Hivatalos: Itt a Google saját chatbotja a Bard
A cég hivatalos blogoldalán közzétett nyilatkozat szerint a Google Bard egyelőre felhasználók válogatott csoportjának lesz elérhető, de heteken belül a széles nyilvánosság számára is elérhető lesz majd.
A Google Bard a cég válasza a ChatGPT népszerűségére, amely két hónap alatt elérte a 100 millió felhasználót (a Facebooknak erre 4 évet kellett várnia) és komoly kihívást jelent a Google számára.
A Google Bard a cég LaMDA nyelvi modelljén alapul, annak egy egyszerűsített változata. Jelenleg felhasználók válogatott köre számára elérhető, akiknek visszajelzései alapján finomítja a Google a Bard chatbotot és azt hamarosan, heteken belül nyilvánosságra hozza.
A Google képernyőfelvételeke is nyilvánosságra hozott a Bard-ról. Jól látható, hogy a chatbot válaszai közvetlenül a keresőmező alatt jelennek meg a normál találatokat lejjebb szorítva, és egyelőre forráshivatkozás nélkül.
Ha ez ebben a formában valósul meg az óriási kihívást jelent a hazai weboldaltulajdonosok számára is. Különösen a blogok és tartalomszolgáltatók lesznek bajban, hiszen a chatbot válaszai elvehetik a látogatóikat és így jelentősen csökkenhet a forgalmuk.
A Google egy példát is bemutat, ahol a Chatbot arra válaszol, hogy hogyan mutassuk be egy 9 éves számára a James Webb űrteleszkóp legújabb felfedezéseit.
Gigászok harca
Közben óriási harc bontakozott ki a Microsoft és a Google között. Néhány perccel a Google bejelentése után a Microsoft nyilvános eseményt hirdetett a mai napra, ahol – iparági vélemények szerint – bejelentheti a Bing és a ChatGPT integrációját.
Mint az közismert a Microsoft komoly összegekkel szállt be a ChatGPT hátterében lévő OpenAI fejlesztésébe.
A hétvégén már több felhasználó is jelentette, hogy a Microsoft Bing keresőjében elérhetővé vált a ChatGPT és erről képernyőfelvételeket is megosztottak.
Több szakértő szerint a Bing megkaphatja a ChatGPT mögött lévő nyelvi modell a GPT legújabb 4.0-ás verzióját, ami óriási versenyelőnyt jelenthetne számára a Google-lel szemben.
Nem véletlen tehát a Google mostani bejelentése, amely igyekszik lépést tartani a Microsoft-tal, amely egyelőre a ChatGPT kiforrottsága és ismertsége miatt előnybe került.