Ki nyerte a legnagyobbat áprilisban a magyar tőzsdén?

Áprilisban is folytatta történelmi sorozatát a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX: a mutató márciushoz képest 4,2 százalékot emelkedve 68 142 ponton zárta a hónapot, amely újabb rekordot jelent. Az azonnali részvénypiac forgalma tartotta az előző havi szintet - 248 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 11,8 milliárd forintnak felel meg. A legnépszerűbb részvények listájának élén az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL zárt, 136,8, 46,6 és 31,7 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek közül a Wood & Company, a Concorde és az ERSTE emelkedett ki. Április az eseményeket tekintve is mozgalmasnak bizonyult: az OTP CETOP ETF bevezetése, a Kermann IT Solutions a BÉT Xtend platformon való debütálás okán szólaltatta meg a BÉT csengőjét, emellett a BÉT éves rendes közgyűlése is fémjelezte a hónapot.

Ki nyerte a legnagyobbat áprilisban a magyar tőzsdén?

Az április a globális piacokon vegyes teljesítményt hozott: az amerikai tőzsdék folytatták emelkedésüket, újabb történelmi csúcsokat értek el az S&P 500 és a Nasdaq Composite indexek. Ennek hátterében a pozitív vállalati eredmények és a Fed további monetáris politikai támogatása állt. Európában és Ázsiában a geopolitikai és gazdasági bizonytalanságok jelentek meg kiemelt tényezőként, ami vegyes összképet eredményezett: míg a részvénypiacok mérsékelten mozogtak, az árupiacokon általában emelkedtek az árak, főleg a kőolaj és a fémek, részben az ellátási zavarok és a növekvő globális kereslet hatására.

Ezzel szemben a hazai tőkepiac megtartotta stabilitását, a BUX index áprilisban elérte 66 ezer pont feletti szintjét. Végül történelmi csúcsdöntéssel 68 142 ponton zárt, amely 4,2 százalékos növekedés a márciusi záróértékhez képest.

A kibocsátók között áprilisban is az OTP Bank részvényeivel zajlott a legnagyobb, 136,8 milliárd forintértékben a kereskedés, ebben a hónapban az értékpapír 8,3 százalékot erősödött. A bankpapírt a Richter Gedeon és a MOL követte, 46,6 milliárd, illetve 31,7 milliárd forinttal. A közepes kapitalizációval rendelkező vállalatok és a kispapírok közül a DUNA HOUSE és a NAVIGATOR zárt különösen erős hónapot: míg az ingatlantársaság 12,2 százalékos, a magántőke-befektetésekkel, illetve vállalatfinanszírozással és stratégiai managementtel foglalkozó társaság árfolyama 71,6 százalékos növekedésen van túl.

Az azonnali részvénypiac forgalma összességében 248 milliárd forintot (Large In Scale (LIS) waiver alatt kötött ügyletek nélkül 237,7 milliárd forint) tett ki áprilisban, amely a napi átlagot tekintve 11,8 milliárd forintot (Large In Scale (LIS) waiver alatt kötött ügyletek nélkül 11,3 milliárd forint) jelent.

Az áprilisi hónap is jelentős eseményeket tartogatott a BÉT számára: az OTP Bank Global Markets ünnepélyesen megszólaltatta a BÉT kereskedésindító csengőjét, ezzel hivatalosan is bejelentve az OTP Csoport által létrehozott új Exchange Traded Fund (ETF), a legnagyobb tőkeértékű és tőzsdei forgalmú közép-európai vállalatok teljesítményét tükröző CETOP indexhez kapcsolódó CETOP ETF felvételét a BÉT terméklistájára. Szintén kereskedésindító csengetéssel ünnepelte tőzsdei debütálását a Kermann IT Solutions Nyrt., a vállalat részvényei immár a BÉT Xtend kategóriában forognak. Továbbá megtartotta éves rendes közgyűlését a Budapesti Értéktőzsde, ahol a részvényesek valamennyi napirendi pontot, köztük a BÉT 2023. évi beszámolóit is jóváhagyták.

A befektetési szolgáltatók között a Wood & Company zárt az élen 114,3 milliárd forinttal, akit a Concorde és az ERSTE követett, 113,9 és 102,1 milliárd forinttal.

Az árupiac forgalma jelentősen emelkedett márciushoz képest, az összforgalom 750,7 millió forintot tett ki.

Bitcoin felé fordul a tőke? Az ETF-adatok most kemény üzenetet küldtek az Ethereum piacának

Miközben a Bitcoin stabilan vonzza a befektetői pénzeket, az Ethereumhoz kapcsolódó spot ETF-ekből látványos tőkekiáramlás indult meg. Az április 2-i adatok alapján egyre élesebben látszik, hogy a piac most nem egyformán kezeli a két legnagyobb kriptoeszközt. A Bitcoin tartja magát, a kisebb altcoinok is kapnak némi figyelmet, az ETH viszont rövid távon szemmel láthatóan elvesztette lendületét.
2026. 04. 03. 10:00
Megosztás:

Együttműködési megállapodást kötött a Hungarian Procurement Community (HPC) és a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE)

Együttműködésről állapodott meg a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) és a Hungarian Procurement Community (HPC), azaz a Magyar Beszerzők Közössége. A partnerség célja, hogy a két szakmai szervezet kölcsönösen támogassa egymás tevékenységét, valamint erősítse a logisztikai és beszerzési szakemberek közötti szakmai párbeszédet Magyarországon.
2026. 04. 03. 09:00
Megosztás:

Tényleg az Otthon Start hozta el az albérletárak esését?

Már az Otthon Start hitelprogram indulásakor arra számítottak a szakemberek, hogy a kedvezményes hitellehetőség megfékezheti az albérletárak emelkedését. A viszonylag alacsony önerő és fixen 3%-os hitelkamat ugyanis egyre több potenciális bérlőt terelhet a saját lakás vásárlása felé. Emellett még mindig sokan vásárolnak lakást befektetési céllal a csökkenő megtérülés ellenére is, ez pedig folyamatosan növeli a kínálatot az albérletpiacon.
2026. 04. 03. 08:00
Megosztás:

Személyi változások a magyarországi Bosch-csoportnál

Távozik Szászi István, a Bosch-csoport magyarországi és Adria régió vezetője, aki a Budapesti Fejlesztési Központ irányításáért is felelt, a szakember a vállalatcsoportnál eltöltött 22 éves pályafutását követően szakmai karrierjét 2026. június végétől másutt folytatja - közölte a Bosch csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 03. 07:00
Megosztás:

K&H: Fordulat a munkaerőpiacon: ez dönt ma a karrieredről, nem a végzettséged

A munkaerőpiac gyorsan átalakul, és ezzel együtt a cégek elvárásai is változnak. Bár a szakmai tudás továbbra sem tűnt el a listáról, ma már egyre több vállalat szerint nem ez a legfontosabb. Sokkal inkább az számít, hogyan kommunikálunk, mennyire tudunk alkalmazkodni, vagy éppen mennyire vagyunk empatikusak. Nemzetközi kutatások is azt mutatják: a siker kulcsa egyre inkább az emberi készségekben rejlik.
2026. 04. 03. 06:00
Megosztás:

Itt a Húsvét: meglepő fordulat látható az alapanyagoknál

A húsvéti időszak közeledtével ismét nagyobb figyelem irányul azokra az alapanyagokra, amelyek jelentős részét adják a bevásárlókosarunknak. A csokoládé, a mandula, a húsvéti sütemények és piskóták mellett ilyenkor különösen felértékelődnek az olyan alapvető hozzávalók, mint a kakaó, a cukor, a vaj, a búza és a tojás. Az alapanyagok piaci teljesítményét és kilátásait a Magyarországon is jelen lévő globális befektetési szolgáltató, az XTB szakértői vizsgálták meg.
2026. 04. 03. 05:00
Megosztás:

Melyik most a legnépszerűbb használt motorkerékpár?

A Használtautó.hu adatai alapján 2026 első negyedévében a hazai használtmotor-piac stabil, jól látható trendeket mutatott: a kereslet egyértelműen néhány jól ismert modellcsalád köré koncentrálódik és a BMW toronymagasan vezet a többi márka előtt. A kínálat jelentős része már nem számít fiatalnak, és a futásteljesítmények is kifejezetten magasak, még motorokhoz képest is.
2026. 04. 03. 04:00
Megosztás:

Rugalmasság és újrapozicionálás: merre tart a magyar ingatlanpiac 2026-ban?

A lakóingatlan-piac lehet 2026 legaktívabb ingatlanpiaci szegmense Magyarországon, miközben a szállodaszektor is fontos befektetési célpont marad. Ezzel szemben az irodapiacot továbbra is óvatosság jellemzi, ahol az egyre szelektívebbé váló bérleti piacon a minőség, a fenntarthatósági szempontok és az üzemeltetési hatékonyság döntő tényezőkké váltak – derül ki a DLA Piper Hungary Hazai Ingatlanpiaci Körkép 2026. évi kiadásából*. A riport fő megállapításait Borbély Gábor, a DLA Piper Hungary partnere, finanszírozási és ingatlanjogi csoportvezetője, valamint Balogh Tamás, a DLA Piper Hungary vezető ügyvédje, Real Estate Service Stream Leader ismertették.
2026. 04. 03. 03:00
Megosztás:

Ez történik a pénzeddel, ha Magyarország bevezeti az eurót

A magyar gazdaság egyik leggyakrabban vitatott kérdése, hogy mi történne a lakosság pénzével, megtakarításaival és fizetésével, ha az ország csatlakozna az euróövezethez. A válasz nem egyszerű: az átállás rövid távon sokkhatásokat, hosszú távon pedig strukturális változásokat hozna. Nézzük meg szakmai szemmel, mire számíthatnál valójában.
2026. 04. 03. 02:00
Megosztás:

Rendőrségi figyelmeztetés! Aki húsvétkor ittasan vezet, az csúnyán pórul jár

A zéró tolerancia, illetve a húsvéti fokozott közúti ellenőrzések sem tartanak vissza rengeteg embert attól, hogy alkohol fogyasztása után is a volán mögé üljenek.
2026. 04. 03. 01:00
Megosztás:

Új exportpiacok elérését segítené a HEPA

Új exportpiacok elérésében segítené a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség a belföldi vállalatokat, hogy mérséklődjön a kivitel földrajzi koncentrációja miatti kitettség – mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) külgazdaság fejlesztéséért felelős helyettes államtitkára, a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség vezérigazgatója csütörtökön Budapesten, a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ) konferenciáján.
2026. 04. 03. 00:05
Megosztás:

Több mint kilenc kilométernyi szakasz újul meg a Balatoni Bringakörön

Több mint kilenc kilométernyi szakasz újul meg a Balatoni Bringakörön - közölte a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium aktív Magyarországért felelős államtitkára pénteken a rekonstrukcióban érintett egyik - Szigliget és Balatonederics közötti - biciklis útszakasznál újságírók előtt.
2026. 04. 02. 23:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 14. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 04. 02. 22:00
Megosztás:

Csökkenti a gázolaj jövedéki adóját a román kormány

Csökkenti a gázolaj jövedéki adóját a román kormány – írja az Agrpres.
2026. 04. 02. 21:00
Megosztás:

Megalakult a magyar Design & Build Klaszter

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), valamint a Magyar Tervezői és Építészeti Szövetség Klaszter (HDBA) együttműködésével megalakult a magyar Design & Build Klaszter, a tervezést és a kivitelezést is összefogó tömörülés célja, hogy a magyar tervezői, építészeti, kivitelezési és kapcsolódó iparági kompetenciák szervezett formában jelenjenek meg a nemzetközi piacokon, különösen a Perzsa-öböl, a Közel-Kelet és Észak-Afrika dinamikusan fejlődő régióiban - közölte az MKIK csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 02. 20:00
Megosztás:

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

Kellemes tavaszi idő várható számottevő csapadék nélkül a húsvéti hosszú hétvégén, de a szél többször is élénk, olykor erős lehet. Húsvétvasárnap a napos időben 18 és 22 Celsius-fok közé emelkedik a hőmérséklet - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2026. 04. 02. 19:30
Megosztás:

Franciaország nem szenved üzemanyaghiányban

Franciaország "nem szenved üzemanyaghiányban" a közel-keleti háború miatt - jelentette ki a francia kormányszóvivő csütörtökön, miután Marine Le Pen, a legnagyobb ellenzéki párt, a Nemzeti Tömörülés nemzetgyűlési frakcióvezetője bírálta a kormány stratégiáját.
2026. 04. 02. 19:00
Megosztás:

A magyar turizmus az elmúlt években történelmi rekordokat ért el

A magyar turizmus az elmúlt években történelmi rekordokat ért el, és ma már világosan látszik, hogy növekedés fenntartása nem pusztán az emelkedő vendégszámokban rejlik, hanem abban, hogy milyen élményt adunk, hogyan segítjük az eligazodást, és milyen minőségben találkozik a vendég Magyarországgal - fogalmazta meg a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója csütörtökön Zalakaroson.
2026. 04. 02. 18:30
Megosztás:

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) Északkelet-Magyarország közúti és vasúti közlekedésének fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa csütörtökön Nyíradonyban.
2026. 04. 02. 18:00
Megosztás:

A MOHU megnövelt kapacitással készül a REpont automatáknál

A MOHU megnövelt logisztikai kapacitással készül a húsvéti ünnepekre, mivel nagyobb forgalomra lehet számítani ilyenkor a REpont automatáknál. A társaság felhívja a figyelmet arra is, hogy a visszaváltás előtt érdemes megnézni az üzletek ünnepi nyitva tartását, valamint számolni kell a hosszabb várakozási idővel is - közölte a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 02. 17:30
Megosztás: