Egyszerűbbé válik a Normafa megközelítése
2022. 08. 01. 06:00
Augusztus 6-ától egyszerűbbé válik a fővárosiak népszerű kirándulási helyszíne, a Normafa megközelítése: a tavaszi társadalmi egyeztetés eredményeképp sűrűbben járnak majd a 21-es autóbuszcsalád járatai a Széll Kálmán tér és a Svábhegy között - tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-t.
A 21-es busz a Széll Kálmán tértől a Normafáig, az új 221-es busz a Széll Kálmán tértől Csillebércig (KFKI), a 212-es busz pedig - meghosszabbított útvonalon - a Normafáig jár majd. Ezzel a Normafáról és az Eötvös útról a hét minden napján elérhetővé válik a XII. kerület központi területe, Dél-Buda és az M4-es metró - közölték.
Csúcsidőszakban, a forgalom nagyságához igazodva, a Széll Kálmán térről 21A, míg a Boráros térről 212A jelzéssel sűrítő járatok indulnak a Svábhegyig - áll a közleményben.
Nagy Márton: a kormány 6170 milliárd forintot fordít gazdaságfejlesztésre
A kormány 6170 milliárd forintot, a hazai GDP több mint 6 százalékát fordítja gazdaságfejlesztésre, mert megértette azt az összefüggést, hogy a gazdaság helyreállítható, ha megkapja a megfelelő pénzügyi forrásokat - mondta a nemzetgazdasági miniszter a Vállalkozói körkép - Fejlesztési lehetőségek és növekedési utak kis- és középvállalkozások számára című konferencián kedden Budapesten.
A nyugdíjasok pénzét kriptóba, Bitcoinba fektetik? Ez készül a háttérben
Egyre erősebb a lakossági nyomás: az ausztrál nyugdíjalapok felé fordul a kriptopiac. A Hostplus most komolyan fontolgatja, hogy megnyitja a kaput a Bitcoin és más digitális eszközök előtt – ami új korszakot hozhat a hosszú távú nyugdíjbefektetések világában.
Debrecen idén is számos kulturális és gasztronómiai eseménnyel várja a közönséget
Debrecen az idén is pezsgő kulturális és gasztronómiai központtá válik: tavasztól a nyár végéig egymást követik a város meghatározó fesztiváljai és nagyrendezvényei, amelyek sokszínű programokkal, nemzetközi fellépőkkel és különleges élményekkel várják a látogatókat - közölték a szervezők a programokat beharangozó keddi sajtótájékoztatón a debreceni Kölcsey Központban.
Vezetőt vált a CIB Bank
Simák Pált Luigi Fuzio váltja a CIB Bank elnök-vezérigazgatói posztján, a szükséges felügyeleti engedélyek megszerzését követően - közölte a pénzintézet kedden az MTI-vel.
Aláírták az üzbég atomerőmű projekt megvalósításának ütemtervét és egyidejűleg elkezdték az alapozás előkészítését a területen
2026. március 24-én Taskentben aláírták a Roszatom állami vállalat és az üzbég kormány alá tartozó Atomenergia Ügynökség, az Uzatom nukleáris és kapcsolódó területeken folytatott együttműködésének ütemtervét, valamint az atomerőmű építési szerződéséhez fűzött kiegészítő megállapodást.
MRSZ: nőtt a kommunikációs iparág forgalma tavaly
A magyar média- és kommunikációs piac forgalma tavaly 6,2 százalékkal, 758,7 milliárd forintra nőtt, de reálértéken még mindig 4,5 százalékkal elmarad a 2019-es szinttől - mondta Novák Péter, a Magyar Reklámszövetség (MRSZ) elnöke kedden, a szektor évértékelő konferenciáján Budapesten.
Tron DAO 1 milliárd dolláros AI-alapja: új korszak jöhet a kriptopénzügyben
Gigantikus lépést tett a Tron ökoszisztéma: tízszeresére növelték az AI- és stabilcoin-alapot, amely immár 1 milliárd dollárral célozza meg az autonóm pénzügyi rendszerek kiépítését. A döntés nemcsak a piacnak szóló erődemonstráció, hanem egyértelmű irányváltás is a kriptoipar jövője felé.
Már most aszály van – tavaly is a száraz időjárás okozta a legtöbb kárt
Már az év első hónapjai is komoly kihívások elé állítják a növénytermesztőket: a januári havazások ellenére az idei az egyik legszárazabb évkezdetnek számít. Az utóbbi egy hónapban ráadásul már 10 fok körüli nappali hőmérséklet jellemző, így a munkák is korán megkezdődtek a földeken. A termelők most különösen várják az esőt, hogy a kijuttatott műtrágya se száraz talajba kerüljön. A gazdáknak ráadásul várhatóan nemcsak az aszállyal kell megküzdeniük, hiszen a tavalyi évben a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék és a jégverés is jelentős károkat okozott – derül ki a Groupama Biztosító adataiból.
Kosz, lejárt és nyomonkövethetetlen élelmiszerek, pókhálók – súlyos jogsértések miatt zárt be üzletet és vont ki élelmiszereket a forgalomból az NKFH
Súlyos élelmiszer-biztonsági és higiéniai hiányosságokat tárt fel a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) három különböző kereskedelmi egység ellenőrzése során. A feltárt jogsértések egyértelműen rámutatnak arra, hogy a szabályok figyelmen kívül hagyása nemcsak jogi következményekkel jár, hanem közvetlen veszélyt jelenthet a fogyasztók egészségére is. A hatóság ezért minden esetben azonnali intézkedéseket hozott, hangsúlyozva, hogy zéró toleranciát alkalmaz az élelmiszer-biztonságot sértő gyakorlatokkal szemben.