Bővülést hozott a pandémiás helyzet az e-matricák online vásárlásában
A koronavírus-járvány következtében átalakulnak a vásárlási szokások: a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. adatai szerint az első félévben értékesített autópálya-matricáknak már több mint a felét nem a benzinkutakon vásárolták meg a járművezetők, így a töltőállomások részesedése az eladott matricák darabszámának tekintetében 50 százalék alá csökkent. Az elektronikus értékesítési csatornák népszerűsége viszont nőtt az autópályamatrica-vásárlók körében ugyanebben az időszakban.
Tovább növelné lakossági üzletágát a Goldman Sachs
A befektetési bank ajánlatot tett a General Motors hitelkártya üzletágára, ami több mint 3 milliárd dollárnyi hitelállománnyal rendelkezik.
Három magyar cég a leggyorsabban fejlődő technológiai cégek között
Három hazai társaság is felkerült a Deloitte Technology Fast 500 EMEA rangsorára. A rangsorban szereplő cégek átlagos növekedési üteme 2019-ben 1258 százalék volt, a listát a brit Revolut neobank vezeti. Hozzá csatlakozott most három magyar cég, a Dyntell Magyarország Kft., a Supercharge Kft., és a MiniCRM Zrt.
Vonul ki a gyártás Kínából
Már 30%-ra növelte Kínán kívüli gyártókapacitásait az Apple legnagyobb beszállítója, a Hon Hai Precision Industry, más nevén a Foxconn.
Sikeresen zajlik a Ganz-gyár reorganizációja – A felszámolás alá került cég dolgozói megkapták az elmaradt béreket
Kifizette a korábban elmaradt béreket a CG Electric Systems Hungary Zrt. 415 dolgozója számára a Nemzeti Foglalkoztatási Alap. A Ganz Villamossági Művek jogutódja, Nagykáta térségének egyik legjelentősebb munkaadója júliusban került felszámolás alá, amit követően a kormány stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté nyilvánította a céget, és egy potenciális befektető is megjelent. A társaság célja a gyártás mielőbbi újraindítása és a munkahelyek megőrzése.
Az idei műszaki felvételik nagy vesztese a magyar gazdaság jövője lehet
Rossz trend folytatását mutatják, és az egész magyar gazdaság számára elszomorítóak az idei műszaki felsőoktatási felvételik eredményei. Egyértelműen látszik, hogy 2020-ban drasztikusan kevesen és nagyon hiányos tudással jelentkeztek továbbtanulási szándékkal a műszaki képzésekre. Az intézmények pedig erre válaszul – kevés kivételtől eltekintve – alacsonyabb ponthatárokat meghúzva engedték be a jelentkezőket a szakjaikra. Akadt olyan hely, ahol már 300 pont alatt be lehetett jutni mérnökképzésre. Ez a helyzet nem vet jó fényt a műszaki területek jövőjére. A most bejutottak közt várható lemorzsolódások után évről – évre kevesebb műszaki, mérnök szakember lép a hazai munkaerőpiacra, ami hosszú távon a gazdaság teljesítményét is visszavetheti. A magas szintű tudásátadás közös érdek, mert a jelenlegi és a jövőbeni beruházások szempontjából az ország egyik legnagyobb vonzerejét a befektetőknek a kvalifikált, elméleti és gyakorlati tudással rendelkező mérnök értelmiség garantálja.
Élre törtek az első lakásvásárlók - Duna House Barométer július
A júliusi ingatlanpiaci adatok is megerősítik azt a gyors visszazárást és a folyamatos emelkedést, amit a Duna House meglátása szerint már nem csak az elhalasztott kereslet okozta szükségszerű tranzakciók, hanem a változó igények és az ezeken alapúló plusz vásárlások is okozzák.
Erősödöt a forint reggelre
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre a nemzetközi devizakereskedelemben.
Változnak az uniós pályázatok a Covid hatására
A Kormány 1474/2020. (VIII. 7.) határozata módosította a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) éves fejlesztési keretének megállapításáról szóló 1006/2016. (I. 18.) Korm. határozatát. A Korm. határozat értelmében jelentősen változik a GINOP pályázatok összetétele a COVID hatására. Több új pályázat is megjelenik idén, folytatódik a KKV-kat támogató kiírások dömpingje. A változások összértéke meghaladja a 100 milliárd forintot-foglalta össze a Via Credit pályázati tanácsadó.
Új pihenési szokásokat hozhat a kiadó nyaralók iránt megugró kereslet
Lényegében betörtek az albérletpiacra a nyaralók az idén: a Balaton és a Velencei-tó közelében lévő kiadó házak és nyaralók iránti kereslet az év első négy hónapjában alig tért el a tavalyitól, ám májusban és júniusban viszont 70, illetve 50 százalékkal nőtt. A Balatonnál az északi parton lévő kiadó ingatlanokért júniusban és júliusban átlagosan 250 és 240 ezer forintot kellett adni egy hónapra, a déli parton lévőkért pedig 200-220 ezer forintot.
A koronavírus-járvány következtében felértékelődő tóparti szálláshelyek miatt a jövőben még tovább növekedhet a hosszabb távú, 1-2 vagy akár 3 hónapra bérelhető nyaralók iránti kereslet.
Második hullám: a jól működő HR tapasztalatok megosztása lehet az egyik leghatékonyabb gazdasági fegyver?
A HR tapasztalatok megosztása lehet az egyik leghatékonyabb fegyver a járvány esetlegesen érkező második hullámra való felkészülésben. Legalábbis így látja Simonyi Judit tapasztalt HR tanácsadó, aki szerint megvan a helye és az ideje a versenynek, de most a HR szakma összefogására van szükség, a jól működő tapasztalatok megosztására, közös gondolkodásra, együttműködésre. Szerinte ez a vállalatok, a munkavállalók és az ország gazdasági érdeke is.
A vártnál nagyobb inflációt mértek az USA-ban
Jóval a várt felett alakult az amerikai infláció júliusban, miután év/év alapon 1%-kal nőttek a fogyasztói árak a várt 0,7%-kal és az előző havi 1,6%-kal szemben.
Használható látszó szerkezetekhez a lucfenyőszarufa?
A 2000-es évek elején a lucfenyő töretlen népszerűségnek örvendett az asztalosiparban. A költséghatékony, jó megjelenésű faanyag kellemes hangulatot árasztott, és elérhetővé tette a natúr megjelenésű fafelületek luxusát azoknak is, akik nem engedhettek volna meg maguknak nemesebb anyagokból készült bútort, belsőépítészeti elemeket. Mára a luc sokat veszített a népszerűségéből - méltatlanul. Ideje leszámolni a tévhitekkel! Lucfenyőre fel!