Járműipari innovációs és tréning centrum nyílt Budaörsön

Megnyílt a Porsche Hungaria innovációs és tréning centruma szerdán Budaörsön; a több mint 2 milliárd forint beruházással kialakított központ a Porsche Hungaria hálózatához tartozó gépjárműipari értékesítési és műszaki szakemberek képzését, valamint a flottaügyfelek kiszolgálását fogja végezni.

Járműipari innovációs és tréning centrum nyílt Budaörsön

Nagy Ádám, a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) iparügyekért felelős helyettes államtitkára az átadási ünnepségen elmondta: a központ létrehozása azt jelzi, hogy a Porsche Hungaria megtérülő beruházásban bízik, amikor a jövő generációjának képzését tervezi. A járműipar olyan innovációs iparág, ahol az állami és a magánszféra összekapcsolódása ökoszisztémát építhet, amelyben a részt vevők tudása összeadódhat - tette hozzá.

Nagy Ádám elmondta, hogy a Porsche Hungaria beruházásához nem vett igénybe állami támogatást, ez arra a meggyőződésre utal, hogy az innovációba történő befektetés megtérül.

Kiemelte: a kormány szándéka szintén az, hogy támogassa az innovációt, beruházzon olyan tevékenységekbe, amelyek növelik a hozzáadott értéket. Beszélt arról, hogy az innovációban az állam és a magánszféra összekapcsolódására szükség van. Példaként hozta a ZalaZone beruházást, amelyben egészséges üzleti modell keretében szerep jut az államnak, a vállalkozóknak és a lakosságnak is az autóipari fejlesztésekben.

Németh Balázs, a Porsche Hungaria Kft. (PH) ügyvezető igazgatója elmondása szerint cége Magyarország legnagyobb gépjárműimportőreként felelősséget érez a hazai járműszerelői, értékesítői és munkafelvevői szakmák iránt, fontosnak tartja, hogy a tudást minél szélesebb szakmai kör számára elérhetővé tegye. Az innovációt integrálni kell a képzési rendszerbe, ahogyan az innováció legújabb eredményei megjelennek a Volkswagen konszern gyáraiban készülő járművekben is - mondta.

A PH tájékoztatása szerint az innovációs és tréning centrum nemzetközi szinten is jelentős tudástárral, oktatási anyaggal, oktatásszervezési és vizsgáztatási rendszerrel, szervizberendezés- és alkatrész-hozzáféréssel, TV stúdióval is felszerelt képzési helyszín. A tervek szerint évente több mint 2000 oktatási napot biztosít majd a szerződéses autójavító és kereskedői hálózat számára. Tágas járműátadójában emellett a vállalat mostantól egy nap akár 40 autót is képes átadni flottaügyfeleinek.

A Porsche Hungaria Kft. a Volkswagen konszern márkáinak (Audi, SEAT, Skoda, Volkswagen, Volkswagen haszonjárművek, Porsche) magyarországi importőre, hálózatához jelenleg 55 értékesítési pont és 73 szervizpont tartozik. Márkakereskedései 2021-ben 28 789 új autót és 7442 használt kocsit adtak át a vevőknek, az idei első háromnegyedévben pedig 20 752 új, emellett 4729 használt járművet.

A Porsche Hungaria Kft. nettó árbevétele tavaly elérte a 400,8 milliárd forintot a 2020. évi 361 milliárd forint után. Adózás előtti eredménye 2021-ben 6,09 milliárd forint, 2020-ban 5,19 milliárd forint volt.


Használt laptop vagy új készülék? Így hozhatod meg a legjobb döntést!

Egy laptopvásárlás előtt mindig felmerül a kérdés: a büdzséből kisebb teljesítményű, de új gépet, vagy erősebb használt laptopot vegyünk? A döntést mindig a vásárló igényei alapján kell meghozni: oda kell figyelni az ár mellett a teljesítményre, a várható élettartamra és a garanciára.
2026. 07. 07. 15:00
Megosztás:

Élelmiszerárak és a forint árfolyama tartja kordában az inflációt

A forint erősödésének és az élelmiszerárak alakulásának döntő szerepe van a fogyasztói árak kedvező alakulásában, míg a szolgáltatások ára azért táplálja az inflációt, mert a munkaigényes ágazatban nagyobb súllyal esnek latba a bérköltségek - jelezték a júniusi adatokhoz fűzött elemzésükben az MTI-nek nyilatkozó szakértők, akik biztosra veszik a jegybanki kamatcsökkentések folytatását.
2026. 07. 07. 14:30
Megosztás:

Felfüggesztheti a parlament a pedagógusok teljesítményértékelési rendszerének alkalmazását

Felfüggesztheti a pedagógusok teljesítményértékelési rendszerének alkalmazását kedden az Országgyűlés, amely dönthet az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárásáról szóló törvényjavaslatról is. A parlament elkezdi az alaptörvény tizenhetedik módosításának vitáját.
2026. 07. 07. 14:00
Megosztás:

Az USB-töltők 80%-a megbukott az NKFH termékbiztonsági vizsgálatán

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) idén is fokozottan ellenőrzi az USB-s töltőket. Az NKFH által elrendelt vizsgálat két ütemben, emelt mintaszámmal kerül lefolytatásra tekintettel a korábbi évek kiemelkedően magas kifogásolási arányára. A hatósági fellépés célja a nem biztonságos töltők forgalomból való kiszűrése.
2026. 07. 07. 13:30
Megosztás:

Komoly pénz lehet a padláson: ezek a hétköznapi tárgyak meglepően értékesek

A magyar háztartások jelentős része nincs tisztában azzal, mekkora értékeket őrizget a padláson vagy a szekrények mélyén. Sok magyar háztartásban lapulnak régi bélyeggyűjtemények is, amelyek akár komoly értéket képviselhetnek. A digitalizáció korában sokan az interneten vagy mesterséges intelligencia segítségével próbálják meghatározni tárgyaik értékét, ami a legtöbb esetben hamis információkat ad.
2026. 07. 07. 13:00
Megosztás:

Paradigm-befektetéssel terjeszkedik az állami hátterű USDM1 stabilcoin

Újabb jelentős tőkebevonás irányította rá a figyelmet a tokenizált állampapírok és a kormányzati együttműködéssel kibocsátott stabilcoinok piacára. Az M1X Global 5,5 millió dollárt gyűjtött a Paradigm vezetésével, hogy intézményi fedezeti eszközként és állami támogatások kifizetésére is szélesebb körben használhatóvá tegye az USDM1 tokent.
2026. 07. 07. 12:30
Megosztás:

Már tízből nyolc dolgozó fiatal számít béremelésre

Az aktív kereső fiatalok 81 százaléka számít fizetésemelésre az idei évben, ami jelentős növekedést jelent az év eleji várakozásokhoz képest – derül ki a K&H ifjúsági index második negyedéves kutatásából. A dolgozó fiatalok több mint egynegyede ráadásul arra számít, hogy a bérnövekedés mértéke az inflációt is meghaladja majd, miközben jelentősen csökkent azok aránya, akik egyáltalán nem várnak változást a fizetésükben.
2026. 07. 07. 12:00
Megosztás:

Digitális pénzköltés a magyar háztartásokban

A magyar háztartások pénzügyi szokásait figyelve az elmúlt években feltűnő elmozdulás rajzolódik ki. A jövedelmek egyre nagyobb hányada csordogál olyan digitális szolgáltatások felé, amelyek néhány éve még alig léteztek.
2026. 07. 07. 12:00
Megosztás:

Ajándékpénzt adnak a bankok a befektetésért

Egyre nagyobb összegű kedvezményeket adnak a bankok azért, hogy hozzájuk vigyük a számlánkat. Az egymásra licitáló akciók között A BiztosDöntés.hu összesítése szerint elterjedőben vannak azok, amelyeknél a legvonzóbb ajándékpénzt már akkor kapják meg az ügyfelek, ha értékpapírt is vesznek vagy rendszeres megtakarítást vállalnak. Már több mint 31 500 milliárd forint értékű belföldi értékpapírja van a hazai befektetőknek, és ennek további gyarapodásához vezethetnek a bankok akció és megtakarítási programjai.
2026. 07. 07. 11:30
Megosztás:

Minimális mozgások voltak a kötvénypiacon hétfőn, miközben a befektetők a jegybanki várakozásaikat mérlegelték

Az amerikai állampapírhozamok hétfőn lényegében nem változtak, miután a háromnapos ünnepi hétvége előtt közzétett, a vártnál gyengébb amerikai foglalkoztatási adat mérsékelte a piac kamatemelési várakozásait a Federal Reserve-del kapcsolatban.
2026. 07. 07. 11:00
Megosztás:

A Stellar blokklánca 2%-ra csökkentette az ENSZ segélyezési költségeit

Új szintre emeli blokklánc-alapú segélyfizetési rendszerét az ENSZ Fejlesztési Programja. A UNDP és a Stellar Development Foundation együttműködésének célja, hogy a gyorsabb, olcsóbb és átláthatóbb digitális kifizetések 2027-re világszerte megjelenjenek a humanitárius programokban. A szíriai tesztek során a tranzakciós költségeket 10%-ról mindössze 2%-ra sikerült leszorítani.
2026. 07. 07. 10:30
Megosztás:

A techszektor húzta az amerikai piacokat hétfőn

Az amerikai piacok hétfőn jelentős emelkedéssel zártak, miután a befektetők főként olyan, a mesterséges intelligenciához kapcsolódó cégek részvényeit vásárolták, amelyek várhatóan hozzájárulnak egy erős második negyedéves eredményszezonhoz.
2026. 07. 07. 10:00
Megosztás:

Csökkenéssel zárták a napot az európai piacok, kedvező konjunktúraadatok érkeztek az eurózónát és Magyarországot tekintve

Bár emelkedéssel kezdték a napot, mínuszban zártak a főbb európai piacok a hét első napján, miután a befektetők a közelmúltbeli erőteljes emelkedést követően realizálták nyereségüket. A páneurópai Stoxx 600 a kereskedés végére 0,3% csökkent, annak ellenére, hogy a nap folyamán korábban 654,44 ponton új történelmi rekordot állított fel, miután az előző héten május közepe óta a legerősebb heti teljesítményét mutatta.
2026. 07. 07. 09:00
Megosztás:

Vegyes forintmozgás kedd reggel

Vegyesen alakult a forint jegyzése kedd reggel a főbb devizákkal szemben hétfő estéhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 07. 08:30
Megosztás:

A telkek piaca a legélénkebb, a legtöbbet a luxusingatlanok árából lehet alkudni a Velencei-tónál

A Velencei-tó környéki ingatlanpiac is megtorpant az idén, csökkent az adásvételek száma, kereslet főként az olcsóbb házak és telkek esetében érzékelhető. Eközben a drágább ingatlanoknál jelentős alkukra kell felkészülniük a tulajdonosoknak: a luxuskategóriában akár 30 százalékkal az első hirdetési ár alatt kelhetnek el az ingatlanok.
2026. 07. 07. 08:03
Megosztás:

Kanadai külügyminiszter: Románia kiemelkedő partner az atomenergetikai együttműködés terén

Románia kiemelkedő fontosságú partnere Kanadának az atomenergetikai együttműködés terén, a két ország fél évszázados együttműködése és a Romániában beüzemelt kanadai atomreaktorok más európai országok érdeklődését is felkeltették - mondta hétfőn Bukarestben a kanadai diplomácia vezetője.
2026. 07. 07. 07:00
Megosztás:

Az utazók mintegy fele továbbra sem köt utas- vagy balesetbiztosítást

A nyaralásra utazók mintegy fele továbbra sem köt utas- vagy balesetbiztosítást, pedig egy hirtelen betegség, baleset vagy akár egy elveszett poggyász nemcsak kellemetlen, hanem komoly, akár milliós többletköltséget is hozhat: a tavaly nyári szezonban 9,5 millió forintos kárkifizetés is előfordult - közölte az MBH Bank hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 07. 06:00
Megosztás:

5 év után újra megnyílt a montenegrói Sveti Stefan luxusüdülőhely

Ötéves szünet után ismét megnyitotta kapuit Montenegró ikonikus luxusüdülőhelye, a Sveti Stefan sziget - közölte a montenegrói közszolgálati televízió (RTCG) az internetes oldalán.
2026. 07. 07. 05:30
Megosztás:

Személyi változás a Nemzeti Sport élén

A Nemzeti Sport Kft. ügyvezetője a tulajdonosi jogokat gyakorló közmédia vezetőjének, Horváth Andrásnak kérésére hétfőn azonnali hatállyal mentesítette a munkavégzés alól Szöllősi Györgyöt, a Nemzeti Sport főszerkesztőjét - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája az MTI-vel.
2026. 07. 07. 05:00
Megosztás:

Donald Trump: folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról

Donald Trump amerikai elnök szerint folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról.
2026. 07. 07. 04:30
Megosztás: