Így tárolható a villamos energia korszerűen, hatékonyan

Magyarország eddigi legnagyobb energiatárolóját építi meg Szolnokon a Forest-Vill Kft. a MAVIR Zrt. megbízásából.

Így tárolható a villamos energia korszerűen, hatékonyan

A 8,5 milliárd forint értékű projekt során egy 20 megawatt teljesítményű, 60 megawattóra kapacitású energiatároló tervezési és teljeskörű kivitelezési munkálatait végzi el a budaörsi szakcég. A rekord méretű fejlesztés várhatóan 2025 első felében készül el, lehetővé téve, hogy az időjárásfüggő megújuló energiaforrásokból áramot termelő erőműveket még nagyobb arányban lehessen a magyar villamosenergia-hálózatra kapcsolni.

A Forest - Vill Kft. 2023 végén nyerte el a MAVIR Zrt. közbeszerzési pályázatát Magyarország eddigi legnagyobb villamosenergia-tároló rendszer tervezésére és teljeskörű kivitelezésére Szolnokon. Miután a szerződés aláírása 2024. februárjában megtörtént, a vállalat meg is kezdte a munkálatok előkészítését. A beruházás megvalósítására 15 hónap áll rendelkezésre, így annak átadása 2025 első felére várható.

A fejlesztés jelentős mérföldkő nemcsak a vállalat számára, hanem a teljes hazai energetikai szektor életében. Jelenleg ugyanis az országban található legnagyobb hasonló jellegű létesítmény Százhalombattán található, melynek kapacitása 7,68 megawatt. Az újonnan épülő tároló, melyhez a Huawei is biztosítja a berendezéseket, ennek nyolcszorosára lesz képes, és bekerül Közép-Európa legnagyobb akkumulátoros energiatárolói közé.

A beruházást indokolja, hogy a naperőművi kapacitások kiépítése egyre nagyobb lendületet nyer, így 2023-ban rekordmértékben, több mint 1600 MW-tal nőtt a naperőművek beépített teljesítménye idehaza. Ugyanakkor az időjárásfüggő, megújuló alapú erőművek áramtermelésének ingadozása miatt kulcsfontosságú az energiatárolók kiépítése és villamosenergia-hálózat fejlesztése. A budaörsi székhelyű Forest-Vill Kft. villamosenergetikai szakcégként mára aktívan kiveszi a részét nemcsak a hazai hálózatok optimalizálásából, hanem energiatároló beruházások megvalósításából is, a tervezéstől a kivitelezésig. A szolnoki beruházás elkészülte után az energiatároló eddig nem látott mértékben fog hozzájárulni a hazai megújuló portfolió fenntartható növekedéséhez.

„Büszkék vagyunk, hogy a vállalatunk nyerte meg ezt a projektet, amely nemcsak számunkra mérföldkő, hanem országos szinten is. Egyértelműen látszik a piaci igény növekedése energiatárolási megoldásokra és a Forest-Vill Kft. ma már széleskörű tapasztalatokkal rendelkezik a hálózatfejlesztési beruházások terén. Magasan képzett szakember gárdánknak és bővülő eszközparkunknak köszönhetően a legváltozatosabb feladatokat is megbízhatóan, innovatív megoldásokat alkalmazva végezzük el, a legmagasabb iparági minőségi elvárásoknak megfelelően.” – nyilatkozta Németh Csaba, a Forest-Vill Kft. ügyvezetője.

A Forest-Vill Kft. dinamikus fejlődésen ment át alapítása óta. Mára az alapműködést adó alállomás-építésen túl a vállalat villamosipari és energetikai létesítmények tervezése és kivitelezése, valamint az ezzel összefüggő projektmenedzsment terén nyújt szolgáltatásokat. Továbbá nagy kapacitású naperőműparkok építését végzi el a tervezéstől a komplett kivitelezésig.

„A szolnoki energiatároló megvalósítása hatalmas lépés, de korántsem az utolsó a magyarországi energiatároló kapacitások kiépítése terén. Célunk, hogy az elkövetkező időszakban minél több, hasonló projektbe kapcsolódjunk be, tevőleg segítve a magyarországi energiatároló kapacitások bővítését, és ezáltal a fenntarthatósági fordulat megvalósítását a hazai energetikai szektorban.” –  fűzte hozzá az ügyvezető.


Százezrek hiányoznak a hazai munkaerőpiacról közlemény

A magyar gazdaság működőképességének fenntartása mindig, de a jelen helyzetben kiemelkedően fontos. Ennek számos előfeltétele van, melyek közül a legkritikusabb a rendelkezésre álló munkaerő. 2025-ben éves szinten a GKI Gazdaságkutató Zrt. adatai szerint is mintegy 350-550 ezer közötti munkaerőigény jelenhetett meg a magyar munkaügyi és állásközvetítő rendszerekben, melyeknek csak mintegy 60%-át sikerült több-kevesebb nehézség árán betölteni. 150-250 ezer állás tehát részben vagy teljesen üres maradt, melyek közül legalább 65 ezer munkakör számíthat tartósan betöltetlennek ‒ mutatott rá a hazai helyzetre Horváth Tamás, a Menton Jobs Kft. tulajdonos-ügyvezetője.
2026. 05. 27. 04:00
Megosztás:

A választás után Svájcból és az Egyesült Királyságból ugrott meg a lakáspiaci érdeklődés

A 2026-os országgyűlési választás után eltelt másfél hónapban nem látható tömeges kiköltözési vagy hazaköltözési hullám a magyar ingatlanpiacon – derül ki a Duna House saját látogatottsági és piaci adataiból. Bár néhány nyugat-európai országból érezhetően nőtt az érdeklődés magyar ingatlanok iránt, az összkép továbbra is stabil és a külföldi vásárlói arány változatlanul 5-7 százalék körül alakul.
2026. 05. 27. 03:30
Megosztás:

Ne higgyünk minden online értékelésnek!

Az online vásárlások során széles körben használt és megbízhatónak tűnő mércének számítanak a korábbi vásárlók által megfogalmazott vélemények, értékelések. Sokan azonban nem tudják, hogy a platformok számos módszerrel tudják ezen értékeléseket befolyásolni, szűrni, sőt akár hamisítani is, megtévesztve az ezekre támaszkodó fogyasztókat. A GVH Gondolja Végig Higgadtan! kampányának legújabb kiadványában a hamis vásárlói vélemények veszélyeire hívja fel a fogyasztók figyelmét, gyakorlati tanácsokat is nyújtva azok felismerésére.
2026. 05. 27. 03:00
Megosztás:

A fuvarozók megkezdték a felkészülést a közös munkára az új kormánnyal

A NiT Hungary szerint a közúti fuvarozás versenyképessége nem ágazati részletkérdés, hanem nemzetgazdasági ügy: a logisztika a magyar GDP mintegy 5,3 százalékát adja, ezen belül a fuvarozás önmagában körülbelül 4 százalékos súlyt képvisel.
2026. 05. 27. 02:30
Megosztás:

Szeretné, ha a nyugdíját újra kiszámítaná valaki?

Mivel a nyugdíj összegének újbóli megállapítása magasabb ellátási összeg elérését teheti lehetővé, ez sokak számára vonzó lehetőségnek számít, ezért folyamatosan nagy az érdeklődés a feltételek iránt. Ugyanakkor a témával kapcsolatban számos félreértés is él a köztudatban. Az alábbiakban bemutatjuk a vonatkozó szabályokat.
2026. 05. 27. 02:00
Megosztás:

Nyomás az ALDI-ba, 99 Ft-ért kínálnak egy csomó dolgot!

Az ALDI magyarországi áruházaiban újabb nagyszabású akció indul. A május 28-án kezdődő kiárusítás több kategóriát is érint: elektronikai és ruházati termékek, lakberendezési cikkek, barkácsoláshoz kapcsolódó áruk, valamint szabadidős eszközök is kedvezményes áron lesznek elérhetők.
2026. 05. 27. 01:00
Megosztás:

Meghosszabbította az emberi jogok megsértése miatt Oroszországgal szemben bevezetett szankciókat az EU

Az Európai Unió egy évvel, 2027. május 28-ig meghosszabbította az emberi jogok megsértése miatt Oroszországgal szemben bevezetett szankciók hatályát - közölte az Európai Unió Tanácsa kedden.
2026. 05. 27. 00:30
Megosztás:

A MEKH piaci manipuláció miatt 350 millió forintra bírságolta a Hungaro Energy Kft.-t

A piaci manipulációra vonatkozó tilalom megszegése miatt 350 millió forintos bírság megfizetésére kötelezte a Hungaro Energy Kft.-t a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) - közölte a hivatal kedden az MTI-vel.
2026. 05. 27. 00:05
Megosztás:

Az OTP Csoport bezárja a fizz.hu online kereskedési platformot

A fizz.hu egy innovatív kezdeményezés volt, egyfajta startup, amelynek célja a piacvezető e-kereskedelmi pozíció megszerzése volt új digitális megoldások kialakítása és egy széles ügyfélkör megszólítása révén.
2026. 05. 26. 23:30
Megosztás:

Mozdonyok soron kívüli átvizsgálásáról rendelkezett a MÁV vezérigazgatója

A MÁV vezérigazgatója elrendelte a soron kívüli átvizsgálását annak a mozdonytípusnak, amelyből az egyik szerelvény hétfőn Budapesten kigyulladt – erről Hegyi Zsolt közösségi oldalán tájékoztatott kedden.
2026. 05. 26. 23:00
Megosztás:

Horvátország pert nyert a Mol ellen egy választottbírósági eljárásban

Horvátország pert nyert a Mol Nyrt. ellen egy választottbírósági eljárásban, amelyben a magyar olajtársaság 36,1 millió euró kártérítést követelt, másodlagos kereseti kérelmében pedig 91,1 millió euró megfizetését kérte az INA horvát olajipari vállalat javára - közölte kedden a horvát államügyészség (DORH).
2026. 05. 26. 22:30
Megosztás:

A nyári utazási biztosítások megkötésére figyelmeztet a Magyar Biztosítók Szövetsége

A bizosítók széleskörű utasbiztosítási ajánlatokkal szolgálnak, érdemes körültekintően megválasztani az úticélnak és az időtöltési szándéknak megfelelő, az adott kockázatokhoz szükséges fedezeteket - hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) keddi közleményében.
2026. 05. 26. 22:00
Megosztás:

Most még maradt a hazai forintkamat

A döntés megfelel a piaci várakozásoknak, egyben azt jelzi, hogy a Magyar Nemzeti Bank továbbra is óvatos, szigorú monetáris politikát folytat” – kommentálta a lépést Németh Dávid.
2026. 05. 26. 21:30
Megosztás:

Új villamosenergia-tároló rendszer épült Baján

Új, 3 megawattóra (MWh) tárolókapacitású villamosenergia-tároló rendszer épült Baján mintegy 550 millió forintból - közölte a beruházó Merital Vagyonkezelő Kft. az MTI-vel.
2026. 05. 26. 21:00
Megosztás:

Ötvenmillió forintos bírságot szabott ki az adatvédelmi hatóság a Médiaworks-re

A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elmarasztalta és ötvenmillió forintos bírság megfizetésére kötelezte a Mediaworks Hungary Zrt.-t, mert három cikkben megfelelő jogalap nélkül tette közzé azon honlap elérhetőségét, amelyen egy interaktív térképen keresztül nyilvánosságra kerültek a Tisza Párt szimpatizánsainak adatai.
2026. 05. 26. 20:30
Megosztás:

Hogyan növelhető a hatékonyság a szépségiparban?

A szépségipar dinamikus növekedése önmagában már nem garantálja a jövedelmezőséget, mivel a szektor szereplőinek egyszerre kell megküzdeniük az inflációs nyomással és a technológiai váltás kényszerével. A korábbi üzleti modellek érvényessége lejárt; a fenntartható növekedés alapja a működési hatékonyság és a stratégiai rugalmasság radikális növelése.
2026. 05. 26. 20:00
Megosztás:

Nyugdíj-előtakarékosság 2026: mennyit kell félretenni havonta, hogy biztonságban legyünk?

A KSH 2026-os adatai szerint az átlagos magyar nyugdíj a nettó átlagkereset 55–60%-a körül mozog. Ez azt jelenti, hogy a nyugdíjba vonuló munkavállalók havi jövedelme aktív kereset­szintjük közel felére esik vissza.
2026. 05. 26. 19:30
Megosztás:

Közel lehet a kamatcsökkentés, de most még nem lépett az MNB

Az MBH Bank elemzői várakozásának és a piaci konszenzusnak megfelelően májusban 6,25%-on hagyta az alapkamatot az MNB és a kamatfolyosó sem változott. A mai ülésen már két forgatókönyvet tárgyalt a Monetáris Tanács és nem is volt egyhangú a döntés: volt, aki kamatvágásra szavazott.
2026. 05. 26. 19:00
Megosztás:

Miért kiváló befektetés egy új építésű ingatlan?

Az ingatlanpiac folyamatos átalakulása során a befektetők és a saját célra vásárlók számára egyaránt kulcskérdés, hogy hova érdemes tőkét befektetni. Bár a használt ingatlanok piaca gyakran csábító árszínvonallal kísérti a vevőket, az új építésű lakások mellett szóló racionális érvek egyre határozottabban az utóbbi kategória felé billentik a mérleg nyelvét. Egy modern otthon ugyanis azon túl, hogy lakóhelyként szolgál, egy hosszú távon fenntartható, kiszámítható és magas likviditással rendelkező vagyontárgyat is jelent.
2026. 05. 26. 19:00
Megosztás:

McKinsey: a mesterséges intelligencia gazdasági értékteremtése a GDP 6-7%-át teheti ki Magyarországon 2030-ig

A McKinsey & Company elemzése szerint Magyarország gazdasága fordulóponthoz érkezett: a foglalkoztatás bővülése helyett csak a termelékenységre épülő gazdasági fejlődés lehet sikeres, és ebben a mesterséges intelligenciára (MI) támaszkodva jelentős eredmények érhetőek el – a jól átgondolt stratégia akár a GDP 6-7%-ának megfelelő értéket jelenthet 2030-ig. A McKinsey hamarosan megjelenő, a magyar gazdaság lehetőségeire fókuszáló tanulmánya azonosítja azokat a területeket, ahol az MI a növekedés motorjává válhat.
2026. 05. 26. 18:30
Megosztás: