Ha 1982-2002 közötti években születtél, kaphatsz 10 millió Ft-ot

Cikkünk címe bár elég figyelemfelhívó, de célunk az, hogy felhívjuk a Kedves Olvasóink figyelmét arra, hogy még most is elérhető a 0%-os kamatozású, akár 10 millió Ft összegű Babaváró Hitel, mely a fiatal házasok számára komoly lehetőséget jelent a családi életkezdéshez. Cikkünkben bemutatjuk, hogyan juthatsz hozzá a 2024-ig meghosszabbított konstrukcióhoz. Ha valami okból mégsem kaphatsz, ne csüggedj, arra is van megoldás!

Ha 1982-2002 közötti években születtél, kaphatsz 10 millió Ft-ot

Mivel a Babaváró Hitel szabad felhasználású hitel, így az összeg szabadon elkölthető akár gépkocsi vásárlására, lakásfelújításra stb. Mégis a legtöbben lakásvásárlás céljára szokták felhasználni az igényelt összeget.

Cikkünkben azt mondjuk el, hogy ki jogosult erre az államilag támogatott pénzforrásra, hogy minél hamarabb és legkisebb erőfeszítéssel tudjanak hozzájutni az akár 10 millió Ft-hoz az arra jogosult családok.

Babaváró hitel: 2024-ig meghosszbbítva

A 2024 végéig meghosszabbított Babaváró továbbra is segítséget jelent gyermeket vállaló házaspároknak a lakásvásárláshoz. A money.hu összegyűjtötte, hogy a fővárosban és a vármegyeszékhelyeken egy 50 négyzetméteres lakás árának mekkora részét fedezheti a 10 millió forintos kedvezményes hitel.

Budapesten több mint 22 százalékos, Debrecenben, Veszprémben, Székesfehérváron és Szegeden pedig 27-32 százalékos az arány, de Salgótarjánban majdnem eléri a 80 százalékot.

Továbbra is elérhető a gyermekvállalás ösztönzését célzó állami támogatás, a maximum 10 millió forintos - szabad felhasználású - Babaváró hitel. A múlt év végén életbe lépett jogszabály szerint 2024-ig elérhető ez a kedvezményes - lakásvásárlás esetén önrészként is felhasználható - konstrukció, amely az érintetteknek számára az első lakásuk megvásárlásához jelenthet jelentős segítséget.

A money.hu összeállításából kiderül, hogy a Budapesten és a vármegyeszékhelyeken eladásra kínált használt lakások átlagos négyzetméterára alapján egy 50 négyzetméteres lakóingatlan árának mekkora részére elég a Babaváró. 

Felértékelődhet a Babaváró hitel a lakáspiacon

A Babaváró szerepe várhatóan felértékelődik a lakáspiacon a kedvező feltételek miatt. Bár a lakások ára az elmúlt években fokozatosan növekedett, a drágulás üteme a múlt év során megtorpant a kereslet csökkenése miatt.

Közben a kínálat bővülést mutat, ennek eredőjeként a különböző térségek, városok, települések egyes részein a korábbi időszakhoz képest komoly alkupozícióba kerültek a vásárlók. Ha pedig a babavárós vevőjelöltek ki tudják használni a piaci helyzetből adódó előnyüket, és lejjebb tudják szorítani a vételárat, akkor ez a kedvezményes hitelösszeg is nagyobb szerepet kap. 

Továbbá a bérek várható emelkedése is javítja az összképet. Igaz, hogy az árak emelkedése miatt sok családnál, köztük a gyermekvállalást tervezőknél is növekedtek a kiadások, ám ez jó eséllyel csak rövid távon lesz így. Hosszabb távon az áremelkedés üteme lassulni fog, miközben a bérek továbbra is emelkedő pályán maradhatnak.

Így a Babaváróhoz kapcsolódó - maximum 50 ezer forintos - havi törlesztés az arányokat tekintve kisebb megterhelést jelent majd a családi költségvetésben. Lényeges szempont emellett, hogy a Babaváró hitel törlesztése minden gyermek születése után 3 évig szüneteltethető.

Ráadásul az első gyermek megszületése után a hitel kamatmentessé válik, ha pedig futamidő alatt születik meg a második gyermek, akkor a visszafizetendő összeg 30 százalékát engedi el az állam, a harmadik babánál pedig a teljes tartozást átvállalja.

Mire elég a Babaváró Budapesten, Győrben, Debrecenben vagy Miskolcon?

A money.hu összeállítása szerint egy 50 négyzetméteres budapesti lakás ára az ingatlan.com adatai szerint január első hetében 44,7 millió forint volt. A 10 millió forintos Babaváró ennek majdnem a 23 százalékára elegendő, vagyis az önrészt fedezi a támogatás.

A vármegyeszékhelyeken kedvezőbbek a számok. Győrben például a 38 millió feletti kínálati ár több mint 26 százalékát, míg Debrecenben, Veszprémben, Székesfehérváron és Szegeden a 31,3-36,6 milliós árat tekintve 27-32 százalékos az eredmény.

Az alacsonyabb - 12,8-22,9 milliós - lakásárakkal rendelkező vármegyeszékhelyeken, például Szolnokon, Szekszárdon, Békéscsabán, Miskolcon és Salgótarjánban egy 50 négyzetméteres lakásnak a 43-78 százalékát is ki lehet fizetni a Babaváró összegéből. 

A money.hu összeállítása felhívja a figyelmet arra, hogy a Babavárónak szigorú, minden banknál azonos feltételei vannak, ugyanakkor a hitelbírálati eljárás pénzintézetenként eltérő lehet, például a minimális életkort vagy az elvárt jövedelem mértékét tekintve. Ezért is érdemes alaposan tájékozódni a támogatás igénylése előtt.

Szintén tanácsos átnézni a banki ajánlatokat, ha a Babaváró mellé a megfelelő anyagi háttérrel rendelkező házaspár a szintén államilag támogatott csokos vagy piaci kamatozású lakáshitellelegészítené ki a Babaváró összegét a kiszemelt lakás megvásárlásához.

Miért kedvező megoldás a Babaváró Hitel?

- gyors elbírálás után akár 10 millió Ft-ot is kaphattok

- a pénzt szabadon használhatjátok bármire (hiszen ez egy un. szabad felhasználású hitel)

- a Babaváró hitel az első 5 évben kamatmentes, és ha az első 5 éven belül gyermek születik akkor a futamidő végéig kamatmentes is marad

- ha 5 éven belül egy gyermek születik, akkor 3 évig nem kell törlesztő részletet sem fizetni

- ha a második gyermek is megszületik, újabb 3 évre szünetel a törlesztés és a fennmaradó tartozás 30%-át elengedik

- ha a harmadik gyerek is megérkezik a családba, akkor pedig a teljes fennmaradó tartozást elengedik

Ne ijedj meg, ha már van gyermeked, mert ez nem kizáró ok a Bababaváró Hitel esetén. És akkor se rémülj meg, ha egyáltalán nem születik gyermeketek (hiszen ezt senki nem tudhatja biztosan, hogy összejön), mert arra is van megoldás.

Kinek és miért is jó a Babaváró Hitelkonstrukció?

- Nektek, ha házastársak vagytok

- Nektek, ha 18 évesek elmúltatok (és a hölgy nem idősebb, mint 41 év - bizonyos bankok 21 éves alsó korhatárt határoztak meg, ezért szerepel cikkünk címében a két évszám, mint indikáció)

- legalább egyikőtöknek van 3 év folyamatos, bejelentett munkaviszonya (TB jogviszony, tanuló is lehet akár)

- ja, és nem szerepeltek a BAR (KHR) listán..., az sajnos kizáró ok :(

- de ami jó hír, hogy nem kell a hitelhez ingatlan fedezet (jelzálog)

Szóval nem túl szigorúak a feltételek... Ha mégsem felelsz meg valamelyik feltételnek, akkor IDE kattints.

Hová fordulj, ha szeretnél Babaváró Hitelt igényelni?

Mivel a bankok feltételei különbözhetnek a hitelösszeg megítélésében és néhány lényeges kérdésben, ezért érdemes felkeresni egy független pénzügyi tanácsadót, aki tisztában van a különböző pénzintézetek feltételeivel, így megtudhatjuk tőle melyik bankot érdemes választani ahhoz, hogy a legjobban járhassunk. Így rengeteg időt és fáradságos bankban üldögélést spórolhatsz meg.

További részletek ITT


A Schiller Autó Család Geely márkakereskedéssel bővíti budapesti telephelyét

Bővíti Budapesti Váci úti telephelyét a Schiller Autó Család, a projekt keretében a portfóliójába felvett újabb kínai autómárka, a Geely számára alakít ki márkakereskedést - tájékoztatta a magyar családi vállalkotás az MTI-t.
2026. 05. 30. 16:05
Megosztás:

Kármán András: az utolsó negyedévben kezdődhet az RRF-források kifizetése

Az Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) forrásainak esetében vannak a legsürgősebb teendők; a programban vállalt mérföldköveket augusztus végéig kell teljesíteni, és miután a fizetési kérelmeket szeptemberben megküldik, 2026 utolsó negyedévében megindulhat a pénzek konkrét kifizetése is - közölte Kármán András pénzügyminiszter szombaton a Facebook-oldalán.
2026. 05. 30. 15:00
Megosztás:

Több párt is közzétette tavalyi pénzügyi beszámolóját

Több párt is közzétette a tavalyi évről szóló pénzügyi beszámolóját, köztük a Demokratikus Koalíció (DK), a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP), a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP), a Mi Hazánk Mozgalom, és a Momentum Mozgalom. A legtöbb támogatást a DK kapta a költségvetésből, a legkevesebbet az MKKP, ez utóbbi több mint 1,77 millió forint veszteséget könyvelt el a Hivatalos Értesítőben közzétett beszámolók szerint.
2026. 05. 30. 13:00
Megosztás:

Címvédésre számítanak a magyar sportfogadók a Bajnokok Ligája döntőjében

A szezon európai kupadöntői közül a budapesti Bajnokok Ligája-döntő iránt a legnagyobb az érdeklődés: már napokkal a kezdés előtt a hét egyik leginkább fogadott eseményévé vált a Paris SG és az Arsenal összecsapása. A budapesti finálén a fogadók döntő többsége PSG-győzelmet vár, ugyanakkor a Bajnokok Ligája történetében eddig mindössze egyetlen csapatnak, a Real Madridnak sikerült a címvédés. Újdonsággal is készül a Tippmixpro, a BL döntőre elérhető a Fogadásszimulátor funkció, míg a Tippmixen az xG fogadási piac, vagyis a StatMester is.
2026. 05. 30. 12:00
Megosztás:

Végtelenül embertelen az, ami a Népszavánál történik

Végtelenül felháborító és embertelen az, ami a 153 éves Népszavával és az ott dolgozókkal történik. A Magyar Szakszervezeti Szövetség felszólítja a tulajdonost, hogy kellő felelősséggel járjon el ebben a helyzetben, mert nemcsak a lapért, hanem a munkavállalók további sorsért is felelős. A szakszervezetek tiltakoznak az ilyen és ehhez hasonló, drasztikus hirtelenséggel, mindössze pénzügyi alapon meghozott döntések ellen, aminek csaknem száz munkavállaló viseli a súlyos következményeit – olvasható a MASZSZ közleményében.
2026. 05. 30. 11:00
Megosztás:

ESET: a chatbotok és a szelfik is veszélybe sodorhatják a sérülékeny gyerekeket

Miközben a gyerekek és fiatalok sokszor nem eszközként, hanem bizalmas partnerként tekintenek az AI chatbotokra, több tragikus történet is azt mutatja, hogy a chatbotokkal folytatott beszélgetések veszélyes irányba is terelhetik a sérülékeny felhasználókat, ha nincs megfelelő kontroll és emberi támogatás a háttérben - hívta fel figyelmet az ESET kiberbiztonsági társaság a gyermeknap alkalmával.
2026. 05. 30. 10:00
Megosztás:

Orbán Gábort választották a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének új elnökévé

A Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (MAGYOSZ) éves rendes közgyűlésén megtartott tisztújítás során Orbán Gábort, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatóját választották meg a szövetség elnökévé - közölte a Richter pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 30. 09:00
Megosztás:

Budapest gyógyfürdői: idén öt fürdő csatlakozott a Suli a strandon akcióhoz

Budapesten idén öt fürdő és strand csatlakozott a Magyar Fürdőszövetség által indított Suli a strandon akcióhoz, amelyben június 8. és 19. között élményszerű tanulással, játékos programokkal várják az iskolai osztályokat. Az akcióban az osztályok részére 50 százalék kedvezményt biztosítanak a diákbelépő árából - közölte a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 30. 08:00
Megosztás:

Budapest partner az uniós források okos felhasználásában

Budapest partner és szövetséges abban, hogy a végre hazaérkező európai forrásokat okosan, a jövőt szolgálva használja fel Magyarország - közölte Karácsony Gergely főpolgármester pénteken a Facebookon, miután Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, megállapodtak az Európai Bizottság elnökével a Magyarországnak járó uniós források jelentős részének folyósításáról.
2026. 05. 30. 07:00
Megosztás:

Már nem a márkanév dönt, új szempontok alapján választanak bort a fiatalok

A fiatal felnőttek borválasztásában egyre kevésbé az ismert márkák, nagy nevek és híres pincészetek jelentik a kapaszkodót. A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) megbízásából készült friss, reprezentatív kutatás szerint az Y és Z generáció döntéseiben továbbra is meghatározó az ízvilág és az ár, miközben a márkanév, a termelő hírneve és mások ajánlása már jóval kisebb súllyal jelenik meg. Az eredmények arra utalnak, hogy a fiatalok számára a bor akkor válik vonzó választássá, ha illeszkedik az adott alkalomhoz, saját ízlésükhöz és életmódjukhoz.
2026. 05. 30. 06:00
Megosztás:

Bóna Szabolcs: felülvizsgálják a jégkármérséklő rendszer működését és szakmai felügyeletét

Felülvizsgálják a jégkármérséklő rendszer működését és szakmai felügyeletét - közölte Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken a Facebook oldalán.
2026. 05. 30. 05:00
Megosztás:

A Standard Chartered szerint akár 40 000 dollárig emelkedhet az Ethereum árfolyama

Miközben az Ethereum árfolyama továbbra is jóval a korábbi csúcsai alatt mozog, a Standard Chartered elemzői szerint a második legnagyobb kriptovaluta jelentősen alulértékelt lehet a hálózat tényleges aktivitásához képest.
2026. 05. 30. 04:00
Megosztás:

Elkezdődik a strandszezon Balatonfüreden, hétfőtől új strand is nyílik

Szombaton elkezdődik a strandszezon Balatonfüreden kinyit a Kisfaludy és az Esterházy strand, hétfőtől pedig a város új szabadtéri fürdője, az Aranyhíd Strand is látogatható lesz - közölték a tóparti város honlapján.
2026. 05. 30. 03:00
Megosztás:

A tengeri blokád feloldását helyezte kilátásba Donald Trump

A tengeri blokád feloldását helyezte kilátásba Donald Trump amerikai elnök pénteken, mielőtt egyeztetést kezdett fehér házi tanácsadóival az Iránnal előzetesen kitárgyalt megállapodás jóváhagyásáról.
2026. 05. 30. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt - Így dolgozhat valaki nyugdíj mellett

A nyugdíj melletti munkavégzés ma már nemcsak rugalmas lehetőség azoknak, akik a nyugdíjas éveik alatt is aktívak maradnának, hanem komoly anyagi előnyt is jelenthet mind a dolgozónak, mind a foglalkoztatónak.
2026. 05. 30. 01:00
Megosztás:

A kedvezményes hitelek és az árérzékenység egyszerre formálják a lakásfelújítási piacot

A lakásvásárlási piac korábbi élénkülése a lakásfelújítási és lakberendezési szektorban is érezhető: a DIEGO tapasztalatai szerint nőtt az érdeklődés a burkolatok, nyílászárók és otthoni kiegészítők iránt, miközben a vásárlók a korábbiaknál árérzékenyebbek, tudatosabban terveznek, és jellemzően több lépésben valósítják meg felújításaikat.
2026. 05. 30. 00:05
Megosztás:

A nyugdíjpénztárak 40 százalékkal kisebb hozamot értek el az egy évvel korábbinál

Az önkéntes nyugdíjpénztárak befektetési tevékenységének eredménye 11,1 milliárd forint nyereség volt az első negyedévben, 40,4 százalékkal kisebb az egy évvel korábbinál - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénteken kiadott jelentéséből.
2026. 05. 29. 23:00
Megosztás:

Ursula von der Leyen: Magyarország számára összesen 16,4 milliárd eurót szabadíthatunk fel

Összesen 16,4 milliárd euró uniós forrás válhat hozzáférhetővé Magyarország számára a vállalt reformok és beruházások végrehajtását követően - jelentette be Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pénteken Brüsszelben, Magyar Péter miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
2026. 05. 29. 22:00
Megosztás:

A NAV megerősített jelenléttel dolgozik a repülőtéren és a stadion környékén

A 2026-os UEFA Bajnokok Ligája-döntő miatt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a repülőtéren és a rendezvényekhez kapcsolódó helyszíneken megerősített jelenléttel készül, a repülőtéren a gyors áthaladást segítik, a stadion és a szurkolói zónák környezetében pedig a hamis és illegális terméket árusítók számíthatnak ellenőrzésre - közölte a NAV pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 29. 21:00
Megosztás:

Erősödött a forint árfolyama péntek estére

Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben pénteken estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 05. 29. 20:00
Megosztás: