Elbúcsúzhatunk a WC-papír gurigáktól - mi jön helyettük?

Egy váratlan zöld megoldás: vége a WC-papír gurigáknak – a belső mag nélküli toalettpapírok nemcsak kevesebb hulladékot termelnek, hanem időt is spórolnak. Nézzük csak, miről is van szó!

Elbúcsúzhatunk a WC-papír gurigáktól - mi jön helyettük?

Megkönnyíti az épületfenntartók és létesítménymenedzserek életét, hogy egyetlen, belső mag nélküli toalettpapír családot használhatnak az egész épületben.

A kereskedelmi létesítmények higiéniájának biztosítása összetett feladat. Általában különböző típusú és méretű mellékhelyiségekkel rendelkeznek, így a takarítócsapatok jellemzően több típusú toalettpapírthasználnak, hogy megfeleljenek a különböző igényeknek. Felmérések szerint a fenntartók 85%-a jelenleg két vagy még több megoldást használ párhuzamosan1, és 80%-a1 szeretne inkább egyetlen rendszert használni.

Az Essity vállalatcsoporthoz tartozó Tork, a világ vezető professzionális higiéniai gyártója által piacra dobott OptiServe®termékcsalád erre is megoldást nyújt, miközben zöldebbé is teszi a mellékhelyiségek üzemeltetését.

Az újdonság egyszerre segíti a létesítménymenedzserek és a takarító személyzet munkáját, valamint járul hozzá a környezeti hatások csökkentéséhez is. Belső mag nélküli kialakítása révén az Optiserve® tekercs sokkal kevesebb hulladékot termel a hagyományos, külső csomagolással és kartongurigával gyártott2 megoldásokhoz képest, segítve az épületfenntartókat környezeti céljaik elérésében.

Optiserve wc papírtekercs

A toalettpapír-rendszer további előnye, hogy számos különböző típusú adagolóval kompatibilis. A különböző adagolókba mind ugyanazt a kompakt, kartonmag és külső csomagolóanyag nélküli tekercset lehet betölteni, ami megkönnyíti a takarítók életét. A hagyományos WC-papírhoz képest ezek a kompakt tekercsek feleannyi helyet foglalnak el3 a takarítókocsikon, a tárolószekrényekben és a szállítás során, javítva ezzel a hatékonyságot és a fenntarthatóságot.

„Bonyolítja a takarítási folyamatot, ha különböző típusú WC-papírokat használnak egy épületen belül” – mondta el Tomas Gandemo, a Tork globális márkainnovációs menedzsere. "Több cikkelem párhuzamos készleten tartása többletmunkát jelent, a személyzetet több rendszerre kell kiképezni, bonyolultabb a készletellenőrzés, valamint a rendelési és raktározási folyamat is.

Mivel a tökéletes higiénia, a toalettpapírok kifogástalan utántöltése alapvető elvárás az épület használói részéről, a létesítményfenntartók nem engedhetik meg maguknak, hogy a takarító személyzetük számára ne biztosítsanak hatékony, megbízható és könnyen kezelhető megoldásokat ezen a területen. A WC-papírok újratöltése a leggyorsabb folyamat kell, hogy legyen, ez alapvető fontosságú a vendégélmény szempontjából.”

Optiserve WC papír tekercsek újratöltése

A Svéd Reumaszövetség elismerésével

Az OptiServe® adagolók könnyű és kényelmes használatát a Svéd Reumaszövetség tanúsítvány tanúsítványa igazolja4, és kifejezetten a gyors újratöltésre tervezték őket. A hordozó fogantyúval ellátott csomagok a könnyű, ergonomikus kezelés jegyében készültek.

Maguk a toalettpapír-tekercsek mag nélküli kialakításúak, azaz nincs kartonból készült „guriga” a közepükön, így tekercsenként háromszor több papírt tartalmaznak.5 Ez azt jelenti, hogy a takarítóknak ritkábban kell újratölteniük, kisebb eséllyel fogy ki és okoz bosszúságot a vendégeknek.

A belső mag és a csomagolóanyag hiánya azt is jelenti, hogy kevesebb hulladékot kell kezelni és kidobni.6 A rendszer segíthet a létesítményfenntartóknak abban, hogy csökkentsék vállalkozásuk környezeti terhelését, mivel a csomagolási hulladék 92%-kal csökken. A rendszerhez EU ökocímke, FSC® tanúsítvánnyal rendelkező utántöltő tartályok7, és tanúsítottan szén-dioxid-semleges adagolók állnak rendelkezésre.


Itt az szja-bevallási határidő, ne hagyjuk veszni a milliárdokat

Bár az szja-bevalláshoz tartozó nyilatkozat kevesebb mint egy perc alatt kitölthető, ezt elmulasztva mégis évente több milliárd forint adóvisszatérítésről mondanak le a nyugdíj-, illetve egészségpénztári tagsággal rendelkező magánszemélyek. Tavaly 5,5 milliárd forinttal több adót kaptak vissza a pénztártagok, mint egy évvel korábban, de ez az összeg magasabb is lehetett volna.
2026. 05. 14. 19:30
Megosztás:

A vízügy országosan összehangolja a vízhiány elleni munkát

A vízügyi igazgatóságok vízhiány elleni feladatainak koordinációja érdekében az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) elrendelte a vízhiány elleni központi védekezést, és megkezdte a működését az Országos Vízügyi Koordinációs Központ - közölte az OVF csütörtökön az MTI-vel.
2026. 05. 14. 19:00
Megosztás:

Trump: fokozni kell az amerikai-kínai együttműködést

Az amerikai-kínai kapcsolat a mai világ legfontosabb kétoldalú kapcsolata, ezért a két országnak fokoznia kell az együttműködést egy jobb jövő megteremtése érdekében - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön Pekingben, a tiszteletére adott díszvacsorán.
2026. 05. 14. 18:30
Megosztás:

Súlyos költségvetési helyzetről beszélt Kármán András

Az államháztartással kapcsolatban ismert tények és a költségvetési tervezés korábbi bizonytalanságai önmagukban is azonnali cselekvést tesznek szükségessé - írta Kármán András pénzügyminiszter a Facebook-oldalán csütörtökön.
2026. 05. 14. 18:00
Megosztás:

Javultak a lakossági várakozások májusban

Jelentős mértékben javultak a lakossági várakozások májusban, a GKI Gazdaságkutató utoljára 2019-ben mért ennél magasabb bizalmi indexet - közölte a GKI csütörtökön közleményben az MTI-vel.
2026. 05. 14. 17:30
Megosztás:

2026 a változások éve a mezőgazdaságban!

Dinamikusan indult az idei év a magyar mezőgazdaság számára, hiszen a globális geopolitikai feszültségek árnyékában a szektornak egyszerre kell reagálnia a piaci igények változására és a szélsőséges időjárási körülmények okozta kihívásokra. Miközben a tej- és sertéságazat a változó világpiaci árak mentén keresi az új egyensúlyi pontokat, a pályázati források lehetőséget kínálnak a technológiai felzárkózásra. A 2026-os év olyan stratégiai fordulópontot hozhat, amely évtizedekre meghatározhatja a hazai agrárium versenyképességét.
2026. 05. 14. 17:00
Megosztás:

Nőtt a Waberer's árbevétele és nyeresége az első negyedévben

A Waberer's csoport 207,9 millió euró konszolidált árbevételt ért el az idei első negyedévben, 6,9 százalékkal többet az előző év azonos időszakához képest, a konszolidált adózott eredménye 7,7 millió euróra emelkedett az előző évi 7,5 millió után - közölte a vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön.
2026. 05. 14. 16:30
Megosztás:

Új piaci szegmenst hódít meg az idén 40 éves 77 Elektronika

Új termékpárossal bővíti automatizált laboratóriumi portfólióját a 77 Elektronika: az UriSed smart és LabUMat smart rendszerek a vállalat prémium kategóriás vizeletdiagnosztikai technológiáját teszik elérhetővé kisebb és közepes laboratóriumok számára is. Az új fejlesztés egyszerre kínál költséghatékony és teljesen automatizált megoldást a vizeletkémiai és üledékvizsgálatok területén, miközben megtartja a nagyobb rendszereknél már bizonyított mérési pontosságot és technológiai színvonalat. A bevezetés különösen fontos mérföldkő a 77 Elektronika Kft. számára, amely idén ünnepli alapításának 40. évfordulóját.
2026. 05. 14. 16:00
Megosztás:

Külföldi kiküldetésre vágynak a dolgozók, de a vállalatok nincsenek felkészülve

A külföldi kiküldetés lojálisabbá teszi a munkavállalókat, miközben az üzleti működés szempontjából is egyre fontosabbá válik, hogy a cégek gyorsan tudják mozgatni szakembereiket az egyes országok között. A vállalatok azonban sok esetben nehezen tartanak lépést a nemzetközi munkavállalás egyre összetettebb szabályaival – derül ki az EY világszerte több mint 1000 HR-szakértő és nemzetközi munkatapasztalatot szerzett munkavállaló bevonásával készült felméréséből. Az egyre komplexebb feladatok megoldását a cégek a mesterséges intelligenciától várják.
2026. 05. 14. 15:30
Megosztás:

Látogatási tilalmat rendeltek el a borsodi kórházakban

Látogatási tilalmat rendelt el a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal népegészségügyi főosztálya a Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház valamennyi fekvőbeteg szakellátást végző szervezeti egységénél - ezt az intézmény közölte csütörtökön a Facebook-oldalán.
2026. 05. 14. 15:00
Megosztás:

A szorongás generációja: a fiatalok kétharmadát nyomasztja az anyagi helyzete

Az OTP Pénztárak megbízásából készült friss kutatás rávilágít: a 18-35 éves magyar fiatalok kétharmadát legalább közepes mértékű pénzügyi stressz terheli. Minél kevesebb pénzügyi alapot kapott valaki gyermekkorában, annál súlyosabb ez a szorongása. A felmérés rámutat bizonyos összefüggésekre a pénzügyi szocializáció és a felnőttkori öngondoskodás között.
2026. 05. 14. 14:30
Megosztás:

NKFH-razzia: Folytatódik a fellépés az illegális gyümölcsárusokkal szemben

Ismét illegális gyümölcsárusokat értek tetten a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) ellenőrei más hatóságokkal együttműködve a rendőrség által biztosított összehangolt ellenőrzési akció során, ezúttal egy soroksári bevásárlóközpont parkolójában. Az ellenőrzések célja az illegális közterületi zöldség- és gyümölcsárusítás visszaszorítása, valamint a fogyasztók egészségének és a tisztességes piaci szereplők érdekeinek védelme volt.
2026. 05. 14. 14:00
Megosztás:

Tovább bővül a magyar újlakás-kínálat – Lesz elég kereslet is?

Majdnem négyéves csúcsra emelkedett a kiadott új építési engedélyek száma az első negyedévben, és ha ebben az ütemben folytatódik a felfutás, akkor idén a 2018 óta nem látott bűvös határ is elérhetőnek tűnik – derül ki a KSH legfrissebb adataiból. Úgy tűnik tehát, hogy az újlakás-kínálattal nem lesz probléma a piacon, a nagyobb kérdés inkább az, lesz-e ezekre fizetőképes kereslet, ehhez a kulcs részben az Otthon Start program lehet – mutat rá elemzésében az OTP Ingatlanpont.
2026. 05. 14. 13:30
Megosztás:

Az ipari sátrak alapozásának módjai

A <a href="https://raktarsator.info/termekunk" target="_blank">GEGE raktársátor</a> alapozás kiválasztása a projekt egyik legfontosabb műszaki kérdése. Az alapozás típusa nemcsak a szerkezet stabilitását befolyásolja, hanem a kivitelezési költségeket, az építési időt és a későbbi használhatóságot is.
2026. 05. 14. 13:00
Megosztás:

Négy év után megszűnik a háborús veszélyhelyzet

A mai nappal, négy év után megszűnik az orbáni háborús veszélyhelyzet - közölte a miniszterelnök csütörtök reggel a Facebookon-oldalán.
2026. 05. 14. 12:30
Megosztás:

Nem elég a munkaerő – kell a tudás is: merre tart Szeged és a régió munkaerőpiaca a nagyberuházási boomban?

A régió munkaerőpiaca egyszerre küzd demográfiai szűküléssel, globális versennyel és technológiai átrendeződéssel – derült ki a Prohuman Szegedi Regionális Gazdasági Fórumán.
2026. 05. 14. 12:00
Megosztás:

Egyedül Magyarországon nem érhető el a kriptokereskedés a Lightyear-nél

A Lightyear a legtöbb EU-s piacon közvetlen hozzáférést kínál 12 kriptovalutához, a Bitcoinhoz, az Ethereumhoz, a Solanához és még 9 másikhoz. Magyarországon 2025-ben bevezetésre került a kriptotranzakciókra vonatkozó kötelező validálási rendszer, amely nem egyeztethető össze az EU-s MiCA-rendelettel, ráadásul büntetőjogi szankciókat is kilátásba helyez – az Európai Bizottság ezzel kapcsolatban kötelezettségszegési eljárást indított. A magyar felhasználók így is szerezhetnek közvetlen Bitcoin-kitettséget a WisdomTree Physical Bitcoin ETN-en keresztül, amely már elérhető a Lightyear felületén.
2026. 05. 14. 11:30
Megosztás:

Épületek 3D lézerszkennelése – egy modern felmérési technológia

Az építészeti tervezés és minden építőipari kivitelezés legfontosabb alapmozzanata a helyszín pontos felmérése. Minél részletesebb és megbízhatóbb adatok állnak rendelkezésre, annál kisebb a súlyos pénzügyi következménnyel járó hibák esélye. A hagyományos mérési módszerek hosszú ideig meghatározóak voltak, azonban ezek gyakran időigényesek, és számtalan emberi hibára hagynak lehetőséget.
2026. 05. 14. 11:00
Megosztás:

Vegyesen alakultak a fejlett piaci hosszú hozamok, erősödött a dollár az euróval szemben

Noha a Közel-Keleten nem javult a helyzet és a szoros továbbra is zárva van, de több napi emelkedés után tegnap 1-2%-kal lefelé korrigáltak az olajárak.
2026. 05. 14. 10:30
Megosztás:

Vegyesen zártak a tengerentúli indexek, a technológiai szektor szerepelt a legjobban, a vártnál jobban nőttek az amerikai termelői árak

Az amerikai indexek vegyesen teljesítettek szerdán, miközben a technológiai szektor erősödése ellensúlyozta a vártnál magasabb termelői inflációról szóló adatokat: Az S&P 500 és a Nasdaq emelkedett, ugyanakkor a Dow Jones csökkent.
2026. 05. 14. 10:00
Megosztás: