Hogyan vásároljunk szoftvert cégünk számára?
Mennyibe kerül egy operációs rendszer?
Már egy rövid internetes keresésből is szembeötlő, hogy akár sokszoros árkülönbségek is előfordulhatnak a Microsoft operációs rendszerének legfrissebb, Windows 11-es kiadását illetően. Hogyan lehetséges ez?
Sokak fejében a mai napig az a kép él, hogy a szoftverek megfizethetetlenül drágák Magyarországon, pedig egyes piaci szereplők jóvoltából az elmúlt években jelentős áresés következett be. A haladóbb szemléletű, feltörekvő online szoftveráruházak a vásárlók nagy örömére elkezdték lefelé nyomni az árakat.
Ez egyrészt a disztribúciós csatornák digitális térbe kerülésével magyarázható, hiszen ha belegondolunk, akkor egy elektronikus szoftverlicenc megvásárlása semmilyen fizikai térben történő logisztikát nem igényel: sem a terméknek nem kell utaznia, sem a vételárként szolgáló pénznek nem kell mozognia a fizikai világban. A piac nyitottabbá válása, illetve a fokozottabb verseny szintén lefelé nyomja az árakat.
Mindezen fejleményeknek köszönhetően a vállalati környezetben optimálisan használható Windows 11 Professional egyes helyeken akár tízezer forint körüli összegért beszerezhető. Az ennél olcsóbb, párezer forintos ajánlatokat inkább igyekezzünk elkerülni, mert ezek nem feltétlenül tartoznak a legmegbízhatóbb megoldások közé.
Mire kell odafigyelni céges szoftvervásárlásnál?
Nagyon fontos, hogy csak olyan helyről vásároljunk, amely üzleti partnerek felé is értékesít, nem csak magánszemélyeket szolgál ki. A céges ügyfeleknél szintén fontos lehet, hogy egyszerre akár nagyobb mennyiségű licencre való igény is felmerülhet a részükről, ezt az értékesítő partnernek rugalmasan kell tudnia kezelnie.
Figyeljünk oda, hogy a rendelésről magyar nyelvű számlát kapjunk, ahol a termék ÁFA tartalma is feltüntetésre kerül! Beszerzés előtt lehetőleg vizsgáljuk meg az eladó referenciáit a céges ügyfelek tekintetében is, megnyugtató lehet, ha előttünk más nagy szervezetek is bizalmat szavaztak az adott kereskedőnek. A vásárlói visszajelzések szintén hasznos támpontot nyújthatnak, ezeket megtalálhatjuk akár az adott szoftveráruház, akár a nagyobb árösszehasonlító oldalak adott kereskedőre vonatkozó információs oldalán.