az Egyesült Államok szabad hozzáférését a kulcsfontosságú hajózási útvonalhoz.

A január 20-án hivatalba lépő Donald Trump azt is bejelentette, hogy kezdeményezni fogja az Egyesült Államok legmagasabb pontjának, a jelenleg Denali-hegynek nevezett 6190 méter magas csúcs visszanevezését McKinley-hegynek. A hegycsúcsot az 1901-ben meggyilkolt McKinley elnökről nevezték el, akinek elnöksége idején az Egyesült Államok eldöntötte és lezárta a tárgyalásokat a Panama-csatorna megépítéséről.

Az arizonai konzervatív eseményen Trump megerősítette a mexikói határ lezárására vonatkozó tervét az illegális bevándorlók előtt, és kijelentette, hogy hivatalba lépése napján, 2025. január 20-án elnöki rendeletet hoz erről, ami kiterjed majd az illegálisan az Egyesült Államokban tartózkodó bevándorlók kitoloncolásának megkezdésére, különös tekintettel a bűnözőkre.

A megválasztott elnök első hivatali napján kiadni tervezett rendeletei közé sorolta azt, amelyben megtiltja a gyerekeken végrehajtott nemváltó műtéteket, valamint szintén elnöki hatáskörben kívánja kitiltani a transzneműeket a hadseregből, az általános és középiskolákból, valamint nem engedi majd biológiailag férfinak született transznemű nők részvételét a nők sportjában.

"Egy tollvonással megállítom a transzgender őrületet"

- fogalmazott és hozzátette, hogy a Trump-adminisztráció hivatalos politikája abból indul majd ki, hogy két nem létezik.

Nem szellőznek maguktól az energiahatékony ablakok

A modern, háromrétegű üvegezéssel és tömítéssel ellátott nyílászárók jelentősen csökkenthetik az energiafelhasználást, ugyanakkor a fokozott légzárás miatt nem biztosítanak automatikus légcserét. Szakértők szerint a nyílászárócsere után kiemelt figyelmet kell fordítani a rendszeres, rövid ideig tartó, intenzív szellőztetésre, ellenkező esetben megnőhet a beltéri páratartalom és a penészesedés kockázata. A jól szigetelő műanyag, fa és alumínium ablakok egyaránt csak tudatos használat mellett biztosítanak egészséges beltéri levegőt.
2026. 03. 04. 05:00
Megosztás:

Olaj, tech és légiközlekedés: nyertesek és vesztesek a tőzsdén a közel-keleti válság árnyékában

A hétvégén eszkalálódott közel-keleti konfliktus válságüzemmódba taszította a globális piacokat. Súlyos geopolitikai válságról van szó; a támadások célpontjai között számos fontos és kritikus infrastruktúra is szerepel (pl. olajszállító tartályhajók, repülőterek stb.). Rövid távon hatalmas a bizonytalanság a piacokon és a világban. Az Egyesült Arab Emírségek (Dubai és Abu-Dhabi) tőzsdéi ma és holnap zárva tartanak a teljes összeomlás elkerülése érdekében.
2026. 03. 04. 04:30
Megosztás:

Egymilliárd forintot spóroltak a kkv-k az auditfelkészítéssel

A hazai vállalkozások felkészülését segítő "Kiberbiztonsági védőháló a kkv-szektor számára" program eseményein összesen 310 hazai vállalkozás vett részt az elmúlt hónapokban, ezzel a cégek a számítások szerint több mint 1 milliárd forint kiadást takarítottak meg – közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kedden az MTI-vel.
2026. 03. 04. 04:00
Megosztás:

Jelentős módosítás előtt az állami támogatások uniós szabályozása

Az Európai Bizottság az állami támogatási szabályok átfogó reformjára készül: az ún. csoportmentességi rendelet tervezett módosítása egyszerűbb hozzáférést, nagyobb rugalmasságot és kevesebb adminisztrációt ígér a vállalatok számára, az ösztönzők pedig erősebb hatást érhetnek el. Az új keretrendszer 2027-től léphet hatályba, és jelentősen befolyásolhatja a pénzbeli támogatások és adókedvezmények alkalmazását az Európai Unióban – hívja fel rá a figyelmet az EY.
2026. 03. 04. 03:00
Megosztás:

Közélet Nád a beton helyett: a legtöbben természetesebb Balatont szeretnének

A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont és a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet kutatói azt vizsgálták*, hogy az emberek mit tartanak értékesnek a Balatonban és annak partján.
2026. 03. 04. 02:30
Megosztás:

Egyéni vállalkozók figyelmébe! Negyedévesre vált a tb- és szochóbevallás

Az egyéni vállalkozóknak már csak negyedévente kell bevallani a tb-járulékot és a szochot; januártól egyszerűsödtek az egyéni vállalkozók bevallási szabályai: függetlenül attól, hogy valaki a vállalkozói jövedelemadózás szabályai szerint vagy átalányadózóként folytatja tevékenységét, a tb-járulékot és szochot tartalmazó, úgynevezett 58-as bevallást már csak negyedévente kell benyújtania - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.
2026. 03. 04. 02:00
Megosztás:

13 százalékkal is visszaeshetnek az okostelefon-kiszállítások idén

Idén akár 12,9 százalékkal, 1,1 milliárdra eshetnek az okostelefon-kiszállítások az egyre súlyosabb memóriachip-hiány miatt - véli az International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat.
2026. 03. 04. 01:30
Megosztás:

Nem akarják a magyar dolgozók, hogy nyilvánossá tegyék a fizetésüket

Ketyeg az óra: az EU bértranszparencia-irányelve hamarosan élesedik, miközben a cégek háromnegyede (75%) és a munkavállalók fele (51%) ma még nem támogatná, hogy a bérek mindenki számára nyilvánosak legyenek.
2026. 03. 04. 01:00
Megosztás:

Magyar siker a Financial Times TOP 1000-es listáján: Európa leggyorsabban növekvő HR cége lett a Quantum Digitális Diákszövetkezet

Március 3-án kihirdette a Financial Times a 2026-os „FT 1000 - Europe’s Fastest-Growing Companies” rangsort, amely az európai üzleti élet legdinamikusabb szereplőit vonultatja fel. Franciaország, Németország, az Egyesült Királyság és Olaszország adja a rangsorban szereplő vállalatok 75 százalékát, ugyanakkor a lista élmezőnyében idén egy magyar szereplő is áttörést ért el: a Quantum Digitális Diákszövetkezet a 15. helyen végzett. A 2021 és 2024 közötti időszakban a cég bevételei több mint negyvenszeresére nőttek, miközben a növekedés motorja tisztán az organikus fejlődés és a HR-folyamatok automatizálása volt.
2026. 03. 04. 00:30
Megosztás:

Hogyan befolyásolják a trendek a lakberendezési árakat?

A lakberendezés világában a trendek gyorsabban váltják egymást, mint valaha. Ami néhány éve még modernnek számított, ma már könnyen elavult hatást kelthet. De vajon mennyire érdemes követni az aktuális irányzatokat? És ami talán még fontosabb: mennyivel drágább egy divatos megoldás? A trendek nemcsak esztétikai kérdésként jelennek meg a lakberendezésben, de komoly árbefolyásoló tényezők is lehetnek.
2026. 03. 03. 23:59
Megosztás:

NATO-főtitkár: Irán nukleáris fejlesztése Európára is veszélyt jelent

A NATO főtitkára keddi szkopjei látogatása során ismételten védelmébe vette Izrael és az Egyesült Államok Irán elleni támadásait, hangsúlyozva, hogy Teherán nukleáris és ballisztikus képességeinek fejlesztése nemcsak Izraelre, hanem Európára is komoly fenyegetést jelent.
2026. 03. 03. 23:30
Megosztás:

Fontos jogszabályváltozások: bizonyos fogyasztói jogok ezentúl KKV-kra is kiterjednek

Fogyasztói jogokat kapnak a mikro-, kis- és középvállalkozások több jogszabály-módosításának köszönhetően – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. Márciustól a kötelező jótállás alá eső fogyasztási cikkekre vonatkozó szabályok is kiterjednek az érintett cégekre, ami számos új kötelezettséget ró a kiskereskedőkre.
2026. 03. 03. 23:00
Megosztás:

Nemzetközi áttörésre készül a magyar fejlesztésű AIDA alkalmazás

Nemzetközi sikert remél az AIDA (Artificial Intelligence Data Assistant) kiskereskedelmi döntéstámogató rendszertől fejlesztője, a Laurel Kft. az első piaci visszajelzések alapján.
2026. 03. 03. 22:30
Megosztás:

A Polgári Bank ügyfelei mától a MagNet Bank közösségének tagjai

Sikeresen lezárult a Polgári Bank Zrt. állományának átruházása a MagNet Magyar Közösségi Bank Zrt.-re. 2026. február 28-tól a Polgári Bank érintett ügyfelei automatikusan a MagNet Bank ügyfeleivé váltak. A mindennapi bankolás zavartalan: a számlaszámok és a szerződéses feltételek változatlanok maradnak, a digitális szolgáltatások pedig a MagNet korszerű elektronikus csatornáin érhetők el tovább.
2026. 03. 03. 22:00
Megosztás:

Telefonon egyeztetett az orosz és az iráni külügyminiszter

A közel-keleti válságról tárgyalt telefonon Szergej Lavrov orosz és Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter - közölte kedden a moszkvai diplomáciai tárca.
2026. 03. 03. 21:30
Megosztás:

Az Országgyűlés elfogadta a Gazdasági Versenyhivatal 2025-ös beszámolóját

Az Országgyűlés Gazdasági bizottsága elfogadta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 2025. évi tevékenységéről és a versenytörvény alkalmazásával összefüggő tapasztalatairól szóló beszámolóját. Rigó Csaba Balázs, a GVH elnöke a bizottsági ülésen kiemelte: „Megvédjük a fogyasztókat, támogatjuk a nemzetgazdasági folyamatokat és együttműködünk a jogkövetésre törekvő vállalkozásokkal.” A GVH Versenytanácsa 2025-ben több mint 3,7 milliárd forint bírságot szabott ki és 3,3 milliárd forint bírságcsökkentést adott az együttműködő vállalkozásoknak. Az Európai Unió versenyhatóságai közül a GVH az elsők között rendelkezik a parlament által elfogadott 2025-ös beszámolóval.
2026. 03. 03. 21:00
Megosztás:

Terméskieséshez vezethet, ha a gazdák túl takarékos üzemmódra váltanak

A Nyír-Chem Kft. februárban kétnapos tavaszváró ügyfél-konferenciát szervezett a Nyírségben, amelyre az ország számos pontjáról érkeztek gazdálkodók. A közel száz fős rendezvény célja a hazai és nemzetközi agrártrendek, a gazdasági helyzet és a digitális innovációk bemutatása, valamint a szakmai iránymutatás nyújtása a 2026-os szezon kezdetén.
2026. 03. 03. 20:30
Megosztás:

A közművelődés területén működő szervezetek számára hirdet pályázatot a KIM

Már lehet pályázni a Minősített Közösségi Színtér Címre, a Minősített Közművelődési Intézmény Címre és a Közművelődési Minőség Díjra - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2026. 03. 03. 20:00
Megosztás:

A Bitdeer jelentős Bitcoin-eladást hajtott végre – Likviditási nyomás a bányászszektorban

A szingapúri központú Bitdeer nagymértékű Bitcoin-értékesítést jelentett be, miközben a kriptopiac volatilitása továbbra is fokozott. A lépés újabb jele annak, hogy a bányászvállalatok aktívan alakítják treasury stratégiáikat a változó piaci környezetben.
2026. 03. 03. 19:30
Megosztás:

Nagyot gyengült kedden a forint

Nagyot gyengült kedden a forint a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon és veszteségbe fordult az év eleji kezdéshez képest.
2026. 03. 03. 19:00
Megosztás: