Felfüggesztve az OTP és a FHB részvényének kereskedése (frissített)
Ma reggel piacnyitás előtt bő 10 perccel a BÉT honlapján megjelent információ szerint az OTP és az FHB értékpapírok kereskedése határozat alapján felfüggesztésre került.
MNB: a kormányzati betétek 215,3 milliárd forinttal nőttek
A központi kormányzat MNB-nél elhelyezett betétei 215,3 milliárd forinttal nőttek augusztusban, az MNB külföldi követelései pedig 63,3 milliárd forinttal emelkedtek - az MNB statisztikai mérlegének hétfőn közölt előzetes adatai szerint.
Oldalazás indulhat az arany árfolyamában
Múlt héten újabb történelmi maximumra (1.921 pont) erősödött az arany. Az 1.910 dolláros ellenállást azonban nem tudta áttörni az árfolyam, lepattant a szintről, és korrekció indult. Az emelkedés lendülete megtört, és amíg nem rajzolódik ki újabb lokális maximum a grafikonon, addig bizonytalan marad az
emelkedő trend - olvasható az Erste elemzésében.
BUX - 14.000 pont felé nyílhat az út
Hatalmasat zuhant pénteken a pesti tőzsde. A 17.350 pontos támasz elesett, és a sáv alja (16.700 pont) állította meg az árfolyamot. Napon belül több mint két éves mélypontra süllyedt az árfolyam, de a 16.700 pontos erős támasz egyelőre nem sérült - olvasható az Erste elemzésében.
260 fölött lenne most a svájci frank az SNB nélkül
Devizapiaci kitekintőnkben a fontosabb devizapárok alakulását és az árfolyamok mögött meghúzódó gazdasági fundamentumokat tekintjük át. (Commerzbank
Átfogó online cégadatbázist használhatnak a bankok
A pénzintézetek speciális igényeinek megfelelő speciális szolgáltatást kínál a CompLex Kiadó, a holland Wolters Kluwer csoport tagja. A CompLex Bankinfó olyan adatcsoportokat és jogszabályokat tartalmaz, amelyek a banki dolgozók számára a legfontosabbak a mindennapi munkában. Az adatbank online felületen érhető el, így előfizetőitől semmilyen technikai ráfordítást, fejlesztést nem igényel.
Átalakul a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium
Fellegi Tamás miniszter a gazdasági válság hatásainak hatékony kezelését célzó kormányzati átszervezésekkel párhuzamosan 2011. szeptember 12-től átalakítja a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumot (NFM) - közölte a tárca hétfőn.
Gyorsult az infláció Szlovákiában
A szlovák statisztikai hivatal ma közzétett adatai alapján Szlovákiában az infláció augusztusban gyorsult a megelőző két hónapban mutatkozó lassulás után.
Leblokkolt az indiai ipar júliusban
Júliusban az ipari termelés bővülése Indiában a várakozásokat meghaladó mértékben csökkent, leginkább a feldolgozóiparnak köszönhetően. Az ipari termelés 3,3 százalékkal nőtt az idei hetedik hónapban éves összevetésben a júniusi 8,8 százalék után - az indiai statisztikai hivatal hétfői közlése szerint.
Megalapozott a hűtlen kezelés gyanúja a BKV-nál
Az Állami Számvevőszék szerint a feltárt tények megalapozzák a hűtlen kezelés gyanúját a BKV-nál, mert a 2005-ben és 2006-ban lízingelt járművek kapcsán több mint félmilliárdos vagyoni hátrány keletkezett.
Mérséklődött a mezőgazdasági árak emelkedése
Éves szinten jelentősen, 24,9 százalékra lassult a mezőgazdasági termelői árak emelkedése júliusban azután, hogy az előző hónapban még 35,3 százalékos volt a drágulás - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal a kedden közzétett gyorsjelentésében.
Tud a BUX az OTP nélkül is esni
Ugyan a kereskedés előtti bejelentés alapján az OTP és az FHB részvények a mai napon "pihennek" ennek ellenére a hazai piacra nehezedő nyomás hatására a A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 250,64 pontos, 1,47 százalékos csökkenéssel, 16.791,33 ponton nyitott hétfőn.
A MOL ismét bekerült a Dow Jones Fenntarthatósági Indexbe
A tavalyi sikert megismételve, továbbra is egyedüli vállalatként a régióból, a MOL-csoport bekerült a Dow Jones Fenntarthatósági Indexet (Dow Jones Sustainability World Index) alkotó vállalatok közé. Az értékelést a világ legjelentősebb vállalati fenntarthatósági elemzésre szakosodott cége, a svájci SAM (Sustainable Asset Management) végezte el - olvasható a BÉT honlapján.
Eladók uralják az olaj piacát is
Az európai adósságválság miatt csökkenő kockázatvállalási hajlandóság a részvénypiacok mellett az árupiacokon is megmutatkozik, az olaj árfolyama az ázsiai kereskedés során 86 dollár alá csökkent.
Kína - megugrott az import augusztusban
Az exportnál is erőteljesebben bővülő import nyomán a kínai kereskedelmi többlet jelentősen szűkült augusztus folyamán. Az erős kereslet a kínai gazdaság élénküléséről árulkodik.
OTP részvény - akció, akció, akcióterv
Nagyot esett a múlt héten a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe. A negatív nemzetközi piaci hangulatra pénteken ráerősített az a kormánypárti javaslat, amely szerint lehetővé tennék a devizahitelek rögzített árfolyamon történő végtörlesztését. A BUX pénteken záráskor 17.041,97 ponton állt, egy hét alatt 6,53 százalékot, 1.191 pontot zuhant. A részvénypiac heti forgalma 88,65 milliárd forint volt, ebből 33 milliárd a pénteki napon született, amikor több mint 6 százalékot esett a BUX.
A pénteken kijelölt irány mentén nyithat Európa
Minden bizonnyal az európai piacok esésének folytatódására lehet számítani a mai napon is, az amerikai piacok pénteki és az ázsiai piacok ma reggeli teljesítménye után. A Görögország csődjével kapcsolatos félelmek a hétvége folyamán csak tovább erősödtek, amely az egész euróövezettel kapcsolatos bizalmat is gyengíti.
Szakadnak a piacok Ázsiában
Meredek csökkenés mutatkozik az ázsiai részvénypiacokon a hétfői kereskedés nap folyamán, az európai adósságválság, főképp a Görögország esetleges csődje miatti aggodalmaknak köszönhetően. Az esést csak a dél-koreai, a tajvani és kínai piacok úszták meg, miután a ma nap folyamán ünnep miatt zárva tartanak.
Folytatódik az euró mélyrepülése és a forint gyengülése
Tízéves mélypontra gyengült az euró a japán jennel szemben a hétfő reggeli bankközi kereskedésben; az európai közös pénzt az esetleges görög államcsőd réme húzta le. Gyengült a forint árfolyama is hétfő reggel péntekhez képest, a svájci frankot 233,20 forint körül, az eurót pedig 281,70 forint körül jegyezték 7 órakor.
BUX index - mi jöhet még?
A BUX pénteken záráskor 17.041,97 ponton állt, egy hét alatt 6,53 százalékot, 1.191 pontot zuhant. A részvénypiac heti forgalma 88,65 milliárd forint volt, ebből 33 milliárd a pénteki napon született, amikor több mint 6 százalékot esett a BUX. Az előző hét forgalma 64,65 milliárd forintot tett ki volt. A vezető részvények jelentős eséssel zárták a hetet.