Kiemelkedő első fél évet zárt a Vajda-Papír
Vajda Attila, a cég alapító-ügyvezetője szerint a bővülés a növekvő hatékonyságnak, a folyamatos innovációnak, az energiaköltségek csökkenésének és az infláció lassulásának köszönhető. A kereslet a termékeik iránt nem nőtt, de magas szinten stabilizálódott, a cégvezető az idén az értékesítés volumenének kétszámjegyű növekedésére számít.
Az első hat hónapban a kamat-, adó- és értékcsökkenés előtti eredmény (EBITDA) 4,8 milliárd forintra nőtt a tavalyi azonos időszaki, csaknem 3 milliárd forintról - emelte ki a közleményben Vajda Attila, aki ennek növekedését is várja az egész évben.
Emlékeztetett, hogy a Vajda-Papír Csoport 2023-ban rekord nagyságú profitot ért el, mind abszolút értékben, mind az árbevételhez viszonyítva.
Megemlítette azt is: 2023 elején adta ki a cég első ESG jelentését, és 2024 elején már a második is elkészült. "Ambiciózus célokat vállaltunk az energiafelhasználás és a károsanyag-kibocsátás további csökkentésére, valamint a környezettudatos termelés erősítésére" - fogalmazott Vajda Attila.
Az elmúlt 10 évben több mint 40 milliárd forintot fordítottak a fenntartható működés erősítésére - tette hozzá.
A 25 évvel ezelőtt családi vállalkozásként induló Vajda-Papír mára az európai higiéniai papírtermék piacon az élmezőnybe tartozó nemzetközi cégcsoport, amely Magyarországon, Dunaföldváron, Budapesten és Székesfehérváron üzemelteti gyárait. Dunaföldváron Európa legnagyobb és legmodernebb higiéniai papírgyárát építették meg és üzemeltetik, Közép- és Kelet-Európában, a Baltikumban és Skandináviában is meghatározó piaci jelenléttel rendelkeznek, több mint 30 országba exportálják termékeiket - írták.
Vajda Attila a közleményben beszámolt arról is, hogy a következő években több energiahatékonysági, környezetvédelmi és károsanyagkibocsátás-csökkentési intézkedést, napelempark és biomassza-erőmű építését tervezik a magyar kormány Gyármentő támogatási programjában elnyert több mint 10 milliárd forintos támogatással.