Fellendülést jeleznek Kínában - hogy áll a kínai gazdaság?
Ez négy hónapja az első növekedést jelzi az ágazatban a hazai covid-helyzet javulásának és a korlátozó intézkedések enyhítésének köszönhetően. Az összesített beszerzési menedzser index értéke 55,3 lett a májusi 42,2 után. Az új megrendelések 2021 októbere óta a legnagyobb ütemben nőttek, az exportértékesítés pedig 19 hónapos csúcsot döntött.
Kína aggódik az amerikai gazdasági szankciók és vámok miatt, közölte Liu He miniszterelnök-helyettes Janet Yellen pénzügyminiszterrel egy videokonferencián. A beszélgetés során a felek megállapodtak abban, hogy erősítik az együttműködést. Az Egyesült Államok csökkentheti a kínai fogyasztási cikkekre kivetett vámokat, ugyanakkor új vámokat vethet ki olyan stratégiai területekre, mint például a technológia.
Mindeközben Dél-Koreában éves szinten 6%-kal emelkedtek a fogyasztói árak júniusban. Ez 1998 novembere óta a legnagyobb növekedés, mivel az ipari termékek, szolgáltatások, mezőgazdasági termékek és közüzemi szolgáltatások magasabb árai a nyersanyagárak emelkedése közepette tovább fokozták az inflációs nyomást. Az adat meghaladta a májusi 5,4%-os értéket és az 5,9%-os várakozást.
Elemzők arra számítanak, hogy a központi bank júliusban a szokásos 25 bázispont helyett 50 bázisponttal emeli irányadó kamatot, hogy megállítsa az árak emelkedését. A Bank of Korea májusban 25 bázisponttal 1,75%-ra emelte az alapkamatot, és további kamatemeléseket helyezett kilátásba a következő hónapokra. (forrás: ERSTE)