Estek a vezető európai indexek a hét utolsó kereskedési napján, a BUX minimális mínusszal búcsúzott

Az amerikai regionális bankok hitelproblémái vetettek árnyékot a pénteki európai kereskedésre.

Estek a vezető európai indexek a hét utolsó kereskedési napján, a BUX minimális mínusszal búcsúzott

A mértékadó indexek piros tartományban zártak, a páneurópai Stoxx600 1,0%-kal esett, melynek leggyengébben teljesítő szektorindexe a bank volt 2,5%-os mínuszával.

A védelmi cégek papírjai azután fordultak mínuszba, hogy Donald Trump Budapesten tartandó új csúcstalálkozót jelentett be Vlagyimir Putyinnal az ukrajnai háborúval kapcsolatban. Sajtóértesülések szerint az orosz elnök Donyeck megyéért cserébe hajlandó lenne befejezni a háborút. A luxusrészvények segítettek mérsékelni a mínuszokat pénteken: az EssilorLuxottica 13%-kal ugrott meg, miután az AI-alapú Ray-Ban Meta szemüvegek iránti lelkesedés nőtt. Az LVMH is jól teljesített, a várakozásokat felülmúló első negyedéves értékesítése nyomán.

Egyedi részvények közül a Novo Nordisk 6,4%-os esését érdemes kiemelni, miután Donald Trump bejelentette, hogy csökkenteni kívánja a cég fogyókúrás gyógyszereinek árát. Spanyolországban a BBVA 6%-kal emelkedett, miután a Sabadell részvényesei elutasították a cég 16,32 milliárd eurós felvásárlási ajánlatát. A BBVA bejelentette, hogy újraindítja a részvényesi juttatásokat. A Banco de Sabadell árfolyama 6,8%-kal esett.

Heti összevetésben a pénteki gyenge teljesítménnyel együtt is kevéssel feljebb kapaszkodott a Stoxx600, a vezető nyugat-európai indexek közül azonban csak a francia CAC40 zárta pluszban a hetet. A párizsi index jó teljesítményét az fűtötte, hogy a lemondása után újra kinevezett miniszterelnök, Sebastien Lecornu túlélte a bizalmatlansági indítványokat, és elhalasztotta a vitatott nyugdíjreformokat, ami megkönnyítheti a költségvetés elfogadását. Pénteken az S&P Global hitelminősítő „AA-/A-1+”-ról „A+/A-1”-re rontotta Franciaország minősítését, a költségvetési hiányt csökkentő intézkedések elhalasztása miatt.

A KKE-régió tőzsdéi is pirosba fordultak pénteken, melyek közül a legkisebb mínusz a BUX-é volt (-0,1%). A hazai nagypapírok vegyesen zártak, emelkedni közülük csak a Richter tudott. Heti összevetésben is a BUX 1,0%-os emelkedés számított a legjobb teljesítménynek a régióban; a varsói index gyakorlatilag stagnált, míg a prágai 1,0%-kal esett. A hét egészét tekintve, a hazai blue chipek közül csak az OTP tudott emelkedni.

(Forrás: OTP Ébresztő)

Mire számíthatnak a befektetők?

4,8%-kal bővült év/év a kínai gazdaság a harmadik negyedévben, összhangban piaci konszenzussal.
2025. 10. 20. 11:30
Megosztás:

Estek a kötvényhozamok a fejlett kötvénypiacokon

Érdemi adat nem jelent meg az USA gazdaságáról a múlt héten a kormányzati leállás miatt. Ugyanakkor a kamatcsökkentési várakozások kissé erősödtek; a kötvényhozamok pedig a korábbi nyomott szintekről tovább estek a Kínával kapcsolatban ismét kiújuló vámháborús feszültség, majd a hét második felében az amerikai regionális bankokkal kapcsolatban kirobbanó befektetői aggodalom miatt.
2025. 10. 20. 11:00
Megosztás:

Emelkedtek pénteken a vezető Wall Street-i indexek

A csütörtöki mínuszok után pénteken 0,5% körüli pluszban zártak a vezető Wall Street-i indexek.
2025. 10. 20. 10:30
Megosztás:

Magyarország élen jár a rákstatisztikában: A biológiai kor mérése hozhat áttörést a megelőzésben?

Miközben Magyarországon minden negyedik haláleset hátterében daganatos megbetegedés áll és a halálozási ráta 30%-kal meghaladja az uniós átlagot, egy friss amerikai kutatás a felgyorsult biológiai öregedést azonosította a rákkockázat egyik lehetséges kulcstényezőjeként. A felfedezés alapjaiban változtathatja meg a megelőzésről alkotott képünket.
2025. 10. 20. 09:30
Megosztás:

Korlátok nélkül nincs szabadság – a befektetési alapkezelők profiltisztasága

A profiltisztaság követelménye olyan, a teljes tőkepiaci szolgáltatói szektorra vonatkozó elv, amely garanciát jelent arra, hogy a felügyelt intézmények nem végeznek más tevékenységet, mint amelyet számukra a jogszabály kifejezetten rögzít. Áldás és átok egyben ez az elvárás, attól függően, melyik oldalról nézzük. Az intézmények szemszögéből meglehetősen szigorú korlátozás, az ügyfelek oldaláról viszont a biztonság záloga, mivel a szolgáltatók figyelmét nem vonja el más tevékenység, a működéssel összefüggésben nem jelentkezhetnek egyéb nem ismert kockázatok. Nincs ez másként a befektetési alapkezelők tekintetében sem, amelyek esetében ugyancsak rögzített a végezhető tevékenységek listája.
2025. 10. 20. 09:00
Megosztás:

Szijjártó Péter: ma durva nap lesz Luxembourgban

Ma durva nap várható Luxembourgban, ahol egyszerre ülésezik az Európai Unió Külügyminiszteri Tanácsa és az Energiatanács, a közösség teljes mértékben hadi üzemmódra akarja állítani magát, aminek az árát a magyar emberekkel akarják megfizettetni - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. 10. 20. 08:30
Megosztás:

Mindenki az Otthon Startra figyel, pedig nagyon kemény a verseny a piaci lakáshiteleknél is

Az óriási érdeklődést kiváltó Otthon Start hitel megjelenése mellett intenzív maradt a verseny a piaci feltételű lakáshitelek piacán is – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Ez érthető, hiszen bár a támogatott kölcsön feltételrendszerét minél rugalmasabbra igyekezett szabni a kormány, a lakáshitelben gondolkodók jelentős része továbbra is a piaci feltételű konstrukciókból kell, hogy válasszon.
2025. 10. 20. 08:00
Megosztás:

XRP árfolyam-előrejelzés: $5 alatt marad, miközben a Digitap ($TAP) 100-szoros növekedést vetít előre a VISA-kártyás integrációjának köszönhetően

A kriptovaluta piac ismét fordulóponthoz érkezett, és ezúttal nem a Bitcoin vagy az Ethereum diktálja a trendet.
2025. 10. 20. 07:30
Megosztás:

Az Egyesült Államok leállít minden segítségnyújtást Kolumbia számára

Az Egyesült Államok leállít minden segítségnyújtást Kolumbia számára a folytatódó kábítószer-előállítás miatt - közölte Donald Trump elnök vasárnap.
2025. 10. 20. 06:00
Megosztás:

Nagy István: országszerte védekezünk a szőlőkabócával szemben

Már 21 borvidéken van jelen a szőlő aranyszínű sárgaság betegsége; országszerte védekeznek a szőlőkabócával szemben. A gazdák számíthatnak a kormányra - hangsúlyozta az agrárminiszter a Facebook-oldalára vasárnap feltett videóüzenetében.
2025. 10. 20. 05:00
Megosztás:

Bank of England-kormányzó: a belátható jövőben negatív hatása lesz a Brexitnek a brit gazdaság növekedésére

A Bank of England kormányzója szerint a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) a belátható jövőben negatív hatása lesz a brit gazdaság növekedésére.
2025. 10. 20. 04:00
Megosztás:

Zelenszkij készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyinnal

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.
2025. 10. 20. 03:00
Megosztás:

Ha hajnali 2–4 között felébredsz, akkor a következő a baj!

A jelenség tudományos magyarázata: Sokan tapasztalják, hogy éjszaka ugyan könnyen elalszanak, de hajnalban, 2 és 4 óra között rendszeresen felébrednek – és nem értik, miért. A tudomány ma már pontos választ ad erre: a szervezet ilyenkor egy kritikus hormonális és idegrendszeri váltáson megy keresztül, amelyet a stressz, a vércukorszint-ingadozás vagy a máj működése is befolyásolhat. Nézzük mit tehetünk ezzel!
2025. 10. 20. 02:00
Megosztás:

Titok és magyarázat: Ezért teszik a nők keresztbe a lábukat ülés közben

Biztosan te is észrevetted már: a legtöbb nő, amint leül, ösztönösen keresztbe teszi a lábát. Legyen szó munkahelyi értekezletről, randiról, vagy épp egy kávézói beszélgetésről – a mozdulat szinte automatikus. De vajon miért teszik ezt a nők? Csak kényelmesebb így? Vagy valami mélyebb, tudatalatti üzenet rejtőzik mögötte?
2025. 10. 20. 01:00
Megosztás:

Kína kibertámadással vádolja az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökséget

A kínai hatóságok szerint az Egyesült Államok Nemzetbiztonsági Ügynöksége (NSA) 2022 és 2024 között kibertámadásokat követett el a nemzeti pontosidő-szolgálati központ (NTSC) ellen - közölte vasárnap a kínai állambiztonsági minisztérium.
2025. 10. 20. 00:05
Megosztás:

Solana árfolyam-előrejelzés: Duplázhat az SOL a 200 dolláros szintről, miközben a Digitap ($TAP) akár 50-szeres hozamot céloz meg 2025-ben?

A kriptopiac ismét felmelegedett, a kereskedők pedig két kiemelkedő projektről beszélnek: Solana (SOL) és Digitap ($TAP).
2025. 10. 19. 23:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. 10. 19. 22:00
Megosztás:

Az államháztartásról jelennek meg adatok és kamatdöntő ülést tart a jegybank a jövő héten

A jövő héten jelenik meg az államháztartás szeptember végi helyzetéről szóló részletes tájékoztató, kamatdöntő ülést tart a monetáris tanács, valamint munkaerőpiaci adatokat közöl a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. 10. 19. 21:00
Megosztás:

Ethereum új csúcsokra tör – Átalakulóban a kriptopiaci erőviszonyok

Ethereum szárnyalása új korszakot jelez a kriptovilágban: az ETH ára történelmi magasságokba emelkedett, miközben a befektetői figyelem egyre inkább elfordul a korábban egyeduralkodónak számító Bitcointól.
2025. 10. 19. 20:00
Megosztás:

„1 000 dollárból 1 millió” – Még mindig lehetséges ez a kriptóban?

Egyik legnagyobb, évek óta nem látott likvidálási hullám után a piac most próbál újra talpra állni. Az elemzők szerint ez az újraindítás pillanata – az a típusú „reset”, amely új 1 000 dollárból 1 millió sztorikat szülhet. Három kriptovaluta van jelenleg a piacon, amelyek hasonló potenciált hordoznak magukban.
2025. 10. 19. 19:00
Megosztás: