Kevesebbet tévéznek az emberek nyáron

Nyáron kevesebbet, napi 1-3 órát tévéznek az emberek, a legnépszerűbb műsortípusok a sorozatok és filmek, ezeket követik a természetfilmek és a dokumentumfilmek a Direct One elemzése szerint.

Kevesebbet tévéznek az emberek nyáron

A több mint ezer válaszadó segítségével készült mintából kiderül az is, hogy a mobilitás is egyre nagyobb teret nyer: bár a tévénézés legelterjedtebb helye még mindig az otthon - a válaszadók 96 százaléka itt néz műsorokat -, a fiatalabbak már szívesebben tévéznek máshol, a 18-24 évesek harmada vonaton, a 18-29 évesek 12 százaléka pedig repülőn is követi kedvelt műsorait.

A közlemény szerint a válaszadók fele 1-3 órát tölt egy átlagos nyári napon tévénézéssel, 26 százalékuk viszont ennél többet, 3-5 órát. A fiatalabb generációk jellemzően egy óránál kevesebbet, az idősebbek ennél többet. A vidéken élő válaszadók elmondták, hogy nyáron a sok egyéb programlehetőség miatt kevesebbet tévéznek, mint a téli időszakban, míg Budapesten a többség ugyanannyi időt tölt ezzel évszaktól függetlenül. (A Nielsen információs, adat- és piacmérő cég adatai szerint 2021 első negyedévében naponta átlagosan 5 óra 12 percet töltött a magyar lakosság a tévékészülékek előtt: a nők 5 és fél órát, míg a férfiak 4 óra 53 percet.)

A válaszadók 76 százaléka jellemzően sorozatokat és filmeket néz nyáron is, a második helyen a természetfilmek, dokusorozatok állnak, a kutatásban résztvevők 65 százaléka követ ilyen jellegű tartalmakat. Népszerűek a sportműsorok is (37 százalék) és a hírműsorok (40 százalék) is. A 25-29 évesek 91 százaléka néz elsősorban filmeket és sorozatokat nyáron is, a sportműsorok inkább a 30 feletti korosztály számára nyújtanak szórakozást. A meséket a 18-24 évesek közel fele követi valamilyen platformon. A fővárosban népszerűbbek a hírműsorok mint vidéken, a budapestiek közel fele követi rendszeresen ezeket, míg vidéken csak 35-40 százalék.

Bár a tévézési szokások változnak, egyelőre a hagyományos tévészolgáltatás vezet a más jellegű tartalomfogyasztás előtt: a válaszadók 60 százaléka voksolt erre, ugyanakkor viszont egyre többen, immár 30 százalékuk mondta azt, hogy streaming platformon is követi kedvenc műsorait: ez az arány a fővárosban sokkal magasabb, ahol a válaszadók 40 százaléka aktív egy-egy streaming oldalon is. Közölték azt is, hogy 39 éves korig minden korcsoportban többen néznek streamingen műsorokat, mint hagyományos tévés szolgáltatással, 40 éves kor felett viszont megfordul ez az arány.

A legnépszerűbb tévénézésre használt eszköz az okostévé, második helyen a hagyományos televízió áll, ezután követeznek a mobileszközök: telefonok, laptopok és tabletek.

A Direct One arra is rákérdezett, hogy hányan követnek egy műsort egy eszközön: a legtöbben, a válaszadók fele azt mondta, hogy legtöbbször ketten vannak a képernyő előtt. Minden harmadik válaszadó jellemzően egyedül néz műsorokat. A válaszadók közel fele (47 százalék) két-három sorozatepizódot néz meg begyszerre, 28 százalékuk egyet, 17 százalékuk pedig egyet sem.


Nem kell beletörődni a szellemi lassulásba: egy új kutatás szerint idősebb korban is fejlődhetünk!

Sokan úgy gondolják, hogy a szellemi lassulás az életkor természetes és elkerülhetetlen velejárója. Egy friss, nagy elemszámú amerikai kutatás azonban jóval biztatóbb képet mutat: a rendszeres, rövid, online szellemi gyakorlatok mérhető javulással jártak együtt 19 és 94 év közötti felnőtteknél.
2026. 08. 26. 00:01
Megosztás:

Ethereum kvantumbiztonsága: új EIP készíti fel a hálózatot a kvantumkorszakra

Az Ethereum fejlesztői újabb fontos lépést tettek a hálózat hosszú távú kvantumbiztonságának megteremtése felé. Egy augusztus 24-én benyújtott EIP-tervezet olyan új validátori befizetési szerződést javasol, amely a jövőben lehetővé teheti a jelenlegi BLS-aláírások kvantumrezisztens kulcsokra történő lecserélését. A fenyegetés ma még elméleti, az Ethereum Foundation azonban nem akarja megvárni, amíg egy kellően fejlett kvantumszámítógép valóban veszélyeztetni tudja a blokklánc jelenlegi kriptográfiáját.
2026. 08. 25. 23:00
Megosztás:

Innovatív megoldás kedvenceink biztonságáért: a láthatatlan kerítés

A modern technológia manapság már a kutyatartásban is új utakat kínál. Az egyik leginkább figyelemre méltó fejlesztés ezen a területen az úgynevezett láthatatlan kerítés, amely a biztonság és az esztétika ötvözetét nyújtja a gazdik számára, akik így megóvhatják kertjük szépségét a hagyományos kerítések nélkül.
2026. 08. 25. 22:00
Megosztás:

Ismét kamatot vágott az MNB

A vártnak megfelelő döntés született. A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa 5,75 százalékról 5,50 százalékra csökkentette a hazai alapkamatot. A kamatfolyosó szélei szintén 25 bázisponttal csökkentek.
2026. 08. 25. 21:00
Megosztás:

Újra megverték az inflációt a nyugdíjpénztárak, de növelni kellene a tagok számát

Az idei második negyedévben folytatódott mind az önkéntes nyugdíj- és egészségpénztárakba áramló tagi befizetések növekedése, mind pedig a taglétszám gyarapodása. Az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) legújabb szektorelemzése szerint a nyugdíjkassza-tagok pozitív reálhozamot könyvelhettek el, az egészségpénztárak esetében pedig tovább nőtt a lakáshitel-törlesztési célú kifizetések népszerűsége.
2026. 08. 25. 20:00
Megosztás:

Négyszeresére nőtt a MET Csoport franciaországi akkumulátoros energiatároló portfóliója

Elkészült a svájci központú MET Csoporthoz tartozó COMAX France új, összesen 57 MW teljesítményű és 114 MWh kapacitású akkumulátoros energiatároló (BESS) portfóliója. A franciaországi elosztó hálózathoz csatlakozó tíz helyszínen megvalósult beruházások a MET európai energiaátmenetet támogató stratégiájának részét képezik.
2026. 08. 25. 19:00
Megosztás:

AI weboldal készítés: mikor és miért válaszd?

A digitális kor gyors fejlődése megköveteli a vállalkozásoktól, hogy lépést tartsanak a legújabb technológiákkal. A mesterséges intelligencia, vagyis AI felhasználása egyre szélesebb körben terjed, így már a weboldalak készítésében is jelentős szerepet játszik. Talán te is elgondolkodtál már azon, hogy egy-két mondat beírásával megoldhatod céged online megjelenését. Ez az elképzelés csábító, de vajon valóban ez lenne a legjobb megoldás? Nézzük meg, mikor lehet hasznos, illetve hol találkozhatsz korlátokkal.
2026. 08. 25. 18:00
Megosztás:

AI-ügynökök a logisztikában: 7 gondolat az ellátási láncok jövőjéről

Aligha van jelenleg olyan technológiai trend, amely hevesebb viták tárgyát képezné, mint a mesterséges intelligencia (AI) ügynökalapú rendszerei. Az alábbi hét állítás rávilágít arra, mit igényel a mesterségesintelligencia-ügynökök jövőbeli sikeres alkalmazása a logisztikában.
2026. 08. 25. 17:00
Megosztás:

A bordó levelű selyemakác varázsa a kertben

A kertészkedés szerelmeseinek érdeklődését könnyedén felkelti egy különleges növény, amelyet csokoládés árnyalatú lombjai tesznek igazán egyedivé. A bordó levelű selyemakác azonnal magára vonzza a tekintetet, függetlenül attól, hogy modern vagy hagyományos kerti környezetben helyezzük el.
2026. 08. 25. 16:00
Megosztás:

Innovatív megoldások a modern építészetben

Az építőipar és a lakberendezés összefonódása mindig kihívást jelentett a tervezők és a kivitelezők számára. A természetes anyagok szépsége, mint a fa és a kő, tagadhatatlan, de az ezekkel járó költségek miatt sokszor elérhetetlenek a lakástulajdonosok számára. Manapság elérhetőek olyan alternatívák, amik megfizethetőbbek és tartósabbak lehetnek a hagyományos anyagoknál.
2026. 08. 25. 15:00
Megosztás:

Közel 90% tízmillió alatt: így alakulnak a használt autók árai és a népszerűségi toplisták

A hazai használtautó-piacon kínált személygépkocsik 87,1%-a továbbra is 10 millió forint alatt érhető el, az átlagos kínálati ár pedig elérte az 5,51 millió forintot - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal és a Használtautó.hu júliusi közös statisztikájából. A legnépszerűbb modell a hónapban a Skoda Octavia, a legnagyobb mértékben pedig a Suzuki Swift drágult: tavaly óta 21%-kal emelkedett az átlagos hirdetési ára.
2026. 08. 25. 14:00
Megosztás:

Hamis márkajelzésű ruhákat és csempészcigarettát foglalt le a NAV

Jövedéki törvénysértés, költségvetési csalás és az iparjogvédelmi jogok megsértése miatt indult eljárás egy hamis márkajelzésű ruhákat és csempészcigarettát szállító bolgár kisbusz vezetője ellen - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) bevetési igazgatósága kedden az MTI-vel.
2026. 08. 25. 13:00
Megosztás:

A technológiai szektor gyenge teljesítménye mellett vegyesen zártak a Wall Street-i indexek

Vegyesen zártak hétfőn az amerikai indexek. Az S&P 500 (-0,3%) és a Nasdaq Composite (-0,8%) lefelé mozdultak, elsősorban a technológiai részvények gyengélkedése miatt. Az Nvidia és a Broadcom közel 3%-ot esett, a Micron Technology pedig 5,8%-kal került lejjebb. Texas republikánus kormányzója, Greg Abbott erős kritikát fogalmazott meg az AI-iparral szemben, miután felfüggesztette az új adatközponti projektek hálózati csatlakozási engedélyezését. A kritika alapja a villamosenergia-hálózat megterhelése, és az iparág romló társadalmi elfogadottsága. Az ipari túlsúlyú Dow Jones 0,3%-os emelkedésben zárt.
2026. 08. 25. 12:00
Megosztás:

Új szintre léphet az USD1: valódi eszközökből termelhet hozamot a stabilcoin

A World Liberty Financial USD1 stabilcoinja új szerepkörrel bővül: a Concrete által létrehozott RWA Vault segítségével már nem csupán fizetési és elszámolási eszközként használható, hanem valós gazdasági tevékenységhez kapcsolódó, hozamtermelő DeFi-konstrukció alapjául is szolgálhat.
2026. 08. 25. 11:00
Megosztás:

Hétfőn közel stagnált a páneurópai Stoxx 600

Hétfőn közel stagnált a páneurópai Stoxx 600. A DAX 0,1%-kal, a CAC 40 0,4%-kal csökkent, miközben az FTSE 100 0,3%-kal emelkedett. Az olajárcsökkenésre reagálva emelkedtek az utazási és szabadidős vállalatok részvényei, miközben az energiaszektor 1,6%-os eséssel a legrosszabbul teljesített. Az autóipari és alkatrészgyártó vállalatok részvényei 1%-kal estek, annak ellenére, hogy a júliusi adatok az elektromos járművek európai értékesítésének élénkülését jelezték. Az Nvidia szerdai gyorsjelentésére várva 0,8%-kal gyengült a technológiai szektor.
2026. 08. 25. 10:00
Megosztás:

A valóság költségvetése - Magyarország 2026. évi központi költségvetéséről szóló törvény módosítása

A kormány módosítja a 2026. évi költségvetést. A módosítás célja, hogy a költségvetési törvény a tényleges gazdasági és államháztartási folyamatokat tükrözze, és egyúttal erősítse a közpénzügyi gazdálkodás átláthatóságát, kiszámíthatóságát és hitelességét. A módosítástervezetet a Pénzügyminisztérium augusztus 17-én átadta a Költségvetési Tanácsnak előzetes véleményezésre, és legkésőbb augusztus 31-én tervezi benyújtani a Parlamentnek.
2026. 08. 25. 07:00
Megosztás:

Nem elég a négyzetméterárakat nézni: ebben különbözik Budapest, Varsó és Bukarest újlakás-piaca

A Bukarestben vagy a lengyel nagyvárosokban tapasztalható, a budapestinél alacsonyabb újlakás-négyzetméterárak felkelthetik a magyar vevők érdeklődését is, ám fontos, hogy egy külföldi ingatlanbefektetés sikerét nem kizárólag a vételár és az elérhető bérleti díj határozza meg. A Cordia Magyarországot, Lengyelországot, Romániát összehasonlító, illetve a spanyol piacra is kitekintő elemzése azt vizsgálja, milyen különbségekkel, költségekkel és hozamokkal érdemes számolnia annak, aki a régióban vagy egy népszerű nyaralóhelyen fontolgatja az ottani újlakáspiacra történő belépését, egy új építésű otthon vásárlását.
2026. 08. 25. 06:00
Megosztás:

Ukrajnát támogató magyar állampolgárokat tüntetett ki Volodimir Zelenszkij

Záhony polgármesterét és a magukat Kárpátaljai Sárkányoknak nevező, egy önálló ukrán területvédelmi zászlóaljat támogató magyarországi civil szervezet társalapítóját is állami kitüntetésben részesítette Volodimir Zelenszkij elnök Ukrajna függetlenségének 35. évfordulóján - közölték az államfő hivatalos internetes oldalán.
2026. 08. 25. 05:00
Megosztás:

Shubh Mint programmal erősíti európai mentaellátási láncát a Mars

A Mars újabb mérföldkőhöz érkezett beszerzési tevékenységében: a vállalat sikeresen megkezdte a Shubh Mint programból származó, nyomon követhető, természetes eredetű mentol felhasználását európai rágógumi-gyártásában. Az alapanyag már az Egyesült Királyságban és Lengyelországban működő gyártóüzemekbe is bekerült.
2026. 08. 25. 04:00
Megosztás:

Megfeleltek-e az előírásoknak a tanszerek?

Műanyag tolltartókat, ceruza- és tollvég díszítőket, valamint zsírkrétákat és gyurmákat ellenőrzött a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) laboratóriuma, minden vizsgált termék megfelelt a termékbiztonsági előírásoknak - tájékoztatta a hatóság az MTI-t hétfőn.
2026. 08. 25. 03:00
Megosztás: