Kétszáz környezetkímélő Kravtex autóbusszal bővül a Volánbusz flottája

A Kravtex Kft. az év végéig, több ütemben 200 Credo Econell 12 típusú környezetkímélő, magyar gyártású autóbuszt szállít a Volánbusznak - közölte a Volánbusz csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint az erről szóló keretmegállapodást csütörtökön írta alá Kruchina Vince, a Volánbusz vezérigazgatója és Krankovics István, a Kravtex Kft. ügyvezető igazgatója.

A kéttengelyes, alacsony belépésű, szóló (nem csuklós) járművek légkondicionáltak, elektronikus utastájékoztatási rendszerrel, fedélzeti kamerarendszerrel, kerekesszék és babakocsi elhelyezésére kialakított speciális férőhellyel és a felszállást segítő rámpával, valamint USB-csatlakozóval rendelkeznek - közölték.

Az autóbuszokat a minél kevesebb károsanyag kibocsátással járó, hatékony és biztonságos üzemeltetés érdekében EURO6 emissziós előírásoknak megfelelő dízelmotor hajtja. Felidézték: a Credo Econell 12 modellekből eddig mintegy 800 darab állt forgalomba az elmúlt években.

A Kravtex több mint 2400 autóbuszt adott át a közlekedési társaságnak, legutóbb 2022 őszén 100 darab Credobus Inovell 12 modellel fiatalította a flottát.
A mosonmagyaróvári-győri gyártású buszok részaránya a hatezer darabos flottában meghaladja a 40 százalékot.

A folyamatosan megújuló és korszerűsödő járműállományával a Volánbusz 2022-ben csaknem 540 millió utazást bonyolított le országszerte - írták.

A MÁV-Volán-csoport jármű-fiatalítási programjának keretében - az eddig lezárt beszerzéseknek köszönhetően - 2205 új és újszerű autóbusz érkezett a Volánbuszhoz, és a társaság további 295 járműre rendelkezik aláírt beszerzési megállapodással - olvasható a Volánbusz közleményében.

Nyilvános beszámolója szerint a győri székhelyű Kravtex 2021-ben közel 31 milliárd forint árbevétellel zárt a 2020-as 10 milliárd forint után. Adózott eredménye eközben 3 milliárd forintról 8,8 milliárd forintra nőtt. A mosonmagyaróvári Kühne árbevétele a 2020-as 5,9 milliárd forintról 2021-re 6,2 milliárd forintra emelkedett, nyeresége a vizsgált időszakban 1,7 milliárd forintról 1,3 milliárd forintra csökkent.


2026-ban már a telekvásárlásnál eldőlhet, mennyibe kerül az építkezés

A mobil- és modulházak népszerűsége robbanásszerűen nőtt az elmúlt években, a piac fejlődésével párhuzamosan pedig a szabályozási környezet is egyre letisztultabbá válik. 2026-tól az új TÉKA (Településrendezési és Építési Követelmények alapszabályzata) hatálybalépésével és az egyszerű bejelentés intézményének finomhangolásával új, professzionális korszak kezdődik a hazai építészetben. A rendezetlen, átgondolatlan megoldások helyét végérvényesen átveszi a tudatos, biztonságos és hosszú távon is értékálló otthonteremtés, mely minden építkezőtől alaposabb előkészületet kíván.
2026. 06. 21. 05:00
Megosztás:

Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás: megugró kárkifizetés, tovább eső díjak

A személyautók kötelező gépjármű-felelősségbiztosításának átlagos éves díja közel 5 százalékkal csökkent idén március végén az előző év azonos időszakával összevetve. Eközben a károkra majdnem 12 százalékkal többet fizettek a biztosítók, amely a piaci verseny éleződését mutatja.
2026. 06. 21. 04:00
Megosztás:

Miért gondolja a kriptovilág két legnagyobb milliárdosa, hogy a Bitcoin már elérte a mélypontját?

A bitcoin (BTC) 2026 nagy részében nehéz időszakon megy keresztül.
2026. 06. 21. 03:00
Megosztás:

Figyelmeztetés jött! A gondosóra viselők figyelmét hívják fel

A Gondosóra sok idős ember és hozzátartozó számára ad megnyugtató biztonságérzetet, ám egy lényeges dolgot újra és újra ki kell emelni: az eszköz csak akkor tud segítséget nyújtani, ha ténylegesen használatban van. Nem elegendő csupán átvenni, otthon tárolni pedig különösen nem szerencsés, ha végül a fiókban, az éjjeliszekrényen vagy a táskában marad.
2026. 06. 21. 02:00
Megosztás:

7 fontos szabály minden nyugdíjasnak: ezen múlhat a teljes nyugdíj

Sokan csak akkor kezdenek el komolyan foglalkozni a nyugdíjjal, amikor már közeledik a korhatár, pedig a jogosultság évekkel korábban eldőlhet. Nem mindegy, hány év szolgálati idő gyűlt össze, melyik évben született az igénylő, és az sem, hogy teljes vagy résznyugdíjról van-e szó.
2026. 06. 21. 01:00
Megosztás:

JD Vance: Az amerikai delegáció Genfben várja a tárgyalások megkezdését

Az amerikai kormányzat tárgyalódelegációja már Genfben van, és bizonyos technikai részleteken dolgozik az iráni féllel tervezett tárgyalások megkezdéséhez - jelentette ki JD Vance amerikai alelnök szombaton.
2026. 06. 21. 00:05
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 25. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 06. 20. 23:00
Megosztás:

Sulyok Tamás harcolni fog a maradásáért

Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére, melynek révén nagyobb abszolút hatalma lenne, mint Orbán Viktor előző miniszterelnöknek volt. A köztársasági elnök a Politico című brüsszeli hírportálnak adott, szombaton megjelent interjúban beszélt erről.
2026. 06. 20. 21:00
Megosztás:

Irán bejelentette a Hormuzi-szoros lezárását

Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől - számolt be a Mehr iráni állami hírügynökség.
2026. 06. 20. 20:00
Megosztás:

Nigéria rátalált a dollártokenekre: a stabilcoinok letörhetik a drága hazautalások költségeit

Nigériában egyre többen fordulnak dollárhoz kötött stabilcoinokhoz, amikor külföldről szeretnének pénzt hazaküldeni, családot támogatni, beszállítókat fizetni vagy védekezni a helyi deviza ingadozása ellen. A képlet egyszerű: a hagyományos pénzküldési csatornák sokszor drágák és lassúak, miközben a stabilcoinok 24/7 elérhető, gyors és gyakran olcsóbb alternatívát kínálnak.
2026. 06. 20. 19:00
Megosztás:

EUIPO: a formatervezésen alapuló iparágak különösen ki vannak téve a hamisítás veszélyének

A formatervezésen alapuló iparágak különösen ki vannak téve a hamisítás veszélyének: becslések szerint a divat- és ruházati ágazatban évente 12 milliárd euró, a kézitáskák és az ékszerek esetében 2,7 milliárd euró veszteség keletkezik hamisítás miatt; csak Magyarországon a hamisítványok több mint 160 millió eurós veszteséget okoznak ezeken a területeken - közölte az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) pénteken az MTI-vel.
2026. 06. 20. 18:00
Megosztás:

Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár

Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló 10 óra 24 perckor lesz - írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
2026. 06. 20. 17:00
Megosztás:

A termesztett növények számára a nagy meleg komoly stresszt jelent

A termesztett növények számára a hőség komoly stresszt jelent, ami általánosságban hatással van mind a termés mennyiségére, mind a minőségére; ráadásul a helyzetet tovább súlyosbítja, ha az éjszakai lehűlés elmarad, mert 18-20 Celsius fok feletti éjszakai hőmérsékletnél a növény nem tud regenerálódni és a felhalmozott tartalékait éli fel a légzéssel - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) az MTI kérdésére válaszolva.
2026. 06. 20. 16:00
Megosztás:

MÁV: Június 20-án indul a nyári főszezoni menetrend

Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban - tudatta az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.
2026. 06. 20. 15:00
Megosztás:

Nem a legjobb pályázó nyer

Az Európai Bizottsággal létrejött megállapodást követően hamarosan újra jelentős uniós fejlesztési források nyílhatnak meg a magyar vállalkozások előtt. A Niveus és az IBSH szakértői szerint azonban nem azok kerülnek előnybe, akik a pályázati kiírások megjelenése után kezdenek kapkodni. A nyertes cégek már most évekre előre terveznek, előkészítik beruházásaikat, biztosítják a szükséges önerőt, rendezik pénzügyi és jogi hátterüket, és azt vizsgálják, hogy a várható támogatások miként illeszthetők a vállalkozás hosszú távú stratégiájába.
2026. 06. 20. 14:00
Megosztás:

Stabilnak érzik a munkájukat a fiatalok, de a megbecsültség hiányzik

A fiatal dolgozók több mint fele stabilnak érzi munkahelyét, ugyanakkor mindössze 36%-uk érzi magát igazán megbecsültnek a K&H ifjúsági index 2026 első negyedéves adatai szerint. A kutatás arra is rámutatott, hogy a nyelvtudás továbbra is erősen meghatározza a fiatalok munkaerőpiaci lehetőségeit, miközben jelentős különbségek látszanak a fővárosi és vidéki válaszadók tapasztalatai között.
2026. 06. 20. 13:00
Megosztás:

Az Apple megnyitotta a brazil iOS-fizetéseket: új korszak jöhet a stabilcoin tárcáknak?

Az Apple Brazíliában olyan változtatást vezet be, amely komoly lehetőséget nyithat a kriptós alkalmazások, különösen a stabilcoin tárcák előtt. A fejlesztők alternatív alkalmazásboltokat és külső fizetési megoldásokat is használhatnak digitális termékekhez, ami új lendületet adhat a mobilos kriptofizetéseknek.
2026. 06. 20. 12:00
Megosztás:

Logisztikai központot nyitott Győrben a PHOENIX Pharma

Átadta nyolcmilliárd forintos beruházással épült, 6550 négyzetméteres logisztikai központját pénteken a PHOENIX Pharma Zrt. Győrben, a létesítmény a vállalat saját forrásaiból épült meg az M1-es autópálya közelében.
2026. 06. 20. 11:00
Megosztás:

Elindult az első MiCA-kompatibilis svéd korona stabilcoin: bemutatkozott a SEKAU

Az AllUnity elindította a SEKAU-t, az első teljes fedezettel rendelkező, svéd koronához kötött stabilcoint, amely az Európai Unió MiCA szabályozási keretrendszere alapján készült. Az új digitális eszköz fontos lépés lehet az európai kriptopiacon, ahol egyre nagyobb igény mutatkozik a szabályozott, nem dolláralapú stabilcoinok iránt.
2026. 06. 20. 10:00
Megosztás:

Megkezdte működését a Magyar Állatvédelmi Élelmiszerbank

Megkezdte működését az Európában is egyedülálló Magyar Állatvédelmi Élelmiszerbank azzal a céllal, hogy állati élelmezésre szolgáló termékeket mentsen meg, majd rászoruló állatvédelmi szervezeteknek, szociális intézményeknek, önkormányzatoknak adományozva menhelyeken, gyepmesteri telepeken vagy magánszemélyeknél visszaszorítsa az állatok éhezését - mondta csütörtöki székesfehérvári sajtótájékoztatóján Lajos Bence alapító.
2026. 06. 20. 09:00
Megosztás: