Fiatal kutatóknak is lehetőséget ad az SZTE Szabadegyetem tavaszi szemesztere
Az ismereterjesztő előadássorozat programját úgy állították össze, hogy az tükrözze az egyetem sokszínű kutatási profilját. Az intézmény oktatói, kutatói és meghívott előadók hagyományosan olyan témákat mutatnak be, amelyek aktuálisak, érdekesek és sokakat érintenek.
A szemeszter előadóinak zöme 45 év alatti fiatal kutató, akik többsége az elmúlt időszakban elnyerte az év kiváló oktatója vagy kutatója díjat.
Idézték Zakar Pétert, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettesét, aki kifejtette, a program összeállítása során kiemelt céljuk volt, hogy az egyetem fiatalabb oktatóinkat és kutatóinak megjelenési lehetőséget biztosítsanak a legfrissebb tudományos eredményeik ismertetésére a széles közönség előtt.
A szemeszter nyitóelőadásán Tapolyai Emőke pszichológus, szexuálpszichológus, felsővezetői coach a meghitt kapcsolat titkáról beszél. Veled megelégszem című előadásában arról szól, miként lehet az elégedetlenség a fejlődés, a tanulás nyitó pontja, és közben hogyan kerülhető el, hogy ez az életszemlélet tönkretegye kapcsolatainkat.
A szemeszter tizenkét előadásán szó lesz még a többi között a Római Birodalom vallási pluralizmusáról, az olvasás neurobiológiájáról, a felsőoktatás-marketingről, a Szentszék és a Magyar Királyság 14. századi kapcsolatáról, kiderül, miként segíthet a növénybiológia a klímaváltozáshoz alkalmazkodásban, és az is, milyen, az SZTE-n zajló kutatások segítették a Garmin okoseszközök fejlesztését.
Az SZTE Szabadegyetem tantárgyért a hallgatók kreditpontot kapnak. Az előadások pedig - a korábbi szemeszterekhez hasonlatosan - utólag is megtekinthetők az SZTE Tudásportálján. Az érdeklődők az előadások után közvetlenül a helyszínen vagy a sorozat honlapján kérdéseket tehetnek fel az előadóknak.