India legnagyobb informatikai vállalkozása csatlakozik a Tanítsunk Magyarországért Programhoz

Mostantól ingyenesen elérhetővé válik a Tata Consulting Services go Innovate Together programja a Tanítsunk Magyarországért programban résztvevő mentoroknak és mentoráltaknak, akik így a jövő jól fizető munkahelyeire készülhetnek fel játékosan - jelentette be szerdai közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

India legnagyobb informatikai vállalkozása csatlakozik a Tanítsunk Magyarországért Programhoz

Mint hangsúlyozták, újabb nagyvállalat, a Tata Consulting Services (TCS) is csatlakozik a Tanítsunk Magyarországért programhoz, és ezzel elkötelezetten támogatja a magyar fiatalok jövőjét.

A vállalat a go Innovate Together (goIT) digitális innovációs és karrierorientációs program keretében nyújt segítséget, amely a STEM területekre fókuszálva segít a diákoknak felfedezni és fejleszteni képességeiket. A cél, hogy felkeltsék a következő generációk érdeklődését a technológiai pályák iránt, és lehetőséget biztosítsanak számukra a jövőben is sikeres karrier építéséhez.

A goIT egyik célja azoknak a diákoknak a bevonása, akik elsősorban nem a technológiai szektorban keresnek karriert vagy egyéb okokból kiesnek az oktatási rendszerből. A 42 országban aktív kurzusok résztvevőinek 69 százaléka marginalizált vagy rászoruló közösségekből származik, de a program segítségével hitet és bizonyosságot nyernek, hogy akár a STEM szakmák is elérhetők számukra.

Prabal Datta, a TCS Magyarország vezérigazgatója a közlemény szerint elmondta:

„A közösségek iránti elkötelezettségük 150 évvel ezelőtt kezdődött, még mindig erős, és ma, lehet mondani aktuálisabb, mint valaha. Ezt a programot az teszi egészen egyedivé, hogy valódi iparági szakértelmet tudunk kínálni a tananyagban, ugyanis az önkéntesek mellett a TCS munkatársai is részt vesznek a programban” - idézte az NGM.

A minisztérium felidézte, hogy a Tanítsunk Magyarországért programot 2018. december 5-én, az Önkéntesség Világnapján indította útjára György László, az akkori Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára, Horváth Zita, az akkori Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára, valamint Hajnal Gabriella, a Klebelsberg Központ elnöke, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának bevonásával.

A Tanítsunk Magyarországért programot az a felismerés alapozta meg, hogy jó érzés továbbadni mindazt, amit tudunk, és látni, hogy ennek mások is hasznát veszik.

Az idei évben több mint 800 egyetemista mentor mentorál közel 4000, lehetőségektől távol élő 7-8. osztályos diákot több mint 100 iskolában.

György László, a Tanítsunk Magyarországért program kormánybiztosa az együttműködési megállapodás kapcsán elmondta: "A mostani tanévtől kezdődően a mentorok számára több ingyenes, hasznos tréning válik elérhetővé, melyek segítségével mentoráltjaik készségeit és képességeit az eddiginél is hatékonyabban tudják fejleszteni.

Sok múlik azon, hogy fel tudjuk-e kelteni az általános iskolások figyelmét a természettudományos tárgyak iránt. A magyar jövő azon múlik, hogy ők megértik-e technologizált világunkat és a maguk javára tudják-e hasznosítani.” - olvasható az NGM közleményében.

A MET Csoport átadta második naperőművét Olaszországban

A svájci központú MET Csoport sikeresen üzembe helyezte legújabb naperőművét az olaszországi Caltignagában. Ez jelentős mérföldkő a MET országon belüli megújulóenergia-bővítési stratégiájában.
2026. 02. 16. 13:00
Megosztás:

A vállalkozók nem ússzák meg: sorban jelentik be a díjemeléseket a bankok

Egymás után jelentik be a bankok az inflációs díjemeléseket a vállalkozói számlacsomagoknál. A BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatok szerint az UniCredit Bankkal már ötre emelkedett azoknak a szolgáltatóknak a száma, amelyeknél hamarosan a tavalyi inflációval drágábban bankolhatnak a vállalkozások. Az OTP Bank ugyanakkor egyelőre eltekint a mikrovállalkozói számlák díjemelésétől. A lakosság egyelőre mentesül a díjemelésektől, bár az alapszámla havidíj-mentessége megszűnik.
2026. 02. 16. 12:30
Megosztás:

A magyarok bíznak a Gondosóra programban

A magyarok bíznak a nemzetközi szinten is egyedülálló Gondosóra programban, amely amellett, hogy növeli az idősek biztonságát és valódi segítséget nyújt, még a generációk közötti együttműködést is segíti - hangsúlyozta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) családokért felelős államtitkára vasárnap a szerencsi Kulcsár Anita Városi Sportcsarnokban rendezett Gondosóra családi napon.
2026. 02. 16. 12:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők hétfőn?

Ünnepnapok és a kiábrándító japán GDP-adat következtében visszafogott a kereskedés ma reggel az ázsiai részvénypiacokon. Kínában, Hongkongban és Dél-Koreában ma ünnepnapok miatt zárva tartanak a tőzsdék. Japánban a vártnál gyengébb előzetes negyedik negyedévi GDP-adat jelent meg, az évesített 0,2%-os növekedés jóval elmarad az 1,6%-os konszenzustól, miközben a harmadik negyedévre vonatkozó 2,3%-os évesített negyedév/negyedéves csökkenést is 2,6%-ra rontották. A Nikkei így megpihent a múlt pénteki szint közelében, kifulladt a múlt heti lendület, melyet a fiskális lazításra törekvő kormánypárt egy héttel korábbi történelmi választási győzelme fűtött. Az elmúlt hét egészében a Nikkei 5%-kal került feljebb, a tajvani benchmark 6%-ot emelkedett, míg a technológia-hangsúlyos dél-koreai Kospi 8%-ot rallizott. A határidős részvényindexek zöldben állnak ma reggel az USA és Nyugat-Európa főbb mutatóit tekintve.
2026. 02. 16. 11:30
Megosztás:

Pénteken tovább estek a hozamok a fejlett kötvénypiacokon, némileg erősödtek a kamatcsökkentési várakozások az USA-ban

Bár a késéssel érkező januári munkapiaci adatok minden fronton erősebbek voltak a vártnál, a megelőző heti kereskedés a fejlett kötvénypiacon érdemi hozamesést hozott. Egyrészt a kezdeti ugrás után enyhült Japánban a túlzott költekezéstől való félelem és megállt a jen hozamok emelkedése. Az USA-ban pedig a hét első felében a vártnál gyengébb lett a kiskereskedelmi forgalom, a negyedik negyedéves bérköltség-emelkedés, majd pénteken végül a januári inflációs adatok is alacsonyabbak lettek a vártnál. Ráadásul az amerikai részvénypiacok és a nemesfémek jelentős csütörtöki esése után a kötvények felé menekültek a befektetők.
2026. 02. 16. 11:00
Megosztás:

A csütörtöki nagy eladási hullámot követően pénteken enyhén korrigált a Dow és az S&P500

Az egy nappal korábbi eladási hullámot követően enyhén korrigáltak pénteken a tengerentúli részvényindexek, az S&P500, a Dow és a Nasdaq100 0,1-0,2%-kal kerültek feljebb. A vártnál kedvezőbb januári inflációs adatok ugyan javítottak a hangulaton, azonban a befektetőket továbbra is nyomasztják az AI térhódításával kapcsolatos aggodalmak. A Nasdaq Composite 0,2%-ot csúszott vissza, az S&P szektorindexei közül a legnagyobb visszaesést a távközlési és az IT-cégek szenvedték el.
2026. 02. 16. 10:30
Megosztás:

Vegyesen zárt pénteken Európa, a hét egészét tekintve feljebb araszoltak a főbb indexek

Vegyesen zárult a pénteki kereskedés Európában, a Stoxx600 0,1%-kal morzsolódott le, miközben a DAX 0,3, a FTSE100 0,5%-os nyereséget könyvelhetett el. A befektetőket továbbra is a mesterséges intelligencia egyes iparágakat felforgató hatása aggasztotta egy nappal az USA-ban tapasztalt nagyobb lefordulást követően. A legnagyobb veszteséget a pénzügyi szolgáltatók szenvedték el pénteken, a Stoxx600 bankindexe több mint 3%-ot esett, az olasz benchmark, a FTSE/MIB pedig, melyben felülreprezentáltak a pénzintézetek, 1,7%-ot gyengült. Jól szerepelt viszont a védelmi szektor, a repülőgépipari Safran 8%-kal rekord magasra ugrott azt követően, hogy növekvő bevételt és profitot prognosztizált 2026-ra. Jól szerepeltek a technológiai cégek is, a CapGemini 5%-ot rallizott, miután a várakozásainál erősebb negyedéves számokat tett közzé.
2026. 02. 16. 10:00
Megosztás:

Egy hónapig lehet még kérni az szja-bevallás tervezetének postázását

Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre többen választják a NAV online felületeit, de aki továbbra is papíralapon intézi, még egy hónapig kérheti a postázását - hívta fel a figyelmet hétfői közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 02. 16. 09:30
Megosztás:

A Béketanács tagállamai dollármilliárdokat ajánlottak Gáza számára

A Béketanács tagállamai több mint 5 milliárd dollárt ajánlottak fel a Gázai övezet újjáépítésére, valamint humanitárius segítségként - közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap a kezdeményezésére alakult testület közelgő washingtoni csúcstalálkozója előtt.
2026. 02. 16. 09:00
Megosztás:

Fizetés nélkül dolgoznak az amerikai repülőterek biztonsági alkalmazottai

Fizetés nélkül dolgoznak az amerikai repülőtereken biztonsági ellenőrzéseket végző szövetségi szervezet alkalmazottai a bevándorlási hatóság körüli politikai vita következtében, ami újabb részleges kormányzati leálláshoz vezetett.
2026. 02. 16. 08:30
Megosztás:

Erősödött hétfő reggelre a forint

Erősödött a forint hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 16. 08:00
Megosztás:

Trump: a Béketanács tagállamai dollármilliárdokat ajánlottak Gáza számára

A Béketanács tagállamai több mint 5 milliárd dollárt ajánlottak fel a Gázai övezet újjáépítésére, valamint humanitárius segítségként - közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap a kezdeményezésére alakult testület közelgő washingtoni csúcstalálkozója előtt.
2026. 02. 16. 07:00
Megosztás:

Idén már csaknem 70 ezren kérték az anyakedvezményeket online a NAV-nál

Idén már majdnem 70 ezren kérték az anyakedvezményeket online a NAV-nál - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken.
2026. 02. 16. 06:00
Megosztás:

A WLP korszerű logisztikai csarnokot épített Ebesen

A belga-magyar tulajdonosi háttérrel rendelkező Weerts Logistics Parks (WLP), a nemzetközi logisztikai piac szereplője a kelet-magyarországi régió gazdasági erősödésére reagálva 11 500 négyzetméter alapterületű, korszerű logisztikai csarnokot épített Ebesen, a beruházás értéke mintegy 41 millió euró volt - közölte a WLP az MTI-vel.
2026. 02. 16. 05:00
Megosztás:

Megerősítette Románia befektetésre ajánlott besorolását a Fitch Ratings

Megerősítette Románia befektetésre ajánlott negatív kilátású "BBB-" besorolását a Fitch Ratings.
2026. 02. 16. 04:00
Megosztás:

Te vásárolsz boltban? Akkor vesztes vagy!

Magyarországon az adóbevételek GDP-hez viszonyított aránya továbbra is elmarad az Európai Unió átlagától, ugyanakkor a különbség már nem jelentős. Az Eurostat adatai szerint az EU-tagállamokban az adóbevételek aránya a GDP közel 40 százalékát teszi ki, ami némileg magasabb a magyarországi értéknél – derül ki a Niveus elemzéséből.
2026. 02. 16. 03:00
Megosztás:

Dobhatod az összes sárga csekket a kukába! Vége, más van helyette

Ha számok szintjén nézzük a helyzetet, jól látszik, milyen mélyen beépült a sárga csekk a mindennapokba. A korábbi évek adatai alapján Magyarországon még mindig több tízmillió csekkbefizetés történik évente, ami azt jelenti, hogy a teljes lakosságra vetítve fejenként évente több csekk jut, a csecsemőktől az idősekig. Felmerül a kérdés: valóban indokolt még mindig időt, energiát és pénzt áldozni a postai sorban állásra egy elavult fizetési forma miatt?
2026. 02. 16. 02:00
Megosztás:

Nyugdíjba készülsz? Akkor tudd, hogy ezeket az iskolai éveket számítják most be!

Tanulmányi időszakok beszámítása szolgálati időként a nyugdíj megállapításánál a hatályos törvény rendelkezései szerint.
2026. 02. 16. 01:00
Megosztás:

Ezrek tüntettek Csehország-szerte Petr Pavel államfő mellett

Ezrek tüntettek vasárnap délután Csehország-szerte Petr Pavel cseh köztársasági elnök mellett, aki januárban nyílt vitába keveredett Petr Macinkával, a kormánykoalíciós Autósok párt elnökével, miután elutasította Filip Tureknek, az Autósok tiszteletbeli elnökének környezetvédelmi miniszterré való kinevezését.
2026. 02. 16. 00:05
Megosztás:

Románia megfigyelőként csatlakozik a Béketanácshoz

Nicusor Dan román elnök bejelentette, hogy Donald Trump amerikai elnök meghívására jövő héten részt vesz a Béketanács első ülésén Washingtonban, ahol Románia megfigyelői státust kap.
2026. 02. 15. 23:00
Megosztás: