Ez az év talán még nem hoz látványos visszaesést az ingatlanpiacon

A háború és a választások is megtorpanást okoztak az ingatlanpiacon, mely azóta sem tért vissza teljesen a régi kerékvágásba. Az emelkedő hitelkamatok és az állami támogatások esetleges megszűnése miatt pedig az év második fele is bizonytalan.

Ez az év talán még nem hoz látványos visszaesést az ingatlanpiacon

Még nem állt vissza teljes mértékben az a forgalom, ami a március-április - vagyis a háború, illetve a választások - előtt jellemezte az érdi ingatlanpiacot, és talán az is lehetséges, hogy már nem is fog - mondta Hártó Regina, a Balla Ingatlan érdi irodájának vezetője. Azt is hozzátette ugyanakkor, hogy egyelőre nem beszélhetünk komolyabb megtorpanásról, jelen vannak eladók, vevők és beruházók, utóbbiak vásárolják a telkeket, vagyis láthatóan bíznak a jövőben.

Az árak - főleg az újépítésűeknél - lendületesen emelkednek tovább, elsősorban az építőanyagárak által hajtva. Erre példát is említett az ingatlanközvetítő: egy újépítésű ikerház esetében - melynek első körben meghiúsult az eladása - néhány hónap alatt több mint tíz százalékos áremelést hajtott végre a beruházó az emelkedő alapanyagárakra hivatkozva. Ugyanakkor persze közrejátszik a drágulásban a telekárak emelkedése is, hiszen az elmúlt években alaposan megcsappant ezekből a kínálat Érden.

Mindez azt jelenti, hogy Érden jelenleg az újépítésű ikerházak esetében 100 millió forint feletti árakra lehet felkészülni, miközben egy-egy nem túl nagy méretű érdi telekért 30-40 millió forintot is adnak a befektetők. Ezek ára néhány éve még 10 millió forint körül járt - jegyezte meg a szakértő.

Hártó Regina szerint most talán leginkább az emelkedő hitelkamatok fogják vissza a vevőket, hiszen nem mindegy, hogy a felvett kölcsönt három vagy tíz százalékos kamattal kell visszafizetniük, miközben az eladási ár is rendkívül magasra kúszott fel. Ilyen szempontból a “zöldhitel” leállása sem tett jót az ingatlanpiacnak, hiszen erős kereslet mutatkozott iránta.

Ugyanakkor a használt piacon is akadnak elbizonytalanító tényezők, melyek elsősorban a felújítás nehézségeihez kapcsolódnak. Szakembert ugyanis nehéz találni, miközben az alapanyagárak magasak, így aztán sokan bele sem mernek vágni felújítandó használt ingatlan megvásárlásába. Az ingatlanközvetítő szerint az elmúlt időszakban kifejezetten kevés felújítandó ingatlant tudtak értékesíteni. Ezeket legfeljebb olyan nyomott áron lehet eladni, melynél még megéri a vevőnek felvállalni a felújítás egyre súlyosabb terhét.

Legutóbb is egy olyan felújítandó ingatlant értékesítettek az irodánál, melyet egy befektető vásárolt meg kifejezetten azzal a céllal, hogy azt felújítja, majd magasabb áron adja tovább. Nyilván egy felújítás mostanában akkor járható út a vevő számára, ha ért hozzá, és van rá kapacitása - derült ki Hártó Regina szavaiból.

Ugyanakkor, ha ezeket a használt ingatlanokat jó áron kínálják, akkor viszonylag gyorsan, néhány hét vagy 1-2 hónap alatt, lehet őket értékesíteni. Emellett fontos szempont lett, hogy ne igényeljenek nagyobb felújítást. Ami a keresett méreteket és az elosztást illeti, elsősorban pénztárca függvénye, tehát a vevők belemennek kisebb méretű ingatlan megvásárlásába is - a minimum két szobát azért kikötik -, ha nincs pénzük nagyobbra.

Az újépítésűeket és az újszerűeket persze érezhetően jobban keresik a vevők, ezeknél viszont olyan árak alakultak ki, melyek miatt megakad a vevői lendület. Ezek az ingatlanok leggyakrabban a nappali plusz három szoba elosztásúak, kevés olyan házzal lehet találkozni, ahol négy hálószoba is csatlakozik a nappalihoz.

A telkek eladásával szintén nincs probléma, mivel a beruházók még látnak fantáziát az építkezésben, így például nemrég egy 800 négyzetméter körül telket értékesítettek 35 millió forintért az irodánál. A beruházók arra számítanak, hogy idén még nem jelentkezik nagyobb visszaesés, így a magas árak mellett is el tudják adni az ingatlanokat.

Ebben bíznak most az ingatlanközvetítők is, akik azért elég bizonytalannak látják most a helyzetet, többek között amiatt, hogy nem lehet tudni, maradnak-e az állami támogatások vagy, hogy meddig emelkednek a hitelkamatok, és hogy meddig drágulnak még az építőanyagok, melyek felfelé hajtják az újépítésűek árát.

A BioTechUSA és a Docler Holding vezérei új vállalkozást indítottak

Közös globális brand építésébe kezd a hazai IT- és étrendkiegészítő piac két meghatározó üzleti vezetője a digitális identitás és tartalomhitelesítés területén komplex szolgáltatást nyújtó Netlocknál.
2026. 02. 21. 07:00
Megosztás:

Itt az utolsó esélyünk a GMO-k kontrollálására

Legkorábban már március elején elfogadhatja az Európai Parlament azt a rendelet-tervezetet, ami lényegében megszünteti a hatósági kontrollt és nyomon követést az új géntechnológiával készült, génmódosított termékek (új GMO-k) felett. Aki ezzel nem ért egyet ‒ legyen szó szervezetről vagy magánszemélyről ‒ még van lehetősége jelezni ezt a magyar európai parlamenti képviselők felé, akik csak akkor tudnak hatékonyan fellépni a tervezet jelen formája ellen, ha megvan hozzá a megfelelő társadalmi támogatottságuk.
2026. 02. 21. 06:00
Megosztás:

Kátyúvadászat helyett biztonság – így vezessünk sérülés nélkül

Kellemetlen meglepetést hagyott hátra az új év elején jött hirtelen lehűlés. A télies időjárás során látványosan megszaporodtak a kátyúk az utakon, ezzel tovább nehezítve a közlekedést. De tudják-e a sofőrök, mi a teendő, ha találkoznak egy olyan úthibával, ami esetleg kárt tehet az autóban vagy akár saját testi épségükben? Arra, hogy hogyan kerülhetők el a kátyúk okozta balesetek, illetve probléma esetén miként érdemes biztonságosan eljárni, a Hankook és Kőrös András, a Hungaroring Driving Center vezetéstechnikai szakembere hívja fel a figyelmet.
2026. 02. 21. 05:00
Megosztás:

Mennyi személyi kölcsönt lehet felvenni az átlagbérből?

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss jelentése szerint 2025 decemberében bruttó 789 200, illetve nettó 548 900 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagkeresete. Ez a bruttó átlagkereset esetében 8,5%, a nettó esetében 9,8%, a reálkereset esetében pedig 6,3% emelkedést jelent az egy évvel korábbihoz képest. A bruttó kereset mediánértéke 607 700, a nettó kereset mediánértéke 427 500 forint volt decemberben, amely értékek 9,4, illetve 10,8%-kal voltak magasabbak az előző év azonos időszakánál. A Bank360 számításai szerint ekkora átlagbérből már a legmagasabb, 15 millió forintos személyi hitelek is felvehetők, de a nettó mediánbér esetében is 13-14 millió forint körül található a felvehető hitelösszeg felső határa.
2026. 02. 21. 04:00
Megosztás:

Előrejelzéseket meghaladó eredmények 2025-ben az Accornál

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. 02. 21. 03:00
Megosztás:

Nyugdíj törvényi rendelet - a nyugdíjba vonulás időpontja dönti el a nyugdíj összegét

A nyugdíjba vonulás időpontjának megválasztása nemcsak élethelyzet kérdése, hanem komoly anyagi döntés is. Nem mindegy ugyanis, hogy valaki melyik évben kéri a nyugdíját, mert ez hatással lehet az induló összegre, az emelésekre és a plusz juttatásokra is.
2026. 02. 21. 02:00
Megosztás:

Feladtad már az eheti 5-ös lottót? Meg fogsz lepődni, ha ezt megtudod

Az Ötöslottó történetében a hatodik legnagyobb főnyeremény vár gazdára most szombaton. A csaknem 5 milliárd forintos összeg a győztes és családja számára hosszú távon is fényűző életet tehet lehetővé.
2026. 02. 21. 01:00
Megosztás:

Donald Trump döntéseit érvénytelenítette a bíróság

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. 02. 21. 00:05
Megosztás:

Lengyelországi logisztikai központtal bővíti portfólióját az Appeninn

Az Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. a társaság 100 százalékos tulajdonában álló lengyel leányvállalatán keresztül megvásárolta a lengyelországi Tarnówban található Goodyear logisztikai központot - közölte az ingatlanbefektetési társaság pénteken az MTI-vel .
2026. 02. 20. 23:00
Megosztás:

Az Aston Martin közel 10 százalékkal kevesebb autót adott el tavaly

Az Aston Martin Lagonda Global Holdings brit sportautó-gyártó arról jelentett pénteken, hogy tavaly 5448 járművet értékesített, közel 10 százalékkal kevesebbet a 2024. évi 6030 után.
2026. 02. 20. 22:00
Megosztás:

Tervpályázatot írtak ki a hévízi tófürdő és kórház fejlesztésére

Tervpályázatot írtak Tervpályázatot írtak ki a hévízi gyógyfürdő és kórház komplex fejlesztésére, a pályázók július végéig küldhetik be elképzeléseiket a három nagyobb ütemet jelentő feladatról.
2026. 02. 20. 21:00
Megosztás:

Ukrán elnök: a következő ukrán-orosz-amerikai tárgyalás már valóban eredményes lehet

Reményét fejezte ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken arra, hogy a háromoldalú, ukrán-orosz-amerikai tárgyalások következő fordulója februárban megvalósul, és véleménye szerint ez lehet az, amely valóban eredményes lesz.
2026. 02. 20. 20:00
Megosztás:

Állásbörzét rendez a Vulcan Shield Global Békéscsabán

Először rendez állásbörzét jövő szombaton a 280 milliárd forintos beruházással 2500 új munkahelyet teremtő Vulcan Shield Global (VSG) Békéscsabán. Megkezdődtek a kivitelezési munkálatok is a leendő gyár helyszínéül szolgáló iparterületen.
2026. 02. 20. 19:00
Megosztás:

Az építési engedélyek megugrása már az élénkülés előjele

A Mapei Kft. értékelése szerint a friss adatok az egyértelmű fordulópontot jelzik a lakáspiacon. Az átadott lakások száma még a korábbi, gyengébb időszak beruházási döntéseit tükrözi, míg az engedélyszám ugrásszerű növekedése már az új ciklus kezdetét mutatja.
2026. 02. 20. 18:30
Megosztás:

Uniós támogatással fejleszt blockchain alapú járműdiagnosztikai rendszert az Energotest

Mesterséges intelligenciára és blockchain-alapú adatkezelésre épülő járműdiagnosztikai szoftverfejlesztést indít a dunaharaszti székhelyű Energotest Diagnosztikai és Automatizálási Kft. 248,5 millió forint vissza nem térítendő uniós támogatásból - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
2026. 02. 20. 18:00
Megosztás:

Sikeres PICASSO akkreditáció az ALTEO-nál

Az ALTEO sikeresen teljesítette a MAVIR aFRR akkreditációs tesztjeit, ezzel megszerezte a PICASSO platformhoz való csatlakozás előfeltételét. Ennek eredményeként az ALTEO Magyarország PICASSO platformhoz való csatlakozásától, azaz 2026. október 1-jétől kezdődően nem csak a hazai, hanem az országhatárt átlépve szinte az egész kontinensen nyújthat szabályozási szolgáltatást.
2026. 02. 20. 17:30
Megosztás:

A klíma már nem luxus Magyarországon – a kereslet robbanása új szereplőt hoz a piacra

2026-ra a légkondicionálók jelenléte a magyar otthonokban robbanásszerűen megnövekedett. 2022-ben még 4,6 millió lakásból körülbelül 1,2 millió otthonban volt klíma; 2024-re ez az arány 26 százalékról már 33 százalékra nőtt. A trend azóta is folytatódik: a tartós nyári hőségek, az őszi-téli fűtéskiegészítés iránti igény, a gyerekszobák hűtése, az idősebb, illetve érzékenyebb családtagok kényelme, valamint az otthoni munkavégzés elterjedése mind alapvető igénnyé tették a légkondicionálót.
2026. 02. 20. 17:00
Megosztás:

Megemelt keretösszeggel rajtol az OTP Bank 2026-os Társasházi Pályázata

Az OTP Bank Társasházi Pályázata 18 éve biztosít lehetőséget a lakóközösségek számára, hogy saját elképzeléseik mentén újítsák meg közös tereiket. A 2026-os pályázat egyik legfontosabb újdonsága a díjazás átalakítása: a korábbi rangsorolás helyett idén a nyertesek az érintett lakások száma alapján, előre tervezhető összegű támogatásban részesülnek, ami megkönnyíti a fejlesztések előkészítését. A pályázók továbbra is két fő kategóriában - Fenntarthatóbb jövő és Biztonságos otthonok - indulhatnak. A díjazás az alábbiak szerint alakul:
2026. 02. 20. 16:30
Megosztás:

A meztelenítő alkalmazások veszélyeire figyelmeztet az Internet Hotline

A mesterséges intelligenciával (MI) generált bántalmazó tartalmakra, különös tekintettel az úgynevezett meztelenítő alkalmazások kockázataira hívja fel a figyelmet a bűncselekmények áldozatainak napján a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) online jogsegélyszolgálata. Bár az Internet Hotline mindeddig kevés ilyen bejelentést kezelt, az NMHH szakértői arra figyelmeztetnek: a deepfake-alkalmazások világszerte jelentős térnyerésbe kezdtek.
2026. 02. 20. 16:00
Megosztás:

Újabb intézkedéssel segíti a kormány a tejhasznú tehéntartókat

A kormány a tejtermelő gazdaságok működési feltételeinek javítása és a tejpiaci válság hatásainak mérséklése érdekében nemcsak az uniós és nemzeti támogatások gyorsított kifizetésével, hanem a szabályozási környezet alakításával is igyekszik segítséget nyújtani az ágazatnak. Ennek keretében az ágazati szereplők kérésének megfelelően a termeléshez kötött tejhasznú tehéntartás támogatásának fordulónapja a korábbi március 31-ről február 28-ra változik - jelentette be az Agrárminisztérium (AM) pénteki közleménye szerint Nagy István.
2026. 02. 20. 15:00
Megosztás: