Erős éve volt a VGP ingatlankezelő és -fejlesztő cégnek tavaly
Az európai piacon tevékenykedő cég tavaly átadott 44 projektjének alapterülete meghaladja az 1,1 millió négyzetmétert, az ezekből elérhető bérletidíj-bevétel pedig 71,9 millió eurót tesz ki - tájékoztattak közleményükben. Megújuló energiaforrásokból bruttó 5,9 millió euró bevétel ért el a társaság, amelynek a működési eredménye 177,5 millió euró volt.
A VGP 347 millió eurónyi készpénzt forgatott vissza a vegyes vállalatokkal közösen végrehajtott értékesítésekkel és szerződéskötésekkel, amelyek 87,2 millió euró realizált nyereséget eredményeztek. A tájékoztatás szerint részvényenként bruttó 2,75 euró osztalék kifizetésére vonatkozó javaslatot tettek a közgyűlésnek.
A közlemény idézte Jan Van Geet, a VGP vezérigazgatóját, aki elmondta: a bérleti szerződéseket tekintve 2022 az egyik a legsikeresebb évük volt, mivel 73,4 millió euró értékben kötöttek és újítottak meg szerződéseket. Bár a makrogazdasági körülmények következtében a portfóliójuk leértékelődését kellett elkönyvelniük, a VGP 2022-ben 87,2 millió eurós nyereséget realizált a vegyes vállalatoknak történő összes eladáson.
Hozzátette, az év során rekordmennyiségű, több mint 1,1 millió négyzetméternyi kiváló minőségű alapterületet adtak át, és ennek eredményeképpen a nettó bérleti díjakból és megújuló energiából származó bevételeik 51 százalékkal, 107 millió euróra nőttek. Az összesen 303 millió eurós szerződéses bérleti díjbevételnek köszönhetően a portfóliójuk pénzforgalma 2023-ban is hasonló ütemben fog növekedni - jelezte a vezérigazgató.
A VGP-t 1998-ban Csehországban alapították belga családi vállalkozásként. A honlapján elérhető tájékoztatás szerint a VGP 17 európai országban van jelen, többek között Németországban, Spanyolországban, Olaszországban, Ausztriában, Szlovákiában és Magyarországon is. A cég stratégiai fókuszában a több bérlőt kiszolgáló, nagy méretű ipari parkok fejlesztése áll.