Friss Pfizer bejelentés a vakcina biztonságosságáról
2021. 09. 21. 12:00
A Pfizer/BioNTech bejelentette, hogy az általuk fejlesztett vakcina biztonságos az 5-11 éves gyermekeknél, és kellő immunválaszt adott a klinikai kísérletek során.
A gyártó hamarosan benyújtja a dokumentációt az amerikai gyógyszerhivatalnak, és sajtóhírek szerint akár már október végén megkezdhetik ezen korosztály oltását.
A gyógyszerhivatal várhatóan a héten dönti el, hogy melyik demográfiai csoportok kaphatják meg a harmadik oltást, illetve a támogató oltásokat a Pfizer/BioNTech vakcinákból. Nyitás előtt a BioNTech részvényei majdnem 5%-os, míg a Pfizer papírjai 1,6%-os mínuszban vannak. (forrás: ERSTE)
A gyógyszerhivatal várhatóan a héten dönti el, hogy melyik demográfiai csoportok kaphatják meg a harmadik oltást, illetve a támogató oltásokat a Pfizer/BioNTech vakcinákból. Nyitás előtt a BioNTech részvényei majdnem 5%-os, míg a Pfizer papírjai 1,6%-os mínuszban vannak. (forrás: ERSTE)
A SZÉP-kártya a turizmus motorja, 12 százalékkal nőtt a felhasználás novemberben
A kormány a SZÉP-kártyán keresztül kiemelten támogatja a családok gondtalan pihenését. A SZÉP-kártya novemberben is a belföldi turizmus egyik legfontosabb hajtóereje volt: a költések összege mintegy 33,2 milliárd forintot tett ki, ami csaknem 12 százalékos növekedést jelent 2024 novemberéhez képest - hívta fel a figyelmet csütörtöki közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Nyílik az olló: egyre szélesebb rétegnek okozhat gondot a hitelfelvétel
Hamarosan akár 200 ezer forint fölé emelkedhet a legkisebb elvárt jövedelem a személyi kölcsön igénylésnél, vagyis legalább ekkora keresetet kell igazolni ahhoz, hogy be lehessen adni az igénylést. A legtöbb bank jövedelmi feltételei évek óta lekövetik az aktuális minimálbért, ez azonban bizonyos társadalmi csoportok számára egyre nagyobb hátrányt jelent. A Bank360 utánajárt, melyik bank milyen feltételeket szab ezen a téren, illetve, hogy ez hogyan érinti a kisebb jövedelemmel rendelkező igénylőket.
Úton van a megemelt nyugdíj
A Magyar Posta munkatársai már úton vannak az év első, megemelt nyugdíjával. A társaság által kiadott nyugdíjkifizetési naptár szerint a nyugdíjak kézbesítése január 15-én indul és január 30-án fejeződik be - közölte a posta az MTI-nek csütörtökön megküldött közleményében.
229 féle építési terméket vizsgált 2025-ben a fogyasztóvédelmi hatóság
Zsákos kiszerelésű cementek, falazóhabarcsok és vakolóhabarcsok forgalmazási feltételeit vizsgálta 2025-ben a fogyasztóvédelmi hatóság. Az ellenőrzések 229 féle építési termékre terjedtek ki, minden harmadik árucikk esetében került sor jogsértés megállapítására.
Kasszasiker volt 2025 a szerencsejátékosoknak
Rekordmagas volt a nyertesek száma tavaly a Szerencsejáték Zrt. játékosai között. Több mint nyolcezren léphettek be 2025-ben a milliomosok, és nem kevesen a milliárdosok klubjába. A legnagyobb spílerek továbbra is a sportfogadók, a legnagyobb nyertesek pedig a lottójátékosok és sorsjegykedvelők. A legalább milliós nyereményt elérők összesen több mint húszmilliárd forinttal gazdagabban zárhatták az évet.
A Bitget 2025-ös összefoglalója: az UEX vezeti a kripto és a hagyományos piacok konvergenciáját
A Bitget, a világ legnagyobb Universal Exchange-e (UEX) közzétette 2025-ös éves áttekintését, amely bemutatja az UEX-modell bővülését a kriptopiacokon, az onchain piacokon és a tokenizált hagyományos eszközök terén – mindezt egyetlen, egységes kereskedési élmény keretében.
229 féle építési termékből minden harmadik fennakadt az ellenőrzésen
Zsákos kiszerelésű cementek, falazóhabarcsok és vakolóhabarcsok forgalmazási feltételeit vizsgálta 2025-ben a fogyasztóvédelmi hatóság. Az ellenőrzések 229 féle építési termékre terjedtek ki, minden harmadik árucikk esetében jogsértést állapított meg a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH).
Alig mozdult csütörtök reggelre a forint árfolyama
Vegyesen alakult, kevéssé változott a forint árfolyama csütörtök reggelre a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Franciaország konzulátust nyit Grönlandon
Konzultátust nyit Grönlandon Franciaország február 6-án - jelentette be szerdán a francia diplomácia vezetője, hozzátéve, hogy ez "politikai jelzés", miközben az amerikai elnök, Donald Trump szeretné amerikai tulajdonná tenni a Dániához tartozó autonóm területet.
Padlót fogtak az albérletárak? – Decemberben ismét emelkedtek a lakbérek
Változott a helyzet a magyarországi albérletpiacon 2025 végén. Decemberben országosan 0,6 százalékkal, Budapesten pedig 1 százalékkal emelkedtek a bérleti díjak az előző hónaphoz képest. Ezzel véget ért a korábbi, három hónapon át tartó árcsökkenés, ugyanakkor éves összevetésben tovább mérséklődött az albérletdrágulás üteme: országosan már csak 5,4 százalékkal, Budapesten pedig 5,6 százalékkal voltak magasabbak a bérleti díjak, mint egy évvel korábban - áll a KSH-ingatlan.com lakbérindexéhez fűzött elemzésből, amely ismerteti az átlagos bérleti díjak januári szintjét és a kínálat változását is.