Belebukott a bankbotrányba a Barclays vezérigazgatója is
Azonnali hatállyal lemondott kedden a világ egyik legnagyobb pénzügyi szolgáltató csoportja, a londoni központú Barclays bankcsoport vezérigazgatója, Bob Diamond, miután a cég a globális pénzügyi szolgáltatási szektorban irányadónak tekintett nagybani bankközi kamatok manipulálásának gyanújába keveredett, és rekord pénzbírságot kellett fizetnie.
Túlterheltek az Európai Központi Bank dolgozói
Krónikusan túlterhelt az Európai Központi Bank (EKB) dolgozóinak nagy része, a munkavállalók érdekképviselete szerint ez már veszélyezteti az intézmény működését - írta kedden a Financial Times Deutschland (FTD).
Júniusban harmadik hónapja csökkent a spanyol munkanélküliség
Spanyolországban június folyamán havi szinten 2,1 százalékkal csökkent a munkanélküliek száma. A júniusi már a harmadik havi csökkenés egyhuzamban.
6600-ig menetelhet a DAX
A tegnap délelőtti órákban a német BMI adat ugrasztotta meg az index grafikonját felfelé, hiszen 45 ponton végzett a mutató és ezzel túlszárnyalta a várakozásokat és a korábbi 44.7 körüli értéket. A mai napon eddig a körkép nem rossz a Hang Seng 1,15, a Nikkei 0,7, a Topix pedig szintén 1 százalék körül zárt és az EURUSD napos gyertyája is pluszban tartózkodik.
A kormány számít az EKB rosszallására az MNB-t érintő tranzakció illeték miatt
A Magyar Nemzeti Banknak (MNB) azért keletkezhet vesztesége, mert a tranzakciós illetéket nem óhajtja áthárítani - mondta Rogán Antal, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a TV2 Mokka című műsorában.
Emelkedő indexekkel indult az európai kereskedés
A hétfői erősödés után kedden enyhén tovább emelkedtek az árfolyamok a vezető európai értéktőzsdéken. A kereskedés kezdetén a frankfurti Xetra DAX index 0,18 százalékkal, a londoni FTSE-100 0,10 százalékkal, a párizsi CAC-40 index 0,19 százalékkal haladta meg a hétfői záróértéket. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,07 százalékos emelkedéssel, 17.289,84 ponton nyitott kedden.
Áprilisban csökkent az import és az export volumene
2012 első négy hónapjában a kivitel volumene 0,7 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszaki szintet, a behozatalé 0,2 százalékkal maradt el a bázisidőszak volumenétől. Az áprilisi hónapot tekintve az import volumene 3,4 százalékkal, míg az export 2,2 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest - a KSH jelentése szerint.
Rántottak egyett a forint jegyzésén
Alig változott a forint jegyzése a nemzetközi piacokon a lanyha éjszakai kereskedésben, reggel 8 órakor azonban jelentősebb erősödésnek indult.
OTP részvény - meg kell ijednünk a tegnapi esés miatt?
A pénteki eufória után óvatosabbá váltak a befektetők a magyar piacon. Leginkább az OTP esett, ennek egyik oka a tranzakciós adó körüli bizonytalanság, még mindig nem tisztázódott ugyanis, hogy ki fogja viselni a teljes terhet. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Simor András jegybankelnök szerint nem fogja a bankokra hárítani a rá eső adót, ami jó hír. A levegőben lóg azonban még egy százmilliárdos tétel, amit a Magyar Államkincstárra (MÁK) vet ki a kormány. A költségvetést nem javítaná, ha a MÁK ezt nem hárítaná át, ezért valószínűleg megteszi, akkor viszont már nem 140 milliárd, hanem 240 milliárd forint lesz a bankok esetében a végösszeg.
Forex spekulánsoknak: AUD/USD
A június elsején mutatott "Hammer" gyertya nemcsak megállította az árfolyam esést, de fordulatot is eredményezett. A lendületes emelkedés során sikeresen túljutott a 20 és az 50 napos mozgóátlagok jelentette ellenálláson, a 200 naposról azonban lefordult.
Nem változtatott kamatszintjén az ausztrál jegybank
Az előzetes elemzői várakozásoknak megfelelően nem változtatott kamatszintjén az ausztrál központi bank, amely így maradt 3,5 százalékon. A jegybank májusban 50 bázispontos, júniusban pedig 25 bázispontos kamatcsökkenést hajtott végre.
Döcögősen indult a második félév az USA piacokon
Gyengén indult a hétfői nap az amerikai piacokon a feldolgozóipari szektor nem várt zsugorodásának köszönhetően, azonban a nap végére a Dow indexet leszámítva a vezető amerikai piacoknak sikerült pluszba lendülniük.
3 milliárd dollárra büntették a gyógyszeripari óriást
Az Egyesült Államokban csalással vádolt GlaxoSmithKline (GSK) brit gyógyszeripari óriáscég elismerte bűnösségét három vádpontban, és beleegyezett abba, hogy peren kívüli megállapodásként 3 milliárd dollár pénzbüntetést fizessen. Tisztségviselők szerint ez volt az Egyesült Államok történetének legjelentősebb egészségügyi csalása. A megállapodást a bíróságnak még jóvá kell hagynia.
Megvalósítható-e Orbán 10 pontja?
Matolcsy György gazdaságélénkítő programját Orbán Viktor 10 pontban összegezte a Parlamentben. A csomag pénzügyi forrása azonban bizonytalan.
Rogán: százezreket spórolhatnak a munkaadók
Jelentős összegeket spórolhatnak meg a munkáltatók a miniszterelnök által meghirdetett tízpontos munkahelyvédelmi akciótervvel - mondta hétfői sajtótájékoztatóján Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője, aki bízik abban, hogy e megtakarítások egy részét béremelésre fordítják majd a foglalkoztatók.
A Hold mögé 'bújik' a Jupiter július közepén
A Naprendszer legnagyobb bolygója, a Jupiter, valamint holdrendszere július 15-én hajnalban égi kísérőnk, a Hold mögé "bújik".
Döntöttek! Adómentesek maradnak a nyugdíjak
A jövő évtől sem terheli adó az öregségi nyugdíjakat, miután az Országgyűlés hétfőn felülírta azt az 1997-ben hozott törvényt, amely lehetővé tette volna, hogy az időskori juttatásokat 2013-tól személyi jövedelemadóval sújtsák.
Rendületlenül nő a bedőlt cégek száma
Harminc százalékkal nőtt a felszámolás alá került cégek és 60 százalékkal a végelszámolás alá került cégek száma Magyarországon az idei év első felében a múlt év azonos időszakához képest - derül ki az Opten céginformációs szolgáltató féléves elemzéséből, amelyet hétfőn juttatott el az MTI-hez.
Mobiltelefonálókat ütött agyon villám
Nagy valószínűséggel mobiltelefonálás miatt csapott villám négy nőbe Németországban.
Finnország és Hollandia még okozhat fejfájást Európában
Finnország és Hollandia megakadályozza, hogy az euróövezeti állandó pénzügyi stabilitási mechanizmus (ESM) eszközeiből államkötvényeket vásároljanak majd a másodlagos piacon: az euróövezet leginkább keményvonalas hitelezői közé tartozó két ország lépése első ízben vonja kétségbe a múlt heti európai uniós csúcson kötött megállapodás tartósságát, jóllehet ezzel akarták megakadályozni, hogy az euróövezeti adósságválság maga alá temesse Spanyolországot és Olaszországot.