Elindult a kereskedés a GRÁNIT Bank részvényeivel

Eredményes, nyilvános részvényértékesítést (IPO) követően debütált a Budapesti Értéktőzsdén Magyarország digitális bankja, a Gránit Bank. A tranzakció keretében - a „kiemelkedő keresletre való tekintettel” – a 21.46 milliárd forintnyi érvényes ajánlatból - összesen mintegy 17,7 milliárd forint értékben vont be tőkét a társaság 14.500 forintos áron. A kibocsátással a bank célja a vállalati és lakossági hitelezési volumen bővítése, továbbá üzletfejlesztés, akvizíciók, nemzetközi terjeszkedés és a mesterséges intelligencia-alapú fejlesztések megvalósítása.

Elindult a kereskedés a GRÁNIT Bank részvényeivel

A Gránit Bank tőzsdei bevezetésével a BÉT Standard Kategóriája immár 22 kibocsátót számlál. A tőzsdei kereskedés indulását ünnepélyes csengetéssel üdvözölte a hazai tőkepiac a BÉT székhelyén, amelyen többek között Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója és Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója is részt vett. 

A Gránit Bank Magyarország digitális bankja, amely innovatív pénzügyi megoldásokat kínál a lakossági és vállalati ügyfeleknek. A bank erőteljesen épít a korszerű technológiákra, így többek között gyors, teljesen online, egyszerű bankolási élményt biztosít. A Gránit Bankcsoport széleskörű tevékenységét jelzi, hogy leányvállalatai között megtalálható a Gránit Alapkezelő Zrt., a befektetési szolgáltatásokat nyújtó Equilor Befektetési Zrt., továbbá a Gránit Lízing Kft. is.

A lakossági és intézményi értékesítés keretében a lakossági befektetők összesen 791 097 darab részvényt jegyeztek 11 470 906 500 forint összértékben, míg az intézményi értékesítés során 429 723 darab részvényt osztottak ki, összesen 6 230 983 500 forint értékben. Az újonnan kibocsátott törzsrészvények kibocsátási ára mind a lakossági, mind az intézményi befektetők esetében egységesen 14 500 forint volt. A tranzakcióval összesen 17 701 890 000 milliárd forint értékű tőkét vont be a társaság. A kereskedés megkezdésével összesen 18 091 889 darab törzsrészvény jelent meg a BÉT Standard Kategóriájában, 14 500 forintos bevezetési áron. 

„A tőzsdei bevezetés fontos mérföldkő egy sikeres vállalat életében és fontos pillanat egy sikeres gazdaság működésében. A tőzsde képes összekapcsolni a magyar családok pénzügyi megtakarításait és a magyar vállalatok sikertörténeteit. A magyar családok pénzügyi vagyona meghaladja a GDP 100 százalékát, ami régiós összevetésben is kiemelkedő. Ez óriási erő és hatalmas lehetőség, amit, ha jól használunk a teljes nemzetgazdaság hajtóereje lehet. A Gránit Bank új magyar sikertörténet, ami egyszerre magában hordozza az innovációt, az új technológiák használatát, a verseny képességét és a kitartó erőfeszítéseket. Ezúton köszöntöm a Gránit Bankot a magyar tőzsdén. Kívánom, hogy minél több magyar vállalat kövesse a Gránit Bank példáját, amivel a magyar gazdaság és a 21. század nyertese lehet.” – hangsúlyozta Virág Barnabás az MNB alelnöke, a BÉT elnöke. 

„Egy vállalat tőzsdei bevezetés több szempontból is kulcsfontoságú lépés, egyrészt növeli a transzparenciát és az elszámoltathatóságot, ami különösen fontos egy olyan szektorban, amelynek alapja a bizalom. Másrészt a tőkepiac által biztosított források lehetőséget adnak arra, hogy a Gránit Bank még ambiciózusabb növekedési célokat tűzzön ki maga elé. Az MNB felügyeleti szerepéből adódóan kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a hitelintézetek stabilitása, átláthatósága és szabályozottsága biztosított legyen. A tőzsdére lépéssel a Gránit Bank új szintre emeli ezen elvárások teljesítését, hiszen a nyilvános részvénytársaságként működés még szigorúbb átláthatóságot és fegyelmet követel meg. Számos tanulmány világít rá arra, hogy egy diverzifikált pénzügyi rendszer a versenyképes gazdaság és fenntartható növekedés alapjául szolgál.

A mai esemény egy újabb bizonyítéka annak, hogy a hazai pénzügyi rendszer képes versenyképes szereplőket kinevelni. A Gránit Bank sikere egyúttal inspirációt is jelenthet más vállalatok számára, hogy ők is éljenek a tőkepiac által kínált lehetőségekkel. Gratulálok a Gránit Bank vezetőségének és munkatársainak ahhoz a kitartó munkához, amely elvezetett ehhez a mai ünnepélyes pillanathoz.” – mondta Dr. Kandrács Csaba az MNB alelnöke. 

 „A Gránit Bank egyik versenyelőnye az, hogy ötvözi a tradicionális bankok és a fintech-ek értékeit. Minden előzetes várakozást felülmúlt, hogy a részvénykibocsátás minimumösszegnek több, mint háromszorosára érkezett érvényes ajánlat, és a hazai piacon egyedülálló módon bevezetett mobilappon keresztüli részvényjegyzés 66,6%-a történt a Gránit Bank eBank mobilalkalmazásán keresztül. Különösen büszke vagyok arra, hogy a régióban, banki kategóriában 2016 óta ez a legnagyobb összegű tőkebevonás. A részvények forgalmazásában részt vevő szereplők közül a Gránit Bank akvirálta az összes érvényes részvényjegyzés 61,6%-át.  A Gránit Bank a nyilvános értékesítésből befolyt forrást növekedésre, a szolgáltatási portfólió bővítésére és digitális fejlesztésekre fordítja. A növekedés a jövőben is tovább folytatódik, ami 2033-ra közel 6 000 milliárd forint mérlegfőösszegű bankcsoportot jelent.” – mondta el a bevezetés kapcsán Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója.

„A Gránit Bank az elmúlt évek legnagyobb volumenű, nyilvános tőkeemeléssel egybekötött tőzsdére lépését valósította meg most sikeresen. A tranzakció nemcsak Magyarországon, hanem a közép-kelet-európai régió tőkepiacán is jelentős méretű tőzsdei bevezetésnek számít. A Gránit Bank tőkeemelése ismét rávilágít a hazai tőkepiacban rejlő erőre. Külön is kiemelendő, hogy a hazai lakosság a Gránit Bank esetében is nagy mértékben volt képes finanszírozni a vállalat növekedéséhez szükséges tőkét a tőzsdén keresztül. Gratulálunk a Gránit Bank vezetőségének az eddigi eredményekhez és hasonló sikereket kívánunk a parketten!” – említette Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója.

Horvátországban minden hatodik jármű közlekedésre alkalmatlan

A műszaki vizsgán ellenőrzött járművek csaknem 17 százaléka bizonyult közlekedésre alkalmatlannak 2025-ben Horvátországban - közölte a horvát járműközpont (CVH).
2026. 01. 27. 11:00
Megosztás:

Mindent elsöpört az azonnali fizetés, az utalások többsége pillanatok alatt megérkezik

Ma már egyértelműen kijelenthető, hogy az Azonnali Fizetési Rendszer (AFR) vált a magyar pénzforgalom meghatározó formájává – hangsúlyozza Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A jegybank statisztikái szerint három banki átutalásból kettő már ezen a rendszeren keresztül, legfeljebb öt másodperc alatt teljesül.
2026. 01. 27. 10:30
Megosztás:

Mindent elsöpört az azonnali fizetés, az utalások többsége pillanatok alatt megérkezik

Ma már egyértelműen kijelenthető, hogy az Azonnali Fizetési Rendszer (AFR) vált a magyar pénzforgalom meghatározó formájává – hangsúlyozza Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A jegybank statisztikái szerint három banki átutalásból kettő már ezen a rendszeren keresztül, legfeljebb öt másodperc alatt teljesül.
2026. 01. 27. 10:30
Megosztás:

Mindent letarolt az azonnali fizetés, az utalások többsége másodpercek alatt célba ér

Mára egyértelműen kijelenthető, hogy az Azonnali Fizetési Rendszer (AFR) lett a magyar pénzforgalom főárama – mondja Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A jegybanki adatok szerint három banki átutalásból kettő már így, legfeljebb öt másodperc alatt ér célba.
2026. 01. 27. 10:00
Megosztás:

Grönland árnyékában: vámháborúvá szélesedő geopolitikai konfliktus

A Grönland körüli vita mára túllépett a puszta retorikán, és valódi globális gazdasági konfliktussá alakult. Donald Trump elnök döntése, miszerint 2026. február 1-jétől 10%-os vámokat vet ki nyolc európai országra – egy olyan záradékkal, amely szerint ezek júniusban akár 25%-ra is emelhetők –, komoly törést jelent a transzatlanti kapcsolatokban. A központi kérdés nem csupán a kereskedelemre gyakorolt közvetlen hatás, hanem az a politikai precedens is, amelyet a gazdasági szankciók nyílt alkalmazása területi engedmények kikényszerítésére teremthet – Szitás Lóránt, az XTB piaci elemzője szerint éppen ezért több tényezőt is érdemes megfontolni.
2026. 01. 27. 09:30
Megosztás:

Így mozgott a forint reggel

Vegyesen alakult a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 27. 09:00
Megosztás:

Andrej Babis kormánya semmisnek nyilvánította elődje számos nagyköveti kinevezését

Az Andrej Babis vezette új cseh kormány hétfőn semmisnek nyilvánította elődje, Petr Fiala kabinetjének számos nagyköveti kinevezését - jelentette be a kormányülés után Petr Macinka külügyminiszter.
2026. 01. 27. 08:30
Megosztás:

VanEck áttöri a jeget: Elindult az első Avalanche ETF az amerikai piacon

A VanEck újabb mérföldkőhöz érkezett: elindította az első amerikai spot Avalanche ETF-et, amely közvetlen kitettséget kínál az AVAX árfolyammozgásaira, sőt, akár staking jutalmakat is lehetővé tehet a befektetők számára. A „VAVX” ticker alatt futó termék új korszakot nyithat az altcoin-alapú ETF-ek világában – túl a Bitcoinon és Ethereumen.
2026. 01. 27. 08:00
Megosztás:

Javíthatja Szerbia hitelmegítélését a Mol–Gazprom–NIS megállapodás

Kedvező hatást gyakorol Szerbia adósmegítélésére az a kötelező erejű szándéknyilatkozat, amelyet a Mol-csoport kötött a Gazprom Nyeft társasággal az orosz cég által a szerb Naftna Industrija Srbije (NIS) vállalatban birtokolt 56,15 százalékos részesedés megvásárlásáról - áll a Moody's Ratings hétfőn Londonban ismertetett szektorelemzésében.
2026. 01. 27. 07:30
Megosztás:

Az EU vizsgálja az X közösségi platform ajánlórendszereit

Az Európai Bizottság vizsgálatot indított az X amerikai közösségi platform ellen a digitális szolgáltatásokról szóló törvény (DSA) alapján, valamint vizsgálja az X ajánlórendszereire vonatkozó kockázatkezelési kötelezettségeinek betartását - tájékoztatott a brüsszeli testület hétfőn.
2026. 01. 27. 07:00
Megosztás:

Hatalmas fordulat előtt áll a munkaerőpiac: dinamikus változások, élesedő verseny 2026-ban

Bár a magyar munkanélküliségi ráta 2025 végén továbbra is az uniós átlag alatt maradt, a foglalkoztatottak aránya 2021 óta nem látott szintre esett vissza. A KSH adatai szerint 2025 novemberében több mint 4,6 millióan dolgoztak, miközben a munkanélküliségi ráta 4,4%-ra csökkent. A számok mögött komoly strukturális kihívások húzódnak meg, amelyek 2026-ban is alapvetően alakítják majd a munkaerőpiacot és meghatározzák a HR stratégiákat – hangsúlyozza Mihályi Magdolna a Jobtain HR szolgáltató ügyvezetője.
2026. 01. 27. 06:30
Megosztás:

Az SEC és a CFTC kriptoeseménye új lendületet adhat a szabályozási egyeztetésnek 2025-ben

Az Egyesült Államok két legfontosabb pénzügyi szabályozó hatósága – az SEC (tőzsdefelügyelet) és a CFTC (árutőzsdei felügyelet) – egy váratlan, kétnapos halasztással új időpontra tette közös kriptovaluta rendezvényét. A „Harmonizáció az amerikai pénzügyi vezetés jegyében” című fórum eltolása nem csupán naptári kérdés, hanem ismét előtérbe helyezte a szabályozói együttműködés sürgető szükségességét a digitális eszközök világában.
2026. 01. 27. 06:00
Megosztás:

Itt az első fecske: egy bank már biztos megemeli az infláció mértékével a vállalkozói számlaköltségeket

Az év elején sok minden a bankszámláról szól, ebben az időszakban módosítják a bankok az előző év inflációjának megfelelően a számlaköltségeket. Az idei évben a lakosság megnyugodhat, de a vállalkozások feje felett ott lebeg a drágulás réme. Sőt, már nem is csak elméleti veszélyről lehet beszélni. Január minden évben a bankszámlákról szól. Ekkor kapja meg a lakosság az éves díjkimutatását, ráadásul a tél végi, tavasz eleji időszakban szokták a bankok megemelni az előző évi fogyasztói árindex értékének, azaz az inflációnak megfelelően a számlaköltségeket.
2026. 01. 27. 05:30
Megosztás:

Álláshirdetésre jelentkeznél? Akkor ezt jobb, ha elolvasod előtte

A magyar lakosság információfogyasztása ma már döntően az online térben zajlik, ahol a tudatos keresést egyre inkább felváltja az algoritmusok és közösségi ajánlások ereje - állapítja meg az Egységes Digitális Mérésért Egyesület (EDME) megbízásából a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) támogatásával készült friss kutatás. Az Inspira Research Kft. 2025 novemberében lefolytatott vizsgálata arra is rávilágít, hogy a rövid, gyorsan fogyasztható tartalmak mellett a fiatalabbak körében is erős maradt a minőségi, szerkesztett anyagok iránti igény - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 27. 05:00
Megosztás:

Ez lehet a magyar középvállalatok új kitörési pontja

A tőzsdei jelenlét ma már nem a cég méretéről, hanem a növekedés lehetőségéről szól. Egy egymilliárdos forgalmú hazai vállalatnak éppúgy stratégiai eszköz lehet, mint a piacvezetőknek. A nyilvános működés nemcsak friss forrást hoz egy társaság életébe, hanem olyan „akvizíciós valutát” is teremt, amellyel készpénz nélkül is finanszírozható a terjeszkedés. Karaszi Csaba, a Duna Capital ügyvezetője hangsúlyozza: a parkett nem eladósítja a céget, hanem megerősíti a mérlegét, ami a későbbi banki hitelfelvételt is olcsóbbá és egyszerűbbé teszi.
2026. 01. 27. 04:30
Megosztás:

Így verhetnek át a kivitelezők, ha nincs melletted egy szakértő

Több tízmillió forint is elveszhet a családi házépítések során, ha az építtetők a tervezésen próbálnak spórolni – figyelmeztet Lipők Zoltán okleveles építészmérnök. A szakember szerint a részletes kiviteli terv hiánya kiszolgáltatottá teszi a tulajdonosokat, gyakoriak a drámai hibák: előfordult, hogy egy 150 ezer forintos konzultáció elhagyása végül 40 milliós kárt okozott. A szakértő szerint a „tűzoltás” helyett komplex mérnöki mentorálásra van szükség a telekválasztástól a beköltözésig, ami nemcsak műszaki biztonságot, hanem kiszámítható pénzügyi keretet is nyújt az építtetőknek.
2026. 01. 27. 04:00
Megosztás:

Miért előzi meg gyakran az árfolyamkitöréseket a Bitcoin bálnaakkumuláció?

Miközben a kriptopiac felszínen ingadozik és az árfolyammozgások sokakat elbizonytalanítanak, a háttérben jól látható egy csendes, de erőteljes jelenség: a Bitcoin-bálnák fokozatosan növelik pozícióikat. Az on-chain adatok alapján ez a trend már nem csupán spekulációs játéknak tűnik – hanem a következő nagy árfolyammozgás előjele lehet.
2026. 01. 27. 03:30
Megosztás:

Már lehet jelentkezni az újmédia-pedagógia ösztöndíjas felnőttképzésre

Február 9-ig várja a pedagógusok, pszichológusok, kibervédelmi és kommunikációs szakértők, valamint a köznevelésben szerepet vállaló egyéb szakemberek jelentkezését a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és az Apor Vilmos Katolikus Főiskola újmédia-pedagógia felnőttképzési programja - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 27. 02:30
Megosztás:

Magyar fejlesztés segítheti a villamosenergia-hálózatok energia-egyensúlyát

Segítheti a hálózati egyensúly fenntartását a Prolan Irányítástechnikai Zrt. fejlesztése, amely a villamosenergia-felhasználást mérő készülékek távleolvasásában, valamint a fogyasztói-termelői berendezések befolyásolásában használható – közölte a társaság az MTI-vel.
2026. 01. 27. 02:00
Megosztás:

„Miért pont én?” - így kerülhetők el a súlyos diagnózisok

A 21. század nagy egészségügyi ellentmondása: miközben az egészségtudatosság nő, a krónikus betegségek és a fiatalkori daganatok száma mégis drasztikusan emelkedik. A CMC Déli Klinika „Miért pont én? A biológiai dominóhatás visszafordítható!” című sajtótájékoztatóján Dr. Balázs Anna orvos igazgató rámutatott: a súlyos diagnózisok többsége nem „derült égből villámcsapás”, hanem egy hosszú, csendes folyamat – az úgynevezett anyagcsere-dominóhatás – végkifejlete, amelyet a rutin vizsgálatok sokszor későn jeleznek.
2026. 01. 27. 01:30
Megosztás: