Elindul a jegyértékesítés a Müpa 2023-as programjaira

Jövőre is a nemzetközi klasszikus és könnyűzenei színtér, valamint a magyar kulturális élet kiemelkedő előadóival várja a nézőket a Müpa, amely október 26-án kezdi a jegyek értékesítését.

Elindul a jegyértékesítés a Müpa 2023-as programjaira

A 2023-as esztendő első hónapjaiban több régi ismerőst is újra a Müpa színpadán üdvözölhet a közönség. A fellépők között lesz a portugál énekesnő Mariza, aki 12 éve állt először a hangversenyterem színpadán, egymaga felhelyezve a fado műfaját a hazai zenerajongók palettájára. Az énekesnő öt évvel legutóbbi koncertje után most új lemezének anyagával lép színpadra a Müpában - közölte a Müpa kedden az MTI-vel.

Szintén nem először jár a Müpában a balkáni cigányzene megkerülhetetlen alakja, a filmekhez és színdarabokhoz emblematikus zenéket szerző Goran Bregovic, akit ezúttal a Budafoki Dohnányi Zenekarral kiegészülve ad koncertet Budapesten.

Jövőre a Müpában mutatja be új lemezét Beck Zoli és Grecsó Krisztián, valamint Kollár-Klemencz László is, László Attila pedig kerek jubileumát ünnepli a közönséggel. Mint írták, László Attila, a hazai jazzélet egyik legsokoldalúbb művésze, hetvenedik születésnapja alkalmából instrumentális és énekhangra írt zenéinek sorából idéz meg egy-egy félidőre valót.

A Müpa+ hűségprogram tagjai október 26-tól, míg a nagyközönség október 27-től válthatja meg a jegyeit az előadásokra.

A Müpa Újévi koncertjén január elsején Haydn oratóriuma, Az évszakok, a klasszikus repertoár egyik alapműve csendül fel, amelyet ezúttal a Düsseldorfi Szimfonikus Zenekar tolmácsolásában, Fischer Ádám magyarázatával ismerhet meg az ifjú közönség.

A Jazz Showcase legújabb kiadásában Barabás Lőrinc, Csapó Krisztián (KRIZ) és a Jazzbois lép színpadra.

A táncháztól a világzenéig a műfajok változatos kínálatát vonultatja fel A népzene ünnepe. Az egész napos program gálaműsorában fellép többek között a Básits Branka, Tímár Sára és zenekara, illetve a Vujicsics együttesből is ismert Borbély Mihály. Érkezik a beás cigányzenét játszó Kanizsa Csillagai, a MORDÁI és a Magyar Banda is.

Az új évben is folytatódik a Literárium sorozat, amelyen ezúttal Szvoren Edina és novellái kerülnek a fókuszba, a Vers-esteken Nagy László költeményeit tolmácsolják majd a Nemzeti Színház művészei, míg a Literárium Extrában Mácsai Pál és Lukács Miklós szemezget Örkény István legendás egyperceseiből.

A Müpa Filmklubbal tovább kalandozhatnak a nézők Fellini rendezői világában. Legsikeresebb előadásaikkal térnek vissza az ország vezető táncegyüttesei, a Győri Balett, a Szegedi Kortárs Balett és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, és a Recirquel legnépszerűbb újcirkusz-produkcióit is megtekintheti a közönség - közölte a Müpa.


Fesztiválok, strandbüfék, fagylaltozók a célkeresztben – az NKFH nyári ellenőrzései már az első hónapban komoly hiányosságokat tártak fel

Az idei nyári kiemelt élelmiszerlánc-ellenőrzés első időszakában a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) munkatársai országosan 585 vendéglátóhelyet ellenőriztek a kormányhivatalokkal közösen, ami közel 21 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest.
2026. 07. 30. 13:00
Megosztás:

A Visa rákapcsol a stabilcoinokra

A Visa 11,6 milliárd dolláros negyedéves bevétel mellett jelentősen kibővítette blokklánc- és stabilcoin-stratégiáját. A fizetési óriás már nem csupán kriptoeszközök elszámolását akarja támogatni: olyan teljes infrastruktúrát épít, amelyen keresztül a bankok stabilcoint bocsáthatnak ki, digitális tárcákat kezelhetnek és programozható fizetési szolgáltatásokat indíthatnak.
2026. 07. 30. 12:30
Megosztás:

A Fed döntése átírhatja a forint kilátásait

A forint az első félévben kedvező időszakot élt át. A választások utáni optimizmus, amelyet a fiskális fegyelem erősítésének és a költségvetési hiány csökkentésének ígérete táplált, némi hullámzás mellett továbbra is a 360 EUR/HUF-os szint közelében tartja az árfolyamot. Ez – a kedvező júniusi inflációs adatokkal (1,7%) együtt – lehetőséget adott a Magyar Nemzeti Banknak (MNB), hogy júliusban 5,75 százalékra csökkentse az irányadó kamatlábat.
2026. 07. 30. 12:00
Megosztás:

„Aki ma csak a Google-re optimalizál, az a múltnak dolgozik”

Interjú Kovács Endre GEO-szakértővel, a Marketing Kalkulátor vezetőjével arról, hogyan kerülhet be egy magyar cég a ChatGPT és a Google AI válaszaiba
2026. 07. 30. 11:35
Megosztás:

Új vezérigazgató-helyettessel bővül az MBH Bank felsővezetése

Az MBH Bank Igazgatósága Dr. Ákos Tamást nevezte ki az MBH Bank standard kiszolgálásért felelős üzleti vezérigazgató-helyettesévé. Dr. Ákos Tamás az elmúlt 12 évben a CIB Bank Retail Divízióját vezette vezérigazgató-helyettesi pozícióban és tagja volt a CIB Bank Igazgatóságának.
2026. 07. 30. 11:00
Megosztás:

Erste Csoport: Erős működési teljesítmény, stratégiai előrelépés Lengyelországban

Az Erste Csoport 2026 első félévében tovább erősítette stratégiai pozícióját Közép-Európa vezető pénzügyi szolgáltatójaként, és javította valamennyi kulcsfontosságú teljesítménymutatóját. Az Erste Csoport nemrég megvásárolt lengyel leánybankjának konszolidációja jelentősen hozzájárult a bankcsoport első féléves eredményeinek növekedéséhez. A konszolidáció hatását kiszűrve is a számok azt mutatják, hogy a Csoport organikus növekedési lendülete továbbra is erős és töretlen.
2026. 07. 30. 10:00
Megosztás:

A belváros új luxuscikke nem a lakás, hanem a parkolóhely

Néhány éve még természetesnek tűnt, hogy esténként pár perc keresgélés után mindenki talál parkolóhelyet a lakása közelében. Mára ez Budapest számos kerületében inkább szerencse kérdése, és több vidéki nagyvárosban is egyre nehezebb az utcai parkolás. Miközben folyamatosan nő az autók száma Magyarországon, a közterületi parkolóhelyeké alig változik, így a saját garázs vagy autóbeálló már nemcsak kényelmi szolgáltatás, hanem komoly értéket képviselő ingatlanelemmé vált – derül ki a zenga.hu legfrissebb elemzéséből.
2026. 07. 30. 09:00
Megosztás:

Félidőhöz érkezett a jubileumi Művészetek Völgye – még öt napig tart a kulturális ünnep

Több ezer program, teltházas koncertek, inspiráló beszélgetések, színházi előadások, kiállítások és pezsgő utcák – félidőhöz érkezett a 35. Művészetek Völgye.
2026. 07. 30. 08:34
Megosztás:

A Fed változatlanul hagyta az irányadó dollárkamatot

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) a piaci várakozásoknak megfelelően nem változtatott az irányadó dollárkamat 3,50-3,75 százalékos célsávján a szerdán végződött kétnapos monetáris politikai ülésén.
2026. 07. 30. 08:05
Megosztás:

77%-kal többen érdeklődtek idén kínai autók iránt, mint tavaly

Látványosan terjeszkednek a kínai autómárkák a hazai használtautó- és újautó-piacon a Használtautó.hu legfrissebb, 2026 első félévére vonatkozó statisztikái szerint. 2025 azonos időszakához képest több mint 77%-kal emelkedett a kínai modellek iránti érdeklődések száma*, miközben a kínálatuk csaknem megduplázódott. A márkák rangsorát továbbra is az MG vezeti, azonban a BYD, az OMODA és a JAECOO is látványos növekedést ért el a magyar vásárlók körében.
2026. 07. 30. 07:00
Megosztás:

A Bolt a világon elsőként teszi elérhetővé a ChatGPT-n keresztüli fuvarfoglalást – már Magyarországon is elérhető a funkció

A Bolt mostantól a ChatGPT-n keresztül is elérhető, így a világon elsőként teszi lehetővé, hogy az utasok mesterséges intelligencia segítségével rendeljenek fuvart. A szolgáltatás egy időben indul el az Európai Unióban, az Egyesült Királyságban, Svájcban, Norvégiában, Ukrajnában és Azerbajdzsánban, vagyis minden olyan piacon, ahol a Bolt jelen van. Az integráció révén a Bolt szolgáltatásai első alkalommal válnak elérhetővé a ChatGPT 900 millió felhasználója számára.
2026. 07. 30. 06:00
Megosztás:

Az LG Electronics 600 kW-os hűtőfolyadék-elosztó egysége megszerezte az NVIDIA tanúsítását

Az LG Electronics (LG) 600 kW-os hűtőfolyadék-elosztó egysége (Coolant Distribution Unit, CDU) hivatalos NVIDIA-tanúsítást szerzett. Ez a mérföldkő igazolja az LG folyadékhűtési megoldásainak és hőmenedzsment-technológiájának megbízhatóságát és hatékonyságát az NVIDIA AI- infrastruktúrákra vonatkozó szabványainak megfelelően, támogatva a vállalat további terjeszkedését az AI-adatközpontok hűtési piacán.
2026. 07. 30. 05:00
Megosztás:

Intrum: erősödött a magyarok fizetőképessége a második negyedévben

Erősödött a magyarok fizetőképessége idén a második negyedévben, a lakosság pénzügyi helyzetét jelző Intrum fizetőképességi index negyedéves összevetésben 55 százalékkal, az előző év azonos időszakához képest csaknem 85 százalékkal nőtt, átlagos értéke 25,4 pont volt - közölte az Intrum követeléskezelő a GKI Gazdaságkutató Zrt.-vel közös felmérése alapján szerdán az MTI-vel.
2026. 07. 30. 04:00
Megosztás:

Szépen nőtt az INA nyeresége az első fél évben

Az INA horvát olajipari vállalat 150,9 millió euró nyereséget ért el 2026 első fél évében, ami 95,5 millió euróval, 172,4 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
2026. 07. 30. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a rendeletet! A 13. havi nyugdíj így alakul 2027-ben

Fontos döntés született a nyugdíjasok jövőbeni ellátásáról: a hatályos jogszabályok alapján 2027-ben is megmarad a teljes összegű 13. havi nyugdíj.
2026. 07. 30. 02:00
Megosztás:

Ennyi lesz a cukor, az étolaj, a liszt és a tojás ára augusztustól

Négy alapvető élelmiszer, amely szinte minden magyar háztartás bevásárlólistáján szerepel – mégis egészen eltérő irányban változik az áruk.
2026. 07. 30. 01:00
Megosztás:

Bezárja romániai üzemét az amerikai Joyson Safety Systems autóipari cég

Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems - írja a profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
2026. 07. 30. 00:05
Megosztás:

Közel 1 milliárd forintot fizetett aszály miatti kárigényekre a Groupama

Az idén már majdnem 1 milliárd forintot fizetett ki a gazdák aszály miatti kárigényeire a Groupama Biztosító, de más időjárási szélsőségek is okozhatnak jelentős veszteségeket a mezőgazdaságban - közölte a biztosítótársaság az MTI-vel szerdán.
2026. 07. 29. 23:00
Megosztás:

Ezüst: újabb buborék vagy történelmi lehetőség? Mit tanít az elmúlt 50 év?

Az ezüst ára jelenleg körülbelül 60 dollár unciánként, ami mintegy 50%-kal alacsonyabb az idei januári csúcsnál. A befektetők legnagyobb kérdése, hogy a mostani visszaesés egy újabb, hosszú medvepiac kezdete-e, mint 1980-ban vagy 2011-ben, vagy csupán egy átmeneti korrekció egy továbbra is erős emelkedő trendben.
2026. 07. 29. 22:00
Megosztás:

Nyomás alatt a Bitcoin: kamatdöntés és szabályozási bizonytalanság rázza a piacot

A Bitcoin árfolyama kedden 63 000 dollár közelébe esett, ami tíznapos mélypontot jelent. A piacot egyszerre több tényező is negatívan befolyásolta: a technológiai részvények gyengélkedése, a Federal Reserve közelgő kamatdöntése és az amerikai kriptoszabályozás körüli bizonytalanság.
2026. 07. 29. 21:00
Megosztás: