Fennállása legjobb eredményét érte el az OPUS GLOBAL

AZ OPUS GLOBAL vállalatcsoport 2021-ben a világjárvány újabb és újabb hullámai, valamint a világgazdaságban elinduló negatív makrogazdasági folyamatok hatása ellenére konszolidált szinten 889,5 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 314,5 milliárd forint saját tőkével zárt, míg a teljes átfogó eredménysoron 41,6 milliárd forint nyereséget ért el - közölte a társaság pénteken az MTI-vel.

Az OPUS GLOBAL Nyrt. pénteken tette közzé a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján a 2021. évi IFRS - nemzetközi beszámolási szabvány - szerinti egyedi és konszolidált éves jelentését. Az OPUS GLOBAL Nyrt. konszolidált szinten 307,8 milliárd forintos működési bevétel mellett több mint 45 milliárdos EBITDA-ról (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) számolt be 2021. évi jelentésében, az eredmény megduplázódott a tavalyi értékhez képest. A cégcsoport valós teljesítményét leginkább láttató érték egy év alatt közel 23 milliárd forintos emelkedést ért el - írták a közleményben.

Bár a működési költségek is nőttek, de ez a változás elmaradt a bevételek növekedésétől, így a csoport tevékenységből adódó üzemi eredménye 17,1 milliárd forint nyereség lett, ami 18,1 milliárdos eredménynövekedést jelent a tavalyi évi veszteséggel szemben. Az eredmény annak tükrében még kiemelendőbb, hogy az újonnan bekerülő energetikai társaságoknak csak az akvizíciójukat követő időszak eredménye került a konszolidáció során bevonásra, így az OPUS TIGÁZ Zrt. esetében csak 9 havi, az OPUS TITÁSZ Zrt. esetében pedig csak 4 havi eredmény - jegyezték meg.

A jelentés aláhúzza, hogy 2021. meghatározó stratégiai célkitűzésének megvalósítása, az energetika szegmensének kiépítése és integrációja sikerrel zárult, aminek köszönhetően az OPUS Csoport a hazai energetikai piac meghatározó szereplőjévé vált.

Az OPUS Csoport konszolidált adózott eredménye 41,6 milliárd forint lett, az eszközértéke pedig 889,5 milliárd forint, így 58,8 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbi adatokhoz képest. A csoport konszolidált saját tőke értéke 38,2 százalékos emelkedéssel elérte a 314,4 milliárd forintot 2021 végére.

A közleményben kitértek arra, hogy 2022 márciusában az OPUS GLOBAL Nyrt. immár negyedik alkalommal kapott kiemelkedő hitelminősítést a német Scope független minősítő cégtől, megerősítve a vállalati stabil BB minősítést. A kötvénykibocsátáshoz kötődően ismételten BBB- minősítést szerzett.

A társaság menedzsmentje sikernek könyveli el, hogy az OPUS Csoport a meghirdetett stratégiai célkitűzésének következetes betartásával tavaly elérte azt, hogy immár négy teljes jogú és erős fundamentumokra épült alappillérre, divízióra fektetheti a sikeres jövőt. A Magyarországon egyedülálló módon széleskörű, több hazai iparágat magába foglaló bázis kialakítása szolgáltatja a szilárd alapot a további eredményes és megbízható értékteremtéshez - olvasható a közleményben.

Az Otthon Start Program a befektetők előnyét növeli: Íme a számok!

Az Otthon Start Program szeptemberi indulása jelentős hatással lesz az ingatlanpiac belső dinamikájára, különösen a vásárlási motivációk szempontjából. A Duna House friss piaci értékelése szerint a támogatott hitel bejelentése előtt már érezhetően elindult egy fordulat: növekedett a saját célú lakásvásárlások aránya, míg a befektetői vásárlások részaránya mérséklődött. Az új konstrukció azonban ismét a befektetői célú vásárlások felerősödését hozhatja magával, az első lakást vásárlók kárára.
2025. 08. 05. 20:10
Megosztás:

Csak addig nem kütyüzünk, amíg alszunk

Ma már ismeretlen fogalom a pihenőidő a mobiltelefon-használatnál, ugyanis csak addig „alszik” a telefonunk, amíg mi is alszunk – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) által megrendelt, a fiatalok platformhasználati szokásait vizsgáló kutatásból.
2025. 08. 05. 19:05
Megosztás:

Vártnál jobb eredmény az OTP-től

Az Erste szektorelemzője augusztus 5-én tette közzé az OTP második negyedéves eredményéről szóló véleményét. Az elemzés főbb megállapításai:
2025. 08. 05. 18:00
Megosztás:

Készül a vetőmagszektor az őszi kalászosok szeptemberben kezdődő vetésére

Heteken belül megkezdődik az ősz legnagyobb szántóföldi munkája, a kalászosok vetése. A Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács információi szerint a vetőmagszektor elegendő mennyiségű, jó minőségű vetőmaggal áll a gazdálkodók rendelkezésére. A szervezet idén nettó 171 ezer forintos tonnánkénti tájékoztató árat hirdetett az őszi kalászos vetőmagokra.
2025. 08. 05. 17:00
Megosztás:

Trump ismét magasabb vámokkal fenyegette meg Indiát

Az amerikai elnök kijelentette, hogy jelentősen emelni fogja az Indiára kivetett vámokat, hogy nyomást gyakoroljon az orosz olaj vásárlása miatt.
2025. 08. 05. 16:00
Megosztás:

Bitcoin árfolyama: hosszú távú optimizmus eltűnik az opciós piacon – inflációs félelmek veszik át az uralmat

​A Bitcoinnal kapcsolatos hosszú távú piaci optimizmus hirtelen semlegessé alakult, amikor az opciós piac mutatói inflációs aggodalmakra reagáltak. A befektetők most már nem bíznak abban, hogy új csúcsok jöhetnek – legalábbis az opciós kereskedés tükrében.
2025. 08. 05. 15:00
Megosztás:

Kriptovaluta hírek Tron - milyen tényezők befolyásolják most a TRX árfolyamát?

Az alábbi összefoglaló elemzői anyag bemutatja a TRX (Tron) árfolyamát az elmúlt nagyjából 3 hónapban (2025. május–július), feltérképezve a legfontosabb fundamentumokat és eseményeket, amelyek meghatározó hatással voltak a mozgására.
2025. 08. 05. 14:00
Megosztás:

Illegális zöldség-gyümölcs kereskedőket ért tetten a rendőrség és az NKFH a közös razziájuk során

Közös razziába kezdett a rendőrség és a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) az illegális zöldség-gyümölcs kereskedelem visszaszorítása érdekében. Az akció során illegális kereskedelemmel foglalkozó magyar és külföldi állampolgárokat értek tetten, akik árusításra vonatkozó engedéllyel nem rendelkeztek, a termékek nagy része pedig jelöletlen volt. A hatóság munkatársai összesen 2600 kilogramm árut ellenőriztek, a feltárt szabálytalanságok miatt saját hatáskörében mind az NKFH, mind a rendőrség hatósági eljárást indított.
2025. 08. 05. 13:00
Megosztás:

A pénteki zuhanást után tovább estek az amerikai kötvényhozamok

A múlt hét végi közel 20 bázispontos zuhanás után még kissé csökkentek tegnap is az amerikai kötvényhozamok, amiben még mindig a pénteki, a vártnál sokkal gyászosabb és a recessziós félelmeket ismét a felszínre hozó amerikai munkapiaci riport játszotta a főszerepet. v
2025. 08. 05. 12:00
Megosztás:

Trump lényegesen emelné India büntetővámját, megfelelően estek a gyári megrendelések

Az Egyesült Államokban is sikerült talpra állnia a jelentősebb tőzsdeindexnek a pénteki veszteségeket követően; az S&P500 (+1,5%) négy nap esés után tudott végre emelkedni, a Dow 1,3%-kal került feljebb, a Nasdaq Composite pedig +2%-kal.
2025. 08. 05. 11:00
Megosztás:

Kilábalás a nyugat-európai tőzsdéken, de svájci index esett a 39%-os vámfenyegetés miatt, esett a Sentix befektetők bizalmi index Európában

Erőre kaptak tegnapi a legfontosabb nyugat-európai tőzsdeindexek a pénteki negatív zárást követően, amit a Donald Trump amerikai elnök globális szintű vámháborúja miatt bizonytalan helyzet és a recessziós félelmeket ismét a felszínre hozó júliusi amerikaimunkapiac okozott.
2025. 08. 05. 10:00
Megosztás:

71 millió dolláros fejlesztési büdzsét szavazott meg a Cardano – jöhet az ADA új korszaka?

A Cardano közössége történelmi jelentőségű döntést hozott: 74%-os többséggel megszavazta, hogy a hálózat fejlesztőcsapata, az Input Output Global (IOG) 96 millió ADA-t – azaz közel 71 millió dollárt – fordíthasson a következő egy év hálózati fejlesztéseire. A cél: gyorsabb, skálázhatóbb, fejlesztőbarátabb Cardano, új felhasználási lehetőségekkel és élénkülő ADA-kereslettel.
2025. 08. 05. 09:00
Megosztás:

Globális bérkifizetések új alapokon – Forradalmasítja a fizetést a Stellar, az Airtm és a Bridge együttműködése

A digitális gazdaság határai elmosódnak, de a fizetések még mindig beragadtak a múlt századba. Egy új, már működő integráció most gyökeresen alakítja át a globális bérkifizetési rendszert: a Stellar blokklánc, az Airtm digitális pénztárca és a Stripe tulajdonában álló Bridge közösen hozták létre azt az infrastruktúrát, amely végre valódi megoldást kínál a világ bármely pontján dolgozók gyors, biztonságos és megfizethető díjazására.
2025. 08. 05. 08:00
Megosztás:

Csökkent a Puma bevétele a második negyedévben

A Puma német sportszergyártó a tavalyi azonos időszakinál kisebb bevételt ért el az idei második negyedévben a honlapján közzétett beszámolója alapján.
2025. 08. 05. 07:00
Megosztás:

Magyar médiavállalkozás sikere német óriásokkal karöltve

Magyar siker az európai digitális hirdetési piacon: két német óriással kötött szerződést az Ads Interactive Media Group ezzel a térség egyik kiemelt header bidding szolgáltatójává vált.
2025. 08. 05. 06:00
Megosztás:

Következő generációs épületgépészeti megoldás a fenntarthatóságért

Az LG Magyarország tapasztalatai szerint hazánkban is jelentős az érdeklődés az R32 hűtőközeggel működő inverteres scroll folyadékhűtő berendezések iránt, amelyek széles körben alkalmazhatók különféle épülettípusok – például kereskedelmi, ipari létesítmények, közintézmények, irodaépületek, szállodák, oktatási és egészségügyi intézmények – energiahatékony hűtési, fűtési és használati melegvíz igényeinek kielégítésére. A vállalat következő generációs épületgépészeti megoldása támogatja az alacsony globális felmelegedési potenciállal (GWP) rendelkező hűtőközegek és a fenntartható technológiák irányába mutató globális átállást, hiszen az R32 GWP-értéke körülbelül 70 százalékkal alacsonyabb, mint a korábban jellemzően alkalmazott R410A-é.
2025. 08. 05. 05:00
Megosztás:

Stagnáló gazdaság: mire figyeljen egy KKV a pénzügyi tervezésnél?

2025-re a magyar kormány a GDP-növekedést eredetileg 3,4 %-ra várta, ám a legfrissebb adatok alapján ezt már 1 %-ra mérsékelték. Bár talán a recessziót sikerül elkerülni, de az szinte már biztos, hogy a tényleges növekedés elmarad a tervezettől. Ugyanakkor ilyen környezetben is különösen fontos a KKV-k számára a tudatos pénzügyi tervezés – hangsúlyozta Bagdi Lajos, a Niveus partnere.
2025. 08. 05. 04:00
Megosztás:

Erről árulkodik a kereskedelmi ingatlanpiac első féléves teljesítménye

A Colliers szakértői áttekintették az idei év eddigi legfontosabb eseményeit és trendjeit. A 2025 H1-es sajtókonferencia során a vállalat vezető szakértői – Tóth Kristóf (Associate Director, Head of Research), Zelles-Görgey Balázs (Director, Head of Capital Markets), Csörgő Anita (Director, Head of Retail), Ecsődi Miklós (Director, Head of Occupier Services) és Beck Tamás (Director, Head of Industrial) az aktuális gazdasági környezet mellett elemezték az egyes ingatlanpiaci szektorok alakulását is.
2025. 08. 05. 03:00
Megosztás:

Ön melyiket részesíti előnyben? Készpénz vagy digitális fizetés?

A magyar fiatalok egyre természetesebben használják a digitális fizetési módokat – legyen szó mobilappról, okosóráról, okoskarkötőről vagy bankkártyáról –, és ezek biztonságát már a készpénzével egyenértékűnek tartják. A K&H ifjúsági index legfrissebb adatai jól mutatják a generációs kettősséget: fejben már a jövőben élnek, de a gyakorlatban még sokan ragaszkodnak a hagyományos megoldásokhoz.
2025. 08. 05. 02:00
Megosztás:

Vége! Véget ér a nyár! Itt a pontos időpontja

Szeptemberre fordulva milliók sóhajtanak fel: vége a nyárnak. Az iskolatáska cipzárja felhangzik, a napbarnított bőr lassan fakul, a strandpapucs helyét pedig újra a zárt cipők veszik át. De vajon tényleg itt a nyár vége? És mi alapján döntjük el, hogy mikor zárjuk le az év legmelegebb, legfelszabadultabb időszakát? Mikor mondhatjuk "hivatalosan" is azt: VÉGE A NYÁRNAK?
2025. 08. 05. 01:00
Megosztás: