Felgyorsult az albérletdrágulás júniusban, ennyibe kerül egy szoba

Bár hosszabb távon, 2015-höz képest az albérletek átlagos bérleti díja országos szinten közel 66 százalékkal, Budapesten pedig 57 százalékkal nőttek júniusban. Az inflációval korrigált adatok szerint jóval visszafogottabb 26 és 19 százalékos a drágulás. A júniusi átlagos - nominális - lakbérek 23,4 százalékos, a fővárosban pedig 24 százalékos emelkedést mutattak. Közvetlenül a felvételi ponthatárok kihirdetése előtt Budapesten a téglaépítésű albérletek átlagos bérleti díja 125-350 ezer forint, a paneleké 130-290 ezer forint között volt. A kiadó szobákat pedig közel 35,5-118,5 ezer forintért kínálták. Az egyetemvárosok közül Debrecent 150 ezer forint jellemzi. Győrben, Pécsen és Szegeden egyaránt 140 ezer forint az átlag, Miskolcon pedig 100 ezer forintért hirdetik a kiadó lakásokat.

Felgyorsult az albérletdrágulás júniusban, ennyibe kerül egy szoba

Még meredekebb emelkedőre kerültek júniusban az átlagos bérleti díjak lakbérek országos szinten és a fővárosban egyaránt. Júniusban ugyanis a havi drágulás 3,8 százalékos volt, Budapesten pedig 4 százalékos, ezzel szemben májusban 2,6, illetve 2,5 százalékot tett ki. Éves szinten pedig országos átlagban 23,4 százalékkal, a fővárosban pedig 24 százalékkal kerültek többe a kiadó lakások a bérlők számára. - derül ki a legújabb KSH-ingatlan.com lakbérindexhez készült elemzésből, amely ismerteti egyrészt azt is, hogy az inflációval együtt milyen drágulás ment végbe a piacon. Másrészt bemutatja, hogy a felvételi ponthatárok csütörtöki kihirdetése előtt mennyiért kínálták a téglaépítésű és panellakásokat, valamint szobákat Budapesten és az egyetemvárosokban.

Közel 66 százalékos vagy csak 26 százalékos a drágulás?

“Bár a bérleti díjak emelkedése kétségtelenül tempós, a hosszabb távú, inflációt is figyelembe vevő adatok azért mérsékeltebb drágulást mutatnak. 2015-höz képest az átlagos lakbérek országos szinten majdnem 66 százalékkal, a fővárosban 57 százalékkal emelkedtek júniusig a lakbérindex szerint. A KSH munkatársai az ingatlan.com adatai alapján azt is kiszámolták, hogy az inflációt is figyelembe véve az országos drágulás 26 százalékos, a fővárosi pedig 19 százalékos volt” - értékelte a friss adatokat Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője.

Hozzátette: Nem szabad azt sem elfelejteni, hogy a bérek is emelkedtek, ami szintén támaszt adott a drágulásnak az elmúlt években. 2015-ben éves átlagban alig több mint 162 ezer forint volt a kedvezmények nélküli országos nettó átlagfizetés, míg az idei év első negyedévben 338 ezer forintra rúgott az átlagbér.”

Mennyibe kerül egy kiadó panel? És egy szoba?

Ebben a helyzetben indul a felsőoktatási intézményekbe tartó, a lakhatást albérletben tervező diákokhoz köthető nyári albérletszezon. Az ingatlan.com elemzése ennek apropóján bemutatja, hogy a csütörtöki ponthatár-hirdetés előtt egy nappal, szerdán mennyibe kerültek az albérletek.

Budapesten a téglaépítésű kiadó lakóingatlanokat 125-350 ezer forintért kínálják. A különböző kerületeket nézve a VIII.-ban 185 ezer, a XI.-ben 190 ezer, a XI.-ben 210 ezer, a XIII.-ban pedig 200 ezer forint az átlag. A fővárosi kiadó panellakásokat 130-290 ezer forintos ár jellemzi. Az említett kerületekben pedig 150-215 ezer forintos átlagos díjjal várnak bérlőre a lakótelepi ingatlanok. A budapesti kiadó szobák esetében pedig 35 500 forinttól 118 500 forintig terjed a skála.

Az egyetemvárosok kínálatát nézve pedig kiderül, hogy a téglaépítésű kiadó lakások Debrecenben 150 ezer forintba kerülnek. Győrben, Szegeden és Pécsen egyaránt 140 ezer forintért lehet kivenni őket, Miskolcon pedig 100 ezer forint az átlag. A panelek esetében Debrecen, Szeged és Pécs azonos, 120 ezer forintos bérleti díjjal várja az szezont, míg Győr 115 ezer forinttal, Miskolc 97 500 forinttal. A szóban forgó egyetemvárosokban a kiadó szobák 40-65 ezer forintért jelentek meg a kínálatban.

Az ingatlan.com szakértője az adatokat értékelve elmondta, hogy a panellakások az elmúlt hetekben felértékelődtek az albérletpiacon is. Ennek oka, hogy a távfűtéses lakásokra nem vonatkoznak a gázfogyasztást is érintő új rezsiszabályok.


Veszélyes potencianövelők: természetesnek hirdették, gyógyszerhatóanyagot tartalmaztak

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) újabb ellenőrzései során ismételten olyan étrend-kiegészítőként forgalmazott potencianövelő termékeket azonosított, amelyek a jelölésük ellenére vényköteles gyógyszerekben alkalmazott hatóanyagokat tartalmaztak. A hatóság a fogyasztók egészségének védelme érdekében az érintett termékeket kivonta a forgalomból, és megteszi a szükséges további intézkedéseket.
2026. 07. 28. 16:00
Megosztás:

Eltűnőben a nyaralókereslet a Velencei-tónál – a kiköltözők veszik át a helyüket

A Velencei-tó vízszintjével és ökológiai állapotával kapcsolatos bizonytalanság egyelőre nem okozott általános áresést a környék ingatlanpiacán, a kereslet szerkezete azonban jelentősen megváltozott az ingatlan.com friss elemzése szerint. A tó környéke egyre kevésbé nyaralóövezetként, sokkal inkább Budapest és Székesfehérvár agglomerációs térségeinek találkozási pontjaként működik.
2026. 07. 28. 15:00
Megosztás:

Ha pénzre van szükségük, tőlük kérnek leginkább a magyarok

A magyarok egyre óvatosabban folyamodnak kölcsönért: közel kétharmaduk nem élt ezzel a lehetőséggel az elmúlt egy évben, aki pedig erre kényszerült, az az utóbbi esztendőkhöz hasonlóan ezúttal is elsősorban a családtagoktól kért anyagi segítséget, csak utána a bankoktól, majd a barátoktól, kollégáktól – derül ki a Provident Pénzügyi Zrt. friss Financial Wellbeing reprezentatív kutatásából, amely kilenc ország bevonásával térképezi fel évről évre, hogyan látják az emberek saját pénzügyi helyzetüket, és milyen tényezők befolyásolják anyagi döntéseiket. A felmérés országonként mintegy ezer, 18 és 75 év közötti válaszadó bevonásával készült 2026 májusában.
2026. 07. 28. 14:00
Megosztás:

Három trend, amely 2026-ban teljesen átírja a kriptopiacot – ezt mutatják a legfrissebb adatok

2026 elején három olyan trend emelkedett ki, amelyek alapjaiban formálhatják át a kriptovilágot: a mesterséges intelligencia és a blokklánc összekapcsolódását, a valós eszközök tokenizációját (RWA), valamint a stabilcoinok térnyerését.
2026. 07. 28. 14:00
Megosztás:

Marche régió: olasz életérzés a turisták által ritkán járt utak mentén

Ha úgy érzed, itt az ideje egy különleges utazásra, akkor van egy hely Olaszország szívében, ami érdekes lehet számodra. Marche régiója egy olyan rész, ami elkerüli a turisták tömegét, mégis lenyűgöz mindennapi valóságával és hiteles olasz hangulatával. Ha kóstolgatni szeretnéd az igazi itáliai élményeket, ezt a helyet ne hagyd ki a bakancslistádról.
2026. 07. 28. 13:00
Megosztás:

Estek a fejlett piaci kötvényhozamok; a hazai hosszú hozamok is érdemben lejjebb tolódtak

A fejlett kötvénypiacokon a közel-keleti konfliktus enyhülésével kapcsolatos hírek bizonyultak leginkább piacmozgatónak.
2026. 07. 28. 12:00
Megosztás:

Vegyesen zártak a vezető Wall Street-i indexek; meredeken esett a nyersolaj jegyzése

Vegyesen zárták a hétfői kereskedést a Wall Street-i indexek a technológiai óriások héten érkező gyorsjelentéseire és a Fed kamatdöntő ülésére várva; a Dow kevéssel emelkedett, az S&P gyakorlatilag stagnált, míg a NASDAQ minimálisan esett.
2026. 07. 28. 11:00
Megosztás:

Emelkedtek a vezető európai részvényindexek; gyengén teljesített a technológiai és az energia szektor

Kisebb pluszokat hozott a hétfői kereskedés a vezető európai tőzsdéken, miközben a páneurópai Stoxx600 gyakorlatilag stagnált, amikor a technológiai (-1,7%) szektor gyengélkedése elhomályosította a közel-keleti feszültségek enyhülése és az olajárak meredek esése által fűtött optimizmust.
2026. 07. 28. 10:00
Megosztás:

Gyengült a forint kedd reggelre

Gyengült a forint jegyzése kedd reggel a főbb devizákkal szemben hétfő estéhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 28. 09:00
Megosztás:

Távozik a Stripe stabilcoin-vezetője

Vezetőváltás történt a Stripe stabilcoin-üzletágában éppen akkor, amikor a fizetési óriás minden eddiginél nagyobb nemzetközi terjeszkedésre készül. Connor Fitzgerald, a Bridge globális stabilcoin-partnerségeinek egyik meghatározó vezetője távozik a vállalattól, miközben a Stripe és partnerei több mint 100 országban tennék elérhetővé a stabilcoin-alapú pénzügyi szolgáltatásokat.
2026. 07. 28. 08:00
Megosztás:

A flydubai július 31-től újraindítja budapesti járatait, októbertől napi szolgáltatásra bővül

A flydubai, a Dubaiban székelő légitársaság bejelentette, hogy július 31-től újraindítja közvetlen járatait a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér (BUD) és a Dubai Nemzetközi Repülőtér (DXB) között.
2026. 07. 28. 07:00
Megosztás:

A regionális és külföldi repterek átformálják a nyári utazási piacot: a magyarok Pozsonyból, Bécsből és Hévízről is felszállnak

Minden nyáron a magyar utazók a lábaikkal is szavaznak, és egyre inkább nemcsak az országon belüli, hanem a határon túli repülőterek felé indulnak. Az INVIA foglalási adatai szerint a regionális és külföldi repülőterekről induló utak száma jelentősen nő, amelyet az árkülönbségek, a szélesebb kínálat és az egyre pragmatikusabb utazástervezési szemlélet hajt.
2026. 07. 28. 06:00
Megosztás:

A GE Vernova korszerűsíti veresegyházi központját, erősítve az energiafüggetlenséget és a hatékony termelést

A GE Vernova Inc. (NYSE: GEV) veresegyházi üzeme idén ünnepli fennállásának 25. évfordulóját. A magyarországi üzem immáron negyed évszázada működik magas szakmai színvonalon, és ma már a vállalat legnagyobb, Egyesült Államokon kívüli Gas Power gyártóbázisa. A jubileum alkalmából a vállalat korszerűsítést jelent be. A telephelyen napelemparkot építenek az energiafüggetlenség növelése érdekében, emellett új, hatékonyabb gyártósorokat alakítanak ki, a bővülő kapacitás kiszolgálására pedig a következő években több mint 80 új szakember felvételét tervezik.
2026. 07. 28. 05:00
Megosztás:

Rekorderedmények a Magyarországon is fejlesztő ABB Csoporttól

Az ABB 2026 második negyedévében rekordmagas eredményeket ért el, amelyekhez a kecskeméti üzemét is fejlesztő Electrification üzletág kiemelkedő teljesítménnyel járult hozzá. A csoport megrendelései 30 százalékkal, 12 milliárd dollár fölé emelkedtek, miközben a bevétel 14 százalékkal, közel 9,5 milliárd dollárra nőtt. Az Electrification megrendelései az előző negyedévhez képest 60 százalékkal nőttek, és első alkalommal haladták meg a 7 milliárd dollárt.
2026. 07. 28. 04:00
Megosztás:

Megérheti az M3-as metró meghosszabbítása?

Az M3-as metró közbenső megállóként a Rózsa utcáig, majd a Rákospalota-Újpest vasútállomásig történő meghosszabbítása jóval kisebb beruházás lenne, mint a korábban tervezett teljes káposztásmegyeri kiépítés. Ez azonban nem jelenti feltétlenül azt, hogy jelentéktelen vagy önkényesen megcsonkított projektről van szó. A két új állomással az ország legforgalmasabb metróvonala egy fontos elővárosi vasúti csomópontot érne el, miközben Újpest ma metróval közvetlenül nem kiszolgált részei is gyorsabb belvárosi kapcsolatot kaphatnának.
2026. 07. 28. 03:00
Megosztás:

Érdemesebb nyugdíjba menni Ausztriában? Nyugdíj összege és nyugdíj korhatár Ausztriában

Az Ausztriában elérhető magasabb fizetések és az euróban megállapított ellátás miatt sok magyar munkavállaló gondolja úgy, hogy osztrák nyugdíjasként automatikusan kedvezőbb anyagi helyzetbe kerülhet.
2026. 07. 28. 02:00
Megosztás:

Rövidebb nyári szünet az iskolákba - ezt tervezik

Ismét fellángolt a vita a magyarországi nyári szünet hosszáról. A hírek szerint a vakáció folyamatosan rövidül, ezért sok szülő és diák attól tart, hogy hamarosan újabb heteket vehetnek el a nyári pihenésből. A jelenlegi helyzet azonban árnyaltabb: a rövidebbnek érződő szünet részben tudatos átszervezés, részben pedig egyszerű naptárhatás következménye.
2026. 07. 28. 01:00
Megosztás:

Milliárdos károkat okoznak az illegális vape-ek

Az Európában forgalomba kerülő ízesített folyadékkal működő elektromos cigaretták (vape-ek) mintegy 90 százaléka Kínából származik, ahol ezek használata tiltott, miközben az európai vape-piac 35 százalékát már a hamisítványok uralják. A jelenség súlyosságát mutatja, hogy Szerbiában több mint 24 ezer illegális e-cigarettát vontak ki a forgalomból, az Európai Unió Csalás Elleni Hivatala (OLAF) pedig nemzetközi akcióban lépett fel a határokon átnyúló illegális kereskedelem ellen. Egy német kutatás szerint a szabályozatlan vape-piac értéke már meghaladja a 6,6 milliárd eurót, és 2030-ra akár 10,8 milliárd euróra is nőhet.
2026. 07. 28. 00:05
Megosztás:

Jelentősen drágul az üzemanyag Horvátországban

Jelentősen emelkedik az üzemanyagok ára keddtől Horvátországban, miután a kormány hétfői ülésén újabb két hétre meghosszabbította az árkorlátozást.
2026. 07. 27. 23:00
Megosztás:

Hatékonyságot növelő flottafejlesztéseket indított a Waberer’s

Több, egymásra épülő flottafejlesztést valósít meg a Waberer’s a működési hatékonyság, az üzemanyag-felhasználás és a járművek digitális átláthatóságának további javítása érdekében. A program telematikai rendszerek telepítését, aerodinamikai fejlesztéseket, valamint a 2026-os félpótkocsi-beszerzésekhez kapcsolódó korszerű tengelytechnológia alkalmazását foglalja magában.
2026. 07. 27. 22:00
Megosztás: